Şimdi Ara

# ZyXEL (PLA4231 & PLA4201) 500MBPS KABLOSUZ POWERLINE KİT İNCELEME (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
4
Favori
12.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba diyorum bi cihaz interneti eliktirk uzerinden veriyor omu bu sekikde sonuclar cikmasini sagliyor benim bikdigim hizini düşürür parazitlenmeden dolayi ama bilemiyorum çünkü ttnet teyken böyle birşey gelmisti basima elektirik hatlariyla telefon hatkari ayni yerden gidiyordu ve baglantim çok kötüydü bunu öne sürmüştü o zaman yetkililer
    Ama sonuçta hizimin arttigini film indirirken anlayabiliyorum yillardir film indiririm o yüzden hemen fark ettim tabi suda var hizim testlerde 80 mbt cikyor ama film indirirken hicte 80 mis gibi değil tabi sanki 20.30 mbt gibi 80 olsa o filmlerin anasini aglatir :) ama kesinlikle 3 mbt gibide değil bakalım ilerliyen gunlerde ne olucak hizim bir normale dönsün bakalim

• Az önce bir film indirdim 15 gb 45 dakika sürdü bu hiza kimse 3 mbt diyemez
    Bence bu cihaz kesinlikle hızını yükseltiyor
    Suan Superonline nin bana sagladigi hiz 3 mbt zyxel pla 4231 takviyesiyle kablosuz 15 ila 25 kalolu ise 60 ile 80 mbt arasi bu üründen kimde varsa 4231 den direk kablolu baglanip bir denesin derim

• Ben işin içinden çıkamıyorum çıkan çıksın :)

• onerir misiniz, hic bir yerde cekmeyen uydunet modemime alacagim wireless extender hic bir ise yaramadim, o da zyxel, sorun olurmu diye merakliyim, kullananlar bilgisayardan hic nasil, 6mt. bi yol gitcek internet, 20mbit internetim giden yerde 15 alsam yeter
  • Valla kardeşim ürün 10 numara senin işini fazlasıyla görür bence memnun kalırsın

Buraya yazdığın sorulari tam anlayamadım :) biraz karışık yazmışsın açtığın konuda gördüm merak ettigin birsey varsa tane tane yazarsan sana yardimci olurum

Anladigim kadarıyla wireless sorunu yaşıyorsun eyer öyleyse bu ürün senin işini görür

• Kardeşim ürün tam senlik istediğin yere tak hiç kayipsiz wireless alırsın 20 mbt ise 20 alirsin fazlasi olur eksiği olmaz

Tabi ben kablolu kullanıyorum yorumlarimada okuduysan anlamissindir senin için yarin kablosuz test ler yaparım gerçi konuyu açan arkadaş kablosuz testler yapmış memnun gibi bilgin olsun

• Kardeşim kanlosoz 6.7 mbt kayip oluyor
    Tabi bu test sen kendi modeminin yaninda kablosuz baglaninca kaç cikiyorsa bu Zyxel in yaninda baglaninca ana modemden 6 mbt düşük çıkıyor

Yani sen servis saglayicin sana 20 mbt veriyorsa bunu alabilmen için kablolu baglanman gerek zaten
    Wireless ile baglantida modemin yaninda bile olsan bir kayıp yaşarsın bu yaşadığın kaybin 5.6 mbt daha kaybını düşün bu cihazla ona göre kararini ver
    Benim kablosuz testlerimde böyle çıktı bikgin olsun

• Peki netmaster urunu hakkinda ne dusunuyorsunuz, kullanan var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: biozalp

Peki netmaster urunu hakkinda ne dusunuyorsunuz, kullanan var mi

İncelemelerine bakmıştım o da güzel bir ürün. Hemen hemen yakın ürünlerdir. Bütçenize göre tercih edebilirsiniz.
  • FatalERROR! kullanıcısına yanıt
    aralarinda zaten 10 lira fiyat farki var, sorun olmaz o da, ben zyxel'in anten db'sini bulamadim, bilginiz var mi??
  • Memnunmusunuz. Tavsiye edermisiniz.
  • @biozalp
    Zyxel kiti ne kadara buldunuz gerçekten fiyat farkı çok az. Ayrıca anteni 2 dbi diye biliyorum.

