Şimdi Ara

Zıpkınla Balık Avlama *ANA KONU* PALET - ZIPKIN - GÖZLÜK - ELBİSE - BIÇAK - FENER.# İLANLAR BURAYA # (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
15
Favori
35.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

quote:

Orijinalden alıntı: Jazzart

quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

quote:

Orijinalden alıntı: Jazzart

Merhaba, bende denemek istiyorum. Tek başıma dalıp yapabileceğim bir şey mi acaba ? Daha önce tüplü ve derine dalmadım, hiç zıpkın kullanmadım ama zevkli görünüyor.

Su altı zıpkın avcılığı ayrı bir dünyadır.Tek dalmak tehlikelidir ama kara kıyı sığ su yapılabilir.Derin dalışlarda badi şarttır, sığ su bayılması
    olması halinde badi yoksa dalan kişi büyük olasılıkla ölür.

Peki bu işin eğitimi var mı ? Nasıl alabilirim ?

Bu işinin belgesi filan yok ama eğitimini veren hocalar var, çeşitli zamanlarda organize olup Çanakkale'de,İzmir'de,Antalya'da
    uygulamalı eğitim veriliyor.

Çanakkalede ne zaman veriliyor bunun eğitimi?Ucretlimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sezon kapanınca konu durgunlaşmış
  • Daha yeni kalktim rüyamda gördüm yaza cressi gerenimo elite 105 ile suya gidiyordum..çift 16 bleu lastik. .dalamamak boyle bir şey iste

• Arkadaşlar ben scuba yapıyorum cressi fecile elbisem var bu elbiseyle 10 derece suya girebilir miyim yardımcı olursanız sevinirim

• krepss45 K kullanıcısına yanıt
    Elbisen kaç mm shorty'sinide giycen mi paletin açık tipmi olcak kapalımı bunları yazarsan cevap verebilirim.Ama genel için dersem bence 10 derece suda 30 dk dan fazla kalma zorlayabiliir bünyeni sonra grip boğaz ağrısı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.f.u.k_XVI

Elbisen kaç mm shorty'sinide giycen mi paletin açık tipmi olcak kapalımı bunları yazarsan cevap verebilirim.Ama genel için dersem bence 10 derece suda 30 dk dan fazla kalma zorlayabiliir bünyeni sonra grip boğaz ağrısı...

http://pmcdn.priceminister.com/photo/combinaison-surveste-cressi-facile-taille-l-4-908897277_ML.jpg
    Elbise bu hocam 7+5 mm ve gogus bolgesinde wss diye su sızdırmaması için bir fermuarlı kısım daha var palet açık palet olucak patikli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krepss45 -- 12 Aralık 2013; 23:39:55 >

• krepss45 K kullanıcısına yanıt
    Elbisen yeterli ama el ayak ve yüz bölgen suya karşı daha korumasız olacak özelliklede yüzün ben olsam uzun süre takılmam yüz felci riski var azda olsa . Ama elbiseden pek sıkıntı çıkmaz ben 5.5+5.5 aqualung safaga ile 8 derecelik suya kapalı paletle patik yada bot olmaksızın gene eldivensiz dalmıştım 20 dkda el ayak uyuşmaya başlamıştı.
  • isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    anca hayal kur elitleri almışlar 80 90 tl zarardayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfen_lied

anca hayal kur elitleri almışlar 80 90 tl zarardayız

Ben de diyordum nerede bu mesaj diye sıcak fırsatlara bakıyordum:)
    Olsun kalkanları çıkardım bu yıl 3 hafta sonra da dalışlara devam tabi yeni çorap ve eldiven lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikum

Yeni maskede sadece tükürük çok fazla işe yaramıyor bence, en azından ilk 2 sefer dediğimi yapmak büyük fayda sağlar..

Ahtapota gelince ne yazıkki karadenizde yok, size iyi ahtapot avları

Deterjanlı su ve diş macunuyla uğraşmak istemeyen arkadaşlar dalışa başladıklarında bir tutam erişteyle maskenin camını içten sildiği zaman buğu olayı kalmıyor

• Konu çok aşağıda kalmış. Yukarı.
  • Forumda zıpkıncı bitmiş
  • Breakage kullanıcısına yanıt
    Merak etme yaz yaklaşıyor.

Ayrıca 7-11 Mayıs'da İzmir'de boatshow var. Cressi, apnea standı olucakmış. Cressi apache olursa almayı planlıyorum, daha önce hiç boatshowa gitmedim satılıyor mu tam bilmiyorum, bakalım ne fiyat vericekler. Ayrıca babamda big eyes maske var. Gerçekten farkediyor(buğulanma ve surata oturma açısından). Bütcem 2 sini almaya yetmez ama daha sonra onuda değiştirmeyi planlıyorum. İyi avlar, iyi forumlar.

