Şimdi Ara

Zina ve Ateizm (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
4.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Securebay

Peki, vicdanın rahatsa müslümanların yaptıklarını islama atfetmeye devam et. Senin düşüncen sana benim düşüncem bana.
    Haklisin.

Gercek islam bu degil..

Benim tanrim kislanc olmadigindan istedigin zaman inancina basvurabilirsin..

Saygilarimla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşk demek cinsellik demek zaten . Bunun istisnası falan yok . Aşk denilen şey tamamen cinsel hormonların fazla salgılanması ve bunun psikolojik yanılsaması ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irishman -- 16 Eylül 2018; 15:50:14 >
  • kör topala demiş ki nasıl gidiyor.

topal da köre demiş; gördüğün gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 16 Eylül 2018; 16:8:38 >
  • bu ülkede zina suç mu bi bakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smartboy38

Onu bunu geç hocam.Bir insan ateist olabilir kendi bilir hiçkimse de karışamaz ama ateistlerin bizim ahlaklı olmak için dine şuna buna ihtiyacımız yok,Sen sadece Allahtan korktuğun için şunu şunu yapmıyorsun diyenlere gülümsüyorum sadece

Karadeniz şivesiyle söylersek ula uşağum geç bu ayaklari daa.Ateist birinin hayatın evrenin bütününü ona göre bilimsel perspektiften bakarak evrimsel süreçten ibaret görüp bir Yaratıcıya inanmayarak yani herşeyi H2O,karbon azot genler mutasyon dna vs vs vs vs vs ile açıklamasını da anlarım.

Lakin kanunların ve insan gözünün görmediği bir yerde dünya üstündeki bütün insanlar dahil akla gelebilecek herhangi biriyle zina dahil her türlü eylemi karşılılklı işlemesi bu mantığa göre yanlış değildir.Adam ihtiyaç gideriyor kim olursa olsun,ee öldükten sonra da fosilleşip mikroorganizma olacağını düşünüyor,zina şu bu o ben sen o biz siz onlar kimsenin haberi olmadığı müddetçe neden yanlış olsun. Ben önümdeki milyarlarca trilyonlarca katrilyonlarca hatta sonsuz yıl toprak altında bilinçsiz mikroorganizma olacaksam kimse bana hoşuma giden ihtiyacımı gideren bir eylemin yanlış olduğunu iddia edemez.Yok bizim ahlaklı namuslu olmak için dine ihtiyacımız yokmuş da şuymuş da buymuş da geçin kardeşim o ayakları geçin
    Tabii ya ne güzel konuşuyorsun öyle sanki ateizmin kitabında yazıyor beğendiğiniz kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın diye.

Her ne kadar senin çevren çok kıt olduğu için sen görmesen bile dindar adamda çatır çatır zinasını yapıyor. Alkolünü de içiyor. Yeri geliyor kızına kardeşine tecavüzde ediyor. Hatta dinini öğrenmek için gelen çocukları da bi güzel bademliyor.

Zaten sizin kafanız olan yeniakit gibi dindar gazetelerde 15 yaşından küçük çocukları evlendirmeyi yasalaştırmak için yanıp tutuşuyor. Pedofillerin de önünü açacaksınız bu gidişle.

İlginçtir bu tip ahlaksızlık içeren meseleler dinin yozlaştırmasına tabii olmuş kurumlarda ve kişilerde vuku buluyor.

Ahlakınızı sevsinler sizin.

