Şimdi Ara

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
520
Cevap
26
Favori
212.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bana yazmışsınız. Ben başka bir modeme geçtim ama sizin için eski modemi kurup kodu bulmaya çalışacağım.
  • modemin dsl ışığı yanmıyor. Aynı marka modelin üzerinde türk telekom olanını taktım çalışıyor. Sorun ne olabilir acaba ?
  • Modeme reset atın ve kurulum yapın. Çalışmıyorsa çöpe atın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IP alıp arayüze girebiliyormusunuz? Giremiyorsanız bilgisayara elle IP verip ulaşmaya çalıştınız mı? Cihazda FW silinme sorunu var. Belki ulaşabilirseniz FW yükleyebilirsiniz.
  • Elektrotek kullanıcısına yanıt
    kardeş dsl yanmıyor. sorunu nasıl çözerim. Bana mı yazdın başkasınamı bilemiyorum :D
  • Merhaba. DSL ışığının yanıp yanmamasını doğrudan kimse çözemez. Belirttiğim kontrolü yapıp arayüze ulaşıp ulşamadığnıza göre yön gösterdim. Ulaşabiliyorsanız ayarlarınız yanlış olabilir. Ulaşamıyorsanız belirttiğim gibi FW uçma sorunu olabilir.
    Modem arayüzüne ulaşamıyorum.

Resim atıcam ama googleden buldum resimleri. üstünde ttnet resmi olan modemim bozuldu. Aynı modemin türk telekom resmi olanı takınca calısıyor.

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F5B17658 -- 15 Temmuz 2020; 12:44:52 >

• Kablo ile bağladığınız bağdaştırıcıya 192.168.1.X şeklinde IP vererek tekrar ulaşmaya çalışır mısınız?
    https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Windows+10+manuel+ip+verme&
    Dediğinizi yaptım ama hala dsl ışığı yanmıyor.
  • Güç ledi kırmızı mı yanıyor?

Tam olarak ne yaptığnınızı belirtmemişsiniz ve nasıl bir ekranla karşılaştığınızı da bilemiyorum ama işlemlerden direkt olarak dsl ışığının yanmasını nasıl sağlamaya çalıştınız?

Elle İp verdikten sonra tarayıcıdan 192.168.1.1 adresine girmek istedğinizde ya arayüz yada fw yükleme ekranı gelmiyorsa farklı bir sorun olabilir.
  • Arkadaslar bana da yardimci olurmusunuz. Yeni aldim modemi. Yazilim guncelleme ile son surum olan v5.13(AAXA.10) C0 surumune guncelledim. Calisan modemim simdi calismaz oldu.

• https://www.youtube.com/watch?v=4kAef1xZoeM
    https://www.youtube.com/watch?v=dMBIBkpNsY0

cevap belki bu videolarda.yazılımınızı günceller misiniz.
  • bir arkadaş ta geçmişte şöyle demiş:

802.11b/n değil 802.11b/g yapacaksınız kopma düzelecektir.
  • Modemin eski sürümüne dönmeye çalışıyorum ama yazılım güncelleme sekmesi kaldırılmış. Bu sayfaya girebileceğim kaynak kodu atabilecek olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

Modemin eski sürümüne dönmeye çalışıyorum ama yazılım güncelleme sekmesi kaldırılmış. Bu sayfaya girebileceğim kaynak kodu atabilecek olan var mı ?
    ZyXEL
    Model Numarası: VMG3312-B10B
    Aygıt Yazılım Sürümü: 1.00(AAPP.13)D0
    Modem uzaktan bun sürüme güncellendi. Ben de eski sürüme dönmeye çalışıyorum. Çünkü modem donmaya başladı ethernet/wifi farketmiyor. Bağlantı kopuyor internetten ama ışıklara bakınca hala bağlı görünüyor fakat ne sayfa açabiliyorum ne de modem arayüzüne girebiliyorum. Pc den de deniyorum ethernetle, wifi ile telefondan da farketmiyor. Ta ki modemi açıp kapayana kadar. Modemi kapatıp açınca düzeliyor ama gene bozuluyor sonra. Böyle bir sorun oluştu mu sizde de? Önceki yazılım app 6 idi problem yoktu. Gene update olmuştu app 7 ye ben sevmedim yazılımı downgrade yapmıştım önceden. Şimdi menüler kırpılmış güncelleme menüsü yok. Ms dos ile ftp den atayım dedim yetersiz bellek dedi olmadı. Bahsettiğim gibi modem problem oluşturdu mu son zamanlarda?

