DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
0.9 TCE MOTOR'A LPG
89
Cevap
6
Favori
21.255
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      578 Mesaj
      02 Mart 2013 12:53:46 Konu Sahibi
      0.9 TCE H4BT KODLU MOTOR KULLANAN RENAULT CLİO VEYA SYMBOL YA DA DACİA STEPWAY ARACA LPG MONTAJI YAPAN VAR MI?

VAR İSE GARANTİ ŞARTLARI NEDİR?

BU KONUYU ARAŞTIRAN İNCELEYEN KİMSE VAR MI BİLDİĞİM KADARIYLA MOTOR DİREKT ENJEKSİYONLU DEĞİL YANİ TSI GDI TİPTE DEĞİL. YAKINDA CLİO'DA KULLANILACAK 1.2 TCE İSE GDI

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      578 Mesaj
      02 Mart 2013 14:09:54 Konu Sahibi
      BRC MY 11 MAVİ ENJEKTÖR İLE TAKILABİLİYORMUŞ GARANTİLİ.

|
      |
    • Yarbay
      5807 Mesaj
      02 Mart 2013 15:12:57
      şaka yapıyorsun her halde bu motora lpg taktırmayı düşünme bile zaten tüketim değerleri yeterince iyi

• Yüzbaşı
      578 Mesaj
      02 Mart 2013 17:21:44 Konu Sahibi
      BEN DÜŞÜNMÜYORUM ZATEN AMA DÜŞÜNENLER OLABİLİR ZAMANLA

|
      |
    • Yüzbaşı
      578 Mesaj
      31 Mart 2013 11:50:21 Konu Sahibi
      Araştırdıkça düşünülebilir hala geliyor az yakan neden daha az yakmasın ki ? Marjinal tüketimler yakalanabilir. BRC turbo kit fiyatı ne kadar acab??

|
      |
    • Yarbay
      2373 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      hazrecevs

02 Nisan 2013 14:49:13
      quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

şaka yapıyorsun her halde bu motora lpg taktırmayı düşünme bile zaten tüketim değerleri yeterince iyi

Eğer takılabiliyorsa tüketim değerleri (TL olarak) daha da iyi hale gelecek demektir. Neden Düşünmesin ki.

|
      |

Aşırı uçtaki her üyeyi blokluyorum. Aşırı solcu, aşırı milliyetçi, aşırı dinci farketmez.

Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir. Biri bir rahatsızlık çekse diğerleri de o acıyı hisseder. Hz. Peygamber (SAV)
    • Yüzbaşı
      578 Mesaj
      26 Nisan 2013 00:54:53 Konu Sahibi
      Ustalardan uygulama yapan yok mu hala?

• Yarbay
      4971 Mesaj
      26 Nisan 2013 08:54:38
      quote:

Orijinalden alıntı: drive_earth

Merhaba ;

Bu araçlara BRC MY11 montajları yapılmaktadır.Bilgilerinize...

• Yüzbaşı
      578 Mesaj
      26 Nisan 2013 18:43:52 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Alıntıları Göster

Merhaba ;

Fiyat hakkında da bilgi verir misiniz?

• Yarbay
      4971 Mesaj
      27 Nisan 2013 10:04:36
      quote:

Alıntıları Göster

Fiyat hakkında da bilgi verir misiniz?

Merhaba ;

1.650 TL 10 taksit

• Yüzbaşı
      578 Mesaj
      27 Nisan 2013 10:39:05 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

Merhaba ;

1.650 TL 10 taksit

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim montaj yaptığınız bir araç varsa ya da olursa fotoğraflarını paylaşmanızı dilerim. İyi çalışmalar.

|
      |
    • Binbaşı
      1460 Mesaj
      27 Nisan 2013 19:26:09
      quote:

Alıntıları Göster

Merhaba ;

turbo destekli bir motor olmasına rağmen,yanlış anlamadım ise normal sıralı sistem lpg kiti kullanılıyormu bu araçta

• Yarbay
      4971 Mesaj
      28 Nisan 2013 23:26:12
      quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

Alıntıları Göster

turbo destekli bir motor olmasına rağmen,yanlış anlamadım ise normal sıralı sistem lpg kiti kullanılıyormu bu araçta

Merhaba ;

Bir araca montaj yapılmadan önce takılacak kitin özelliklerini aracın özellikleri belirler. Bu özellikler sadece aracın atmosferik ya da turbo olmasına göre değil , motor hacmine , silindir sayısına , beygir gücüne göre belirlenir. 0.9 TCE ' nin tüm bu özellikleri dikkate aldığımızda takılacak ürün 1.200 mbar genisus ve mavi renkte enjektördür.

