Şimdi Ara

Zift Lekesi Boyaya Zarar Vermeden Nasıl Çıkar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba forum ahalisi geçmiş bayramınızı kutlarım.
    Bayram tatili için memlekete gittim, hava çok sıcaktı asfalt erimişti. Aracın üstünde hep asfalt lekesi kaldı. Mazot, margarin gibi tavsiyeler geldi ancak cesaret edemedim. Boyaya zarar vermeden nasıl çözerim en basit şekilde evdeki malzemeyle nasıl geçer bilgisi olanlar deneyip sonuç alanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excellentwarrior -- 25 Temmuz 2021; 9:57:19 >

• Margarini denemiştim daha önce. Çok ağır zift lekelerini sökmüyor ama hafif olanları söküyor. Yıkamacıya sordum, özel zift sökücüler var, onlarla söküyoruz dedi. Cesaret edemedim doğrusu o zaman. Sonra da zaten o şekilde satmıştım arabayı. Beni çok da aşırı rahatsız etmiyordu doğrusu.
  • gaz yağı direk söker ya da özel zift sökücü alın

• Üstteki arkadaşta söylemiş ilacıniz gazyağı.

Fısfıs şişesine koyuyosun, fislatiyosun zift akip gidiyor.

Hiç başka bisey arama.
  • gaz yağı cok guzel cıkartır. ayrıca boya yıda besler.

• Gazyağı sizin ilacınız boyaya kesinlikle zarar da vermez
  • Peki arkadaşlar bu gaz yağı nerede satılır?
  • Mazotla silenleri görmüştüm yada başla birşeydi
  • Gazyağı ile ziftleri çıkartın. Arabayı yıkayıp temizledikten sonra cila sürer gibi aracın dıştan her yerine sürün. Boyayı besler ve kendine getirir
  • gaz yağı olabilir. zift çok yapışık veya yoğunsa daha etkili olan bulabilirseniz benzin de olabilir.
  • Ben mazot ile silmiştim. Mazotu ziftin zerrine sürün. Biraz bekledikten sonra silin.

• Beze bolca mazot dök iyice sil hiç beklemeden yıka geçer.
  • Gazyağı bulabileceğini sanmıyorum,ben bir ara çok aradım,bulamadım...Baktım olmuyor,benzin alırken bir litrelik şişeye de koydurdum ve benzinle sildim,harika oldu...Sildikten sonra da hemen kuru bezle kuruladım...

• Mazot ile rahat bir şekilde çıkar, beze döküp yumuşatın zifti ardından ovalayın bastırmaya vs. Gerek yok akar gider ardından hafif sıcak su ile temizleyin mazotun kalıntısıda gider
  • excellentwarrior kullanıcısına yanıt

Gazyağı artık sadece sanayideki yağcılarda satılıyor. Mazot da aynı işi yapar fakat mazotun cilayı da inceltme durumu var. Üşenmeden sanayiden alın . 1 lt camsil şişesine koyup yıkanmış temizlenmiş arabaya uygulayın. 5 dk bekleyip bastırmadan silin. Çıkmayan yerleri tekrarlayın.

• dr_pc kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • bahsedilen bu özel ürünün adı nedir? tahmin ettiğim 404 yazan şey mi?

• Gaz yağı bulmak zor, bulunursa çok güzel çıkartıyor. Bir keresinde temizlemiştim. Ancak özel zift temizleyicilerden hiç kullanmadım.

• https://www.hepsiburada.com/autokit-zift-temizleyici-500-ml-pm-otfalfa1212

yorumlar iyi...bende aynı sorunu yaşıyorum. alımı yaptım. gelince halledicem.yorumlarda gazyağına benzediği söyleniyor.ısınmış sıcakta beklemiş arabaya uygulamayın diyor.

• Gazyağı veya mazot
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.