Şimdi Ara

Eminevim Peşinatlı Sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
1
Favori
2.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlarım fikrinize ihtiyacım var.

Ev almam lazım her geçen gün zarar ediyorum.

peşinatlı sistemi daha önce kullanan varmı?

Aldığım teklif şu şekilde ;

800.000₺ için başvuruldu.
    %10 organize ücreti.
    Vade : 60 ay

400bin₺ + organize ücreti peşinat veriyorum 10 ay sonra 800 bin teslim ediyorlar.

İlk 10 ay : 4bin taksit
    Kalan 50 ay : 7.200₺ taksit ödicem.

Ne diyorsunuz?

• Kardes 400 binin varsa neden boyle yerlere bulasiyorsun organizasyon ucreti diye havadan para topluyorlar milletten buna bulasacagina faiz takintin varsa gidip katilim bankasindan finansman cek ama kim bu sistemlere faiz odemiyorum katilim bankalarindan finansman cektim derse kendini kandiriyordur para piyasalari faiz uzerine kurulu ust yorumdakj arkadasinda dedigi gibi yuzde 80 lik enflasyon ortaminda parani ha catir cutur yemissin ya boyle sistemlerde biriktirip eritmissin bir farki yok ev araba arsa her ne alacaksan acele etmelisin
    Hayirli aksamlar
  • 10 ay sonra 800 bin tl şimdiki 500 bin tl değerinde olacağından hiç mantıklı değil, sen zaten 500 ü şimdi verebileceksen onu peşinat sayıp üstüne kredi cekip 800 e ev alabilirsin.
  • Kardes 400 binin varsa neden boyle yerlere bulasiyorsun organizasyon ucreti diye havadan para topluyorlar milletten buna bulasacagina faiz takintin varsa gidip katilim bankasindan finansman cek ama kim bu sistemlere faiz odemiyorum katilim bankalarindan finansman cektim derse kendini kandiriyordur para piyasalari faiz uzerine kurulu ust yorumdakj arkadasinda dedigi gibi yuzde 80 lik enflasyon ortaminda parani ha catir cutur yemissin ya boyle sistemlerde biriktirip eritmissin bir farki yok ev araba arsa her ne alacaksan acele etmelisin
    Hayirli aksamlar
  • Oha. Havadan 80.000 TL mi alıyorlar. Yuh!

• MEMATİ kullanıcısına yanıt
    Dolar bazlı alsalar peşinatı ben okeyim ama 10 ayda bu ülkede tekrar devülüasyon olup olmayacağını kimse bilemez, senin ödediğin 400k 10 ay sonra aynı 400k olur mu? Enflasyonist ortamda insanlar bunu nasıl kabul ediyorlar anlamıyorum. Biraz şans önce çıkarsa karlı oluyor ama sonra çıkarsa paran eriyor ve ulaşamıyorsun ona da. Peşinatlı sistemde direk 10 ay sonra vermeleri iyi, ama bu ülkede 10 ay değil 10 gün bile uzun süre. Devülüasyon olsa karnına ağrılar girer. Düşünsene bunu 2021de giren birine dolar 7.5 8ken biranda 18e çıktı 10 ay sonra para oldu pul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yukaribak -- 8 Ekim 2022; 3:16:45 >
  • faizden kurtulmak için. adamlar 80 bin tl karşılığı günahlarindan arındıriyor.
  • Eminevim ile Ev ve araba almış birisi olarak söylüyorum bu enflasyonda Eminevim hiç mantıklı değil.
  • Bu katılım ev projelerinde şirket size değil siz şirkete aylık taksitlerle faizsiz kredi vermiş oluyorsunuz.

Şöyle:

Zaten 400 bin vermişsin, geri kalan 400 binin de faizini (katılım ücreti, yersen. Nasıl oluyorsa katılım ücreti hep yenileniyor -ya da ‘kampanya’ oluyor- faiz oranlarına göre) peşin alıyor. Parayı da 10 ay sonra veriyor. Yani o sana değil sen ona 520 bin lira faizsiz kredi veriyorsun.

Enflasyonu vs. hiç hesaba katmadan durum bu. Gidip 280 bin lira çeksen 48 ay vade ile daha güvenli ve ucuz.

Esasen olan adam 520 bin lirayı işletip 800 bin lira yapıyor kendi paranı sana veriyor ama o konuya bile girmeden kar ediyorlar. Battı diye duyduğumuz şeyler ise çok riskli yatırım yapıp batıranlar.

Faize bulaşmayayım diyorsun. Onlar da bu hassasiyetini kullanıp para kazanıyor. İki taraf da Allah’ı kandırıp günahsız olduğuna inanarak rahatlıyor. Olan 80 bin liraya oluyor :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burhan21 -- 22 Ekim 2022; 17:53:48 >
  • spdial S kullanıcısına yanıt

Bende 2019 un sonunda 150 bin için yazıldım, 13 bin peşinat verdim.

bunun takibinde corona girdi araya derken 200 bin e yükselttim. amacım mutlaka ev icin yatirim yapmaktı.

geçen süre zarfında taksitlerimi öderken evler yükselmeye başladı.

Eminevimden vaz geçerken firmaya ödediginiz %10 yani 18 bin tl yi vermiyorlar, geri yapilan ödemeleri veriyorlar.

Artık ev almak hayal oldu, fakat ben parayı yememek için hani bir yere bağlı olim orda biriksin hesabı, emin evimde taksitleri ödemeye devam ediyorum.

Bu durumda ben 400 bin tl ye yükseltmek istesem, benim biriken 40 bin tl onların olacak, ben yine 400 bine ev alamayacağım bu devirde.

bir çıkmazın içine girildi yani.

Adam diyorki, sen istersen feshet , sana 18 bin eksik olarak 6 ay sonra verelim diyor.

Bende ev alma niyeti ile girdigim emin evim artık benim icin birikim kumbara gibi bir yer oldu. İlerki zamanda emin evime katilım azalir şirket yok olursa benim kumbarada gider, bunalıma girerim.

Sizce ne yapmalıyım, ayrilmalimiyim.

Ev ümidi ile girdigim bu şirketten çıkmak evden vaz geçmek olarak yansıyor bana, ama durumlar ortada.

Ne yapmalıyım ,

Hayırlı günler

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt

eminevime bir şey olmaz sermayesi en güçlü şirket piyasada

ben bu tarz dolandırıcılık üzerine kurulmuş sistemlere girmezdim bakın sözleşmeye enfasyon enflasdyon farkıyla ilgili

tek bir cümle göremezsiniz

sistemden çıkmayın yıllarca paranızı kullanmışlar karşılığını alın ev fiyatları uçmuş olabilir onun yerine tapusu olan paranın yeteceği gerekirse üzerine biraz siz kendiniz ekleyip iş yeri satın alın

kesinlikle çıkmayın madem zarar ettizin vaatlerini yerine getirsinler

örneğin 2 milyonluk tapusu olan ev olmaz da 800 bin lik tapusu olan işyeri olur

sobraki yıllardada o satılıp nakte dönülür bunu akıl edemiyomusunuz

• mavikıs M kullanıcısına yanıt

cevabınızın özeti ; ölme eş..ğim yaz gelsin.

sorun içinde sorun çıkarmışsınız.

tekbir amaç var onu belirtmeme rağmen , dallayıp budatmamışsınız.

ben soruyorum Konya, sen diyorsun Kenya .

sorumu iyi okumamışsınız, kimin akıl edemediği belli oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.