Şimdi Ara

0.9 TCE MOTOR'A LPG (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
6
Favori
68.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    atiker gold'dan memnunmusunuz deneyimlerinizi paylaşırmısınız?
  • Ben aracımı 27.000 km de sattım ama atikeri de merak ediyorum umarım sorunsuzdur ve beklentileri karşılıyordur. Brc 22.000 km ye yakın kullanımda en ufak bir sorun yaratmadı benim aracımda. Atiker taktıran arkadaşın da sorunsuzca uzun zaman kullanmasını dilerim.
  • bluemoon kullanıcısına yanıt
    merhaba
    captur 0.9 icon s&s aracım var ve 15000 tüp taktırdım. Landirenzo 2350 tl taktırdım.
    şu anki benzin fiyatına göre 5 tl 'ye göre şehir içi 35 kuruş yakıyor.
    lpg ise şu an 3 bin km civarı yol yaptım ve bi problemle karşılaşmadım. sadece orijinal programında sık sık benzine geçiyordu. programda değişiklik yaptılar şuan gayet iyi.

yakıt konusu ise şuan 25 litre yakıtla 300-310 km arası yol yapıyor. lpg fiyatını ortalama 2.5 alırasınız 62.5 tl 21 kuruş yakıyor ve aracıma bindiğim andan inene kadar klima açık.

Adanadan dönüşte Adana Aksaray arası ortalam hız 135 km. tam depo 34 litre gazla 425 km yol yaptım ve sürekli klima açık ve araçta 4 kişi. ayrıca belitmek isterim. adana ile Ulukışla
    arası sürekli rampa çıkıyorsunuz. 3 üncü vitese kadar düşğyor aracınız. tüm araçlar için geçerli. bende normal modda kullandm aracı.

normal bir yolda 90-100 km hızla uzun yolda bu aracın lpg yakıt oranı 16-17 kuruşa kadar düşer.

hem küçük moto alacaksın hem lpg atktıracaksın diyerek eleştiren arkadaşlara diyeceğim. km de 15 kuruş fark varsa ve motorla ilgili bi sıkıntı yaşanmadıktan sonra neden taktırılmasın ki.

yılda 10-15 bin km yol yapan biri iseniz ve aracın uzun süreli kullanmayı planlıyorsanız lpg taktırmak içten bile değil.
    42-43 litre benzin şehir içi 600 km yol yapabiliyorum.
    21 depo yıllık 4500 tl yakıt parası
    34 litre lpg şehir içi 400 km yol
    31 depo yıllık 2635 tl yakıt
    13-14 ayda lpg taktırma parasını çıkartırsınız.
    arabayı alıp seyretmek mi yoksa gönlünüzce gezmek mi
    karar sizindir.
    captur için geçerli. clio nunda benzin konusunda okuduğum formlarda capturdan geri kalmadığı görünüyor. şehir içi 7 litre yakıt oranı var.
    captur ağırlık 1176- clio ağırlık 1055 ayrıca clio aracın rüzgar direncinin daha az olduğunu düşünürseniz eminim ki fark daha fazla olacaktır. %35-40 tasarruf garanti daha fazlası sizin sürüşünüze bağlı

• quote:

Orijinalden alıntı: arıkanhasan

merhaba
    captur 0.9 icon s&s aracım var ve 15000 tüp taktırdım. Landirenzo 2350 tl taktırdım.
    şu anki benzin fiyatına göre 5 tl 'ye göre şehir içi 35 kuruş yakıyor.
    lpg ise şu an 3 bin km civarı yol yaptım ve bi problemle karşılaşmadım. sadece orijinal programında sık sık benzine geçiyordu. programda değişiklik yaptılar şuan gayet iyi.

yakıt konusu ise şuan 25 litre yakıtla 300-310 km arası yol yapıyor. lpg fiyatını ortalama 2.5 alırasınız 62.5 tl 21 kuruş yakıyor ve aracıma bindiğim andan inene kadar klima açık.

Adanadan dönüşte Adana Aksaray arası ortalam hız 135 km. tam depo 34 litre gazla 425 km yol yaptım ve sürekli klima açık ve araçta 4 kişi. ayrıca belitmek isterim. adana ile Ulukışla
    arası sürekli rampa çıkıyorsunuz. 3 üncü vitese kadar düşğyor aracınız. tüm araçlar için geçerli. bende normal modda kullandm aracı.

normal bir yolda 90-100 km hızla uzun yolda bu aracın lpg yakıt oranı 16-17 kuruşa kadar düşer.

hem küçük moto alacaksın hem lpg atktıracaksın diyerek eleştiren arkadaşlara diyeceğim. km de 15 kuruş fark varsa ve motorla ilgili bi sıkıntı yaşanmadıktan sonra neden taktırılmasın ki.

