Şimdi Ara

Zıplama Tekniği (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.443
Cevap
9
Favori
310.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ziplayamamak nedir ogrenmek isteyen varsa bana gelsin
  • arkadaslar benm boyum 1,85 kilom 105 fln 3,05 lik potanın cemberine degemiyorum ama 5 ile 10 cm arasında bi uzaklık kalıo ve boyle sıcramayı sadece turnike ile yapabiliyorum bu sıcramayı bide pota altında çift ayak sıcrayarak da 10 15 cm fln kalıo.
    bide normal kosarak sıcramayı deniyince cok az sıcrayabiliyorum pota altından sıcradıgımdan daha az ayaklarımı nasl ayarlayacagımı bilemioyurm bunun için nasl calısmalıyım yasım:15(13 ekim 1991:)
  • bakan yokmu yaw
  • en az 20 kilo verip onları kasa çevirirsen basarsın rahatça

ama kilon çok fazla
  • bi cvp veren yok mu yaaaaaaaaaa
  • arkadaşlar ben 12 yaşındayım ve okul takımındayım ve çokda basketbol oynuyorum zıplama basit ayakları gericez ve kollarıda ayak açısında yarı gerip topu açıya göre potaya yolluycaz bu kadar basit elbete birbirimize sorup bunları öğrencez
  • ayrıca boyum 1.45.
  • ah abi bi kilo verebilirsem zaten olay bitio zaten sırf yagdan olusmuyom kas var ama yagdan gozukmuo :D:D kilo da verılmıo ne biçim iştir zaten kafaya koydum yazın zıplama programına baslıyacam ole de baya kilo verilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: foreverkobe

arkadaşlar benim boyum 1.68 bizim okuldaki pota 2.50 fln oraya asılıyorum sizce iyimi bu boyla kendimi çokta kasmıyorum

bu arada yaşım 13

kesinlikle iyi
  • oncelıkle herkese merhaba arkadaslar... kaanka oncelıkle bıras kılo wermen gerekıyo benım de senın gbı bı arkadsım war oda aynı dertten muzdrıptı ama kılo werdı we sımdı cok ıı oynuyo we smac basıyo fakat woleybol topuyla basket topunu tam elıne otutturamıyo ....
    benım boyum 1.85 we ben de topu elımle tam kawrıyamıyorum ama daha cok zıplaya bılırsem basbılecegımı dusunuyorum bende woleybol topuyla basıyorum
    daha fazla zıplamak ıcın neler yapmam gereklı bıde 55 kıloyum

• BEN LİSE 1 ÖGRENCİSİYİM HANGİ OKULA GİTTİGİM KALSIN 174 BOYUM 61 KİLOYUM 305 SMAÇ VURABİLİYOM 85-90 CM ZIPLIYORUM AMA BENCE BU İŞLER BİRAZ DOGUŞTAN ÇÜNKÜ HİÇ Bİ PROGRAM UYGULAMADIM AMA ÇALIŞ ABİ BAŞARIRSIN
  • Uzuuuuuun bir aradan sonra tekrar selamlar dostlar. Ben megaoyun bu yeni hesabım. Yaklaşık 1 senedir gitar üzerine yoğunlaşmak için basketbolu neredeyse tamamen bıraktım ama dün eski arşivleri karıştırırken and1 mixtape lerden birini izledim ve hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım basketbolu ne kadar özlediğimi anladım. Dün havalar scaktı biraz okul düzüne gideyim dedim. 2 senedir smaç basmaya çalışıyorum boy 1.87 oldu vücut geliştirme yapıyorum 7 aydır. Sanırım 3.10 potaya asılmak üzereyim halen smaç basamıyorum ama inşallah bu yaz vücut geliştirme de bacağa biraz daha ağırlık verip bu sorunu da çözeceğim. Şu anda 1 yıl aradan sonra kaybettiklerimi geri toplamaya çalışıyorum. Bu arada söylemek istediğim bazı şeyler var. Smaç basmak için sabırsızlanmayın. Vücudunuza zaman tanıyın. Kimi insanın metabolizması gelişmeye daha uygundur 1 senelik çalışmayla yapar kimisi 2-3 senesini harcar. Asla kararsızlığa kapılmayın. Herşeyin ilacı zamandır. Unutmayın geç büyüyen ağacın meyvesi tatlı olur derler. Çalışmaktan vazgeçmeyin. Ben hazırlıkta air alert çalışmaya başladığımda bu gidişle lise 1 de smaç basarım diyordum ama lise 2 nin sonu geldi halen basamıyorum. Ama artık o kadar da umrumda değil zamana bırakıyorum. Bir gün olacağını biliyorum çünkü. Basketbola tekrar döndüğüm için çok mutluyum. Herkese hayırlı çalışmalar diliyorum umarım en kısa zamanda dilediğiniz herşeye kavuşursunuz.

İyi oyunlar...Gökhan...

