Şimdi Ara

✎ 0-150 TL Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.335
Cevap
34
Favori
142.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 ay
 • Cevaplayan Üyeler 693
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
 • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 16 saat 55 dakika
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 17
 • Favoriye Eklediklerim 34
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Mair (100 mesaj) oguzhan (73 mesaj) Quattro (68 mesaj) EdnanBey (15 mesaj) kaju waffle (12 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (727 mesaj) Mobil (332 mesaj) Tablet (16 mesaj) Mini (12 mesaj) Uygulama (6 mesaj) (1 mesaj)
 • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar merhaba,

  Bildiğiniz üzere kulaklık bölümümüzün yeniden yapılandırılması kapsamında bazı revizyonlar yapıyoruz. Bu revizyonların bir parçası olarak -bölüm düzenini sağlamak amacı ile- bütçeye göre tavsiye başlıklarını sizlerin kullanımına sunacağız. Bundan sonra bütçenize göre isteyeceğiniz tavsiyeler için bu başlıkları kullanmanızı rica ediyoruz.

  Bu başlıklar haricinde açılacak olan tavsiye istek konuları kilitlenebilir / silinebilir, bilginize.

  Tavsiye isterken;

  -Bütçenizi,
  -Ağırlıklı olarak ne tür müzikler (rock, pop vs.) tercih ettiğinizi,
  -Hangi karakterde (bass, dengeli vs.) ses tercih ettiğinizi,
  -Hangi kaynak (müzik çalar, telefon vs.) ile kullanacağınızı,
  -Varsa diğer farklı tercihlerinizi, belirtirseniz daha hızlı ve doğru şekilde yardım alabilirsiniz.

  Hepinize iyi forumlar dilerim.
 • KZ ZSN'yi Aliexpressten aldım ve 1 aydır kullanıyorum. Yurtdışı incelemelerde de söylendiği gibi 20 dolar altı alınabilecek en dengeli kulaklık şuanda.

  KZ ZSN'de her kulak için 2 adet sürücü mevcut. Bunlardan birisi BA (balansarmatür) tizler için, diğeri ise 10mm çapında sürücü bas ve midler için. Toplamda 4 sürücüye sahip oluyorsunuz.

  Hernekadar 10 sürücülü (her kulağa 5 sürücü) KZ ve diğer markalarda kulaklıklar olsa da 30 40 dolar civarına, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ses kalitesini arttırmak için bukadar sürücüye ihtiyacınız yok.  -Baslar çok doygun ve derinden gelen bir sese sahip. Uğultu kesinlikle yok. 10mm sürücü çok iyi iş çıkarıyor. Baslar hızlı ve derin. En hızlı dupsteplerden tutun en derin ve uzun orkestra bas seslerine kadar hepsine uyum sağlamakta.


  -Midler; erkek vokallere sahip jazz ve blues tarzı müziklerde çok çok çok iyi. Bas sürücüsünün de yardımıyla siyahi vokallerin ses tonlarına çok iyi uyum sağlıyor. Vokaller çevresel sese sahip. Yani aynı odada ama sizin önünüzde yer alan sanatçılara sahip oluyorsunuz.

  Kadın vokaller de çok iyi olmakla birlikte mutlaka burnin den sonra birkez daha dinlemekte fayda var zira burninden sonra mid ve tizler tam olarak yerine oturuyor ve çok yumuşak bir mid ses alıyorsunuz.  -Bu kulaklıkta midler gerçekten ön planda. Okadar açık bir vokal ses alıyorsunuzki yüzünüz gülüyor. Kulaklık slikonlarını widebore denilen slikonların uçları daha geniş tiplerden seçerseniz aliexpressten, midler iyice önplana çıkıyor. Kişisel zevkinize göre mutlaka birçok kulaklık slikonunu denemelisiniz. Boyu çok önemli olmakla birlikte tip de çok önemli. Widebore dediğimiz eartiplerde tüm sesi hiçbiryere sıkıştırmadan direk olarak alıyorsunuz.

