Şimdi Ara

ZTE H267A Modem

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.284
Cevap
65
Favori
230.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 365
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 4 saat 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 65
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • schipht (40 mesaj) Flakes (39 mesaj) zulu123 (36 mesaj) zaq999 (26 mesaj) forgottenh (24 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (881 mesaj) Mobil (271 mesaj) Tablet (14 mesaj) Mini (56 mesaj) Uygulama (91 mesaj) (3 mesaj) (1 mesaj)
  • @
7 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    752 Mesaj

Arkadaşlar merhaba, evimde superonline 100 mbit pakedi var bu modemi verdiler. Kablolu bağlantı ile 92 mbit hız alıyorum herşey süper ama, kablosuza geçinde internet, özellikle akşam saat 10 civarında rezalet bir seviyeye düşüyor. Acaba bu ortamdaki 2.4 ghz trafiğinden mi kaynaklıdır? Modemin wifi sinyali rezalet olduğu için 2 oda yandaki cihazlar için tplink TLWRN40 menzil artırıcı aldım ama cihazda gündüz saatlerinde 20-25 mbit hız alabilirken akşam saatlerinde 0.3 mbits hızlara düştüğü oluyor ve dehşet jitter rakamları çıkıyor. Kablo çekip access point kuramıyorum evdekilerden dolayı. Bu akşamları kablosuz interneti daha stabil hale getirmenin bir çözümü yok mudur saaat 18-24 arası wifi internet zulüm gibi kafayı yiyeceğim :(

• Binbaşı
    1763 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bilge Dede

Arkadaşlar merhaba, evimde superonline 100 mbit pakedi var bu modemi verdiler. Kablolu bağlantı ile 92 mbit hız alıyorum herşey süper ama, kablosuza geçinde internet, özellikle akşam saat 10 civarında rezalet bir seviyeye düşüyor. Acaba bu ortamdaki 2.4 ghz trafiğinden mi kaynaklıdır? Modemin wifi sinyali rezalet olduğu için 2 oda yandaki cihazlar için tplink TLWRN40 menzil artırıcı aldım ama cihazda gündüz saatlerinde 20-25 mbit hız alabilirken akşam saatlerinde 0.3 mbits hızlara düştüğü oluyor ve dehşet jitter rakamları çıkıyor. Kablo çekip access point kuramıyorum evdekilerden dolayı. Bu akşamları kablosuz interneti daha stabil hale getirmenin bir çözümü yok mudur saaat 18-24 arası wifi internet zulüm gibi kafayı yiyeceğim :(

Once evdeki diger cihazlari tek tek kapatip deneyin. Mesela aksam oldugu icin bluetooth yada kablosuz kulaklik kullanan var mi, aksam eve gelip calisan cihazlar (telefon laptop) iptv/apple tv kablosuz var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
    53 Mesaj

Bu yeni yazılımla internet eskisine göre daha berbat oldu. Önceki yazılımı yükleme şansımız varmı?

|
    |
    spyserk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    36 Mesaj

Dönebilirsiniz, aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz.

acs.superonline.net:8010/firmware/zxhnh267a_hv101_fv101_trt24_firmware.bin

Bu arada sorunlardan bahsedebilirseniz bizler de öğrenmiş oluruz.

|
    |
    bugsy79 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    53 Mesaj

5ghz bağlantısı çok yavaşladı. Hız testi yaptım, 15 20 mbs çıktı ki netim 100 mbs. Arada internet kullanılamıyor diye ünlem işareti çıktı wifide. Geri dönünce düzeldi.