@muratoto
    Yaklaşık üç aydır kullanıyorum hiç bir sorun yaratmadı ve evin içinde internet olmayan bir odam kalmadı. Access point, repeater gibi ürünlerin yerine tercih edilebilinir.
  • FatalERROR! kullanıcısına yanıt
    vatan com. %30 indirimle 180 liraya geliyordu gecen baktigimda simdi 198 lira olmus dolar uctugu icin, netmaster da 169.90 bilmiyorum bi dolar duser mi diye beklerim, semetre tatilinde birinden birini alirim, ozellikleri birebir ayni cunku, bi de wireless extender'da cok sorun yasadim, her 30 dk'da bir sinyal kesiliyordu benim indirmeler, online oyunlar heba, ondan biraz sogudum zyxel'den, netmaster'in da yorumlari gayet iyi, buyuk ihtimal onla giderim herhalde
  • guzel ınceleme bende bunu aldım

TP-LINK TL-WPA4220KIT Kablosuz 300Mbps N Powerline Extender
  • boxor kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullanın Nasıl peki memnun musunuz?
  • dün aldım n11 üzerinden aldım 125tl civarında hediye çekim vardı. bu modeller biraz pahalıymış 250tl civarındaydı ama 125tl'lik çekle yarı fiyata kargo dahil aldım :)

dün kurulumunu yaptım. 11.77 download 0.67 upload oklaa ile hız testi yaptım. normal modem ile yaptığımda da aynı hızı alıyordum. herhangi bir hız kaybı yaşamadım :)

gayet başarılı bir cihaz. yazın seyyar kablo ile uzatıp bahçede felanda kullanırım

sizdeki modelden alacaktım, nette araştırdım bir üst modeli hediye çekiyle aynı fiyata alınca kaçırmayalım dedim.. aslında airties markasını aradım ama onlarda wireless modelleri henüz piyasaya çıkmadığından dolayı, tp-link tercihim oldu

• merhabalar, yaklaşık 2 aydır bende ZYXEL PLA-4231 kitini kullanmaktayım, son zamanlarda her gün belirli aralıklarla bağlantı kopuyor, ana modemde internet varken pc de bağlantı simgesinde ünlem veriyor, 10 saniye ile 1 dakika arasında kendiliğinden düzeliyor, kitin iki parçasıda farklı odalardaki 6lı prizlere bağlı, bundan dolayı olabilirmi, herhangi bir yazılımda kurulu değil, olmasıda gerekmiyor sanırım,

sanki ilk zamanlarda bu tür bir problem yoktu veya uzun süreli kullanmadığım için farkına varamadım, sorunun kesin kaynağını nasıl bulabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idinc

merhabalar, yaklaşık 2 aydır bende ZYXEL PLA-4231 kitini kullanmaktayım, son zamanlarda her gün belirli aralıklarla bağlantı kopuyor, ana modemde internet varken pc de bağlantı simgesinde ünlem veriyor, 10 saniye ile 1 dakika arasında kendiliğinden düzeliyor, kitin iki parçasıda farklı odalardaki 6lı prizlere bağlı, bundan dolayı olabilirmi, herhangi bir yazılımda kurulu değil, olmasıda gerekmiyor sanırım,

sanki ilk zamanlarda bu tür bir problem yoktu veya uzun süreli kullanmadığım için farkına varamadım, sorunun kesin kaynağını nasıl bulabilirim.

Herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yok. Bu tarz powerline ürünlerde priz çoklayacı kullanmadan direk prize takılması öneriliyor. Siz yine de bilgisayara bir kablolu bağlantı yapıp deneyin eğer kopmalar olmuyorsa wireless kanalını değiştirin. Otomatik yerine elle rakam verin.

• öncelikle değerlendirmeleri yapan arkadaşlara teşekkürler bizlerle tecrübelerini paylaştıkları için.

peki bu bahsi geçen ürünlerin extender'ları üzerinde kaçar adet eternet çıkışı var?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.