Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.670
Cevap
56
Favori
188.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

zidoo uhd 3000 kullanan varmı.

Kodi ve Zdmc de afişleme yapmak istediğinizde hdd leri kök dizinden gösteremiyoruz.

bunun bir çözümü varmı.

• kanomete kullanıcısına yanıt

Çok uzun bir süredir ZDMC kullanmayı bırakmış olsam da ve şu anda Zidoo Z9X kullanıyor olsam da ZDMC'de kök dizin gösterme ile ilgili bir sorun olacağını sanmıyorum.Muhakkak bir yerde bir cinslik vardır ve gözden kaçıyordur.Deneme-yanılmaya devam edin bence...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğiniz gibi son v6.3.26 yazılımı sadece Zidoo Z9X modeli için yayınlanmış ve diğer modellere gelmemişti.

Zidoo forumdan öğrendiğim kadarıyla ; firma geliştirilmiş yeni bir yazılım sürümü üzerinde çalışıyormuş.

Haliyle gelecek olan yazılım sürümü tüm modelleri kapsayacak şekilde yayınlanacaktır bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

Merhaba Arkadaşlar,

zidoo uhd 3000 kullanan varmı.

Kodi ve Zdmc de afişleme yapmak istediğinizde hdd leri kök dizinden gösteremiyoruz.

bunun bir çözümü varmı.

kök dizin derken benim bildiğim nvidia hariç bağlı diskleri kök dizin yaptığınız bir oynatıcı yok hddlerin okuma yazma izinleri ile bir sorun mu yaşıyorsunuz anlamadım

neticede afişledikten sonra hddte bir dosya olysturamıyor gibi duruyor

açıkçası zdmc ile afişleme hiç yapmadım zidoo kullanırken eski 1296 chipsetler olsa root yapmalısınız diyeceğim de 1619lar için muhtemelen netflix v.s. için roota izin vermediler hariç root yapanlarda da cihaz brick olanlar olmuş belki home theaterla afişlemeyi denemelisiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende Home Theatre'ı tavsiye ederim.Eğer ki amaç sadece dizi ve film arşivinizi afişlemek ve seyretmekse kesinlikle memnun kalırsınız Home Theatre'dan.

Ama KODI üzerinden eklentiler v.s kullanmak ise amaç, orasını bilemem.

• Papirus P kullanıcısına yanıt

şu an pek sorun yaşamadığım için son birkaç yazılımı hiç yüklemedim. Zor geliyor artık😁 Ama dediğiniz şekilde geliştirilmiş bir yazılım gelirse yüklerim artık .

• Yaklaşık bir haftadır yeni aldığım Topping E30 DAC ile oynuyorum.

Bu sütunlarda Android işletim sisteminin problemli olduğu kendisine verilen bütün sinyalleri 48 kHz örnekleme frekansına indirgediği hakkında iddialar içeren verilen linklerin geçersiz iddialar olduğunu gördüm.

Zidoo Z9X, 44.1 – 48 – 96 – 192 kHz örnekleme frekanslarını optik çıkışında dahi destekliyor. Optik her sinyali 48 kHz’ye çevirmiyor.

Bir 24/192 flac örneği (optik çıkış):

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

Ancak optik çıkış 20 bit desteklemek üzere tasarlanmıştır.

Opsiyonel olarak eklenen 24 bit desteğini her cihaz desteklemeyebilir.

Bu bütün müzik streamer’ları için geçerlidir.

Bu nedenle esasında USB’yi kullanmak en sağlıklısı olabilir.

İnternet büyük bir bilgi hazinesi olmakla birlikte büyük oranda şehir efsaneleri ve yanlış bilgiler ile dolu olduğu da görülüyor. Denemeden, görmeden karar vermemek gerekiyor.

• Kursun_ kullanıcısına yanıt

Bende de D50s var, Z9S'te dinlediğim müziğin değeri ne ise Topping'in ekranında da o görünüyor. Dediğiniz gibi hepsi aynı değil.

