Şimdi Ara

Zina ve Ateizm (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
4.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Herhangii birisi? Benim etrafimda dolu var? Bu insanlar ölsün mu? Yasamasin mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sen darwin misin be adam türlerin kökekine mi iniyorsun zır cahil halinle bu ne cüret?

milletin yatak odasından bahsedeceğine önce git bir duş al gel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 16 Eylül 2018; 13:25:48 >
  • Onu bunu geç hocam.Bir insan ateist olabilir kendi bilir hiçkimse de karışamaz ama ateistlerin bizim ahlaklı olmak için dine şuna buna ihtiyacımız yok,Sen sadece Allahtan korktuğun için şunu şunu yapmıyorsun diyenlere gülümsüyorum sadece

Karadeniz şivesiyle söylersek ula uşağum geç bu ayaklari daa.Ateist birinin hayatın evrenin bütününü ona göre bilimsel perspektiften bakarak evrimsel süreçten ibaret görüp bir Yaratıcıya inanmayarak yani herşeyi H2O,karbon azot genler mutasyon dna vs vs vs vs vs ile açıklamasını da anlarım.

Lakin kanunların ve insan gözünün görmediği bir yerde dünya üstündeki bütün insanlar dahil akla gelebilecek herhangi biriyle zina dahil her türlü eylemi karşılılklı işlemesi bu mantığa göre yanlış değildir.Adam ihtiyaç gideriyor kim olursa olsun,ee öldükten sonra da fosilleşip mikroorganizma olacağını düşünüyor,zina şu bu o ben sen o biz siz onlar kimsenin haberi olmadığı müddetçe neden yanlış olsun. Ben önümdeki milyarlarca trilyonlarca katrilyonlarca hatta sonsuz yıl toprak altında bilinçsiz mikroorganizma olacaksam kimse bana hoşuma giden ihtiyacımı gideren bir eylemin yanlış olduğunu iddia edemez.Yok bizim ahlaklı namuslu olmak için dine ihtiyacımız yokmuş da şuymuş da buymuş da geçin kardeşim o ayakları geçin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: smartboy38

Onu bunu geç hocam.Bir insan ateist olabilir kendi bilir hiçkimse de karışamaz ama ateistlerin bizim ahlaklı olmak için dine şuna buna ihtiyacımız yok,Sen sadece Allahtan korktuğun için şunu şunu yapmıyorsun diyenlere gülümsüyorum sadece

Karadeniz şivesiyle söylersek ula uşağum geç bu ayaklari daa.Ateist birinin hayatın evrenin bütününü ona göre bilimsel perspektiften bakarak evrimsel süreçten ibaret görüp bir Yaratıcıya inanmayarak yani herşeyi H2O,karbon azot genler mutasyon dna vs vs vs vs vs ile açıklamasını da anlarım.

Lakin kanunların ve insan gözünün görmediği bir yerde dünya üstündeki bütün insanlar dahil akla gelebilecek herhangi biriyle zina dahil her türlü eylemi karşılılklı işlemesi bu mantığa göre yanlış değildir.Adam ihtiyaç gideriyor kim olursa olsun,ee öldükten sonra da fosilleşip mikroorganizma olacağını düşünüyor,zina şu bu o ben sen o biz siz onlar kimsenin haberi olmadığı müddetçe neden yanlış olsun. Ben önümdeki milyarlarca trilyonlarca katrilyonlarca hatta sonsuz yıl toprak altında bilinçsiz mikroorganizma olacaksam kimse bana hoşuma giden ihtiyacımı gideren bir eylemin yanlış olduğunu iddia edemez.Yok bizim ahlaklı namuslu olmak için dine ihtiyacımız yokmuş da şuymuş da buymuş da geçin kardeşim o ayakları geçin
    sen seksin ahlak dışı olduğunu ya da zinanın ahlak dışı olduğunu neye dayanarak iddia ediyorsun? iki organizmanın çiftleşme eylemine girmesinin ahlak dışı olan nesi var?

bence ahlak dışılık mesela çalmak çırpmak, milletin parasını hacılamak filan falan olabilir.. bunlar tonla uzar gider... seksle ahlaklı olmanın hiçbir ilgisi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 16 Eylül 2018; 13:35:35 >

• Herhangi bir dine mensup ya da değil her kesimde iyi ve kötü vardır. Bunların sadece sayısı artar ya da azalır, coğrafi konuma göre oranları artlar ya da azalır.
    Kişinin dinine, imanına ya da hangi isimli tanrıya taptığına-tapmayı reddettiğine bakmak yerine ahlakı olup olmadığına bakmak gerek diye düşünüyorum.
  • Bu kadar sey olmak yerine sadece insan olmayi deneyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 16 Eylül 2018; 13:34:21 >
  • Başlarım zinasına ben azmışım.

• avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Herkes bildigi ve gordugu kapasitesince yorum yapar..

Girdigi ilk karanlil sokakta tecavuze ugrayanlarim failleri hep atayist zaten..

Dernek dergaha vs girersek tecavuze ugramadan cikamayiz..

• HACl kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyi söylüyoruz hocam aslında.Ateist olup olmamak ve bunu yargılamak benim derdim değil,herkesin fikri,içinde hakaret aşağılama olmadığı sürece kendini ilgilendirir.Ben de aynı şeyi diyorum,bu mantığa göre gözün,elalemin veya yasanın görmediği bir yerde aile içinde veya bir çocukla hatta bir hayvanla "şey yapmak" kanunlar,din,örf olarak çok çok büyük yanlıştır ama ateizm perspektifinde iki organizmanın ihtiyaç dahilinde birleşmesi var,zaten fani bir hayat ve öldükten sonraki katkatkatrilyonlarca sınırı olmayan sonsuza dek süreç içeresinde bilinçsiz mikroorganizma olma durumu varsa bu mantığa göre herhangi bir kişiyle yapılabilecek en ekstrem herhangi bir eylemi ahlaki açıdan değerlendirmemizin bir faydası da mantığı da yoktur.Ateistler bunları yapıyor demiyorum,bunu demeye hakkım da bilgim de yok lakin çok basit bir sebep-sonuç ilişkisi kurdum yalnızca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smartboy38 -- 16 Eylül 2018; 14:4:59 >

• Sonra kafayı bunlarla bozmuş tipler gidip durakta masum insanları bıçaklayarak öldürüyor.

• Burda tüm kötü isleri yapanlarin genelde dindar oldugu vurgusu yapilmis. Aslinda bu bile ateistlerin bu durumdan yani ateizmin ahlak anlayisi olamayacagindan rahatsiz olmalarindan dolayi bilincdisi yaptiklari bir savunmadir. Konu kimlerin cok ahlaksizlik yaptigi degildir, zaten bir ateisti ahlaksizlik yapmis olsa bile dini ahlak kurallarina göre yargilayamazsiniz. Ateizmin ahlak anlayisi olmaz. Ona göre iyi kötüde yoktur. Aksini savunan ateist degildir, kendini kandiriyordur veya ateizmi tam olarak anlamamistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 16 Eylül 2018; 14:25:39 >
  • Evet günümüzde böyledir katılıyorum fakat; günümüzün dindar ve ateist profillerine bakarak ahlak gibi geniş çaplı disiplinleri genellemek, o disiplinin algılanışına zarar verebilir.

Her farklı düşüncede insanın iyisi de kötüsü de var hem fikiriz fakat “ahlak ve davranışların ateizm veya dinle ilgisi yok” düşüncesine katılmıyorum. Gerekçesini birazdan yazacağım;

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Burda tüm kötü isleri yapanlarin genelde dindar oldugu vurgusu yapilmis. Aslinda bu bile ateistlerin bu durumdan yani ateizmin ahlak anlayisi olamayacagindan rahatsiz olmalarindan dolayi bilincdisi yaptiklari bir savunmadir. Konu kimlerin cok ahlaksizlik yaptigi degildir, zaten bir ateisti ahlaksizlik yapmis olsa bile dini ahlak kurallarina göre yargilayamazsiniz. Ateizmin ahlak anlayisi olmaz. Ona göre iyi kötüde yoktur. Aksini savunan ateist degildir, kendini kandiriyordur veya ateizmi tam olarak anlamamistir.
    ateizmin anlamasi anlamamasi olmaz ateizm bir ideoloji degil. basitce tanriya inanmayan, tanrinin varligini supheli olarak bile kabul etmeyen, tanri kesin ve net olarak yoktur diyen ateisttir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Securebay kullanıcısına yanıt
    Ahlakı tanımlarkenki bence en büyük sıkıntı, toplumun veya bireylerin öznel değerlendirmesidir. Örneğin yamyamların insan yemesi onlara göre doğru bir davranıştır fakat dünyanın neredeyse tamamı yanlış olduğunu düşünür. Peki neden böyle düşünür? Cevap olarak toplumsal sözleşme/evrensel ahlak denebilir ama bu da topluma ve zamana göre değişiklik gösterebilir ki, hem kesin çözüm değildir hem de bağlayıcılığı yoktur. Bunun için hem zaman üstü, hem de bütün toplumları şekillendirecek; yine tek doğruya hizmet edebilecek insan üstü bir bağlayıcı olması gerekir. Bu da ancak din ile sağlanır. Yani ahlak konusunda dinin bağlayıcı rolü, ateist düşünce tarzından çok daha gerçekçi ve mantıklıdır.