|
      |

• Yüzbaşı
      578 Mesaj
      29 Temmuz 2013 12:13:46 Konu Sahibi
      Hafta sonu izmir Gayem otogazda aracıma (0.9 TCE 90 bg) BRC MY_11 lpg kiti taktırdım simit tüp 47 lt hacimli ve stepne yerine tam oturdu. kabaca bir hesapla benzinli kullanımda 100 km hızı geçmeden uzun yol kullanımında yaklaşık 4.5 litre benzin tüketen aracım artık aynı kullanımla 5.5 lt lpg tüketiyor.. yani yaklaşık (4.90 tl benzin) 23 kuruşluk tüketim 15 kuruşa(lpg 2.70) düşmüş vaziyette. yaklaşık %35 oranında tasarruf ediyor bu fiyatlarla ki lpg 2.30 lara kadar bulunabiliyor izmirde. kit fiyatı 1600 tl isterseniz hdi sigortadan 3 yıl süreyle sübap ve vb hasarlar için 3000 Tl ye kadar hasar ödemeli sigorta yaptırabiliyorsunuz. LPG montajından sonra 500 km kadar bir uzun yol kullanımım oldu şu ana kadar bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Montaj oldukça itinalı bir şekilde yapıldı son derece memnunum işçiliklerinden. Zamanla daha ayrıntılı bilgi verebilirim kullanımda bir sıkıntı çıkarsa paylaşırım. Herkese iyi forumlar.

• Teğmen
      230 Mesaj
      29 Temmuz 2013 14:03:23
      quote:

Hafta sonu izmir Gayem otogazda aracıma (0.9 TCE 90 bg) BRC MY_11 lpg kiti taktırdım simit tüp 47 lt hacimli ve stepne yerine tam oturdu. kabaca bir hesapla benzinli kullanımda 100 km hızı geçmeden uzun yol kullanımında yaklaşık 4.5 litre benzin tüketen aracım artık aynı kullanımla 5.5 lt lpg tüketiyor.. yani yaklaşık (4.90 tl benzin) 23 kuruşluk tüketim 15 kuruşa(lpg 2.70) düşmüş vaziyette. yaklaşık %35 oranında tasarruf ediyor bu fiyatlarla ki lpg 2.30 lara kadar bulunabiliyor izmirde. kit fiyatı 1600 tl isterseniz hdi sigortadan 3 yıl süreyle sübap ve vb hasarlar için 3000 Tl ye kadar hasar ödemeli sigorta yaptırabiliyorsunuz. LPG montajından sonra 500 km kadar bir uzun yol kullanımım oldu şu ana kadar bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Montaj oldukça itinalı bir şekilde yapıldı son derece memnunum işçiliklerinden. Zamanla daha ayrıntılı bilgi verebilirim kullanımda bir sıkıntı çıkarsa paylaşırım. Herkese iyi forumlar.

süper bir örnek oldun hocam 0,9 motor sahipleri için, aracı kullakdıkca bizlere de geri bildirim yaparsan çok seviniriz benim araç da 0,9 tce duruma göre 1-2 yıl içinde lpg taktırmayı düşünüyorum

|
      |

• Yüzbaşı
      578 Mesaj
      29 Temmuz 2013 15:07:35 Konu Sahibi
      Özellikle tüketim ve lpg uyumu ile motorun sağlığı açısından bilgilendirmeler yaparım elimden geldiğince.

• Android Beta Kullanıcısı
      486 Mesaj
      09 Ağustos 2013 10:07:55
      quote:

Özellikle tüketim ve lpg uyumu ile motorun sağlığı açısından bilgilendirmeler yaparım elimden geldiğince.

Hocam selamlar,

LPG'li aracınızda şuana kadar bir sorun çıktı mı start-stop husunda bi sorun varmı ve en önemlisi ekonomik açıdan değdi mi?

Kısa bir bilgilendirme rica etsek?

|
      |

• Yarbay
      2373 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      hazrecevs

10 Ağustos 2013 19:01:32
      quote:

lpgden memnun musun hocam. merakla bekliyoruz.

|
      |

Aşırı uçtaki her üyeyi blokluyorum. Aşırı solcu, aşırı milliyetçi, aşırı dinci farketmez.

Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir. Biri bir rahatsızlık çekse diğerleri de o acıyı hisseder. Hz. Peygamber (SAV)
    • Yüzbaşı
      578 Mesaj
      11 Ağustos 2013 03:58:08 Konu Sahibi
      Selamlar . Şu zamana kadar 2000 km oldu herhangi bir sorun yaşanmadı. Tüketim olayına gelirsek klima ful açık sakınmadan normal kullanımla 2.44 lpg fiyatından 20 kr. tüketiyor 100 e sabitlerseniz 14 kr dolaylarında yakıyor. Aracım symbol start stop yok ancak daha önce start stoplu aracımda brc kullanmıştım hiç sorun olmamıştı hatta ışıklarda motor durunca ilk çalıştırmayı lpg ile yapıyordu. BRC bu konuda çok başarılı bence..

• Android Beta Kullanıcısı
      486 Mesaj
      13 Ağustos 2013 01:11:03
      quote:

Selamlar . Şu zamana kadar 2000 km oldu herhangi bir sorun yaşanmadı. Tüketim olayına gelirsek klima ful açık sakınmadan normal kullanımla 2.44 lpg fiyatından 20 kr. tüketiyor 100 e sabitlerseniz 14 kr dolaylarında yakıyor. Aracım symbol start stop yok ancak daha önce start stoplu aracımda brc kullanmıştım hiç sorun olmamıştı hatta ışıklarda motor durunca ilk çalıştırmayı lpg ile yapıyordu. BRC bu konuda çok başarılı bence..

bilgilendirme için teşşekürler hocam

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.