• Yarbay
    9915 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bugsy79

5ghz bağlantısı çok yavaşladı. Hız testi yaptım, 15 20 mbs çıktı ki netim 100 mbs. Arada internet kullanılamıyor diye ünlem işareti çıktı wifide. Geri dönünce düzeldi.

bendede öyle olmuştu hem 2.4 hem de 5g kanalını değiştirdim normale döndü 5g de 100 mbit görüyorum şuanda bu yazılım ile gayet iyi oldu

• Çavuş
    53 Mesaj

Hem 2.4 hem de 5g kanalını değiştirdim derken o kısmı anlamadım. Ne yaptınız tam olarak?

|
    |
    helsloot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9915 Mesaj
    quote:

Hem 2.4 hem de 5g kanalını değiştirdim derken o kısmı anlamadım. Ne yaptınız tam olarak?

Wifi kanalını değiştir wifi ayarlarında var

• Çavuş
    53 Mesaj

Daha önce değiştirmistim ama pek bı faydasını göremedim.

|
    |
  • Yarbay
    9915 Mesaj
    quote:

Daha önce değiştirmistim ama pek bı faydasını göremedim.

Eski yazılımda faydası yoktu evet ama bu yazılımda farketti bende

• Çavuş
    53 Mesaj

Hangi kanalları seçtin? Olmadı bende bı daha yükleyip kanal değişikliği yapayım. İşe yaramazzsa geri dönerim. Nasıl olsa eski sürüm yüklenebiliyor.

|
    |
  • Teğmen
    173 Mesaj

44 no lu kanalı seçtim.

|
    |
  • Teğmen
    173 Mesaj

Bilen zaten biliyordur ama bilmeyenler için açıklamak isterim (bu açıklamam da yanlışım varsa ve düzeltilirse ben de öğrenmiş olurum).

5ghz wifi'den yüksek performans almak için modem ile aynı mekan içinde olmanız gerekmektedir. Başka bir odaya geçerseniz araya engeller gireceğinden (duvar vs) 5ghz wifi den çok verim alamayacaksınız ve 2.4ghz olana geçmeniz gerekmektedir. Modem ile aynı oda içerisinde 5ghz ile ben 866 mbps alırken bir iki oda yana geçtiğimde bu değer ve aynı zamanda performans çok fazla düşüyor. O zaman da 2.4 ghz ye geçiyorum. Misal 3 gün önce modem ile aramda iki oda var dı 5gz ile 480p video izlemek te zorladım ama 2.4 ghz ile aynı videoyu 1080p olarak takılmadan izledim.

5 ghz wifi evin her yerinde yüksek performans verecek diye bir kaide yok maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wharfedale -- 20 Ocak 2021; 17:20:1 >
    |
    |
  • Yarbay
    9915 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wharfedale

44 no lu kanalı seçtim.

Ben 2.4 için 12 , 5ghz için 100 kanalını seçtim bu kanallarda çok iyi çalışıyor

• Teğmen
    173 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Ben 2.4 için 12 , 5ghz için 100 kanalını seçtim bu kanallarda çok iyi çalışıyor

Alıntıları Göster

aslında bu birazda civarda ki 5ghz kullanıcılarının seçtiği kanallar ile alakalı sanırım. Mesela ben 2400 dairelik bir sitede oturuyorum ve daireme yakın civarda 5ghz kullanan sayısı oldukça az. Ben de en boş olanı seçtim. Ancak 2.4 ghz kullanan sayısı oldukça fazla. Onda da en uygun gördüğümü seçtim ancak otomatik bırakmak daha mantıklı gibi geldi (emin değilim). Genelde 5ghz kullandığım için şu an 2.4 ghz performansından şikayetçi değilim açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wharfedale -- 20 Ocak 2021; 22:7:46 >

• Er
    13 Mesaj

Çok ilginç aynı şekilde ben denediğim zaman iyi sonuç alıyorum aynı odada 92 mbps hız alırken 2 duvar arada arka odada 85-90 mbps hız alıyorum aynı marka aynı fakat modemden modeme fark ediyor herhalde

|
    |
  • Yüzbaşı
    427 Mesaj
    Interneti yeni bağlattim, bu modeme geçmek için ne demeliyim musteri hizmetlerine, suan 255s bagladilar.

|
    |
  • Yüzbaşı
    256 Mesaj

Ben de kanal seçimini otomatikte bırakmanın daha iyi sonuç verip vermeyeceğini merak ediyorum.