• Size ne arkadaş, alan razı satan razı. Siz önce çoluk çocuğa tecavüz eden, tecavüzü meşru göstermeye çalışan, çanak tutan, binbir kılıf uyduran badem bıyıklıları dert edin kendinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kankkunen -- 16 Eylül 2018; 14:49:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Herhangii birisi? Benim etrafimda dolu var? Bu insanlar ölsün mu? Yasamasin mi?

Evlenmeleri gerekiyor kardeş bunun başka yolu yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcılarınavcısı

böyle uzun yazıları görüp hep okusam vakit kaybı olur diyorum, yine aklımı dinlemeyip okuma hatasına girdim. sayın mantığım yine haklı çıktın.

yarım yamalak doğru yanlış evrimsel biyoloji hakkında bilgi vermişsin herkesin bileceği şeyler hakkında aslında buradan da vurmak lazım ama neyse. evrimsel biyolojiden evolutionary pschology'den bahsederken aile ile bağlantı kurmak? neden bahsettiğinin farkında mısın? aile insan hayatının eski evrelerinde var mı yoksa medeniyetle mi oluşturuldu yapay şekilde? bu konuda iyi kötü doğru yanlış olmaz. çakmak bir ihtiyaçtır. bunun için yaratıldık. kimisi bunu ahlaken reddeder sadece aile kurumu içinde yapar; kimisi de hedonizmin doruklarını yaşar. buna kimse doğru yanlış diyemez hele hele 21. yy'da.

aşkın amacı iyi bir birey meyadana getirmek felan da değildir saçmalamanın luzumu yok. eşleşirsin meydana offspring çıkar. bunların bir kısmı elenir bir kısmı eşleşme zincirini devam ettirerek genleri kuşaklara aktarır. sen uğraşırsın özenle 1 adet "birey" yetiştirirsin ama bir bakarsın o birey kaldırımda yürürken ortadoğulu arabasıyla ezmiş öldürmüştür. ama bir başkası 5 çocuk yetiştirir hiç dikkat etmez aile kurumuna sağda solda cinsel ilişkiye girer, çocukları salar sokağa parka dilendirir vs. onların bir kısmı ölür bir kısmı hayatta kalır. hayatta kalanlar da 5 çocuk yapar böyle devam eder.

şimdi kim başarılı oldu? doğa senin ahlakına, birey olup olmadığına, yüksek zekâna bakmaz, ezer geçer.
    +1.

• quote:

Orijinalden alıntı: Securebay

Ahlakı tanımlarkenki bence en büyük sıkıntı, toplumun veya bireylerin öznel değerlendirmesidir. Örneğin yamyamların insan yemesi onlara göre doğru bir davranıştır fakat dünyanın neredeyse tamamı yanlış olduğunu düşünür. Peki neden böyle düşünür? Cevap olarak toplumsal sözleşme/evrensel ahlak denebilir ama bu da topluma ve zamana göre değişiklik gösterebilir ki, hem kesin çözüm değildir hem de bağlayıcılığı yoktur. Bunun için hem zaman üstü, hem de bütün toplumları şekillendirecek; yine tek doğruya hizmet edebilecek insan üstü bir bağlayıcı olması gerekir. Bu da ancak din ile sağlanır. Yani ahlak konusunda dinin bağlayıcı rolü, ateist düşünce tarzından çok daha gerçekçi ve mantıklıdır.
    Olay olay olay..

Ateizmi gectigi gun kiz kardeslerine tecavuz eden abilere ceza yagdi.

Ateizme karsi ofke mitinglerinin baslanmasindan korkuluyor..

Saka uleyn saka

Kız kardeşe tecavüz sanığı ağabeylerin cezası onandı

https://www.google.com.tr/amp/www.hurriyet.com.tr/amp/kiz-kardese-tecavuz-sanigi-agabeylerin-cezasi-o-40957624

• Zina bir bireyle isteği dışında birlikte olmaktır.

Şunu şuraya önce bir yazalım siz tartışın.
  • Peki, vicdanın rahatsa müslümanların yaptıklarını islama atfetmeye devam et. Senin düşüncen sana benim düşüncem bana.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.