• bu bölümde ateistlerle en fazla kapışanlardan birisi olarak ,bu defa savunma gereği duydum doğrusu :)

siz bazı provokatörlere bakıp ateistler bu şekildedir gibi bir hisse kapılıyor olmalısınız ,benim tanıdığım ateistlerin hiç birisi bu şekilde yaşamıyor
    büyük çoğunluğu İslamda belirtilmiş olduğu şekilde yaşıyor ama böyle yaşadığını dahi kabullenmiyor (ibadetler ve bazı hükümler hariç) :)
    misal : ben ateistim o nedenle önüme gelenle yatar kalkarım diyen ateist görmedim (belki olanlar vardır ama Müslümanım diyenler içinde de önüne gelenle yatıp kalkan kişiler görülüyor ,yani bu konu genele mal edilemez)

diğer konu ise 4 kadına kadar evlilik olayını diline dolayanlar
    adam daha ayetin tamamını okuyup ,anlamaktan aciz ama buna rağmen gelip kendince bir şeyler bulduğunu zannedip kafa bulmaya çalışıyorlar
    zaten 114 sure ,600 küsür sayfalık bir kitaptan bulabildikleri hep aynı konular ,onları da her defasında anlattığımız halde nedense gülüp dururlar ,galiba anlama problemleri falan var :)

yok tabi asıl sorun hepsinin tek kaynaktan beslenmesi sorunu var :)

ha en büyük takıntıları da genelde cinselliktir (nedense) ,sanki dünyada bir iki konu var

• Yıllardır aynı konuları sığ bir anlayışla dilinize dolayıp kendinizce çıkarımlar yapıp kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz.Ben Kuran'da insan onurunu haysiyetini namusunu evrensel ahlakla ilgili yapılması emredilen pek çok ayet hatırlıyorum okuduğum ama zina yap tecavüz et çaktırmadam taciz et vs vs şu kötülüğü yap diye tavsiye edildiğini nedense hiç hatırlamıyorum.Bizzat araştırıp hakiki manayı anlamak yerine ateist sayfaları takip edip zevkine göre yaşamak kolay tabi,hem de işinize geliyor Ben basit bir sebep sonuç ilişkisi kurup ateistler bunları kesin yapıyorlar demedim ama kişilerin yaptıklarını Kurana sığ bir anlayışla havale ederek işin içinden sıyrıldınız gene valla bravo Juventusun defansından bile daha mükemmel bir savunma taktiğin var

• Ultra Hasan kullanıcısına yanıt
    sizin gibilere ne denir belli... insanın doğası tek eşliliğe uygun değil... evlilik köleliktir... siz zincirlenip bir yere tıkılmaya çok heveslisiniz...
  • HACl kullanıcısına yanıt
    Ölyer bilse olsa Tanriyi kabul etmeyen bir kisi Tanri inanci olanlarin sahip oldugu ve yargilandigi ahlak kurallarini kendine temel alamaz! Ancak ne varki bircogunun bu konuda kafasi karisik, ben bunlara cakma ateistler diyorum. Dindar birine göre zina yapmak yani nikahli olmadigin biriyle cinsel birliktelik yasamak günahtir ve yasaktir. Bu kural ateist icin gecerli olamaz caninin istedigi evli olsun olmasin cinsel birliktelik yasayabilir. Evli ise ve esi kendini aldatmis ise onuda yargilayamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltalı-katil

sizin gibilere ne denir belli... insanın doğası tek eşliliğe uygun değil... evlilik köleliktir... siz zincirlenip bir yere tıkılmaya çok heveslisiniz...

Ne denir ? Evlilik dışı hayat ve cinsellik toplum hayatını alt üst eder, ahlaksızlığı ve namus cinayetlerini çoğaltır ama evlilik insana sorumluluk ve düzen getirir zira evlilik mutluluk ve toplumun sigortasıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultra Hasan -- 17 Eylül 2018; 16:36:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ultra Hasan kullanıcısına yanıt
    o tamamen hurafe... tek bir kanıtı yok... Albert Einstein bile demiş... insanın doğısı tek eşliliğe uygun dildir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultra Hasan

quote:

Ne denir ? Evlilik dışı hayat ve cinsellik toplum hayatını alt üst eder, ahlaksızlığı ve namus cinayetlerini çoğaltır ama evlilik insana sorumluluk ve düzen getirir zira evlilik mutluluk ve toplumun sigortasıdır

Alıntıları Göster
    yapma yav

• quote:

o tamamen hurafe... tek bir kanıtı yok... Albert Einstein bile demiş... insanın doğısı tek eşliliğe uygun dildir...