Mesela 2.4 GHz için tek tek modem ve AP'lere bağlanıp WiFi analyzer'in önerdiği kanalları seçiyorum ve ortalama hız 32 Mbps, maximum 38 Mbps gördüm (2.4 bağlantıdan daha yüksek hız alanlar nasıl bir ayar yapıyor merak ediyorum). Şu an 2.4 GHz AP'ler 3,5,11,13 kanallarda.

Ancak bir süre sonra çevremdeki modemler benim uygun diye seçtiğim kanallara yığılma yapıyor ve kanal yoğunluğundan hız 15-16 Mbps'ye düşüyor. Her seferinde WIFI Analyzerla uygun kanal kontrol edip değiştirmek hiç de pratik değil.

Bir diğer merak ettiğim, 2.4 ve 5GHz ikisi de açık olduğunda sorun yaratabilir diye okuduğumdam 5GHz'leri kapattım. Sizin tecrübeniz nedir? İkisi de açık olduğunda sorun yaşayan var mı? Evde 5GHz fazla cihaz yok ama en azından onları 2.4 GHz'den çıkarmak yoğunluğu azalatabilir diye düşünüyorum.

|
    |
    Wharfedale kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    173 Mesaj

Açıkcası zamanımın çoğu yan oda da (görsel de bahsettiğim) modeme kablo ile bağlı pc başında geçtiğinden wifi ile pek haşır neşir olmuyorum o yüzden bu konuda şikayet etmiyorum. Access point kullanmadan önce özellikle bir önceki modemin (hg255s) wifi sorunu beni rahatsız ediyordu. Sonrasında elimde bulunan modem router ı access point olarak kurunca o yokken nefret ettiğim 5ghz şimdi çok ama çok hoşuma gidiyor. Ancak access point'in yan odasına (aradaki duvar betonarme perde duvar ve kapı kapalı) ve iki yan odasına geçince 2.4 ghz e geçiyorum. Şuan için kanal geçişini otomatiğe geçmeyi düşünmüyorum çünkü 5ghz kullanan az olduğu için (çevremde) yığılma olmuyor ve performansı üst düzeyde benim için.

'' Bir diğer merak ettiğim, 2.4 ve 5GHz ikisi de açık olduğunda sorun yaratabilir diye okuduğumdam 5GHz'leri kapattım. Sizin tecrübeniz nedir? İkisi de açık olduğunda sorun yaşayan var mı? Evde 5GHz fazla cihaz yok ama en azından onları 2.4 GHz'den çıkarmak yoğunluğu azalatabilir diye düşünüyorum ''

bu konuda kesin diye birşey söyleyemem ama sorun yaratmadığına kendi tecrübemden dolayı söyleyebilirim. Daha önceki mesajımda da belirttiğim üzere 5ghz modem veya accees point ile aynı mekanda olursanız kabloluya yakın performans alırsınız ancak araya mesafe ve engel (duvar vs) girince işte orada 5ghz performansı çok düşüyor ve performans olarak 2.4 ghz daha iyi oluyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/47/6f/b1/476fb10ac35dc5bc8f10afff5de2a81a.jpeg&t=0&width=480&text=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/44/2d/3f/442d3f0149f89426db5b4071a5574768.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    sokrat68 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    256 Mesaj

Sizin çevrenizde yoğun sinyal trafiği yok sanırım, şanslısınız. Bizim apartmanda her katta 3 daire var, biz en üst kattayız, alt katımızda da 3 daire, toplam 6 dairenin trafiği kanalları dolduruyor galiba.

http://store.donanimhaber.com/0f/d3/3a/0fd33a098cbb16375633a54d6a3d2089.jpg

5GHZ'yi açmayı deneyeceğim en kısa zamanda.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.