  Sünger eartiplerde tizler ve baslar birmiktar sönümlenmekte bunun yanında hat safhada ses yalıtımı sağlamakta süngerler. Aliexpresste birçok model mevcut 3 5 çifti 1 2 dolar mutlaka alın deneyin. Ben medium slikon widebore kullanıyorum. Ses yalıtımı çok iyi baslar maximumda bunun yanında midler tüm çıplaklığıyla kulağımda.  -Tizler, BA sürücüsü kulaklığın slikon takılan ön borusunun tam içinde olduğu için çok doygun bir tiz alıyorsunuz. Gitar seslerinde ilk birkaç saat fazla gelse de hem kulaklık burnin'i hem de kişisel beyin burnin'ii tamamlandıkça uyum sağlanıyor. Ve ucuza satılan basshead kulaklıklardan sonra tüm enstrümanları ayrı ayrı duymaya başladığınız için yüzünüz gülüyor. Tizler fazla gelirse süngertipi eartip az gelir ise widebore tipi eartip kullanın. Kutudan çıktığı haliyle oldukça dengeli ve berrak. KZ ZS6 ve benzeri kulaklıklardaki SSSSSSSSSSSS benzeri hıslamara rastlamıyorsunuz. Kulak tırmalayıcı bir tislenme kesinlikle yok.  -Dengeli bir kulaklık olduğunu söylemiştim. Benim aldığım fiyat kampanya ile 14dolar. Şuanda 16 18 dolar arasında bir fiyatı var ve bu fiyata bu kulaklık kaçmaz. Kablosunun çıkarılabilir yapıda olması, kablo ucunun kendinden memory yapıda olması, eski Kz kulaklıkların kablosundan çok daha iyi olması, kulaklık malzeme kalitesinin 50 dolarlık çoğu kulaklıktan çok daha iyi olması, istediğinizde blutooth kablo ile kablosuz hale getirebilmeniz, yedek parça olanakları... Bu maddelerin hepsini topladığınızda gerçekten çok iyi bir kulaklık olduğunu görüyor ve duyuyorsunuz. Mutlaka sipariş edip deneyin.


  Bassheadleri de mid ve tiz hastalarını da dengeli yapısıyla mutlaka etkileyen bir kulaklık.  Bundan sonraki deneyeceğim kulaklık büyük ihtimalle 30dolar civarında satılan CCA C10 (10 sürücülü) olacak. Ses olarak kutudan çıktığı halde neredeyse birebir KZ ZSN ile aynı sayılır. Ama burninden sonra daha çevresel daha derin bir ses aldığımız söylenmekte.  Kısacası 20dolar altına başka kulaklığa bakmayın. Kz Zsn her müziğe uyumlu yapısıyla TRN IM1den de (kendisi monitör tip kulaklıktır) daha iyi bir kulaklık.

  20 30 dolar arasına TRN V80 tercih edin. Birçok kullanıcı trafından Kz ZS10dan ve KZ AS10dan da daha iyi bulunan bir kulaklık.

  30 dolar üstüne CCA C10 tavsiye ederim. Yeni çıkan bir kulaklık olmasına rağmen oldukça beğenilen bir kulakiçi kulaklık. Kz firmasının kardeşi diyebileceğimiz bir marka CCA. CCA C10 zaten birebir Kz zsn ile aynı tasarıma sahip. Sadece 10sürücülü.  Eartipleri mutlaka deneyin. Kulağınıza tam oturmayan bir eartip sesi çok fazla etkilemekte. Mesela en büyük boy eartip ile baslar neredeyse yüzde 30 erimekte benim kulağımda. Çünkü kulakiçi kanala tam olarak girmemekte. En küçük eartip ise kulak içine en derine girmekte ama kenarları boş kaldığı için dış ortam sesleri çok fazla duyulmakta. Bu da gürültü önleyici özelliği azaltmakta. Ayrıca baslar yine yüzde 20 civarı erimekte. Medium ise tam oturmakta baslar yüzde 100 geliyor ayrıca dış ortam gürültüsü yüzde 40 sesten itibaren neredeyse duyulmamakta.


  Bu kulaklık bu fiyata kaçırılmamalı malzeme kalitesi, şıklığı ve ses kalitesi ile inanın fazlasıyla tatmin edici bir kulaklık.
 • arkadaşlar bende bu mp3 var:

  http://www.sony.com.tr/support/tr/product/NWZ-B142/specifications

  buna uygun,25 TL'ye kadar,kulakiçi olan kulaklıklardan hangisini tavsiye edersiniz?

  yüksek sesle müzik dinlemem.sesi ve bass ı güzel olan bir kulaklık önerin lütfen.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Sony Ericsonn Mh650c. Sahibinden veya telefoncular veya Doğubank veya ebay üstünden bulabilirsiniz.
 • Sony mdr-818lp bu kulakligi tavsiye ederim temiz ses ve guzel bass var. Eksi yonleri disariya ses vermesi ve kulak ici olmamasi. Ama bence 40-50 liralik kulak ici kulakliklardan daha net ve temiz ses veriyor.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: mehmet 52

  http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/philips-she3590bk-10-superbass-kulakici-kulaklik-71233870

  http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/philips-she2610-renkli-kapakli-kulakici-kulaklik-70180461

  şu 2 kulaklıktan hangisi daha iyi sizce?