• Değerli dostlar benim anlamadığım mesele, yüksek meblağlar verip aldığımız yeni nesil amfiler bu DAC ların yaptığı işi yapamıyor mu? Kaldı yeni amfilerde özellikle müzik için usb giriş var zaten. Yine bildiğim kadarıyla pahalı amfilerde yüksek kaliteli DAC lar kullanılıyor diye biliyorum. Saygılar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • akancaym kullanıcısına yanıt

Dediğim gibi ben "oynamak" için aldım.

Eğer dijital girişli, dahili DAC'ı olan bir amfi kullanıyorsanız ayrıca harici DAC kullanmanıza gerek yok.

Bununla birlikte kullandığınız amfinin USB DAC girişi de olsa iyi olur.

Ayrıca,

Benim gibi SACD ISO dosyası meraklısı iseniz, ki kaliteli müzik dosyası meraklısının olmamasını anlayamıyorum, Amfinizin DAC'ı SACD desteklemiyorsa böyle bir harici DAC almakta yarar var.

• akancaym kullanıcısına yanıt

Çoğu avr de dac yok diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Çoğu avr de dac yok diye biliyorum.

olmaz DAC olmadan nasıl analoğa dönüşüp hoparlörlere gidecek ses sadece belirtmezler ne kadar dandik kullandıkları belli olmasın diyeZidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 9 Ağustos 2021; 19:8:57 >
  • Anladım şimdi. İyi bir şey olsa özellikle belirtirlerdi diyorsun. Mesela Yamaha 3080 de ESS ES9026PRO dac var. peki bunun sinemaya etkisi oluyor mu?

• Elbette ess sabreler genelde çok kanallı dactır 8 kanal misal bu

akmlere göre daha analitik bulunur stereoda ama detay dedin mi ess sabre sinemada da detay stereodan çok önemlidir

• DAC kullanmama rağmen dijital bir sesi neden analoğa çevirmek zorunda olduğumuzu tam kavrayamadım hâlâ. DAC'lı AVR'lar olduğunu da ilk kez duydum. Normalinin bile iyisi dünya para, DAC'lısı ne kadar pahalıdır kim bilir. AVR'lara da stereo'lar gibi harici çok kanallı DAC bağlamak mümkün mü?

• "Çoğu avr de dac yok diye biliyorum."
    • "DAC kullanmama rağmen dijital bir sesi neden analoğa çevirmek zorunda olduğumuzu tam kavrayamadım hâlâ. DAC'lı AVR'lar olduğunu da ilk kez duydum."

Bunlar çok ama çok, en hafif tabirle "tuhaf" cümleler!

Bu forumdaki bilgi seviyesi konusunda ciddi endişe duymaya başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursun_ -- 10 Ağustos 2021; 13:2:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

DAC kullanmama rağmen dijital bir sesi neden analoğa çevirmek zorunda olduğumuzu tam kavrayamadım hâlâ. DAC'lı AVR'lar olduğunu da ilk kez duydum. Normalinin bile iyisi dünya para, DAC'lısı ne kadar pahalıdır kim bilir. AVR'lara da stereo'lar gibi harici çok kanallı DAC bağlamak mümkün mü?

kulağımızın duyduğu tüm sesler analogtur yani digital ortamda 0 ve 1lerden oluşan sesi duyabilmemiz için digitalden analoğa dönmesi gerekir Digitalden analoğa dönüşün için muhakkak ya yazılımsal ya da donanımsal olarak dac bulunur misal zidoo özelinde konuşalım z9x veya aşağı doğru tüm modellerde dac yoktur ses yazılımsal olarak çözülüp tvye ya da bağlı cihaza gider zaten menülerdeki passtrough özelliği bunun içindir sesi sen çözme bağlı cihaza gönder onun DAC'ı var yahut onun yazılımsal dönüşümü seninkinden daha iyi demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

• "Çoğu avr de dac yok diye biliyorum."
    • "DAC kullanmama rağmen dijital bir sesi neden analoğa çevirmek zorunda olduğumuzu tam kavrayamadım hâlâ. DAC'lı AVR'lar olduğunu da ilk kez duydum."

Bunlar çok ama çok, en hafif tabirle "tuhaf" cümleler!