Kardeş işte Allah erkeklerin zinaya yaklaşmaması için dört kadınla evlenme ruhsatı vermiş

• quote:

Orijinalden alıntı: HACl

yapma yav

Yaptım bile

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Ateistim ama bu konuda dindar kadın her zaman daha güvenilir, çok fazla kocasını aldatan aşırı dindar kadın tanıdım bu istisnalarıda ayrı tutmak gerekirse hayatında tanıdığım 10 ateist kızdan 9 u aldattı, dindar kızların 10 tanesinden bir tanesi bu işe kalkıştı, aşk %90 geçici bir olaydır çok nadiren sonsuz tutkulu aşklar olabilir, ancak böyle bir durumda ateist kız aldatmaz, ama dindar kız o korku psikolojisi ile yapmıyor yapmak istesede, en fazla yavaş yavaş ayrılıp işine öyle bakıyor, ama ateist kız rahat olduğu için birinden çok hoşlanırsa ve ortamda uygunsa o anda aldatabiliyor, bunlar tamamem benim yaşadığım tecrübelerle sabit, tamamen şansa bana böyle denk gelmişte olabilir
    Yapma be hiç sadık çıkmadı mı aradan,üzüldüm.Karşı cinsle en ufak bir iletişim dahi kurmadım, kuramam da zaten. Ama yazdıklarının doğru olduğunu düşünüyorum. En kötü ilke, ilkesizlikten iyidir. En azından hangi yöne gideceğin belli. Yani neden sadık olmalıyım ki sorusuna en iyi dinler cevap verir, ahlak konusunda olduğu gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Righteous2

Ahlak ve davranışların ateizm veya dinle ilgisi yok. Aile eğitimi ile var. Çok dindar olup çocuklara tecavüz edende var. Ateist olup herkese yardım edende. Bir insanı ateist olduğu için kötü veya iyi diyerek yargılayamazsın. Ben çok ateist tanıyorum ve inan müslümanım diyenlerden daha düzgünler. Müslüman olduğunu söyleyen adam hergün karı kız peşinde, her gün alkol ile resim atıyor. Çıktığı her kızla yatıyor. Ama ateist arkadaşım bir cafe de oturduğumuz zaman süt içiyor. 20 yaşında daha milli olmamış. Yani demem o ki ateistinde iyisi kötüsü var, müslümanın da.
    Hormonlar öyle bir şeydir ki insana istemeden bir çok şeyi yaptırabilir. Tecavüzlerde bunların içerisine dahil edilecek bir durum. Kişi yüksek hormon etkisinden dolayı çocuk, kedi, köpek, canlı, cansız ayırmaksızın bu eylemi gerçekleştirebilir. O anki durumda mantıksal düşünce sistemi devre dışı kalır ve bilinçaltı ile hareketi gerçekleştirir. bu esnada mantık dışı yapılan eylemler "neden" şeklinde değerlendirilemez ve yorumlanamaz çünkü nedeni de açıkladığım gibi bellidir. Bu durumu engellemenin en kolay yolu kişilerin düzenli cinsel hayatının olmasıdır. Ülkemizde bu konuda açlık olduğundan haliyle bu duruma daha sık rastlanabilmektedir. Yukarıda anlattığım yanlış anlaşılmasın, kesinle her tecavüz bundan dolayı demiyorum (örneğin: intikam içeren) bunu net belirteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Irishman

Aşk demek cinsellik demek zaten . Bunun istisnası falan yok . Aşk denilen şey tamamen cinsel hormonların fazla salgılanması ve bunun psikolojik yanılsaması ..
    benden habersiz nasıl banlanırsın..