  Philips'i ben kulaklık konusunda tavsiye etmiyorum... Bütçenizi yazın isterseniz ona göre daha iyi bir şeyler önerilebilir.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: GeCCe

  quote:

  Orijinalden alıntı: mehmet 52

  http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/philips-she3590bk-10-superbass-kulakici-kulaklik-71233870

  http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/philips-she2610-renkli-kapakli-kulakici-kulaklik-70180461

  şu 2 kulaklıktan hangisi daha iyi sizce?

  Philips'i ben kulaklık konusunda tavsiye etmiyorum... Bütçenizi yazın isterseniz ona göre daha iyi bir şeyler önerilebilir.

  25 tl butcem.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • @mehmet 52

  Bence Creative ep-630 düşünmelisiniz. Benim fiyat / performans kralım kendisidir.

  Tıkla
 • Arkadaşlar ben telefonumda kullanmak için kulaklık almayı düşünüyorum. Genelde Pop ve r&b dinliyorum. Çok yoğun olmasada basslı ancak sesi bozmayan max 60 tlye kulakici kulaklık öneriniz nedir?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: GeCCe

  @mehmet 52

  Bence Creative ep-630 düşünmelisiniz. Benim fiyat / performans kralım kendisidir.

  Tıkla

  guzele benziyor bu kulaklik.insallah mp3 üme uyar.tesekkur ederim

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • selamlar. Telefonum için kulaklık dusunuyorum.Butçe 50 TL suan. Genelde R&B, hip-hop, pop tarzı muzikler dinlerim. Hit muzik yani. . Basları rahatsız etmeyecek kadar yuksek olabilir. onemli diger nokta ise ses izalasyonu benim için. dışardan içeri yada içerden dışarıya ses gitmemeli. otobuste fln yuksek seste muzik dinlerken dışarı ses verip insanları rahatsız etmemeli. bunu cok yaşadım. onerilerinizi bekliyorum
 • quote:

  Orijinalden alıntı: tkblack

  selamlar. Telefonum için kulaklık dusunuyorum.Butçe 50 TL suan. Genelde R&B, hip-hop, pop tarzı muzikler dinlerim. Hit muzik yani. . Basları rahatsız etmeyecek kadar yuksek olabilir. onemli diger nokta ise ses izalasyonu benim için. dışardan içeri yada içerden dışarıya ses gitmemeli. otobuste fln yuksek seste muzik dinlerken dışarı ses verip insanları rahatsız etmemeli. bunu cok yaşadım. onerilerinizi bekliyorum

  MH650c sizin için uygun olur kanaatindeyim.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Quattro

  quote:

  Orijinalden alıntı: tkblack

  selamlar. Telefonum için kulaklık dusunuyorum.Butçe 50 TL suan. Genelde R&B, hip-hop, pop tarzı muzikler dinlerim. Hit muzik yani. . Basları rahatsız etmeyecek kadar yuksek olabilir. onemli diger nokta ise ses izalasyonu benim için. dışardan içeri yada içerden dışarıya ses gitmemeli. otobuste fln yuksek seste muzik dinlerken dışarı ses verip insanları rahatsız etmemeli. bunu cok yaşadım. onerilerinizi bekliyorum

  MH650c sizin için uygun olur kanaatindeyim.

  soyledıgınız kulaklıga baktım olumlu yorumlar var ama pıyasada pek yok sanırsam. Ben daha cok kendım alma taraftarıyım net uzerınden almayı dusunmuyorum. Ep630 onerırmısınız?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: tkblack


  quote:

  Orijinalden alıntı: Quattro

  quote:

  Orijinalden alıntı: tkblack

  selamlar. Telefonum için kulaklık dusunuyorum.Butçe 50 TL suan. Genelde R&B, hip-hop, pop tarzı muzikler dinlerim. Hit muzik yani. . Basları rahatsız etmeyecek kadar yuksek olabilir. onemli diger nokta ise ses izalasyonu benim için. dışardan içeri yada içerden dışarıya ses gitmemeli. otobuste fln yuksek seste muzik dinlerken dışarı ses verip insanları rahatsız etmemeli. bunu cok yaşadım. onerilerinizi bekliyorum

  MH650c sizin için uygun olur kanaatindeyim.

  soyledıgınız kulaklıga baktım olumlu yorumlar var ama pıyasada pek yok sanırsam. Ben daha cok kendım alma taraftarıyım net uzerınden almayı dusunmuyorum. Ep630 onerırmısınız?