Buradaki gibi uğraştım yazılım atmaya https://www.youtube.com/watch?v=zy6iMsBguwY olmadı yetersiz bellek dedi. Güncelleme menüsü gittiği için işte. Adres satırına yazmayla o menüye ulaşılabilinir mi?
    Ms-Dos ekranı böyle:
    Microsoft Windows [Version 10.0.19041.388]
    (c) 2020 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\WINDOWS\system32>ftp 192.168.1.1
    Connected to 192.168.1.1.
    220 Ftp firmware update utility
    500 Unknown command: "OPTS UTF8 ON"
    User (192.168.1.1:(none)): admin
    331 Password please.
    Password:
    230 User logged in.
    ftp> show version
    Invalid command.
    ftp> bin
    200 Transfer type changed to BINARY
    ftp> put D:\100AAPP6D0.bin
    200 PORT 192.168.1.33:49347 OK
    150 BINARY data connection established.
    bftpd:error:205.992:do_fwUpdate:750:Not enough memory (41943060 bytes needed)
    226 Not enough memory error.
    ftp: 32768 bytes sent in 0.07Seconds 461.52Kbytes/sec.
    ftp> put d:\100AAPP6D0.bin
    200 PORT 192.168.1.33:58496 OK
    150 BINARY data connection established.
    bftpd:error:333.052:do_fwUpdate:750:Not enough memory (41943060 bytes needed)
    226 Not enough memory error.
    ftp>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercanyurtseven -- 4 Ağustos 2020; 16:19:38 >

• selamlar bende de maalesef bu lanet modemden var. Sorunum ise bağlantı kopması.

Fakat şöyle bir tespitim var;

Evde 2 bilgisayar var biri bağlı ve sorunsuz çalışırken diğeri kopuyor. Veya telefonda internet varken bağlı iken diğer bilgisayar kopuyor veya bilgisayarlarda sorun yokken TV kopuyor.
    TV bağlı iken bilgisayar bir süreliğine kopuyor ve tekrar çalışıyor. Tüm cihazlarda bu sorunu yaşıyorum.

Bu modem için çalışan bir stabil ayar nedir? Lütfen çok sevap işlersiniz çok çektim işlerim her şeyim aksıyor. Onlarca kez geldi TTNET sadece kapıdan kablolara bakıp gittiler. Komşularımda sorun yok kesinlikle modemden olduğunu düşünüyorum şu an başka bir modemle deneme imkanım da yok. Yeni modem alınca düzeleceğini bilsem 1 saniye durmayacağım.

Bu arada firmware update'i için bir yer göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnvincible739 -- 5 Ağustos 2020; 21:55:13 >

• ARKADAŞLAR FORUM KURALLARINI BİLİYORUM ANCAK KESİN ÇÖZÜM OLDUĞU İÇİN BİLEREK BÜYÜK YAZIYORUM WİFİ KOPMA SONUNUNUN, BAZEN BAĞLANIYOR BAZEN BAĞLANMIYOR DİYENLERİN ÇÖZÜMÜ DHCP KISMINDAKİ DHCP KİRALAMA SÜRESİNİ 364 GÜN 23 SAAT 59 DAKİKA OLARAK AYARLAMANIZ GEREKMEKTEDİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi platinum82 -- 7 Ağustos 2020; 9:54:41 >
  • platinum82 P kullanıcısına yanıt
    Şimdi onu yaptım hocam bakalım ne olacak. Durumu tekrar bildireceğim. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnvincible739

selamlar bende de maalesef bu lanet modemden var. Sorunum ise bağlantı kopması.

Fakat şöyle bir tespitim var;

Evde 2 bilgisayar var biri bağlı ve sorunsuz çalışırken diğeri kopuyor. Veya telefonda internet varken bağlı iken diğer bilgisayar kopuyor veya bilgisayarlarda sorun yokken TV kopuyor.
    TV bağlı iken bilgisayar bir süreliğine kopuyor ve tekrar çalışıyor. Tüm cihazlarda bu sorunu yaşıyorum.

Bu modem için çalışan bir stabil ayar nedir? Lütfen çok sevap işlersiniz çok çektim işlerim her şeyim aksıyor. Onlarca kez geldi TTNET sadece kapıdan kablolara bakıp gittiler. Komşularımda sorun yok kesinlikle modemden olduğunu düşünüyorum şu an başka bir modemle deneme imkanım da yok. Yeni modem alınca düzeleceğini bilsem 1 saniye durmayacağım.

Bu arada firmware update'i için bir yer göremedim.

Daha cok dhcp sorunu gibi geliyor. Her cihaza ayri statik ip atayin. Mesela televizyona 192.168.1.64 laptoba 192.168.1.73 telefona 192.168.1.42 sadece son numarayi degistirin 10 dan 200e kadar istediginiz numarayi yazabilirsiniz

• Bu modemden bende de var, ttnet vermiş zamanında.
    Vdsl geçince bunu kullanmaya başladım(mecburen çünkü telekom çalışanı vdsl için zyxel modemlerden başkası çalışmıyor dedi)
    Her neyse bu dandik modemin torrent özelliği olan yazılımı var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.