yılda 10-15 bin km yol yapan biri iseniz ve aracın uzun süreli kullanmayı planlıyorsanız lpg taktırmak içten bile değil.
    42-43 litre benzin şehir içi 600 km yol yapabiliyorum.
    21 depo yıllık 4500 tl yakıt parası
    34 litre lpg şehir içi 400 km yol
    31 depo yıllık 2635 tl yakıt
    13-14 ayda lpg taktırma parasını çıkartırsınız.
    arabayı alıp seyretmek mi yoksa gönlünüzce gezmek mi
    karar sizindir.
    captur için geçerli. clio nunda benzin konusunda okuduğum formlarda capturdan geri kalmadığı görünüyor. şehir içi 7 litre yakıt oranı var.
    captur ağırlık 1176- clio ağırlık 1055 ayrıca clio aracın rüzgar direncinin daha az olduğunu düşünürseniz eminim ki fark daha fazla olacaktır. %35-40 tasarruf garanti daha fazlası sizin sürüşünüze bağlı

Merhaba bende clio 4 900cc var bende landirenzo taktırmayı düşünüyorum.
    Aracında herhangi bir sorun oldu mu? Landirenzo nun yakıt ve performansından memnunmusun.lpg ile kaç km oldu bu arada
    Bizleri bilgilendirirsen sevinirim.
    Teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Clio 4 - 0.9 motora LPG taktıran arkadaşlara bir sorum var.
    Okuduğum kadarıyla yakıt tasarrufu çok iyi.
    Motorda da bir sıkıntı çıkarmıyor.

Peki çekişi nasıl arabanın ? LPG taktırdıktan sonra aracın gücünde hissedilir bir azalma oldu mu ?
  • ofamof kullanıcısına yanıt
    Ben bi azalma hissetmemiştim aracın gücünde ve gerçekten hiç sorun olmamıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drive_earth

Ben bi azalma hissetmemiştim aracın gücünde ve gerçekten hiç sorun olmamıştı.

ne kadar süredir kullanıyorsun ?
  • Arabayı satalı çok oldu 22000 km kadar kullandım hatırladığım kadarıyla.
  • Merhabalar konuya bayadir yazilmamis ama lpg ye gectikten sonra benzin gostergesi problemi yasadinizmi. Lpg de giderken benzin gostergesi dusme problemi? Yasadiysaniz nasil cozum buldunuz? Tesekkurler

• Benzin göstergesi benzin tüketir gibi düşüyordu. Ancak yakıt alınca ya da bazen stop ettikten sonra kendi kendine düzeliyordu.
  • Bende salı günü 0.9 tce aracıma lpg dönüşümü için gideceğim. Baktım ki birçok kişi taktırmış ve sorun yaşamıyor. Usta brc, lovato ve romanonun uyumlu ürünleri olduğunu söyledi. Muhtemelen brc taktıracağım fakat araştırmaya devam ediyorum.
  • marmelat_06 M kullanıcısına yanıt
    Montajı yaptırdınız mı merak ettim
  • Bilgilenme açısından iyi olmuş bu yazılar, 0.9 motora LPG oluyor bunu anladım.

Gaz tüketim rakamlarınız çok abartı,
    ben 2006 model 1.2 palio ile şehir dışı ortalama 120 km hız ile 100 km de 7 litrenin altında LPG yakıyorum.

Şehir içi ise 100 km de 8 litreyi geçmiyor.

0.9 motorla 6 litreden fazlası abartı olur. Bence gaz bujisi taktırın gaz ayarınızı iyi yaptırın. İyi yerden gaz alın falan.

Ben makina mühendisiyim birçok kez ölçüm yaptım litre olarak gaz ile benzini eşit yakıyor arabam, uygun ayarlar yapılmak koşuluyla bu değişmez. Günümüzde gaz benzinden kötü değil önemli olan sizin arabayı LPG ye göre ayarlamanız.

Tamircilere fazla güvenmek akıl işi değil, gaz bujisi deyince, bunu size kim söyledi diyorlar, öyle bişey yok diyorlar. Bosch un kataloğunda var deyince susuyorlar yoksa inandıramazsın.
  • alibaser4 A kullanıcısına yanıt
    Ali bey lpg buji si için ben de çok meraklı ve niyetli idim.Kesin sonuç alan kimse ile görüşemedim.
    Sizin durumunuz nedir?Ne kadar süre kullandınız.Ngk lpg buji baktım ben.bayağı pahalı idi.benzin kullanımında problem oluyor mu.yani araç benzinde iken bir farklılık problem oluyor mu.
    Teknik olarak gerçekten faydası nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: soner76

Ali bey lpg buji si için ben de çok meraklı ve niyetli idim.Kesin sonuç alan kimse ile görüşemedim.
    Sizin durumunuz nedir?Ne kadar süre kullandınız.Ngk lpg buji baktım ben.bayağı pahalı idi.benzin kullanımında problem oluyor mu.yani araç benzinde iken bir farklılık problem oluyor mu.

