Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.671
Cevap
56
Favori
188.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladım . Pi 4 'ler de çok artmış maalesef. Bir ara senin attığın letgo linki vardı. Almadığına pişman oldum açıkçası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de birkaç tane alıp hediye ettim bir tane kendime almadım diye ben de pişmanım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 17 Kasım 2021; 14:52:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet. Dün baktım, Pi 4 2000TL civarı olmuş. Yarınki faiz kararından sonra 2500 olur.

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

• Küfür edecem ta Osman Gaziye gidecek sorun olur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt

Haklısınız. USB çıkış alınacak ise kesinlikle Pi4. Coax çıkış alınacak ise mutlaka Pi2 veya Pi3 olmalı. Coax ile Pi2 ve P3 ün sahnesi çok daha geride ve üçboyutluluk çok daha belirgin. Yazılım olarak da dediğiniz gibi kesinlikle PicorePlayer. Arayüzden HDMI gücünü kapatıp İşlemci frekansını da minimuma çekmeyi unutmayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ion_ -- 17 Kasım 2021; 22:6:56 >
  • _ion_ _ kullanıcısına yanıt

Pi3'te coax var mıydı hocam?

pi4 den sesi nasıl alacaksınız?

• CXath1 C kullanıcısına yanıt

usbden DAC'a

Şimdi anladım😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 18 Kasım 2021; 19:36:21 >
  • RaspberryPi'de coax çıkış sadece Hifiberry veya Allo gibi kartlar ile mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ion_ -- 18 Kasım 2021; 23:21:12 >

• Arkadaşlar bir sorum olacak.

Daha önce z9x kullanırken samba server üzerinden iphone dosyalar bölümü aracılığıyla ip adresinden zidooya ve ona bağlı hdd’e erişebiliyor, dosya açıyor ve dosya yazabiliyordum.

Bir vesile ile z9x sattım ve bu aralar yine ihtiyaç olduğundan bir x9s aldım. Aynı şekilde samba ayarları yapılı, cihaza yine aynı şekilde sorunsuz erişebiliyorum dosyaları okuyabiliyor açabiliyorum. Silebiliyorum hatta. Gel gelelim hdd’e yazarken error veriyor. Bir altyazı dosyası bile atamıyorum. Sizce neden olabilir?

Şu şekilde bir hata;

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

• Arkadaşlar ,

Yaklaşık iki haftalık bir aranın ardından şimdilik sadece Z9X için yayınlanan yeni bir yazılım versiyonu geldi Zidoo'dan.

v6.3.55 sürümü olarak yayınlanan bu yazılım versiyonuna ait detayları aşağıda paylaşıyorum ve linkini veriyorum.

Arzu eden Zidoo Z9X sahibi arkadaşlar , aşağıdaki linkten indirip yükleyebilirler.

---------------------------------------------------------------------------------

Zidoo Z9X modeli için yayınlanan v6.3.55 BETA yazılımına ait detaylar şöyle :

New firmware v6.3.55 BETA Version for ZIDOO Z9X Release

Changelogs:

System :

1. Added Digital signage mode function.

2. Fixed the problem that NFS cannot be re-entered when the network is disconnected occasionally.

3. Fixed the problem that some cloud NAS cannot obtain the sharing name normally.

4. Optimized unknown error popup message in some NAS devices.

5. Optimized forced subtitles.

6. Online picture display is optimized in Image Player.

7. Optimized system stability.

PosterWall :

1. Added TV show name in the details interface.

2. Optimized actors data acquisition.

3. Optimized the speed of local image acquisition.

4. Optimized the problem that the mobile phone cannot get the poster data occasionally.

5. Optimized the display of some interfaces.

6. Optimized the problem that corner icon doesn't display in Display Setting> Poster View.

7. Fixed the problem that the Blu-ray logo is not recognized when refreshing.

8. Optimized the function to play video by shortcut key.

9. Optimized incorrect focus in the details interface occasionally.

10. Optimized movie information refreshing function in the detail interface.

11. Fixed the problem that the local trailer on/off switch is not displayed.

12. Optimized MPEG and H264 icon display.

13. Optimized the application stability.

Music Player :

1. Fixed the problem that adding songs into favorites is invalid in the playback queue.

2. Optimized the the mobile APP interface of favorites in Zidoo Controller.

3. Optimized the focus logic of the play queue.

4. Optimized the playlist adding function.

5. Fixed the problem that removed songs are displayed again occasionally when a large number of songs are removed in batch.

6. Fixed the problem that playback queue in mobile phone app does not display song information when playing UPNP songs.

7. Fixed the problem that next song cannot be normally played after rematching SACD.

8. Optimized the playback record function.

9. Fixed scanning abnormalities problem after UPNP rescans for several times.

File Manager :

1. Optimized the NFS function.

2. Optimized the interface display.

3. Fixed scanning abnormalities problem after UPNP rescans for several times.

4. Optimized SMB mount.

Quick Setting :

1. Added Digital signage mode setting.

------------------------------------------------------------------------------------------

Zidoo Z9X modeli için yayınlanan v6.3.55 BETA yazılımını indirebileceğiniz sayfaya ait linkler aşağıda.

Download (Normal Sürüm) :
    https://drive.google.com/file/d/1S0jcDkifGRgs1BhWmlkgxfw8a--qj6rs/view?usp=sharing
    MD5:

Download (Yazılıma Google Dahil edilmiş G sürümü) :
    https://drive.google.com/file/d/1uiFPqoFqH6ZBATLJEtfFNtkMrRaUB5ji/view?usp=sharing
    MD5:

------------------------------------------------------------------------------------------

Yayınlanan bu güncel yazılım sürümlerini verdiğim sayfadaki linklerden indirerek yükleyebilirsiniz.