  MH650c telefoncularda bulunuyor. Bildiğim kadarıyla forumda satışına da başlandı.
  EP630 da olabilir tabi ama MH650c'yi daha öncelikli olarak tavsiye ederim.
 • -Bütçem 100 TL
  -Dinlediğim Şarkılar:Karışık :D
  -Ses Karakteri:Dengeli
  -Kullanacağım Yerler:Telefon ve MP4
  -Kulaklığın Kablosunun Üzerinde Ses Açıp Kısmak İçin Bir Alet Olsun. Bide Mümkün Olduğunca Philips'in Olsun.
 • Quattronun dediği gibi ben de mh650c diyorum rahatça. Fiyatına göre inanılmaz bir kulaklık.
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Quattro

  quote:

  Orijinalden alıntı: tkblack


  quote:

  Orijinalden alıntı: Quattro

  quote:

  Orijinalden alıntı: tkblack

  selamlar. Telefonum için kulaklık dusunuyorum.Butçe 50 TL suan. Genelde R&B, hip-hop, pop tarzı muzikler dinlerim. Hit muzik yani. . Basları rahatsız etmeyecek kadar yuksek olabilir. onemli diger nokta ise ses izalasyonu benim için. dışardan içeri yada içerden dışarıya ses gitmemeli. otobuste fln yuksek seste muzik dinlerken dışarı ses verip insanları rahatsız etmemeli. bunu cok yaşadım. onerilerinizi bekliyorum

  MH650c sizin için uygun olur kanaatindeyim.

  soyledıgınız kulaklıga baktım olumlu yorumlar var ama pıyasada pek yok sanırsam. Ben daha cok kendım alma taraftarıyım net uzerınden almayı dusunmuyorum. Ep630 onerırmısınız?

  MH650c telefoncularda bulunuyor. Bildiğim kadarıyla forumda satışına da başlandı.
  EP630 da olabilir tabi ama MH650c'yi daha öncelikli olarak tavsiye ederim.

  peki tesekkur ederim bulabilirsem alacagım

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Arkadaşlar, bir arkadaşıma amerikadan sipariş vericem, bi kulakiçi kulaklığına ihtiyacım var.

  şimdiye kadar v-moda vibez, ep-630 kullandım. ep-630'un bassları ve v-moda'nın ses kalitesi çok iyidi, şimdi de bütçeyi biraz daha genişletip hem çok güzel bir bass'a sahip olan ve güzel bir ses kalitesi olan kulaklık istiyorum.

  150tl ye kadar para verebilirim (USA fiyatıyla) tavisyeleriniz nelerdir ? (müzik olarak House türevleri ve hiphop ağırlıklı dinliyorum, kaynak olarak telefon kullanıyorum)  teşekkürler.


  edit

  shure 215
  klipsch s4
  etymotic mc5

  şu 3 kulaklığı buldum biraz ararken, tavsiye edermisiniz ? bu arada bu reference olayı yani flat ses verme olayı hoşuma gitmiyor, sesin bir rengi olmalı, bassları monitörmüş gibi değil, dinleyeciymiş gibi almak istiyorum.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melik -- 25 Ocak 2013; 2:11:07 >
 • Shure veya özellikle Klipsch olanları önerebilirim. Etymotik olan bir "klinik" bir sese (yani az baslı bol detaylı, en azından giriş seviyesi için) sahip ve aradığınız bass seviyesi açısından kesmez.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Mair

  Shure veya özellikle Klipsch olanları önerebilirim. Etymotik olan bir "klinik" bir sese (yani az baslı bol detaylı, en azından giriş seviyesi için) sahip ve aradığınız bass seviyesi açısından kesmez.

  teşekkür ederim dediğiniz gibi biraz review okuyunca klipschlerin biraz sıcak bi ses renginin olduğunu gördüm, ama o sert bassların sonucu sesi de biraz boğukmuş tabi. tabi ep-630 la kıyaslanınca kötü değildir heralde :) birde S4 lerin birkaç farklı modeli var sanırım II'si falan, hangisi makuldur ?

  shure 215'ler hakkında bir bilginiz var mı ? neredeyse 2 katı daha pahalı ama, nedense bende hep bi shure takıntısı vardı çok kaliteli diye duydum. onun sesi ve bassları konusunda fikir sahibimisiniz ?

  ve Audio Technica CKS90 hakkında birşeyler duydum, o nasıldır ?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melik -- 25 Ocak 2013; 18:09:24 >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.