Şimdi Ara

Zıpkınla Balık Avlama *ANA KONU* PALET - ZIPKIN - GÖZLÜK - ELBİSE - BIÇAK - FENER.# İLANLAR BURAYA # (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
15
Favori
35.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zengocxs

özenen diğer arkadaşlar benim gibi deneyimsiz biriyseniz sakın kalkışmayın ben denedim şiş in takıldığı yerden gerilime dayanamayıp kırıldı ve şişin altındaki o uzun tahta parçası komple elime fırladı suyun içinde olduğumdan etkisini azalttı ama yüzüğün olduğu yeri biraz açtı

Hocam bu işlerin olmamasını istiyorsanız eldiven giyeceksiniz, kalite zıpkın kullanacaksınız lakin bir yerleriniz yaralanmadan bir iş öğrenilmez. Lütfen diğer arkadaşlara bu spora başlamayın gibi öneriler vermeyin.Geçmiş olsun bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aeroga

quote:

özenen diğer arkadaşlar benim gibi deneyimsiz biriyseniz sakın kalkışmayın ben denedim şiş in takıldığı yerden gerilime dayanamayıp kırıldı ve şişin altındaki o uzun tahta parçası komple elime fırladı suyun içinde olduğumdan etkisini azalttı ama yüzüğün olduğu yeri biraz açtı

Hocam bu işlerin olmamasını istiyorsanız eldiven giyeceksiniz, kalite zıpkın kullanacaksınız lakin bir yerleriniz yaralanmadan bir iş öğrenilmez. Lütfen diğer arkadaşlara bu spora başlamayın gibi öneriler vermeyin.Geçmiş olsun bu arada.

ben aslında el yapımı zıpkından bahsediyordum ama alıntı yapmayı unuttugum için sizin o şekilde anlmanız doğal :)

• quote:

quote:

quote:

ben aslında el yapımı zıpkından bahsediyordum ama alıntı yapmayı unuttugum için sizin o şekilde anlmanız doğal :)

Tamam o zaman hocam ben ahşap kullanmadığım için bilmiyorum . Ama arada sırada olur böyle şeyler. Tekrar geçmiş olsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam o zaman hocam ben ahşap kullanmadığım için bilmiyorum . Ama arada sırada olur böyle şeyler. Tekrar geçmiş olsun.

teşekkürler benimkide bir fanteziydi geçti şimdi şişine varıncaya kadar apnea kullanıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler benimkide bir fanteziydi geçti şimdi şişine varıncaya kadar apnea kullanıyorum

En iyisi :)

• Donanımhaberde böyle konular görmek güzel oldu.
    Ben de varım bu işte.
    Yalnız nasıl bir sporsa ilk dalış denememde zıpkını yakın tutup burnuma teptirdim,baya bir mesafe boyunca yarım görüşle kanlı maske ile kıyıya yüzdüm.Sonra burnuma olan basınçtan dolayı fazla dalamadım.Ve ayrıca dalış sırasında bana bakmaya gelen kuzenim zıpkını elinden bırakıyor ve dalgalar yüzünden 120lik ahşap abellan zıpkını denize veriyorduk ama şans eseri bulduk zıpkını.
    İlk denemem böyle olmasına rağmen aşığıyım bu işin.Sinüzitim var,bazen sorun oluyor ama gene de bırakamam yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogy1

Donanımhaberde böyle konular görmek güzel oldu.
    Ben de varım bu işte.
    Yalnız nasıl bir sporsa ilk dalış denememde zıpkını yakın tutup burnuma teptirdim,baya bir mesafe boyunca yarım görüşle kanlı maske ile kıyıya yüzdüm.Sonra burnuma olan basınçtan dolayı fazla dalamadım.Ve ayrıca dalış sırasında bana bakmaya gelen kuzenim zıpkını elinden bırakıyor ve dalgalar yüzünden 120lik ahşap abellan zıpkını denize veriyorduk ama şans eseri bulduk zıpkını.
    İlk denemem böyle olmasına rağmen aşığıyım bu işin.Sinüzitim var,bazen sorun oluyor ama gene de bırakamam yani.

Hocam zıpkıncı arkadaşları da görmek güzel oldu,hoşgeldiniz

• Eeee nasıl gidiyor sezonu açan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isviçreli bilim adamı -- 8 Nisan 2013; 0:06:13 >
  • Deniz olmayan bir ülkedeyim,2ay sonra açacağım :D
  • 20 nisan yalıkavakta açmayı dusunuorum , bakalım artık .
  • Bende haziran sonu gibi altınolukta açmayı düşünüyorum
  • quote:

