Şimdi Ara

Zıpkınla Balık Avlama *ANA KONU* PALET - ZIPKIN - GÖZLÜK - ELBİSE - BIÇAK - FENER.# İLANLAR BURAYA # (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
15
Favori
35.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ara arkadaşlar elimde satılık scuba paleti ve botu mevcut ilgilenen olursa pm atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Breakage

Bir bütçe verebilirseniz ortalama olarak ona göre bi öneri yapabiliriz size :) Tam olarak neleri değiştirmeyi düşünüyorsunuz?

@Breakage zıpkın, palet alcam kesin, gözlüğüm var, ama birde gerekli olan ekipmanları bilmiyorum onlarıda almam gerek sanırım bıçak, eldiven vb gibi
    dalış kıyafetinide kışın dalmak için istiyorum.

@u.f.u.k_XVI doğru lastik önemli. yaz için bir kıyafet düşünmüyorum sadece kış için. önerin için teşekkürler
  • Yaz için atlet öneririm akya tarzı balıklar beyazı çok sseviyorlar.zıpkın ve palette kesin almadan sor hatta bütçeni söyle model önerelim ben ezbere ilk apnea rebel aldım nedense anlaşamadık şimdi mares viper pro aldım indirimdeydi eldiven bıçak mutlaka olmalı sonra dizgi lazım
  • Necoti kullanıcısına yanıt
    Dostum baya şanslıymışsın ben 7 senedir dalıyorum bırak vurmayı görmedim bile bir çipura
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.f.u.k_XVI

Yaz için atlet öneririm akya tarzı balıklar beyazı çok sseviyorlar.zıpkın ve palette kesin almadan sor hatta bütçeni söyle model önerelim ben ezbere ilk apnea rebel aldım nedense anlaşamadık şimdi mares viper pro aldım indirimdeydi eldiven bıçak mutlaka olmalı sonra dizgi lazım

@u.f.u.k_XVI seviyorsa giyeriz ozaman. valla bütçe şuan belli değil sen ne lazımsa bu işi yapmak için bana önerirsen çok mutlu olurum linklerini filan atarsan süper olur.
    + Antalya'dan alabilceğim yer varsa söylermisin internet üzerinden pek güvenemiyorum kredi kartı numarası istendiği için kapıda ödeme olsa güzel olur.
    +Bilgi= Antalya yaşıyorum 5 metreye kadar dalabiliyorum zorlarsam belki 10:) kayalıklı bölgede dalıyorum.

@cp1369 aynen valla ilk dalışta güzel oldu:) antalyadamısın sende?

• Necoti kullanıcısına yanıt
    İzmir. İnşallah bol çipuralı günler görürsün.
  • Açıkcası internet dışında alırsan çok fazla zarar edersin facbookta zıpkıncı diye bir grup var kesin üye ol sen bütçe belirt ona göre takım dizilir nasipse temmuzdan itibaren bende antalyada aktif dalışa başlıcam.Derinlik önemli değil o kadar biraz nasip birazda tecrübe 1 metrede 6.7 kglık kuzu almışlığım var antalyada.
  • quote:

Açıkcası internet dışında alırsan çok fazla zarar edersin facbookta zıpkıncı diye bir grup var kesin üye ol sen bütçe belirt ona göre takım dizilir nasipse temmuzdan itibaren bende antalyada aktif dalışa başlıcam.Derinlik önemli değil o kadar biraz nasip birazda tecrübe 1 metrede 6.7 kglık kuzu almışlığım var antalyada.

@cp1369 saol sanada:)
    @u.f.u.k_XVI varmı bildiğin güvenilir bir site? nerede dalıyosun antalyada?
  • Hocam max bütçe nedir ona göre öneri yapacağım.

Ekleme: Eğer bütçe varsa zıpkın olarak CAYMAN HF CAMU 3D - 90 cm(Taş altı olduğu için), Eğer agaşon da yaparım arada diyorsanız ayn ızıpkın araboy olan 95 cmliğine bakın derim.

Elbise olarak Murano brown ve antalyada daldığınız için 3.5 mm.

Palet olarak eğer bütçe varsa karbn palaetlere bakmanızı öneriyorum yada Omer Stingray veya Mares razor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Breakage -- 12 Nisan 2014; 16:48:38 >
  • Çağlarav.com
    egebarakuda.com
    galatamarine
    mertsub bunlar güveilir yerler.

Falezlerde dalıyordum ben.
  • Hocam 90-95 cm çok fazla değil mi? Bence 60-75 cm daha iyi olur taş altı avı için.@Breakage

Ayrıca bende de 3,5 mm kıyafet var. İzmirde bile yazları aşırı sıcak yapıyor bu kalınlık, bazı denizler hariç. Ve siz sezondan sezona dalmayı düşünüyorsanız kıyafete gerek yoktur diye düşünüyorum Antalyada. 3,5 mm tam nisan için.@Necoti
  • Elbiseyi kış için önerdim. Zıpkın konusunda ise hem agaşon hemde taş altı için 2 ayrı zıpkın almak yerine orta boylarda 1 zıpkın alıp kullanmak bence daha iyi. Zıpkın da zaten baya iyi atış/isabet oranı baya yüksek.
  • 90-95 ara boydur ve bence akdenizde avlanacaklar için minimum 90 lık gerekir her zaman taş altı yaparmısın bilemem ama agaşon tarzı avlarda işini rahat görür birde kendini iyice geliştirir akya kuzu gıbı buyuk balık kovalarsan sende anlıcaksın kı artık 100 110+ bakmaya başlamışsın.
  • Bütçen varsa mares viper pro 90 lık e galatamarine.com da büyük indirime girdi ben edindim piyasadaki çoğu zıpkın yıllardır piyasada bu zıpkın ise büyük arge çalışmasının eseri makarası ve maraka ipide yanına geliyor cidden çok fena zıpkın önemli bir faktör ama sonuçta avı vuracak olan sizsiniz yani sizin yetenekleriniz daha önemli omerlerin üstünde gelen orjinal şişleri salvimar ve pathos un şişlerine göre biraz geride kalıyor ben ilk olarak omer g.i 90 alacaktım ama yakın zamandaki büyük omer indirimleri ve en büyük ithalatçılarından olan orkasub un satışını bırakması kafamı biraz karıştırdı.
  • quote:

