Şimdi Ara

0.9 TCE MOTOR'A LPG (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
6
Favori
68.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yıllık 15bin km nin üstünde ve enaz 4-5 yıl kullanacaksanız taktırın, ikisinden biri karşılanmıyorsa lpg mantıklı değil bence, ayrıca 6.6 çok iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dndd D kullanıcısına yanıt
    4-5 sene binerim ama yılda 15 bin km yapmam yapamam

• 8000/12/100*6.6*6.5=286tl
    8000/12/100*8*3.1=165tl + 30tl benzin desek 195tl
    Aylık 90 tl tasarruf yılda 1080tl bundan 100tl filtre masrafını çık yıllık 1000tl kalır 4 yılda 4000tl tasarruf edersin lpg taktırma fiyatını düş değip değmeyeceğine karar ver, 3500 e taktırsan 500 tl kar etmiş olursun 4 yılda aylık 10 tl tasarrufa denk gelir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 24 Haziran 2020; 23:41:57 >
  • Atiker grand dun taktirdim 2250tlye.Aracim 3500kmde astra 1.4t otomatik.Bakalim ne olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ototube

Atiker grand dun taktirdim 2250tlye.Aracim 3500kmde astra 1.4t otomatik.Bakalim ne olacak.
    Şehiriçi ortalama 8 yakıyor mu hocam. (Benzin)

• Yol bilgisayari 8.8 di benzinde iken

• ototube kullanıcısına yanıt
    Çok iyi bir seçim olmuş. Size lpg şart

• Arkadaşlar 10 ay önce lpg taktırdım 2019 sandero 0,9 aracıma. Taktırdığımdan beri 2000-2500 devir arası yük altında iken tutma bırakma var motor yakıtla yeterince beslenmiyor yani. Ayar yapıyoruz 3 gün sonra eski haline dönüyor yine. Resimdeki enjektörü iki kez değiştirdik işe yaramadı hiç. Başka bir ustaya gittim enjektörlerin yeterli olmadığını atiker gold ya da grand enjektör ile değiştirirsem sorunun çözüleceğini söyledi mevcut enjektör motoru beslemede yetersizmiş. Mesele enjektörün ateşleme hızında imiş. Deneyimli arkadaşlar sizlerin fikri nedir?

0.9 TCE MOTOR'A LPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavernac1 -- 6 Ekim 2020; 11:12:18 >

• Atiker GRAND sistemi

0.9 TCE MOTOR'A LPG

0.9 TCE MOTOR'A LPG

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• tavernac1 kullanıcısına yanıt

Soruyu soralı baya zaman olmuş ancak çözüm bulamamışsanız yahut aynı sorunu yaşayan arkadaşlara konu hakkında bilgi vermek isteerim.

Öncelikle turbo araca o eco serisi takan ustanın aracın tesisatını da doğru yapabildiğinden şüphe duyarım.

Aynı şey benim de başıma geldi, kısaca bahsediyim.

Aracım 1.3t Daihatsu YRV'idi ve Ankara'nın en büyük Atiker servisinde LPG montajı yaptırdım.

Aracı götürdüğümde ECO serisi LPG takacaklarını söylediler, Karşı çıktım, o sistem bu aracı besleyemez dedim ama göya 2500 motor araçlarda bile sorun yaşamadıklarını ve her türlü sorumluluğu kendilerinin aldığını söyleyerek gönülsüz de olsam ECO serisi montajını yaptılar.

Aracı babam teslim almış, ertesi gün işe gittim ve araca yüklendiğim anda gazı yetiştiremediğini gördüm. Hafta sonu serviste soluğu aldım, orasına burasına baktılar, göya ayar yaptılar. Tamam oldu diyorlar, aracı ben alıyorum malesef sorun aynen devam. Bir türlü ayar yapamadıklarından motor arıza ışığı da yanmaya başladı. Sorunu araba ateşleme bobinlerine attılar.

Çok sinir bozucu bir şekilde bir ay yetkili servis ve lpg servisi arasında sinir krizi geçirdim.