Bu arada cressi apache zıpkınını kullanan veya bu zıpkın hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı? Var ise bu fiyata değer mi? Şuan 75 lik yılmaz kullanıyorum; başlangıç içindi ve forumlarda gördüm ki pek tavsiye edilmiyor, gerçi babamda da var ve o şov yapıyor. Yorumlarınız nelerdir?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cp1369 -- 24 Mart 2014; 19:28:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cp1369

Merak etme yaz yaklaşıyor.

Ayrıca 7-11 Mayıs'da İzmir'de boatshow var. Cressi, apnea standı olucakmış. Cressi apache olursa almayı planlıyorum, daha önce hiç boatshowa gitmedim satılıyor mu tam bilmiyorum, bakalım ne fiyat vericekler. Ayrıca babamda big eyes maske var. Gerçekten farkediyor(buğulanma ve surata oturma açısından). Bütcem 2 sini almaya yetmez ama daha sonra onuda değiştirmeyi planlıyorum. İyi avlar, iyi forumlar.

Bu arada cressi apache zıpkınını kullanan veya bu zıpkın hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı? Var ise bu fiyata değer mi? Şuan 75 lik yılmaz kullanıyorum; başlangıç içindi ve forumlarda gördüm ki pek tavsiye edilmiyor, gerçi babamda da var ve o şov yapıyor. Yorumlarınız nelerdir?

Şimdiden teşekkürler.

Aynen yaz yaklaşıyor sezon açılıyor yavaş yavaş.

Yılmaz zıpkın önerilmiyor tabi ki ama şiş kaçırdığı için vs. sebeplerden dolayı. Balık her zıpkınla vurulur ama bazı zıpkınların yüzerlilikleri, stabilitesi farklı ve atış isabet oranları daha fazla. Buda yılmaz gibi başlangıç seviyesi zıpkınların önerilmemesine yol açıyor. Cressi apache kullanmadım ama fiyatı nedir zıpkının ona göre başka markalardan öneri verebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Breakage -- 24 Mart 2014; 19:35:09 >

• Apache eski model diye hatırlıyorum bence comanche yada gerenimo elit modellerinden bütçnize ve av stilinize uygun olanı seçin birde 1 ay önceye kadar omer lerde iyi indirim vardı belki fuara katılırlarsa yine yaparlar 280 tl ye omer cayman gi 90 lık vardı
  • Genelde taş altı avı yapıyorum bu yüzden tam arada olan 75 benim için ideal. Apache fiyatları 250 tl civarı (internette, piyasa araştırması yapmadım). Birde sioux var sanırım o daha yeni, onunda fiyatı 300 tl civarı. Geronimo ve comanche beni aşar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cp1369 -- 24 Mart 2014; 20:19:19 >
  • Arkadaşlar merhaba ben bu zıpkın işine geçen sezonun bitimlerine doğru başladım keşke önceden başlasaydım diye kendime kızdım durdum:) hele o koca çipurayı vurunca adeta kendimi dövdüm:) neyse saadete geleyim,
    Bu sezon tam takım şekilde yapmak istiyorum.

Bu arada Antalya' dayım 5 metreye kadar genellikle kayalık bölgelerde dalış yapıyorum.

Neler gerekli ekipman olarak, yaz bitiminde de dalmak istiyorum bunun içinde dalış kıyafeti önerirseniz sevinirim? zıpkın çok eski yeni zıpkında almak gerek önerirseniz sevinirim, lastiği zorla çekmekten karnımda yara oluşmuştu. Teşekkürler...
  • Bir bütçe verebilirseniz ortalama olarak ona göre bi öneri yapabiliriz size :) Tam olarak neleri değiştirmeyi düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Breakage -- 9 Nisan 2014; 19:13:04 >
  • Necoti kullanıcısına yanıt
    Lastik çok önemli husustur avı geçtim eger çekerken koparsa gözünüze çarparak ciddi yaralanmalar yapabilir bende antalyada avlanıyorum hoş temmuz dan önce universitede okudugum için gelemeyeceğim.Yaz için elbise 3mm bile fazla geliyor sıkıntı yapmıcaksa atletle bile dalmanı öneririm antalyanın en sogugunda bile 5mm elbise yeterli olacaktır bence iyi bir maske zıpkın palet en hayati ekipmanları oluşturur bende daha dün yeni bir zıpkın aldım bütçen uygunsa mares viper pro öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.