Bütçen varsa mares viper pro 90 lık e galatamarine.com da büyük indirime girdi ben edindim piyasadaki çoğu zıpkın yıllardır piyasada bu zıpkın ise büyük arge çalışmasının eseri makarası ve maraka ipide yanına geliyor cidden çok fena zıpkın önemli bir faktör ama sonuçta avı vuracak olan sizsiniz yani sizin yetenekleriniz daha önemli omerlerin üstünde gelen orjinal şişleri salvimar ve pathos un şişlerine göre biraz geride kalıyor ben ilk olarak omer g.i 90 alacaktım ama yakın zamandaki büyük omer indirimleri ve en büyük ithalatçılarından olan orkasub un satışını bırakması kafamı biraz karıştırdı.

@u.f.u.k_XVI saol site önerin için. baktım o önerdiğin zıpkına benim bütçeme fazla daha doğrusu daha şu acemiliğimi atmadan o kadar para vermek istemiyorum bir zıpkına en fazla 150 liraya güzel bir zıpkın arıyorum. herzaman kaya altı yapmıycam. inşallah gelicez akya avlama durumuna

@Breakage Zıpkın için 150 sınır malum daha yeni başlıyorum şu acemiliğim geçsin. hep kaya altı av yapmıycam.
    Elbise için= 300 tl sınır antalya kış için
    palet için= 100 tl sınır

• Elbiseden kısıp kesinlikle palete ekle zıpkını ise facebookta ki zıpkıncı grubu yada zıpkıncı.com dan 2. el çok temiz apnea rebel yakayasu ghost hunter gibi kendi sınıfında güzel makinalardan alabilirsin elbise ise daha ucuza güzel markalar var bak benim sana önerim
    jack bueno mantis pro 3 mm elbise 200 tlhttp://www.egebarakudashop.com/JAK-BOENO-MANTIS-PRO-3MM-SERBEST-DALIS-ELBISESI,PR-10611.html
    palet ise apnea pro line yada apnea x speed kendin karar ver proline 160 x speed 100 tlhttp://www.sportcity.com.tr/X-Speed-Deniz-Paleti,PR-12544.html
    http://www.caglaravonline.com/pinfo.asp?pid=857
    bide çorap ve eldiven al kesin ama kesin al 70 - 80 tl bunlar tutar tabi ağırlık kemeri ve kurşunları unutma kemer kauçuk olsun kg ise kılonun %10 kadar dıcem ama 3 mm gıycen bıraz daha az da olabılır

• quote:

Elbiseden kısıp kesinlikle palete ekle zıpkını ise facebookta ki zıpkıncı grubu yada zıpkıncı.com dan 2. el çok temiz apnea rebel yakayasu ghost hunter gibi kendi sınıfında güzel makinalardan alabilirsin elbise ise daha ucuza güzel markalar var bak benim sana önerim
    jack bueno mantis pro 3 mm elbise 200 tlhttp://www.egebarakudashop.com/JAK-BOENO-MANTIS-PRO-3MM-SERBEST-DALIS-ELBISESI,PR-10611.html
    palet ise apnea pro line yada apnea x speed kendin karar ver proline 160 x speed 100 tlhttp://www.sportcity.com.tr/X-Speed-Deniz-Paleti,PR-12544.html
    http://www.caglaravonline.com/pinfo.asp?pid=857
    bide çorap ve eldiven al kesin ama kesin al 70 - 80 tl bunlar tutar tabi ağırlık kemeri ve kurşunları unutma kemer kauçuk olsun kg ise kılonun %10 kadar dıcem ama 3 mm gıycen bıraz daha az da olabılır

Kusura bakma alıntı yapmadıgın için görmemişim cevabını şimdi girdimde gördüm cevapladığını.
    Bu palet çok fark ettiriyormu ya 50 liralık lar filan iş görmezmi? ne gibi bi farkı var?

• palet çok önemli
  • Arkadaslar herkese selamlar. Bu uğraşa yeni heves etmiş biri olarak çeşitli kaynakları okuyor sizlerin yazdıklarını dikkatle okuyorum. Ancak bazı konularda yeterli bilgiye ulaşamadım mesela zıpkıncı.com da yeni başlayanlar için gözlük seçimi hakkında fazla bilgi bulamadım maalesef. Bunun yani sıra ilanlar "yüzüme uymadığı için sıfır gibi satılık gözlük" başlıkları ile dolu. Gözlükler 15 - 150 Tl arasında değişiyor. Benim yüzümde kemikli yapıda olduğundan ilk seferde doğru tercih yapabileceğimi düşünmüyorum. Sizlerden ricam gözlük seçimi ile ilgili gerekli bilgileri burada paylaşabilir misiniz? Böylece sizlerin av fotoğraflarini uzaktan biraz özlem, birazda hasetle izleyen bizlere cok faydasının olacağını dusunuyorum. Herkese iyi avlar
  • Bir magazaya git gozlugu yuzune tak nefesini cek maskenin yuzune yapismasi ve rahatsiz etmemesi gerekir. Ozellikle alin kismina bak basinc altinda alnina cok baski yaparsa bir sure sonra vurmaya ve acitmaya baslar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.