Şimdi Ara

Zıpkınla Balık Avlama *ANA KONU* PALET - ZIPKIN - GÖZLÜK - ELBİSE - BIÇAK - FENER.# İLANLAR BURAYA # (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
15
Favori
35.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

Arkadaslar mutlu avlar dilerim , ya bu lastigi nasil cekicm walla kuvvrtim yetmio ya ilk kademeye kadar bile valla

http://www.zipkinci.com/zipkinlar/14065-zipkini-kurmak.html İşinize yarayacaktır hocam
  • bir paylaşım da ben yapayım..

bu işe yeni başlayanların baş belası olan soruna kendi yöntemimle çözüm getireyim..

cam buğulanması...

bu işe yeni başlayanların canını en fazla sıkan konulardan biri maske camının buğulanmasıdır. maskenin buğu yapmasının 2 nedeni vardır.

1-maskelerin imalat süreçlerinde cam üzerine bulaşan yağ-silikon tabakası..
    2-sıcaklık farkı

1. sebebin çözümü için internette yakma-yıkama-diş macunu..vs gibi bir sürü teknik vardır..ben şahsen yakma tekniğini tavsiye etmiyorum..camı çatlatabilirsiniz..nereden mi biliyorum?...

bunun yerine yeni maskelerimde şöyle bir teknik uyguluyorum.

maskeyi aldığım gece elin dayanabileceği kadar sıcak deterjanlı suya koyup sabaha kadar bekletiyorum. sonra bulaşık süngerinin sert(yeşil) tarafıyla içeriden camı bir güzel ovuyorum..dalışa giderken evden çıkmadan önce camın üzerine beyaz diş macunu sürüp denize girmeden hemen önce deniz suyuyla bir güzel yıkayıp, okkalı iki tükürükle de siliyorum.son kez deniz suyuna şöylesine yalandan durulama amacıyla bi sokup çıkardım mı tamamdır.

bu söylediğim sıcak deterjanlı su-diş macunu ve akabinde tükürük olayını ilk 2-3 dalış yaptınız mı daha ileriki dalışlarda dişmacunu ve deterjanlı su olayına ihtiyaç duymuyorsunuz..sadece denize girmeden önce tükürükle silip durulamanız yeterli oluyor..

2. sebep olan sıcaklık farkını ise dalıştan hemen önce yüzünüzü deniz suyuyla bol bol yıkayarak çözüyporsunuz..böylelikle yüzünüzün sıcaklığı ile su sıcaklığı birbirine bir nebze de olsun yaklaşıyor...

hadi kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: alikum

bir paylaşım da ben yapayım..

bu işe yeni başlayanların baş belası olan soruna kendi yöntemimle çözüm getireyim..

cam buğulanması...

bu işe yeni başlayanların canını en fazla sıkan konulardan biri maske camının buğulanmasıdır. maskenin buğu yapmasının 2 nedeni vardır.

2-sıcaklık farkı

1. sebebin çözümü için internette yakma-yıkama-diş macunu..vs gibi bir sürü teknik vardır..ben şahsen yakma tekniğini tavsiye etmiyorum..camı çatlatabilirsiniz..nereden mi biliyorum?...

maskeyi aldığım gece elin dayanabileceği kadar sıcak deterjanlı suya koyup sabaha kadar bekletiyorum. sonra bulaşık süngerinin sert(yeşil) tarafıyla içeriden camı bir güzel ovuyorum..dalışa giderken evden çıkmadan önce camın üzerine beyaz diş macunu sürüp denize girmeden hemen önce deniz suyuyla bir güzel yıkayıp, okkalı iki tükürükle de siliyorum.son kez deniz suyuna şöylesine yalandan durulama amacıyla bi sokup çıkardım mı tamamdır.

bu söylediğim sıcak deterjanlı su-diş macunu ve akabinde tükürük olayını ilk 2-3 dalış yaptınız mı daha ileriki dalışlarda dişmacunu ve deterjanlı su olayına ihtiyaç duymuyorsunuz..sadece denize girmeden önce tükürükle silip durulamanız yeterli oluyor..

2. sebep olan sıcaklık farkını ise dalıştan hemen önce yüzünüzü deniz suyuyla bol bol yıkayarak çözüyporsunuz..böylelikle yüzünüzün sıcaklığı ile su sıcaklığı birbirine bir nebze de olsun yaklaşıyor...

hadi kolay gelsin

Bilgiler için teşekkürler hocam.

• Konu çok sönük kalıyor sezon açıldı yahu
  • Arkadaşlar 100-110 liralık bir zıpkın birde pahalı olmayan bir bıçak onerirmisiniz?Ikisine toplam 150 lira en fazla çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zıpkın için f/p açısından en iyi zıpkın budur. Biraz pazarlıkla 100 tlye alabilirsin. Gerçi zaten indirimli. YakayaSub Deep Starter 90 Zıpkın

Bıçak olarak ise biraz bütçeyi aşacak fakat Omer Laser USA Dalış Bıçağı öneriyorum. Dal sağlıcakla..

• quote:

Orijinalden alıntı: Aeroga

Zıpkın için f/p açısından en iyi zıpkın budur. Biraz pazarlıkla 100 tlye alabilirsin. Gerçi zaten indirimli. YakayaSub Deep Starter 90 Zıpkın

Bıçak olarak ise biraz bütçeyi aşacak fakat Omer Laser USA Dalış Bıçağı öneriyorum. Dal sağlıcakla..

