Şimdi Ara

Zoom x4 model 5551

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bir abimiz evde erhernet'ten giriyor bende USB'den baglanmak istiyorum fakat nasil yapacagimi bilmiyorum yardımcı olurmusunuz bu konuda daha once bir kere yapmistik ama nasil yaptıgını unutmus simdi giremioruz yani olmuyor.

• ZOOM modemle verilen cd'den USB kurulumu yapıp girersin. Ancak Zoomun bendeki modelinde Firmware upgrade yapmadan önce USB upgrade gerekiyor diye uyarı vardı sitesinde. Eğer sizdeki modemin firmware upgrade'i yapılmış ve bu upgrade yapılmadan önce usb upgrade yapılmamışsa soruna yol açabilir. USB'den kullanmadığım için nasıl bir sorun oluşabileceği hakkında fikrim yok.

USB kurulumunu yapman yeterli. Sanırım USB kurulumu yaparken modem bağlı olmamalı. Kurulumdan sonra restart atılıcak ve bilgisayar açılmadan modemi usbden bağlayacaksın.
  • Yukardaki arkadaşın verdiği tam değil devamıda var onuda ben anlatayım;

Usb den kurulumdan sonrasında Modem arayüzüne girip İp tanımlaması yapmanız gerekiyo daha önce kullandım ama şuan tam olarak hangi menü idi hatırlamıyorum ama şöyle birşey var menüde alt alta 10.0.0.3 ile 10.0.0.15 olması lazım. Eğer burası böyle ise Kurduğunuz usb ağ bağlantısına ethernetten bağlanan pc nin ip si dışında yukardaki ip lerden birini vermeniz lazım. Yukardakli ip aralığı böyle değilse şöyle yapabilirsiniz 10.0.0.3 -- 10.0.0.4 bu ip lerden birini Usb ye diğerinide Ethernetten bağlanan ipye tanımlarsınız ve bağlanırsınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ByAdmin

Yukardaki arkadaşın verdiği tam değil devamıda var onuda ben anlatayım;

Usb den kurulumdan sonrasında Modem arayüzüne girip İp tanımlaması yapmanız gerekiyo daha önce kullandım ama şuan tam olarak hangi menü idi hatırlamıyorum ama şöyle birşey var menüde alt alta 10.0.0.3 ile 10.0.0.15 olması lazım. Eğer burası böyle ise Kurduğunuz usb ağ bağlantısına ethernetten bağlanan pc nin ip si dışında yukardaki ip lerden birini vermeniz lazım. Yukardakli ip aralığı böyle değilse şöyle yapabilirsiniz 10.0.0.3 -- 10.0.0.4 bu ip lerden birini Usb ye diğerinide Ethernetten bağlanan ipye tanımlarsınız ve bağlanırsınız.

Bunu yapmamıştım. DHCP atıyordu sanırım.
  • CD'si yok zaten tek sorun orda zoom'un. Simdi Zoom'den neyi indirmem lazim bunun icin USB'den girmek icin.
  • http://www.zoom.com/files/adsl/555x_USBdrv24210.exe

Linkteki dosyayı indir kur.

http://www.zoom.com/techsupport/adsl/adsl_5551.shtml linki de modeminin destek sayfası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 11 Aralık 2007; 18:21:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.