Şimdi Ara

Zorunlu trafik sigortası-Para alma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir tanıdığımızın 2.araç olarak tuttuğu 1973 model Murat 131'i var. Zorunlu trafik sigortasını Kasım ayı sonunda yaptırmış.

Belgesini gördüm, 980 lira civarına yaptırmış. Belgede ayrıca "maddi araç başına 29800 TL" gibi bir ibare mevcut.

Şimdi bu arkadaş geçen hafta kaza yapmış(?), önden çarpmalı ve kaput-motor kısmı iyice hasar almış, kağıt gibi olmuş. Kendisine hiç bir şey olmamış.

Bu arkadaş, sigortadan (belgede yazdığı gibi) 29800 lirayı alır mı?

Kendisi fazla detaya girmedi, bana da borcu olduğu için, bu olay biraz değişik geldi. Ek olarak, dediğine göre, kendi kullandığı Doblo'yu satıp 2014 Fluence almış galeriden.

Borcu bir kenara atıp kendini mi düşünmüş diye merak ediyorum. Yorumlarınız nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O senin dediğin kaskoda olur. O da aracın piyasa değerini öder zaten.
    O 29800 dediğin olay, kaza durumunda haksız olduğunu varsayarsak karşı tarafın hasarının ne kadarını sigortanın karşılayacağıdır.
    İlginç bi cümle oldu sanırım😁

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu arkadaş, sigortadan (belgede yazdığı gibi) 29800 lirayı alır mı?

Alamaz.

o ücret, karşı tarafa verdiği zararı karşılayacağı maksimum değer.
  • panthera52 kullanıcısına yanıt
    Anladım.

Tek şüphem bu elemanın anlaşmalı kaza yapıp, eski püskü araçtan iyi bir mebla alıp, sonra Doblo'yu üstüne koyup Fluence alabilmesi.

Borç dururken bunu yapması bana ters geliyor, o yüzden sizlere danışmak istedim.

• Buyur burdan yak. Sonra trafik Sigortaları neden artıyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shintai kullanıcısına yanıt
    yüzde 99 son zamanda epey moda oldu
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Valla kesin karara varmadan buradaki arkadaşların da bilgisine başvurayım dedim.

Görünen o ki bu durum genele yayılmış, zaten fiyatların yükselmesi ve firmaların zarar ediyoruz demeleri bu sebepten.

• shintai kullanıcısına yanıt
    aynen öyle. insanlar boşuna isyan ediyor ekonomi iyiya, insanlarda maaş yetmeyince güzel ekonomi içinde değişik çareler arıyor. freni patlamış kamyon gibi gidiyoruz son istatistiklere bakılınca artan icra dosyaları başvurulan kredi oranları yakın zamanda afrikayı aratacağa benziyor.
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Valla bu da böyle bir çare demek ki.

İki külüstür aracı al 10 bine, sigorta yaptır 2 bine, kafa kafaya çarpıştır, sonra 20-30 bin neyse cepte.

Sigorta fiyatları 3-4 bin olsa bile devam edecek gibi bu şeyler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.