Şimdi Ara

Zotac AMP 8800GT 512MB video inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
0
Favori
33.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

quote:

Orjinalden alıntı: Kumandan

öyle ama guru3d kartı default hızda onuda hesab et çok hayal kurma yinede

admlar test yapmis gormus

hayalle alakasi yok

zaten idle da 55 60 derece diyorlar

8800gts de idle da 60 derece idi bende

oc lenince full yukte yazin max 89

bu kart larin core yavaslama sicakligi 110

yalnız o değer masanın üzerindeki uzay sistemde elde edildiyse benim için hiçbir geçerliliği yok.

dünyada kaç kişi bilgisayarını kasa olmadan kullanıyor ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 1 Kasım 2007; 2:40:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

quote:

quote:

hayalle alakasi yok

yalnız o değer masanın üzerindeki uzay sistemde elde edildiyse benim için hiçbir geçerliliği yok.

Açıkçası benim kasamın içi dışortamdan daha soğuk denebilir İyi havalandırması olan kasalarda, uzay montajdaki sıcaklık değerlerinden daha makul değerler de elde edilebilir...

• valla hemen herkes beğenmiş ama ben beğenmedim.

bir kere karşılaştırma da oc'li kart kullanılmış diğerleri standart ve bir de ati tarafında bir senelik 2900xt yerine daha yeni çıkmış 2900pro olsaydı ve ona da hız aşırtılmış olsaydı daha iyi bir karşılaştırma olurdu bence

neyse birde ati'nin 3000 serisini göreyim ona göre karar verecem artık hani kart olacağına, yalnız eğer ati cidden 200 dolar + kdv ile gelirse bu kart umduğunu bulamaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ıspanak

valla hemen herkes beğenmiş ama ben beğenmedim.

bir kere karşılaştırma da oc'li kart kullanılmış diğerleri standart ve bir de ati tarafında bir senelik 2900xt yerine daha yeni çıkmış 2900pro olsaydı ve ona da hız aşırtılmış olsaydı daha iyi bir karşılaştırma olurdu bence

neyse birde ati'nin 3000 serisini göreyim ona göre karar verecem artık hani kart olacağına, yalnız eğer ati cidden 200 dolar + kdv ile gelirse bu kart umduğunu bulamaz

2900 serısı mayıs ayında cıkmıstır..XT ıle PRO'nun mımarılerı aynıdır,PRO XT'nın saat hızları kırpılmıs versıyonudur. . .
  • doğrudur hocam mayıs konusunda

ama peki diğer konu nasıl 2900pro oc lenince 2900xt yi geçiyor ayrıca 8800gts de oc lenince standardın bayağı üzerine çıkıyor

bence karşılaştırma 8800 gts oc li 2900pro oc li ve zaten oc li olan 8800gt şeklinde olsaydı iyi olurdu
  • quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

quote:

quote:

hayalle alakasi yok

Dünyada kaç kişi aynı kasayı ve aynı havalandırma bileşenlerini(fan boyutu, hızı, markası, modeli.. tabi varsa) kullanıyor ki?

• Kıymetli editörlerimiz..
    Acaba videodakii güç tüketim testinde verilen değerler sadece kartların çektiği güç mü??
    Yoksa o karta bağlı tüm sistemin o anki çektiği güç değerlerimi???
  • video inceleme için teşekkürler ama 8800 gtx ile karşılaştırma olsaydı
  • Guzel inceleme, biraz daha fazla test eklenebilirmis ama bu da cok iyi. Kart yeni cikmasina ragmen hemen testi yapildi. Editorleri tebrik emek lazim. Sonuc olarak editorun zeki, "Cevik", ve ahlakli olanini takdir etmek lazim .

(Ah, bir de su koseleri yumusatmasaniz cidden harika olucak incelemeler)
    .
  • Benim dikkatimi ceken şey Ceof'un yaptıgı Hd2900Pro - 8800GTS karşılaştırması ile buraaki 8800GTS-2900 karşılartırmasının birbiri ile hiç alakasının olmaması. Ceofun testlerinde HD2900pro sadece 2-3 oyunda GTS yi gecebilirken, burada hic bir oyunda gecilmemiş, üstüne üstlük bir oyunda da %25 O.C li 8800GT yi geçmiş...

Demekki Dx10 da HD serisi Dx9.0 a göre çok daha başarılı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fettah34 -- 1 Kasım 2007; 8:24:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Benim dikkatimi ceken şey Ceof'un yaptıgı Hd2900Pro - 8800GTS karşılaştırması ile buraaki 8800GTS-2900 karşılartırmasının birbiri ile hiç alakasının olmaması. Ceofun testlerinde HD2900pro sadece 2-3 oyunda GTS yi gecebilirken, burada hic bir oyunda gecilmemiş, üstüne üstlük bir oyunda da %25 O.C li 8800GT yi geçmiş...