özenen diğer arkadaşlar benim gibi deneyimsiz biriyseniz sakın kendi başşınıza zıpkın yapmaya kalkışmayın ben denedim şiş in takıldığı yerden gerilime dayanamayıp kırıldı ve şişin altındaki o uzun tahta parçası komple elime fırladı suyun içinde olduğumdan etkisini azalttı ama yüzüğün olduğu yeri biraz açtı

talihsiz bir kaza diyelim ... kullanılan ağaç çok önem lim özellikle öz kütlesi sıkı ağaçlar kullanılıyor bu ağaçlarda yetişrken suya doygun ağaçlar ..kullandığın zıpkında ki ağaç cok cok cok önemli tabiki ağaç demir değil çalışılma teknıklerı var .. gecmiş olsun kazasız bol balıklı avlara

• quote:

Bende haziran sonu gibi altınolukta açmayı düşünüyorum

az kaldı son 15 20 gün su daha sıkı fırtına oldu tamam dır kıyılar balık artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: beuchat

quote:

Bende haziran sonu gibi altınolukta açmayı düşünüyorum

az kaldı son 15 20 gün su daha sıkı fırtına oldu tamam dır kıyılar balık artık

Artık denersiniz zıpkını hocam
  • 2 hafta sonra bende de açılış var, kapanış 4 kilo kalkan olmuştu umarım açılış da sürprizli olur:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

2 hafta sonra bende de açılış var, kapanış 4 kilo kalkan olmuştu umarım açılış da sürprizli olur:)

Mert abi sen misin? 4 kg kalkandan çözdüm galiba işi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

2 hafta sonra bende de açılış var, kapanış 4 kilo kalkan olmuştu umarım açılış da sürprizli olur:)

Mert abi sen misin? 4 kg kalkandan çözdüm galiba işi

Aynen zıpkıncıdanErkan abi de buralardadır gerçi o pek takılmıyor sitede, ben çıkartamadım yalnız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu hafta deniz kenarına indik İzmir in bir ilçesinde nasıl canım çekti deniz masmavi dümdüz ama su çivi gibiydi iyi bir elbisem olsa girecektim şimdilik yazın daldığım için şortim var sadece ama biraz maddi durumu düzeltince yazlık 3,5mm lik bitane kışlıkta 5,5 yada 7mm lik bi elbise alıp mevsim tanımayacağım 92 yılından beridir acemice biraz tecrübe kazanarak amatörce kıyılarda geziniyorum bu işin tehlikelerini minimuma indirgemek için güvenlik önlemlerini önemsemeliyiz bence eskiden yılmazın dandik olan zıpkınlarındaki tel palamutlar birkaç kez elimi parçalıyordu bu yaza 2.el aldığım Pathos pro 90lık tüfeğimle gireceğim pahalı olarak cressi-omer-pathos gibi daha ucuz apnea-yakaya sub gibi tüfeklerin sizi yaralama olasılıkları çok daha düşüktür diye düşünüyorum ben şahsen saygı duysamda derin 10metrenin altındaki dalışlara karşıyım çünkü insan doğasında olan hırs ve insan beyninin zamanla oksijen eksikliğini algılamaması çok daha fazla derinlerde çok uzun süre kalma çabaları Senkop, samba v.b. sonucu ölümle sonuçlanabilecek rahatsızlıklara sebebiyet veriyor nice dağ gibi yiğitlerimizi denize verdik ruhları şaad olsun o bakımdan kıyıda kıyıdan dipte makul sürede kalarak bu işi yapmaya gayret ettim sizlerede tavsiyem budur amatör ruh herzaman daha zevklidir hiçbir balık evde sizi bekleyen eşinizden çocuğunuzdan ana babanızdan önemli değildir birde kıyıdanda olsa iyi yüzebilen badi dediğimiz bir arkadaşınız olsun yanınızda bir dalış bıçağı bulundurun dipte bir ağa tele falan takılırsanız hayatınız kurtulur zıpkını eldivenle kurun asla ama asla karada zıpkın kurmayın sudada eldiven kullanın eldivenin illa pahalı dalış eldiveni olması gerekmez bir camcı eldiveni iş eldiveni yeterlidir tüfeğinizde mümkünse makara bulunsun olaki irice birşey denk gelir zıpkınınızı götürmesin kıbrısta başıma geldi yağmur yağdıktan sonra bulanık suda bir gölge çıktı karşıma nerdeyse benim kadar akyamıdır artık levrek kofanamıdır görüş 2-3 metreydi biraz yanaşınca yılmaz 90lık tüfeğimle atış yaptım etine biraz batınca tüfek elimden fırladı gitti sıkı tuttuğum için etinden koptu bir parça kaçtı olaki tüfeğim iyi bişey olsa balığa şişi geçse benide alır götürürdü emektar yılmazda ne makara var ne düzgün ip var 2.el apneanın falan zıpkınlarını alabilirsiniz forumlardan veya sahibinden fason adi ürünlere sağlığınızı emanet etmeyiniz sağlıcakla dalınız

• Konu yukarı çıksın. Sezon açılıyor hiç mesaj yok
  • Zıpkın şimdilik bana uzak gibi ama videoları çok keyifli. Bir nefes süresinde dolu dolu gerilim ve aksiyon:)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.