Şimdi Ara

Zotac AMP 8800GT 512MB video inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
0
Favori
33.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: oyuncu71

elinize saglık geriye yaslanıp izledim ve agladım resmen bir 8800gts sahibi olarak

• quote:

Orjinalden alıntı: Fetih

beklenen sonuçlar.Hem en az enerji tüketen kart hem en performanslı kart....

Fan ne kadar sessiz çalışıyor acaba ?

Bende bunu ve sıcaklık değerlerini merak ediyorum.
  • kart sessizmişte nekadar sessizmiş.

sessizmişten sessizmişe fark var.

mesela 8800gts den sesszmiymiş.
    2d ve 3d uygulamalarda fan dönme hızı nekadar mesela

biraz alelacele yapılmış incelemeye benziyor. çok eksik var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 1 Kasım 2007; 1:11:49 >
  • mesut abi kızmada şu videolarında test için ayırdığın kısım 2 dk ıvır zıvıra 7 dk bu durumdan şikayetciyiz

• testi bekleyenlerden biri bendim emeginiz icin cok tesekkürler.
  • oldukça bilgilendirici bir video olmuş...
    anlaşılan bir sonraki ekran kartım zotac'ın 8800GT'si olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: oyuncu71

elinize saglık geriye yaslanıp izledim ve agladım resmen bir 8800gts sahibi olarak

haydar abimin acısını paylaşıyorum

• İlginç ya 2900XT bile GT karsısında eziliyor hem güç bazında hemde fps bakımından fiyat olarakta iyi bu GT cok satacak gibi Nvidia şimdiden ellerini kavusturmaya baslamıstır heralde...
  • merakla beklenen video emeğinize sağlık, fakat kafalardaki soru çok cevap yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhatiskodra

İlginç ya 2900XT bile GT karsısında eziliyor hem güç bazında hemde fps bakımından fiyat olarakta iyi bu GT cok satacak gibi Nvidia şimdiden ellerini kavusturmaya baslamıstır heralde...

e bu durumda ATI den GT ye bir misilleme bekliyoruz biri elini kavuştururken diğeri armut toplamaz heralde
  • Arkadaşlar gerçek 430watt'lık güç kaynağı bu ekran kartı için yeterli olur mu?
  • 8800gt lerin oldukca populer oldugu gunlerde boyle bır ınceleme yerınde olmus,oncelikle burada emegı gecen herkese tesekkur etmek gerekıyor.Ancak aklıma takılan bazı detaylar var.Bunları kısaca maddelersem;
    1.Kartı incelerken en onemli detaylardan bırı bosta ve yuk altinda iken sicaklık degerlerını de bırcok potansıyel musterı emınım kı gormek ısterdı.
    2.Bırcok test sıtesınde yapılan ıncelemelerden ornek alınarak kartın hızasırtma degerlerı de verılebılır,en azından denenebılırdı.Test ornegı olması bunun ıcın bır engel olusturmaz kı ınceledıgımız bırcok yabancı sıte ozellıkle ılk bolumlerde kartın hızasırtma degerlerını belırtmektedır.Bu kartın standart olarak hızasırtılmıs degerlerle satılması daha fazla hızasırtılamayacagı anlamına gelmemektedır.
    3.Sunucu arkadasımızın bazı bılesenlerın markalarını Türkçe okunusu ile (Zotac AMP) bazilarini ise ingilizce okunusları(remler;o-si-zed,powerın markası vs.) ile soylemesi de acikcasi izleyiciler tarafindan garipsenebilir,ya hepsini Türkçe yada hepsini ingilizce telaffuz etmek daha yerinde olacaktır.
    4.Henuz deneme fırsatım olmadı ancak sunucu arkadasımızın dedıgıne gore ntune programı vasıtası ıle saat hızları ıle oynanabılıyor ıse shader hızını bagımsız olarak dusurme ıhtıyacı ortadan kalkacak ve bu sayede sız cekırdek hızını dusurdudunuzde zaten shader hızı da buna paralel olarak hızasırtılmamıs yanı standart hızına gerı donecektır,acıkcası ntune vasıtası ıle bu testlerın de yapılması en azındandan standart saat hızlarına sahıp modellerı almayı dusunen arkadaslarımız ıcın de oldukca faydalı olurdu.
    5.Son olarak merak ettigim ve de gercekten takdir ettigim ekran kartının guc tuketımı hesaplamaları,bunu nasil ve/veya hangı araclarla yaptıgınızı ogrenmek ısterım,sonucta sonucların dıger ınceleme sıtelerı ıle tutarlıgını gormeyı arzu ederım.
    Calismalarınızda basarılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: kamamurat20