Ama her zaman dediğim gibi yükleme sonrası karşılaşılacak tüm sorumluluklar kullanıcılara aittir.

Diğer yandan firma tarafından yayınlanan yazılımlar çoğu zaman BETA yazılım olabiliyor.Bilginize...

ÖNEMLİ: " Cihaza yeni bir yazılım kurduktan sonra cihaz açıldığında yapacağınız ilk şey cihazı fabrika ayarlarına almak ( yani Factory Reset ) olsun.Her ne kadar kurulu uygulamalar silinecek ve ayarlarınız sıfırlanmış olacaksa da ; cihazın sağlıklı ve stabil çalışması için bunun olması gerektiği hep hatırlatıyorlar.Bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 27 Kasım 2021; 14:14:1 >

• teşekkür ederiz. emeğinize sağlık

• Papirus P kullanıcısına yanıt

Video oynatmayla ilgili bir kusuru kalmadığı için o alanda bir geliştirme yok sanırım. Maşallah çok çok iyi durumda gerçekten.

• Format           : Matroska

Format version       : Version 4

File size          : 58.7 GiB

Duration          : 2 h 12 min

Overall bit rate mode    : Variable

Overall bit rate      : 63.5 Mb/s

Movie name         : Shang.Chi.and.the.Legend.of.the.Ten.Rings.2021.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT

Encoded date        : UTC 2021-11-10 09:37:08

Writing application     : mkvmerge v62.0.0.1 ('Apollo') 64-bit

Writing library       : libebml v1.4.2 + libmatroska v1.6.4

Video

ID             : 1

ID in the original source m : 4113 (0x1011)

Format           : HEVC

Format/Info         : High Efficiency Video Coding

Format profile       : Main 10@L5.1@High

HDR format         : SMPTE ST 2086, HDR10 compatible

Codec ID          : V_MPEGH/ISO/HEVC

Bit rate          : 46.3 Mb/s

Width            : 3 840 pixels

Height           : 2 160 pixels

Display aspect ratio    : 16:9

Frame rate mode       : Constant

Frame rate         : 23.976 (24000/1001) FPS

Color space         : YUV

Chroma subsampling     : 4:2:0 (Type 2)

Bit depth          : 10 bits

Bits/(Pixel*Frame)     : 0.233

Stream size         : 42.8 GiB (73%)

Writing library       : ATEME Titan File 3.9.6 (4.9.6.2)     

Language          : English

Default           : No

Forced           : No

Color range         : Limited

Color primaries       : BT.2020

Transfer characteristics  : PQ

Matrix coefficients     : BT.2020 non-constant

Mastering display color pri : Display P3

Mastering display luminance : min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2

Original source medium   : Blu-ray

• Format           : Matroska

Format version       : Version 4

File size          : 25.2 GiB

Overall bit rate mode    : Variable

Overall bit rate      : 27.2 Mb/s

Movie name         : Shang.Chi.and.the.Legend.of.the.Ten.Rings.2021.IMAX.2160p.DSNP.WEB-DL.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos.DV.MKV.x265-DVSUX

Encoded date        : UTC 2021-11-12 10:05:26

Writing application     : mkvmerge v62.0.0.1 ('Apollo') 64-bit

Writing library       : libebml v1.4.2 + libmatroska v1.6.4

Video

ID             : 1

Format           : HEVC

Format/Info         : High Efficiency Video Coding

Format profile       : Main 10@L5@High

HDR format         : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.06, BL+RPU

Codec ID          : V_MPEGH/ISO/HEVC

Bit rate          : 16.7 Mb/s

Width            : 3 840 pixels

Height           : 2 160 pixels

Display aspect ratio    : 16:9

Frame rate mode       : Constant

Frame rate         : 23.976 (24000/1001) FPS

Color space         : YUV

Chroma subsampling     : 4:2:0

Bit depth          : 10 bits

Bits/(Pixel*Frame)     : 0.084

Stream size         : 15.4 GiB (61%)

Default           : Yes

Forced           : No

Color range         : Full

• arkadaşlar yukarıda aynı filmi 2 farklı şekilde indirdim birisi remux 60 kusur gb birisi DV 25 kusur gb. şimdi bu filmlerden hangisi izlemek daha keyif verir?(görseli daha iyi) ve DV fimlerin boyutu neden bu kadar düşük?

• zafermahmut86 kullanıcısına yanıt

Dün bende bu sorunun cevabını arıyordum. Bulamadım. merakla cevapları bekliyorum.

• zafermahmut86 kullanıcısına yanıt
    Remux olanın Bit rate değeri: 46.3 Mb/s iken Dolby Vision olanın Bit rate değeri: 16.7 Mb/s. Yani biri direk orijinal uhd diskten alınmış ve remux yapılmış. Diğeri ise dikkat ettiyseniz dolby Vision da olsa WEB-DL, bildiğim kadarıyla streamer yapan yayıncıdan alınmış bir kayıt. Elbette remux daha iyidir bence. Saygılar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İkisini de indirip arada değecek fark var mı diye kıyaslamak gerek. Marvel filmleri hâlâ Native 4K değil, buna karşın DC filmleri native 4K.

blu-ray.com sitesinden filmlerin native mi, yoksa yükseltme mi olduğunu görebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.