hangi yobaza sardın..

gelince peme atıver..
  • avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    İlk öncelikle forumdan uzun süredir ayrılmıştım konu üzerinden bildirim gelince yanıtını yeni gördüm. Açıkçası adam akıllı verilen tek yanıt olarak senin yorumunu gördüğüm için cevaplama gereği duydum. Konuya dönecek olursam aile kavramı sosyal bir şekilde algılanmayabilir anne, baba ve çocuk bir ailedir biyolojik bir yapıdır. Evet, cinsellik bir ihtiyaçtır. Teistler Tanrı istediği için zina etmezler her türlü zina kötüdür veya nefsi kontrol altına almadır(bu konu tefsirlerde tartışılabilir pek bilmediğim için her iki yorumu da düşündüm). Benim bahsettiğim ise aşk olmadan cinselliğin anlamsız olduğudur. Aşk duygusu varsa zaten cinsellik de olacaktır. Çünkü, aşk cinselliği de barındırır içinde dolaylı yoldan bu tarz bir tümdengelimsel metod izlenebilir. İyi bir birey meydana getirme konusu tartışılabilir, uzayacağı için girmek istemiyorum fakat; aşk doğal seleksiyonun bir sonucu olduğu için hayatta kalmaya etki edeceğini düşünürsen bile aşk gereklidir.

Kısa bir not: Bazı arkadaşlar "sanane kardeşim isteyen istediğini yapar alan memnun satan memnun" tarzı yorumlar yapmışlar. Bu tarz yorum yapanların benim açtığım konuda neden bahsettiğimden zerre anladıklarını ve anlayacaklarını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F54F98451 -- 20 Kasım 2018; 22:40:7 >

• zina nedir ya da ne olabilir? ateizm bağlamında nasıldır.

ben bir insanım ve bitki ve hayvan özlüyüm. şimdi zina temel anlamda iki ayrı şeyin karışması ise vegan beslenenin eti de diyetine katması veya etçilin ot da tüketmesi ile bir karma oluşabilir.

zinanın özündeki hal bitki ve hayvan olan iki ayrı türün birbiri ile olan ilişkisi dense mesela aslan burcu ile kova burcu olanın cinsel muhabbeti zina olurdu denebilir.

................................

kul kula köle köleye denmiş. hayvani öz sahibi olan ile nebati öz sahibi olan kimse ayrı kategorik türler olarak birbiri ile münasebete girerse veya zorlanırsa bu zina olabilir.

.................................

iki kişinin bir münasebeti kutsal yasal duygusal ya da sair halde tanıtma imkanı var. yani ilişkiye kement atan yok. sadece usul var ve bu usulu bozma denmiş. bu durumu insanların hukuku oluşturmuş ancak sonradan bu hukuk da çözünüme uğramış. bunun sebebi savaşlar kıtlıklar toplumsal felaketler ve elitist tutum sahibi kimseler olmuş.

...............................

mevzunun özünde materyale bakarak çözüme ulaşma yolu amaç değil araç ise buna vasıl olacak kişi bakımından ister nebati ister hayvani olsun iki ayrı anlayışın bir arada bulunması türselliktir. eğer ki amaç çözüm ise ve bu çözüm materyalizm adına ise veganist ile etist denen iki ayrı kavramın birbiri ile olan münasebetine bakış önemlidir.

.................................

dana da hayvan aslan da hayvan (mı)? amaç bakımından değil. araç bakımından yani zina denen şeyin yasal gayri yasal vs halde kullanımını basitleştirme açısından ikisi de hayvan.

ancak fizyolojik ihtiyaçları bakımından sindirilebilir bir yüzeyde bu işin makuliyet ölçüsü adına bence bu ayrım şarttır ve amacı da oluşturur.

• Cidden bunun ateizmle alakası yok. Bunun değerler eğitimi ile alakası var.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.