Arkadaşlar gerçek 430watt'lık güç kaynağı bu ekran kartı için yeterli olur mu?

bana göre yeterli olur benim sistemimde 3.5 ghz oc li günlük kullanıom ki sorunsuz bu kartada çok rahat yeteceğini düşünüyorum
  • Ati'nin yol haritasına göre yakın zamanda 2900 serisinden daha güçlü bir kart yapılmayacak ve mimari de değişmiyor sadece 55 nm ve dx10.1 geliyor böylece daha fazla oc imkanı olacak oc ile 2900 ler geçilebilir ama amiral gemisi 2900ler kalmaya devam edecek.Atinin artık şapkadan tavşan çıkarması lazım 2900leri zorlayacak kağıt üstündeki üstünlükleri performanasa da yansıtmaya çalışıcak yada biz yıllar sonra şöle bir kart vardı şöle süperdi böle süperdi ama sadece kağıt üzerinde diyeceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 1 Kasım 2007; 1:19:13 >
  • Merhaba arkadaşlar sorulara cevap vermeye çalışayım,

İlk olarak bir arkadaşımız CPU'nun hızı kaçtı demiş testlerde özellikle ciddi testlerde işlemciler standart hızlarında çalıştırılırlar testte kullanılan işlemci QX6700 yani 2.66GHz hızda çalışan 4 çekirdekli bir işlemci...

Fan sessiz 8800GTS veya 8800GTX fanları kadar sessiz ve testlerimiz boyunca 2D modundaki sesinden daha fazlasını duymadık. Fakat kartın fanını %50 seviyeye getirdiğinizde kasa içerisinden çok rahat duyabilirsiniz.

Kartın sıcaklığına gelirsek eğer aynı 8800GTS karakteristiğinde yani soğutucusu oldukça fazla ısınıyor ve oyunlar ardından masa üstünde bile 50-55 derece arasında geziniyor fakat bunun çalışmasına bir etkisi yok...
  • kaca aldiniz onuda yaazsaydiniz
    nerden aldiniz nerden alabiliriz nerde
    bu millet nerde bu devlet
  • Hocam test sonuçlarını tablo olarak ekliyebilirmisiniz malum kotalı aradakaşlara zeval gelmesin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba arkadaşlar sorulara cevap vermeye çalışayım,

İlk olarak bir arkadaşımız CPU'nun hızı kaçtı demiş testlerde özellikle ciddi testlerde işlemciler standart hızlarında çalıştırılırlar testte kullanılan işlemci QX6700 yani 2.66GHz hızda çalışan 4 çekirdekli bir işlemci...

Fan sessiz 8800GTS veya 8800GTX fanları kadar sessiz ve testlerimiz boyunca 2D modundaki sesinden daha fazlasını duymadık. Fakat kartın fanını %50 seviyeye getirdiğinizde kasa içerisinden çok rahat duyabilirsiniz.

Kartın sıcaklığına gelirsek eğer aynı 8800GTS karakteristiğinde yani soğutucusu oldukça fazla ısınıyor ve oyunlar ardından masa üstünde bile 50-55 derece arasında geziniyor fakat bunun çalışmasına bir etkisi yok...

ısı ve ses sorunu olacak diyenlere bence yeterli ve guzel cevaplar

• Soruları cevaplamaya devam :)

ntune ile çekirdek hızını düşürdüğünüzde shader hızının ne kadar düştüğünü göremiyorsunuz ayrıca inceleme için kısıtlı vaktimiz vardı ve bu yüzden ntune gibi pek oc dostu olmayan bir yazılımla da uğraşarak çok vakit kaybetmek istemedik zira kart lansmandan 1 gün önce elimize ulaştı.

Güç değerlerini ise hipower 560 wattlık güç kaynağının powerwatcher özelliği ile ölçüyoruz. Bu güç kaynağı sistemin çektiği gücü gösterebiliyor.

Türkçe ve ingilizce okunuşlara gelirsek firmaların Türkiye temsilcilikleri ve direkt olarak Türkiye şubeleri okunuşları nasıl telaffuz ediyorlarsa biz de öyle telaffuz ediyoruz :)
  • hocam fiyat konusunda bilgi verebilirmisiniz

birde nerden ne zaman alabiliriz

tesekkurler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.