Şimdi Ara

Zorunlu trafik sigortası (Acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yarın kısmetse ilk arabamı alıcam 1993 şahin yaşım 21 araç 06 plaka ama ben izmirde oturuyorum tahminen sigorta fiyatı ne çıkar ortalama.

• 2.000TL sigorta çıkar, diyelim.

Arabanın fiayatı ne ki! O yüzden araç almaktan vazgeç.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Hocam babamın üstüne falan yapsam fiyat değişirmi çünkü herşeyde anlaştık el sıkıştık şimdi vazgeçemekte olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Prestige

Hocam babamın üstüne falan yapsam fiyat değişirmi çünkü herşeyde anlaştık el sıkıştık şimdi vazgeçemekte olmaz

Yaşı büyük ve mümkünse kazaya suçlu olarak karışmamış birisinin üzerine olursa çok ciddi fiyat farkı oluyor.

2000TL çıkacağını zannetmiyorum ama 1000TL civarı olabilir gibi.
  • sana tavsiyem sakin kendi uzerine alma. bu yastasin ve ilk araban. bugune kadar senin durumuna benzer baktiklarmda 2000 tl bile cikan oldu. daha fazla bile cikabilir. mumkunse 30 yas ustu ve daha once arac sahibi olan kazaya karismamis birini bul onun ustune yap. araci devraldiktan sonra bana bilgilerini atarsan yardimci olurum sana . en ucuz veren firmayi bulabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Değişir elbette ama ne kadar fark yaratır bilemem. Arabayı almadan önce, "mutlaka" sigortacı birisine danış kabaca fiyatı söyler.

Ama yine de tavsiyemdir; Boş ver el sıkışmayı, devir o devir değil bile bile "lades olunmaz".

Geçen gün sigortacı arkadaşın yanındaydım 6.000 küsür TL lik aracın sigortası 1.500-2.000TL arasında çıkıyordu. Valla! acıdım adama..

23 yaşındaki yeğenim 20.000TL ye 12-13 yaşında araba aldı uygun fiyat çıksın diye 55 yaşındaki babasının adına 1.000TL çıktı.
    Bence, 93 model şahinin risk primi daha fazla olacaktır, baba üzerine alınsa dahi yinede az fiyat çıkmaz diye tahmin ediyorum.

Araba ile sigorta doğru orantılı değil.
    23 yaşında araç, sgorta ile bitse yine iyi..

Gel vazgeç bu sevdadan...

• Panthér kullanıcısına yanıt
    zaten sigorta karsi tarafi sigortaladigi icin senin aracina pek bakmiyor. senin kaza yapma olasiligina ve suclu olma olasiligina bakiyor. o yuzden genc ve ilk araci olanlara her zaman yuksek cikar. daha gecen bacanaga yaptim 1750 tl ye. 26 yasinda ilk araciydi

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

quote:

Yaşı büyük ve mümkünse kazaya suçlu olarak karışmamış birisinin üzerine olursa çok ciddi fiyat farkı oluyor.

2000TL çıkacağını zannetmiyorum ama 1000TL civarı olabilir gibi.

Yaş 56 babamın en son arabamızın üstünden 15 sene geçti 2 yıl kadar kullanmıştık herhangi bi kaza bela olmamıştı etiklermi acaba fiyatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeri30

zaten sigorta karsi tarafi sigortaladigi icin senin aracina pek bakmiyor. senin kaza yapma olasiligina ve suclu olma olasiligina bakiyor. o yuzden genc ve ilk araci olanlara her zaman yuksek cikar. daha gecen bacanaga yaptim 1750 tl ye. 26 yasinda ilk araciydi

Sağol hocam ilgilendiğin için bakalım araç zaten 7.500 tl sigortada 2 lira falan diyorlar ne olucak bilmiyorum :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Değişir elbette ama ne kadar fark yaratır bilemem. Arabayı almadan önce, "mutlaka" sigortacı birisine danış kabaca fiyatı söyler.

Ama yine de tavsiyemdir; Boş ver el sıkışmayı, devir o devir değil bile bile "lades olunmaz".

Geçen gün sigortacı arkadaşın yanındaydım 6.000 küsür TL lik aracın sigortası 1.500-2.000TL arasında çıkıyordu. Valla! acıdım adama..

23 yaşındaki yeğenim 20.000TL ye 12-13 yaşında araba aldı uygun fiyat çıksın diye 55 yaşındaki babasının adına 1.000TL çıktı.
    Bence, 93 model şahinin risk primi daha fazla olacaktır, baba üzerine alınsa dahi yinede az fiyat çıkmaz diye tahmin ediyorum.

Araba ile sigorta doğru orantılı değil.
    23 yaşında araç, sgorta ile bitse yine iyi..

Gel vazgeç bu sevdadan...

Sağol hocam cevap verdiğin için bakalım hayırlısı neyse olsun yarın inşallah 1000 liraya hallederiz yoksa baya kötü olur tamda bayram kapıda.

• 4Prestige kullanıcısına yanıt
    Tahmini fiyatı öğrenin sonra detaylı düşünün ve aracı öyle almaya karar verin. 7.500TL lik araç alıp 1.000-1.500TL arası sigorta ödemek pek doğru hesap değil.

İyi düşünün.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeri30

Aracın rengine kadar farkettiğini duymuştum ben, hatta alıntılayayım.

quote:

sistemi etkileyen çok sayıda konfigürasyon var mesela beyaz renk arabalar daha az kaza yapıyor. Dolayısıyla aynı marka, aynı model ve aynı kişiye ait araba biri kırmızı diğeri beyazsa fiyatında yüzde on farklılık olabiliyor.

Kaynak/

Sanırım siz sigortacısınız. Bunlar ne kadar doğru acaba, merak ettiğim için soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmngngr -- 9 Eylül 2016; 2:03:52 >

• 94 model serçeye en düşük çıkan fiyat 3000 TL. Yaşım da 19 hiç kazam yok ilk arabam. Düdüklenmeye devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanenes3 -- 9 Eylül 2016; 2:19:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanenes3

94 model serçeye en düşük çıkan fiyat 3000 TL. Yaşım da 19 hiç kazam yok ilk arabam. Düdüklenmeye devam

serçe kaç para ki

en iyisi ruhsatta kamyonet olarak geçen bir araç al, kamyonetler için sigorta fiyatı üst sınır 2000 lira. istersen 10 tane kazan olsun, 2000 geçmiyor
  • slmngngr S kullanıcısına yanıt
    hurafedir o:) 3 aydir bu isi yapiyorum. ilk defa duydum boyle birsey

• İstanbulda olsan 2000 cikarda izmiri bilemem 1500 civaridir tahminimce.

• Komşumuzun oğluda 90model şahin aldı,ona 1200tl ile 4300tl arasında fiyat çıkarmış sigortacı

• slmngngr S kullanıcısına yanıt
    Aynen bende onu düşünüyorum. Resmen yarı parasına sigorta istediler

• 2007 Clio aldım pazartesi günü ilk arabam yaş 27 1392 tl çıktı.
  • 1000 tl altı mümkün değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.