Şimdi Ara

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
520
Cevap
26
Favori
212.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: o-mumcu

Hocam en son gece bir gibi internetten bulduğum bir dns adresini modeme girerek sorunu çözdüm. teşekkür ederim alakanız için.
    Keşke dns adresini de yazssaydınız, aynı sorunları yaşayan arkadaşlara çözüm olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A3C0D62FB

@cimbom38
    quote:

Merhaba modemden memnun değilim modemde hız sınırlama vs olurmu

arkadaşlar bu modemler kalitesiz , yapacak birşey yok. tüketici olarak "satın almamak" yapacağınız tek şey.

ben modemi bridge (köprü) modunda kullanıyorum. mikrotik home ap (hAP) satın aldım. 35 mbit net hızda çalışıyor

eğer sizde teknik bilgisi olan birisiyseniz mikrotik satın alın: kolay kurulum seti (quick set) var : 120 liradan başlıyor fiyatı:https://www.merpazar.com/search?query=hap

teknik bilgim yok ama zenginim diyorsanız en iyi modem Draytek'tir. bunların kullanımı mikrotikten daha kolay olabilir ama çok pahalı:https://www.teknolojipazar.com/draytek-vigor-2760-4-port-gigabit-kabloluethernetusb-vpn-vdsl2-adsl22-security-router-modem-3g-destekli-12986

ben ne zenginim nede teknik bilgim var, mikrotik te kullanamam diyorsanız airties alın gitsin.
    Merhaba Mikrotik Home Ap ile alakalı tecrübelerinizi paylaşırmısınız? Ben cihazınızın wifi gücü ev içinde uzak mesafelere yetiyormu merak ediyorum şahsen...

• Bende bu javascript kayıtlıydı. Aynen kopyaladım. Linkten alabilirsinizhttps://notes.io/9Nbc
  • TTNET'i tebrik etmek lazım 24 ay taahhüt yapıp bu modemi veriyorlar, modemin sorunları 20. aydan sonra başlıyor. Böyle tezgah görülmedi valla tebrik ediyorum. Sözleşme bittiği gibi ttnet devrini kapatıyorum.
  • miskindvd kullanıcısına yanıt
    Ne işe yarıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Soickan S kullanıcısına yanıt
    Modem arayüzünden erişilemeyen TR-069 ayarları veya dsl modülasyon ayarlına kolayca ulaşabiliyorsunuz.
  • Bende ne yazıkki türktelekom 24 ay taahhütlülerdenim banada bu modemi itelediler. Benim ev 2 katlı üstt wifi çok kötü altta eh işte ethernet çektim üst kata ama aynı anda çok kişi bağlanınca özellikle akşam saatleri internet 1-2 dakikalık kopma yapıyor. Bazı geceler daha çok oluyor ttnet i arıyorum onlar kaynaklımı diye kopma gözükmüyor cevabı alıyorum. Sorun acaba modem kaynaklımıdır??
  • ANd_OTHER A kullanıcısına yanıt
    çok cihaz bağlandığı için modem donuyor olabilir
  • Az önce ben bilgisayardayken internet gitti hemen modeme baktım masamda zaten
    kendi kendine kapandı power ışığı yandı söndü bir şeyler oldu ilk defa böyle birşeyle karşılaştım daha sonra açıldı ben acaba modem bozuldu
    artık miladını doldurdu kendi kendini resetliyor mu diye düşünüp arayüzüne girince yazılımın değiştiğini fark ettim
    başkasında da böyle kendi kendine kapanıp açılıp yazılımını güncelledi mi modem ?
    Yazılım güncelleme seçeneği falan kalkmış arayüzden korktum ilk modem bozuldu diye
    böyle kendi kendini güncellediğini bilmiyordum öğrenmiş oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grikurtccc -- 23 Haziran 2020; 2:27:24 >
  • Bu gayet normal bir durumdur. Benim de kaç kere güncellendi böyle. Ama ben sıkıldım , en eski sürüm olan v2 yi yükledim ve tr069u kapattım. Artık kimse modeme müdahale edemez
  • bu modemde port açabilen varmı yoksa tek problem bendemidir ? geçen sene eski aynı model modemde sıkıntı yoktu yeni serimidir ne geldi eskisi yandığından ondandır hiç port açamadım
  • miskindvd kullanıcısına yanıt
    olabilir değil , kesin donma/reset atma vs. kendinden geçiyor.

birkaç cihaz bağlanınca modem resmen havlu atıyor...
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Ben keenetic extra dsl aldım rahatıma bakıyorum. 30 cihaz bile bağlansa hiç sorun olmuyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: grikurtccc

Az önce ben bilgisayardayken internet gitti hemen modeme baktım masamda zaten
    kendi kendine kapandı power ışığı yandı söndü bir şeyler oldu ilk defa böyle birşeyle karşılaştım daha sonra açıldı ben acaba modem bozuldu
    artık miladını doldurdu kendi kendini resetliyor mu diye düşünüp arayüzüne girince yazılımın değiştiğini fark ettim
    başkasında da böyle kendi kendine kapanıp açılıp yazılımını güncelledi mi modem ?
    Yazılım güncelleme seçeneği falan kalkmış arayüzden korktum ilk modem bozuldu diye
    böyle kendi kendini güncellediğini bilmiyordum öğrenmiş oldum
    Bende iki gündür kendini resetleyip duruyor modemde manuel yazılım güncelleme de yok
  • https://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/articles/360018221511-VMG3312-B10B-T%C3%BCrk-Telekom-1-00-AAPP-D7

27 Haziranda güncelleme gelmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soickan S kullanıcısına yanıt
    yok be ya, aynı dosya. bakma sen oradaki güncelleme yazısına. güncellemeyi zyxel yapmaz. telekom'dan aldıysan modeli telekom yapar. modemi zyxel'in sahiplenebilmesi için yazılımının global olması lazım veya herhangi bir iss'den alınmamış olması gerekir ki öyle bir zyxel modem zaten piyasada yok bildiğim.
    http://ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/VDSL_MODEMLER/VMG3312-B10B/

buradan da bakabilirsin firmware tarihine.

• ahmet kontuy kullanıcısına yanıt
    yani ttnet güncellemeyi uzaktan yapıyor ve güncelleme dosyasını paylaşmıyor kısaca anladığım bu
  • görmeden inanmam. aslına bakarsan görmek de istemiyorum.
  • VMG3312-B10A modeli var idi sürekli modem kendini yeniden başlatıyor diye komşumdan VMG3312-B10B modelini aldım diğerini de garantiye yollayacağım fakat bunda da sürekli dsl bağlantısı kopup duruyor diğerinde modem yeniden başlatıyordu bunda dsl kopuyor aradım çalışmalara başladık dediler ama çok can sıkıyor bu kopmalar
  • güncelleme gelmiş ve firmware güncelleme butonu kaldırılmış
    ayrıca evde boştaki modem ile access point kurmuştum şimdi WEB şifrelemesine geçiş yapamıyorum hata veriyor.

sürümü kaybetmemiş arkadaş update sayfasının linkini paylaşabilir mi ?

t69 kapatma yöntemi kullanırken <iframe kodu içerisinde " pages/tabFW/tabFW.html?tabJson=../maintenance/tr069Client/tab.json&&tabIndex=0 "

şeklinde link yapıştırıyorduk tr069Client bu kısım hangi sayfaya girerseniz ona göre değişiyor. Eski sürümü kullanan bir arkadaş bu linki paylaşabilir mi ?

kendim salladım ama tutturamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet284 -- 8 Temmuz 2020; 19:37:24 >

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.