Şimdi Ara

ZTE ZXHN H168A V2.0 modem kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
2
Favori
12.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu modeli kullanıyorum. Hergün 2-3 kez net kopuyor. Telekom altyapıda sorun yok diyor. Israrla modemin firmware güncellemesi lazım dediler. ZTE ile görüşmemi söylediler. Bu modeli kullananlar. Modem arayüzünden giriş sayfasının en altında hangi sürüm var bakabilir ler mi? Bende şuan ZXHN H168A V2.0 TTN.16T3_201111 yazıyor.

• Kullandığınız modem biraz sakat modemdir. Ben kullanmıştım, yan odada wifi de çıkmıyordu internetim. Ve modeminiz anladığım kadarıyla en son 11.11.2020'de firmware güncellemesi almış. Kısaca aboneliğinizin üstünden 14 gün geçmediyse hemen şubeye gidip değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 27 Nisan 2021; 21:32:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Kullandığınız modem biraz sakat modemdir. Ben kullanmıştım, yan odada wifi de çıkmıyordu internetim. Ve modeminiz anladığım kadarıyla en son 11.11.2020'de firmware güncellemesi almış. Kısaca aboneliğinizin üstünden 14 gün geçmediyse hemen şubeye gidip değiştirin.

1,5 ay oldu net bağlatalı, Zyxel vmg1312 t20b model modem aldım. Bunda da kopma sorunu yaşıyorum. Arayüzden hızı düşürdüm yarı yarıya. 2 gün sorun yok 3.gün yine kesilmeye başladı.

• Hat değerlerinizi atar mısınız?
  • Hattiniz kaldirmiyor olabilir, hat degerlerinizi ekler misiniz?
  • bende bu modemi kullanıyorum çok memnunum hattınızla alakalı bir problem olabilir

• Huawei HG255s modeli var bende de superonline kullanıyorum wifi kopmaları aylardır illalah ettirdi zte modem istedim ellerinde yok telekoma gecsem yine aynı modem mivar acaba

aynı sorunlarla karsılasır mıyım

hayır teknosa vs modem alayım diyorum parasıyla gelin yapın diyorum dısardan modem kabul etmiyoruz diyorlar gercekten cok komik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.. -- 30 Nisan 2021; 9:29:49 >
  • @iriven @nicktatör modemi değiştirdim fakat kopmalar devam ediyor. Modemi hergün ortalama 2-3 kez resetliyoruz :/ internet ve dsl ışığı normal yanıyor ama net kesiliyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum sorun yok diyorlar. Bağlantı var görünüyor, sinyal alıyorsunuz dediler.

• Hattınız 35 kaldırmıyor olabilir. Hızınızı 24 mbps'ye düşürebilirsiniz. Sorun çözülebilir, çözülmez ise @sis651, @XpressMusic34, @miskindvd, @NT2L hocalarıma danışabilirsiniz.
  • erkin91 kullanıcısına yanıt
    Download için SNR Margin değeriniz düşük, bende 8 değer ile hiçbir kopma yaşanmıyor ancak benim bölgemde ki santralde en kaliteli DSLAM'lar kullanıldığı için. Birde alt yapım çok sağlam.

Hızınızı 24'e düşürün zaten hız arttırımı yaptılar 29'a çıkarttılar 24mbps paketlerini.
  • @nicktatör @iriven Telekomdan arayıp altyapınız 60 mbps destekliyor, 10? farkla 50mbps pakete geçirebiliriz diyorlar. Sorgulamada 51 mbit gösteriyor, santrala mesafemiz 355mt, mahallemizin altyapısı eski ve yavaş yavaş buraya doğru fiber geliyor, neti bağlayan telekom saha elemanı sırada bizim mahallemizin olduğunu söylemişti. Fiber altyapı gelince yine vdsl kullanırsınız ama kopma vs. olmaz demişti. Acaba fiberin gelmesi işi çözer mi? Birde bildiğim kadarıyla üst pakete geçme var ama alt pakete geçebilir miyiz? 35 mbps den 24 e düşürürler mi?

Şimdi öncelikle iyi sahurlar. Alt paketlere geçemezsiniz, geçmek isterseniz cayma bedeli ödersiniz. Tam adını unuttum cayma diyorum, ve de 10 TL farkla 50 mbps'ye bence geçin ama en doğru kararı hat değerleri söyler. Hat değerlerinizi atın bakalım ve de fiber gelirse VDSL'den Fiber'e geçiş yapabilirsiiniz.

192.168.1.1 'den hat değerlerinizi atın bakalım.

• Hocam modem arayüzünden xdsl istatistikleri kısmında sadece şunlar var. Haricinde bir değer yazan yer göremedim.

Adayüze girdiğinizde sistem monitörü seçeneği olması lazım ona tıklayıp atın ss.
  • Zyxel modemde öyle bir yer bulamadım, diğer ZTE modemi taktım, sanırım şu kısım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkin91 -- 3 Mayıs 2021; 23:46:58 >
    Hocam hattınız 59 mbps destekliyor. Yani rahatlıkla 50 mbps pakete geçebilirsiniz, snr değerleride biraz iyi. Yani ortalama bir VDSL2 hat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Hocam hattınız 59 mbps destekliyor. Yani rahatlıkla 50 mbps pakete geçebilirsiniz, snr değerleride biraz iyi. Yani ortalama bir VDSL2 hat.

Şuan 35 lik paketten 33 mbps hız alabiliyorum ama günde 2-3 kez kopma oluyor. Onu çözebilirsem mevcut hız yeterli.

Peki ankastreden dairenize gelen kablo eski mi?
  • Standart telefon kablosu çekili. Bina girişinden modeme kadar eksiz geliyor. Yaklaşık 4-4,5 senelik kablo. TTnet bağlatmadan önce vodafone kullanırken 2 tane kablo geliyordu. Ankastrede ev teli ile net ayrılıyordu. En son ttnet bağlamaya gelen ekip 2.kabloyu iptal etti. Tek kablo üzerinden net ve tel geliyor. Splitter ile ayrılıyor şuan. O yüzden olabilir mi? Splitteri çıkardım, ev telini iptal ettim biraz öyle deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkin91 -- 4 Mayıs 2021; 3:46:3 >
    Splitter ile alakali da olabilir. En iyisi siz cat6 kablo çekin ankastreden modeme direkt. En sağlıklısıdır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.