Şimdi Ara

ZİRAAT KONUT KREDİSİ ZORUNLU FATURA OTOMATİK ÖDEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
17.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ziraat konut kredisi için en az 3 otomatik fatura ödemesi vermem gerektiği ve bunların iptali karşılığında kredi faiz oranının artacağı şubede bana söylendi..aslı astarı var mıdır doğru mudur bu?

• Çapraz satış deniyor buna. Farklı ürünlerini kullandığın icin sana dusuk bir oran veriyorlar. İptal etmen halinde oranını yükseltme hakları vardır. Sonucta bu indirimli oranı, fatura talimatı yapman halinde sana veriyorlar. Vermeseydin, oranın daha yüksek olacakti.
  • Adam iptal etmeyeyim diye öylesine uydurdu sanmıştım demek gerçekmiş..
  • faiz artacak derken talimat başına 1 baz puan falan artar
    mesela kredi alırken oran 1,20 diyorlar ya başlangıçta
    hyat veya ferdi kaza sigorta yapınca ortalama 5 bazpuan daha düşer ve 1,15 e gelir
    bes yaparsan bir iki baz puan daha düşer (müş. temsilcisine verilen inisiyatife göre)
    her otomatik ödemede de 1 veya 2 baz puan daha düşer (ama max : 3-4 puan daha düşerler)
    1,20 den 1,10 lara falan inerler bunlar olursa
    ama yapıp yapmamak isteğe bağlı

deneme yanılma yapmak için talimatlarının 1 tanesini iptal et bakalım nolacak
    sonuçta 1 baz puan değişimi kredinin taksitini ne kadar oynatır hesap yapman lazım

mesela taksitin 1000 tl olsun 1 ay vadede aldın diyelim 1,10 dan alsan 1000 * 1,1 = 1100 eder
    1000 * 1,09 = 1090 eder
    1 baz puan 1 ayda taksiti 10 tl oynatır.
  • mehmetmetingülcan kullanıcısına yanıt
    Hocam üşenmeyip detaylıca yazmışsınız tsk ediyorum bilgilendirme için..
  • xiseyn kullanıcısına yanıt
    pek bişey bildiğimiz yok da yazdık 5-10 satır bişeyler
  • Arkadaşlar merhaba aramada tesadüf geldim de ben de ev kredisi çektim. BES Sigorta migorta talimat ne varsa verdim :D E şimdi krediyi de ödüyorum felan.

Şu an ben bunları iptal etsem tekrar oranı değiştirirler mi fazladan borç mu çıkar ?
  • Ziraatten konut kredisi kullanmıştım bugün şubeden aradılar, iptal ettiğim iki otomatik ödeme talimatını tekrar vermem gerektiğini söylediler. İlk etapta bende prosedür sandım ama zorunlu sanırım.
  • Otomatik ödeme talimatlarım duruyor fakat BES'te yapmışlar. BES'i dün arayıp iptal ettim. Krediyi çektikten sonra faiz arttırımı gibi bir durumun olacağını sanmıyorum. Gelişmeleri yazacağım.
  • haldigo kullanıcısına yanıt
    E yazmamissiniz :)
  • PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    Gelişme olmadı

Iptal edilmiş şekilde duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haldigo

Gelişme olmadı

Iptal edilmiş şekilde duruyor.
    Ahaha eyvallah hocam.

Bes’e cok diretemiyorlar da diger sigortalari gasp ediyorlar baya baya. Hirsiz bunlar.
  • bende şu an ziraatten konut kredisi ödüyorum. 1 otomatik ödeme, 1 zorunlu deprem politikası ve 1 tane de konut kredisi sanırım 3 tane zorunlu zımbırtı var. birde kredi kartı çıkartmışlardı hiç kullanmadım ama hesap duruyor öyle. kredi kartını kapattırsam sıkıntı olur mu ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem !

bende şu an ziraatten konut kredisi ödüyorum. 1 otomatik ödeme, 1 zorunlu deprem politikası ve 1 tane de konut kredisi sanırım 3 tane zorunlu zımbırtı var. birde kredi kartı çıkartmışlardı hiç kullanmadım ama hesap duruyor öyle. kredi kartını kapattırsam sıkıntı olur mu ki
    2017de çektiğim konut kredisi sonrası gönderdikleri Combo kartın kredi kartı özelliğini dün müşteri temsilcisi vasıtasıyla kapattırdım. Otomatik ödemeleri iptal edersem sorun olur mu diye sordum, şubenizle görüşün bilgim yok dedi.
  • bendende 3 talimat aldılar fakat ben evden çıkıcam yanı abonelikler iptal olucak iptal etmeye gerek varmı
  • Limonen kullanıcısına yanıt
    Biz de aynısını yaptık. Nasıl olsa iptal olduğu için fatura gelmez dedik. Bizim eski abone numarasını başka birine vermiş belediye sağ olsun ve bankanın sistemi isim kontrolü yapmadığı için bir ay o abone numarasına ait faturayı ödemiş! Onları iptal ettirdik ama iptal edince yerine yeni fatura istiyorlar. Normalde otomatik fatura ödeme talimatı güzel bir şey ancak böyle zorla dayatmaları, iptal için şubeye gidip dilekçe yazmak zorunda olmanız nefret ettiriyor.
  • Bende bugün kredi çektim, 2 tane fatura istediler oto talimat için, adama yok diyorum, başkasının kide olur diyor. Ulan başkasının faturasını ben niye eödiyim. İptal edicem ama şubeyle görüşün diyor. Şubeye gidicem mecbur.
  • Ben 3 faturayı da iptal ettim 7 ay sonra önceden hata veriyordu şubeye gidin diyordu şimdi iptal etti sıkıntı çıkmaz umarım artması gibi
  • beyler gelişme var mı, ben de yeni kredi çektim duruma göre iptal edicem.

özellikle bes çok yan yakacak gibi gözüküyor.

faiz müşteri aleyhine artırılamaz diye biliyorum, iptal ettirip faizi artan var mı?
  • bende 0,74'ten çektim geçen ay. Zorunlu olduğunu 2 adet vermem gerektiğini söylediler. Ben bunları enpara ile yapıyordum böylelikle netflix falan ucuza geliyordu. İptal etsem sıkıntı çıkar mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.