Şahsen kendim çok memnunum.

Gazla çalışan araçlarda yanma odası daha fazla ısınır bu sebeple normal bujiler buna dayanamaz. Tırnak aralığı, tırnak ucu genişliği falan hepsi benzine göre olan bir buji ile gazlı araba problem oluyor.

Gaz bujisi takınca hem araba sessiz çalışıyor, motor sesi duymaz oluyorsun sadece lastik sesini duyarsın. Gaz bujisi iridium olduğu için bujinin ömrü arabanın ömrü kadar uzun olabilir. Epeyce bir LPG tasarrufu da sağlıyor. Arabanın arkasından gaz kokusu duymazsın.

Kötü tarafı da var. Çok iyi bir yanma sağladığı için uzun yolda araba biraz soğuk çalışıyor. Sonuçta arabanın dizaynı benzine göre yapıldığı için bu normal. Bunun sonucu kış günleri kalorifer iyi ısıtmayabilir. Çözümü ise klimayı sıcak açmak, yani kabini klima ile ısıtmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: soner76

Bosch gaz bujisi çok pahalı değil 4 tanesini 80 liraya aldım kargo dahil. 5.000 Km den fazla yol yaptım tek kelimeyle şahane.
  • alibaser4 A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
    Bosch lpg buji deneyeceğim.
    Bir önceki aracımda lpg li idi.
    Aracın daha sağlıklı çalışması benim için önemli.
    lpg taktırdıgim servis de işe yarayabilir demişti."Daha sağlıklı yanma lpg de daha iyi performans sağlar"ngk de fiyat yüksek olduğu için yine de orjinal buji kullanın diyoruz dedi.

• ben 0.9 tce motora atiker nanofast lpg taktırdım bir hafta önce.usta ve kalibrasyon iyiyse sorun yok.performans farkı yok.1100 tl ye maloldu.2 yıl garantili.pahalı sisteme gerek yok çünkü bu motor TSI yada FSI denen motorlardan değil.normal endirek sıralı enjeksiyonlu ekstra turbo takılmış.o yüzden normal sıralı sistem uyumu çok iyi.arıza ışığı falan yakma sorunu yok.tavsiye ederim.
  • Merhaba. 2 ay önce 0.9 tce aldim 2013 24000 de. Ortalama 6lt altina dusemedim sehir ici eco mod. Bu ay kilometrede 40 krs. Yakiyor. Lpg yi düşünüyorum arabami seviyorum satmakta istemiyorum. Istanbul avrupa yakasinda iyi bir usta vede brc mi yoksa başka simi. Kararsoz durumdayim
    Simdiden Teşekkürler.

• merhaba arkadaşlar 0,9 aracıma LPG takdırdım deneyimlerimi sizin ile paylaşmak istedim.
    1 senede 21000 km yaptım yakıt malumunuz 400 kuruş civarı yakdığı için altarnatif aramaya başladım araçı satıp dizel almayı düşündüm ama yeni araç satıp düşük model almak işime gelmedi ve lpg ye yöneldim eskiden tanıdığım ustama gittim atiker gold önerdi 1400 tl ye anlaşdık ama kafasında soru işaretleri oluşmuş captura hiç takmadığı için arştırmış atiker ve zavoli den istediği garantiyi alamamış bir tek LOVATO malının arkasında durup garanti verdiği için lovato nun son sistemini 1750 tl ye takdık. bu sistemde beyin ayarları kendi yapıyor örneğin yüksek rakımlı bir mevkiye geldiğinde ayarlarını yapıyor güç kaybı olmuyor simit tank 31 lt lik ama tam boşalsa bile 25 lt yakıt alıyor

Gelelim yakıt oranlarına

istanbuldan benzini ve gazı fulledim gerede sehll de 2,42 tl litre fiatı ile 25 lt gaz aldı 60 tl ödedim 327 km yol yaptı araç tam yükte fakat sakin kullanımda benzin göstergesi 22,7 lt tüketilen yakıt diyor yani %10 fazla lpg yakmışız. orada 1 vitesde yayla gezmesi ve dönüş toplam benzin tüketimi 64 lt lpg olarak 70 lt 64 litre benzin 4,5 tl den 288 tl 70 lt lpg ortalama 2,2 tl (2-2,1 ve 2,42 den aldım) 154 tl 134 tl yakıt tasarrufu sagladım dizel araç daha az yaktı diye bilirim

3 depo şehir içi kullanımım da ise her bir depo 200 km de 45 tl gaz aldım.

performans evet benzine göre az da olsa güç kaybı yaşadım ama umrumda bile değil benzin cok can yakıyor umarım bilgilerim size fayda saglar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.