Zıpkın güzel duruyor fakat bıçağı hiç begenmedim.Başka bıçak öneriniz var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Volkoff_007

quote:

Orijinalden alıntı: Aeroga

Zıpkın için f/p açısından en iyi zıpkın budur. Biraz pazarlıkla 100 tlye alabilirsin. Gerçi zaten indirimli. YakayaSub Deep Starter 90 Zıpkın

Zıpkın güzel duruyor fakat bıçağı hiç begenmedim.Başka bıçak öneriniz var mı

Aynı siteden bakabilirsin hocam. Benim bıçaklarla bilgim az ama bu bıçaklar suda iyi diye duydum.

• Yukarı!
  • Forumda zıpkıncı bitmiş
  • hoop nereye bitmiş.. biz ne güne duruyoruz
  • Hocam konuda neredeyse hiçbir mesaj yoktu benimkiler dışında o yüzden bi şey edeyim dedim. Hoşgeldiniz
  • eyvallah..

zıpkın işi aslında milletin merak ettiği bir iş ama çoğu cesaret edemediği için girmiyor ki aslında bi yerde de iyi yapıyorlar. sınırlarını, durumunu bilince bir tehlikesi olmayan bir spor ama milletin trofe videolarıyla gaza gelip yapılınca sıkıntılar oluyor.

herneyse bir önceki mesajda açıkta kalan bıçak konusuna bir tavsiye de ben vereyim..

kendim linkteki bıçağı kullanıyorum gayet sağlam ve kullanışlı, tavsiye ederim

http://www.albashop.com.tr/asp/show_stock.asp?product=CRS%20RC553010
  • quote:

Orijinalden alıntı: Breakage

Forumda zıpkıncı bitmiş

hocam öncelikle herkse selamlar. bende gerek videolardan gerek forumlardan elimden geldiğimce konuyu takip ediyorum. her yeni bir şey okuduğumda ''bu tam benim yapmam gereken bir spor'' diyorum kendi kendime :) ancak istanbulda oturmam ve çevremde konuya meraklı kimsenin olmaması sadece uzaktan takip etmeme sebep oluyor. bu gibi forumlar ise benim gibi sadece ilgisi olan insanları cesaretlendiriyor. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: si_minor

quote:

Forumda zıpkıncı bitmiş

hocam öncelikle herkse selamlar. bende gerek videolardan gerek forumlardan elimden geldiğimce konuyu takip ediyorum. her yeni bir şey okuduğumda ''bu tam benim yapmam gereken bir spor'' diyorum kendi kendime :) ancak istanbulda oturmam ve çevremde konuya meraklı kimsenin olmaması sadece uzaktan takip etmeme sebep oluyor. bu gibi forumlar ise benim gibi sadece ilgisi olan insanları cesaretlendiriyor. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Hocam burda olmayabilir belki ama zıpkıncı.com'da istanbulda belli aralıklarda toplanıp dalışa giden arkadaşlar var. İstersen onlara katılabilirsin.

• Bu sitede bu sohbetlerin donmesi hem sasirtti hem de cok hosuma gitti. tum dalis severlere merhaba demek istedim
  • Benimde icimde 4-5 senedir bir heves var. Her sene sarimsaklidaki yazligimiza gidiyoruz. Ve ben dalmayi cok seviyoyorum. Denizde bisuru degisik canli gormusumur vatoz,ahtopot, orumcek gibi yengecler felan. Hatta bir kere elimle dil baligida yakalamistim

Onumde oyle kocaman baliklar kefaller gectikce benimde avlanma istegim bi o kadar git gide artdi. 2 yada 3 sene once burdan bi mekandan zipkin kiraliyip denize acildim. Normalde 30 cm yanima gelen yuvalarlak hafifden buyuk baliklar(bunlara karagoz mu ne deniyodu) baliklar zipkini gorunce kaciyolardi, hele kefaller varya daha beni gormeden kacmaya basliyolardi. Bi kac kere kucuk baliga igneyi attim onlarada igne saplanmadi bende anladim ki bu zipkin isi bana gore degil. O gun bugundur elime surmedim. Ve hala o kocaman baliklar yanimdan gectikce ic geciririm ya

• dostlar izmir/mendereste oturuyorum deniz sevdalı yaz kış dalan arkadaslarım,abilerim,varsa beraber gidebiliriz,hem badi olur,hem farklı meralar keşfederiz.genelde karaburun karareis tarafında dalıyorum,sinarit hastasıyım :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alikum

bir paylaşım da ben yapayım..

cam buğulanması...

2-sıcaklık farkı

hadi kolay gelsin

Bilgiler için teşekkürler hocam.

:):):) hocam tek ihtiyacın olan okkalı bi tükürük suya girmeden önce derinden bi tükür biraz beklet maskeyi suya sok cıkar silme bütün olay bu gerisi hikaye......sıcaklık farkına gelince evet basa bela olabiliyo.yazın genelde görülmez özellikle kıs ayları daha cok olur.

haa bu arada ahtapot sezonu acıldı... kasımda çupra var :):)

• Yeni maskede sadece tükürük çok fazla işe yaramıyor bence, en azından ilk 2 sefer dediğimi yapmak büyük fayda sağlar..

Ahtapota gelince ne yazıkki karadenizde yok, size iyi ahtapot avları

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.