Neyse çok uzattım ama daha önce 2 turbolu aracıma sorunsuz LPG montajı yapan ustama telefon ettim, Şehir dışında olduğundan vakit bulduğumda yanına uğradım.

Sağolsun, kaputu açar açmaz sistemin o araca olmayacağını ve sorunu halledebileceğini söyledi.

Enjektörleri değiştirdi, diyaframı ve nozulları ayarladı, AFR ayarını yaptı ve mutlu son...

Araçta ne tekleme ne de arıza ışığı kaldı.

Kısaca demek istediğim kıymetli araçlarınızı kasaplara teslim etmeyin. Güle güle sağlıcakla kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

Soruyu soralı baya zaman olmuş ancak çözüm bulamamışsanız yahut aynı sorunu yaşayan arkadaşlara konu hakkında bilgi vermek isteerim.

Öncelikle turbo araca o eco serisi takan ustanın aracın tesisatını da doğru yapabildiğinden şüphe duyarım.

Aynı şey benim de başıma geldi, kısaca bahsediyim.

Aracım 1.3t Daihatsu YRV'idi ve Ankara'nın en büyük Atiker servisinde LPG montajı yaptırdım.

Aracı götürdüğümde ECO serisi LPG takacaklarını söylediler, Karşı çıktım, o sistem bu aracı besleyemez dedim ama göya 2500 motor araçlarda bile sorun yaşamadıklarını ve her türlü sorumluluğu kendilerinin aldığını söyleyerek gönülsüz de olsam ECO serisi montajını yaptılar.

Aracı babam teslim almış, ertesi gün işe gittim ve araca yüklendiğim anda gazı yetiştiremediğini gördüm. Hafta sonu serviste soluğu aldım, orasına burasına baktılar, göya ayar yaptılar. Tamam oldu diyorlar, aracı ben alıyorum malesef sorun aynen devam. Bir türlü ayar yapamadıklarından motor arıza ışığı da yanmaya başladı. Sorunu araba ateşleme bobinlerine attılar.

Çok sinir bozucu bir şekilde bir ay yetkili servis ve lpg servisi arasında sinir krizi geçirdim.

Neyse çok uzattım ama daha önce 2 turbolu aracıma sorunsuz LPG montajı yapan ustama telefon ettim, Şehir dışında olduğundan vakit bulduğumda yanına uğradım.

Sağolsun, kaputu açar açmaz sistemin o araca olmayacağını ve sorunu halledebileceğini söyledi.

Enjektörleri değiştirdi, diyaframı ve nozulları ayarladı, AFR ayarını yaptı ve mutlu son...

Araçta ne tekleme ne de arıza ışığı kaldı.

Kısaca demek istediğim kıymetli araçlarınızı kasaplara teslim etmeyin. Güle güle sağlıcakla kullanın.

Merhaba ilginize teşekkür ederim. Kış mevsimi geldi malum yaylaya gitmiyoruz artık düz yolda da sorun pek sorun çıkarmıyor diye erteledim ileri bir tarihe çözümü umarım motora zarar vermiyordur. Sağlık çalışanı olduğum için izinlerin açılmasını bekleyeceğim. Bu süre içinde araştırdım biraz "LOMBARCO 1.8 Ohm ULTRA PLUS" alıp taktırmayı düşünüyorum. Lpg'yi taktırdığım yer şehir dışında çıkamıyorum maalesef. Size de geçmiş olsun. Kaç Ohm enjektör taktırdınız siz bana hangisini tavsiye edersiniz?

• tavernac1 kullanıcısına yanıt

Atikerin gold serisi enjektörlerini taktılar. Değerleri hakkında bilgim yok malesef. Piyasada romano diye geçen enjektör. Daha önce başka bir aracımda 5 yıl kullandım ve en ufak bir sorun yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earl2000 -- 11 Ocak 2021; 15:21:57 >
  • Renault Clio Sport Tourer 0.9 TCE almayı düşünüyorum. Yılda 20 bin km yapıyorum. Bu nedenle LPG taktırmayı düşünüyorum. Uyumu, kullanıcı denetimleri ne yönde acaba?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.