Demekki Dx10 da HD serisi Dx9.0 a göre çok daha başarılı...

benim yaptigim testelrde herkes bise unutuyor

gene yineliyorum

benim kullandigim gts buradaki gts ye gore %33 hiz asirtmali

ve kullandigim 2900 pro buradaki 2900xt ye gore sadece %8 hiz asirtmali

yani gordugunuz gibi arada muazzam bir hiz asirtma farki var %25 lik ki bu da en az %20 performans farki demek

tabi ben dx10 test etmedim hepsi dx9 du

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 1 Kasım 2007; 9:25:37 >

• quote:

quote:

hayalle alakasi yok

enteresan değerleriniz var ısı konusunda, benim kartta idle 58-60 yükte 85 diyemedi henüz 84,5 dedi arada, dünya gözü ile 85 göremedim yaz sıcağında bile. kasa içi hava sirkülasyonum gayet iyi yada kart konusunda çok şanslıyım

GT hep ısısı ile dikkat çekti ve birazda ertelendi sanırım bu ısınma sorunu yüzünden, tahminime görede Calibre dışında referans tasarımdaki soğutucu ünitesi ile 700 km üzerine çıkmak kanımca zor bir ihtimal, çıktın diyelim 3dmark alırsın 10-15 dk. oyun testi yaparsın ki zaten gaye o Sonradan 600 km ile devam etsen sana oda yeter.

• quote:

quote:

quote:

hayalle alakasi yok

enteresan değerleriniz var ısı konusunda, benim kartta idle 58-60 yükte 85 diyemedi henüz 84,5 dedi arada, dünya gözü ile 85 göremedim yaz sıcağında bile. kasa içi hava sirkülasyonum gayet iyi yada kart konusunda çok şanslıyım

GT hep ısısı ile dikkat çekti ve birazda ertelendi sanırım bu ısınma sorunu yüzünden, tahminime görede Calibre dışında referans tasarımdaki soğutucu ünitesi ile 700 km üzerine çıkmak kanımca zor bir ihtimal, çıktın diyelim 3dmark alırsın 10-15 dk. oyun testi yaparsın ki zaten gaye o Sonradan 600 km ile devam etsen sana oda yeter.

sana simdi soyle dicem

zatocun ekran karti full yuk altinda %50 civari bir fan da calisiyormus

sen bu fan hizini %100 e cekersen en azindan 10 derece dusecektir

10 derecede yapacagin 50-100 mhz lik oc yi rahatlikla kaldiracaktir

bu arada yazin bende kasa ici hava sirkulasyonu 0 a yakinda

• Herkes testlere fake demişti şimdi gördüler kartın ne olduğunu directx10 da bile mükemmel performans sergiliyor bu kartın 112sp nün olmasının dışında doku doldurma gücü gts den daha yüksek onun için oyunlarda çok iyi bir performans sergiliyor ati yi övenler şimdi neredeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 1 Kasım 2007; 9:54:23 >
  • İnceleme için teşekkürler kart gerçekten iyi performans gösteriyor özellikle fiyatına göre çok iyi. Fakat bu fabrika çıkış hız aşırmalı kart standart 8800gt'den yaklaşık %20 daha hızlı çalışıyor. 8800gts ve 2900xt'yide %20 hız aşırtarak veya 8800gt'yi standart saat hızlarına çekerek testler yapılsaymış daha bilgilendirici olurmuş. Bu o/c li kartın fiyatıda standart kartların üzerinde olur neyse kullanıcı testleride yakında düşer zaten hele bi kart satılmaya başlansın.
  • güç altında 211 WATT çekiyo.Peki benim Tagan 420 wattlık güç kaynağı bunu karşılar mı?

Bi yardım lütfen
  • Gerçekten güzel bir video ama keşke default bir 8800GT ile test sonuçları alınsaymış diye düşünmeden edemiyor insan.

Ayrı bir konu olarak herkes şunu söyliyor 2900pro oc oluyor 2900xt yi geçiyor, 8800GT oc oluyor 2900xt yi geçiyor, ne kadar bahtsız bir kartmış bu anlayamadım gitti, x2900xt oc olamıyormu ?

2900xt oc olupta 8800GTX geçtiğini yada ultraya yaklaştığını diyeni ben daha görmedim forumda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkSleep__

güç altında 211 WATT çekiyo.Peki benim Tagan 420 wattlık güç kaynağı bunu karşılar mı?

Bi yardım lütfen

soyle diyim

bizim arkadasda 8800gts var

420 watt thermaltake yetiyor ona

2900xt de oc oluyor ama cok az bir 8800gts ye gore

8800gts 500 den 650 cikabiliyor

2900xt ise 740 dan kac a kadar stabil ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 1 Kasım 2007; 9:54:07 >
  • quote:

quote:

güç altında 211 WATT çekiyo.Peki benim Tagan 420 wattlık güç kaynağı bunu karşılar mı?

Bi yardım lütfen

soyle diyim

bizim arkadasda 8800gts var

420 watt thermaltake yetiyor ona

2900xt de oc oluyor ama cok az bir 8800gts ye gore

8800gts 500 den 650 cikabiliyor

2900xt ise 740 dan kac a kadar stabil ?

Hmm yani olur diyosun.Ok.güç kaynağı almaktan kurtuldum

• quote:

Bi yardım lütfen

Gerçek 420watt olduğundan yeter bu ekran kartı için çok güç çekiyor ve sesli çalışıyor dendi fakat video incelemede gts kadar güç çektiği ve sessiz olduğuda ortaya çıktı f/p = 8800gt
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.