• gokhan dogru soluyosun aslında bazı seylerı aslında zamana bırakmak lazımmmm....ama calısmadan da pek bsıler olmuyo ama calısıpta herseyın zamanla olacagına bende senın gbı dusunuyorum kanka AYRICA BASKETE TEKRAR DONDUGUN ICIN SENIN ADINADA SEWINDIM ACIKCASI CUNKU BASKET GBI INSANI ANLAYAN BI SPOR OLDUNA INANMIYORUM

• bende aynı sızın dertdeyım 185 boyla normal potaya 3.05 top kayıyo hatta 2.70 cıvarı potalarda bıle kayıyo dıger kuçuk topla 360 donup basıyom bı teknık bılen varsa yazsınn plss
  • Bence biz biraz da zıplamanın tekniğini bilmiyoruz. Zıplamadan önce hızlı koşup hız almak mı gerekir yoksa adımları büyük tutup momentum mu kazanmak gerekir. Şu aralar youtube da onu araştırıyorum. Michael Jordan ın yükseğe zıplamayı anlattığı bir video yu buldum. Aynen şöyle diyor " yıllardır basketbol oynamama rağmen zıplamanın fiziğini hâlâ çözebilmiş değilim". Bence biz de halen çözemedik. Gün gelecek aaaa bak ben yanlış zıplıyormuşuz yahu diyeceğiz ve doğrusunu yaptığımızda zıplamamızda artış olduğunu göreceğiz. Neyse çok konuştum sanırım.

İyi oyunlar...Gökhan...
  • Herkez iyi zıplamak istiosan bacaklarını güçlendir calf çalış,ayak bileklerini kuvvetlendir vs demis..Tamam bunlar önemli ama sizi ilk etapta sıçramanıza etki eden kaslarınız karın kaslarınızdır..Mesela boyum 1.87 Kilom 85-80 arasında değisiyo..Normalden fazla bi göbeğim var..body yapan varsa bilir standingcalfa 270 kg giriyorum...Anlicağiniz bacaklarım fazlasıyla güçlü ama göbeğim esnekliğime ve sıçramama aşırı dercede etki ediyor..Göbeğim yokken (ki ozamn boyum 177-180 civarındaydı) rahat bi şekilde smaç basabliyodum..ters düz vs vs..Ama simdi smaç basmak için baya zormam gerekio..Anlicağiniz iş sadece bacakta bitmiyor...
  • bi de şöyle bişy var zıplamak doğuştan gelen bir yetenektir..Misal "Kadour Ziani"...adam kalecilikten and1 teame geçiş yapmıs birisi ve 3.10 çembere tekme atıyor..Ziani max. 1.55 m zıplıyor ve bunu için extra çalışmadığını sadece koşarak ve ip atlayarak formda kalmaya çalıştığını söylüyor...

İlgilenenler için Çembere tekme attığı bir videosu...

Kadour Ziani

Bu arada Kadour Ziani 1.79 boyunda.. !!!!!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Restless- -- 24 Nisan 2007; 2:23:03 >
  • Doğru diyorsun restless kardeş karın kası sadece zıplamaya değil koşmaya, hızlanmaya kısacası herşeye yardım eder. Karın kası üst ve alt beden arasındaki koordinasyonu sağlar. Eğer karın kaslarınız zayıfsa zıpladığınızda bütün vücut ağırlığınızı bacaklarınıza vermiş olursunuz bu yüzden yükselme oranınız ve havada asılı kalma oranınız düşer. Ama karın kasınız varsa ağırlık hem vğcuda eşit olarak yayılır hem de vücudunuz yay gibi olacağından daha fazla kinetik enerji yaratarak (yaydan çıkan ok örneği) daha fazla zıplayabileceksiniz.

Bu arada uzun zamandır and1 la ilgilenmiyordum ziani yi ben slam nation da oynuyo diye biliyorum and1 a ne zaman girdi. Çünkü ziani nin öyle streetball a pek yeteneği yok diye biliyorum. Şu anda mixtape 9 u indiriyorum okuldan dönünce bitmiş olur inşallah. Kotayı da yedim biraz ama ne yapalım. And1 aşkı işte

• Bu arada restless bugün and1 mixtape 9 u indirdim kadour ziani yi and1 da göremedim. Acaba 2007 yılında mı girdi takıma yoksa slam nation la and1 ı mı karıştırdın benim de aklım karıştı şimdi.

Bu arada kilo almak isteyenlere tavsiyem hızlı yemeleri olacaktır çünkü vücut doygunluk hissinin yemeye başladıktan yaklaşık 20 dakika sonra algılıyor. Umarım bu bilgi işinize yarar. Ben bu taktiği kullanıyorum hiç bir ek besin (bulk, protein tozu) olmadan 64 kilodan 74 kiloya çıktım 5 ay içerisinde ve halen kilo almaktayım. Amacım 80 kiloya ulaşıp vücudumu tam kapasite çalıştırabilmek. Çünkü biliyorsunuz gereken kiloda olmadığınız taktirde ferrariyi yarı depoyla götürüyor olursunuz ve tabii ki vaktinden erken durursunuz.

Saygılar...Gökhan...

• beyler yaarrrdıııım
    boy 166
    kilo 59
    zıplama 46 cm yardııııııııııııııııııııımmmmmmmmmmmmmmmmm
    emre449emre@hotmail.com
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.