F

Binbaşı
23 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba,

Evde 2 tane masaüstü bilgisayar var. Bunların donanımını en iyi hale getirmek istiyorum.

Pc 1:

intel core duo 2 8500

4 gb ddr2 ram

32 gb ssd (windows kurulu)

500 gb hdd

400w psu (frisby fr-pw40c12b)

Nvidia Geforce 210 1 GB

Pc 2:

intel core i7 6700

32 GB DDR4 ram

512 SSD

1 TB 3,5 HDD

750 GB 2,5 HDD

Nvida GTX750 Ti 4 GB

Lenovo HK350-12pp 250W PSU

Pc 1 eski. Emektar bilgisayar. Zaman zaman parça ekleye ekleye bu hale geldi. Özellikle 32 ssd taktıktan sonra canavar oldu. Sadece windows yüklü. Zaten sosyal medya için kullanıyor babam. Arada facebook youtube falan. Çok bir iş yapmıyor. Ama gayet hızlı açılıp kapanıyor herhangi bir sıkıntısı yok. Zamanında poweri bozulmuştu bende buna 400w power almıştım. O zamanın parası 50 TL vermiştim :) Şimdi 250 TL'ye satılıyor aynı power :).

Pc 2 ise benim kendi kullandığım. İçinde sanal makinelerimin olduğu, ara sıra oyun oynadığım bilgisayar. Herhangi bir sıkıntısı yok ama donanımı iyi sayılır gördüğünüz kadarıyla. Herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Oyun bile oynuyorum. Ekran kartıda günümüz ekran kartları gibi olmasa da işimi fazlasıyla görüyor. Ama özellikle harici ekran kartı olduğu için 250w psu bana yetmez gibi geliyor. Pc 1'deki 400w poweri bu bilgisayara taksam herhangi bir fark hisseder miyim? Ya da bilgisayarın ömrü açısından daha mı iyi olur? Çünkü 400w olan psu eski kasada, 250 olan güncel kullandığım güçlü kasada. Sanki bunları değiştirsem daha iyi olur gibi geliyor.

Bir de son olarak arkadaşımda gt720 ekran kartı var. İstersen sana vereyim dedi. Pc 1 yazdığım eski bilgisayara taksam fark hisseder miyim? Oyun falan oynanmıyor sadece youtube için falan arada internet için kullanılıyor. Gt 720 geforce 210'a göre daha güncel daha güçlü bir kart. Her ne kadar oyun oynanmasa bile örneğin youtube'da full hd video izlerken fark yaratır mı?

Merhabalar, daha önce çift hat kullanma zorunluluğum olduğu için global xioami mi9t pro aldım. Hala cihazı kullanıyorum memnunum. 4300 lira gibi bir fiyat almıştım 128 versiyonunu. Kayıtsızları o zaman 2800 falandı. Şimdi tekrar telefon alacağım. Çift hat zorunlu değil olursa güzel olur. Mi note 10 lite düşünüyorum. 3 bin tl'yi geçmeyecek kayıtsız bir cihaz alıp imei attırmak istiyorum. İstanbul avrupa yakasındayım. Ancak mi9t pro konusunu takip ettiğim için bu kayıt olaylarında sıkıntı yaşayanlara şahit olmuştum. Güncelledikten sonra imei gidenler falan. Kayıtsız cihaz almamda bir problem olur mu? Mi note 10 lite düşünüyorum. Ancak satıcıda bulamadım pek. Forumda bu işi yapan referanslı üyeler var mı? Git gözün kapalı şu satıcıdan al diyebileceğiniz birileri? Bir de hangi cihazı önerirsiniz? Kayıtsız cihazlarda fiyat çok farketmiyor diye biliyorum. Örneğin; garantili sıfırı 4 bin olan telefonun kayıtsızı 2500 liraya satılıyorken, 6 bin olan 3 bin liraya satılabiliyor. Hangi cihazı almalıyız? Yardımcı olursanız sevinirim.
Kendiliğinden kesildi silinebilir. Yardımcı olanlara teşekkürler.
Evet arkadaşlar balkonu kapattım. Bu duvara TV monte edeceğim. 2 TV arasında kaldım. Sağ tarafta pencereli odada Samsung tv var. Modeli 43ku7000. Samsungdan memnunum. Samsungun 7400 modelini beğendim ama arada pencere olacak 2tv Samsung olunca kumandalar etkileyebilir diye düşündüm. Bir de burada ambilight güzel olur diye düşündüm. Bir de tasarımı da hoşuma gitti. Sizce hangisini almalıyım. Yarın ki 11.11 indiriminde n11'den almayı düşünüyorum.

Kanal geçişlerinde hangisi iyidir smartların hepsi kötü ama bu ikisi arasında hangisi sizce?

Arkadaşlar merhaba. Ben sınav merkezi mi değiştirmek istiyorum. Ama bildiğiniz gibi aöf seçtiğimiz ilçelere göndermiyor. Çevre ilçelerine gönderiyor. Ben gaziosmanpaşa ve çevresinde girmek istiyorum. Ya da yeşilpınar eyüp tarafları olabilir hangi merkezi seçmem gerekiyor.
Arkadaşlar konu benim için önemli lütfen yardımcı olur musunuz ?

Ben işletme okuyorum. 2019'a kadar tecil hakkım mevcut. Ancak işletmeyi bu sene olmazsa önümüzdeki sene bitireceğim. Bitirdiğim zaman okumaya devam etmek istiyorum ancak ikinci üniversite olarak Yönetim Bilişim Sistemleri okumak istiyorum.

Bildiğim kadarıyla tecil yapmıyor.Bu çok önemli değil ama ben şimdi ikinci üniversiteye başladım diyelim tecilim bittiği zaman öğrenci olursam eğer asker kaçağı sayılır mıyım ? Yoksa öğrenci olduğum için uzatabilir miyim ? Hiç bir kaynakta bilgiye ulaşamadım.
silinebilir
Arkadaşlar merhaba elimde sadece bundan var.

Bunu nasıl aktif edebilirim. Elektrikçiden adaptör alıp direk bağlamalı mıyım ? Kırmızı ve siyah kablosu var arkadaşım vermişti. Mutfak dolabına yapmak istiyorum.
ihtiyaç kalmadı.
alındı.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.868
İkinci El Bölümü Mesajları: 33
Konularının görüntülenme sayısı: 5.992 (Bu ay: 259)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 192 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.