Bu forumdaki bilgi seviyesi konusunda ciddi endişe duymaya başladım.

Bu Forum bilgi alışverişi yapmak içindir. Çoğumuz bu işten para kazanan profesyoneller değiliz. Küçük görmek yerine bildiklerinizi paylaşın da bilmeyenler de öğrensin.

Şahsen ben bildiklerim çerçevesinde yardımcı olmaktan keyif alıyorum. Bilmediklerimi de sormayacak kadar kompleksli biri değilim. "En iyisini ben bilirim" diye idrar yarıştıranlardan da hiç haz etmem.

Televizyon satıp stereo'nun ne demek olduğunu bilmeyen de gördüm, Nişantaşı Reasürans'ın içinde elektronikçi açıp stereo amfi için sorduğum basit bir soruya "Sizin kadar teknik bilgim yok." diyeni de.

Can HiFi, 13-14 sene evvel "Bu işi yapıp da senin kadar şey bilmeyenler var." demişti bana.

DAC'ın sese pozitif bir etkisi oldu fakat ilk DAC'ıma sahip oluşumun üzerinden bir yıl bile geçmedi. Sinemaya daha aşinayım, ama bütçem belli olduğu için DAC'lı bir AVR'la karşılaşmadım.(Deneyimsizliğimden rahatsız olduysanız bana sponsor olun, ben de deneyimleyebileyim.)

Bazı şeylerin en iyisini bilmek biraz da alım gücüyle alakalı bir durum. 2002'den 2017'ye kadar giriş seviyesi bir AVR'ı zevkimden dolayı kullanmadım.

Herkes her şeyi biliyor olsaydı, forum kurmanın bir anlamı kalmaz, kendi bildiklerimizi kendimize saklardık.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

kulağımızın duyduğu tüm sesler analogtur yani digital ortamda 0 ve 1lerden oluşan sesi duyabilmemiz için digitalden analoğa dönmesi gerekir Digitalden analoğa dönüşün için muhakkak ya yazılımsal ya da donanımsal olarak dac bulunur misal zidoo özelinde konuşalım z9x veya aşağı doğru tüm modellerde dac yoktur ses yazılımsal olarak çözülüp tvye ya da bağlı cihaza gider zaten menülerdeki passtrough özelliği bunun içindir sesi sen çözme bağlı cihaza gönder onun DAC'ı var yahut onun yazılımsal dönüşümü seninkinden daha iyi demektir

Alıntıları Göster

Anladım. Çok teşekkür ederim. Bu mantık tüm cihazlarda var. Ya yazılımsal olarak çozüyor, ya da DAC ile çözüyor. DAC'ın vereceği ses de kalitesine göre değişiyor.

Fotoğraftaki gibi 50-100 liralık DAC'lar da var, $1000 olanlar da. Size daha evvel de anlatmıştım forumda. Kadıköy'de işi müzik ağırlıklı HiFi olan bir mağazaya gittim, "DAC gereksiz bir şey, illa almak istiyorsan şundan al." deyip fotoğraftakinden önerdi. Para kazansın diye yaptığını da sanmıyorum, çünkü bu seviye cihazlar satılmıyor orada. Tamamem bilgisizlikten. O adam o işten para kazandığı için eleştirilebilir, çünkü yanlış yönlendirme yaparak bilgisi olmayanları zarara uğratıyor. Forumlarda ise kimse çok fazla şey bilmek zorunda değil. Bilen biri çıkar öğretir.

Plak ve pikap konusunda süzme cahilim, pikap forumunda mis gibi yardımcı oldular, sayelerinde gönül rahatlığıyla gittim aldım.

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 10 Ağustos 2021; 14:4:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Anladım. Çok teşekkür ederim. Bu mantık tüm cihazlarda var. Ya yazılımsal olarak çozüyor, ya da DAC ile çözüyor. DAC'ın vereceği ses de kalitesine göre değişiyor.

Fotoğraftaki gibi 50-100 liralık DAC'lar da var, $1000 olanlar da. Size daha evvel de anlatmıştım forumda. Kadıköy'de işi müzik ağırlıklı HiFi olan bir mağazaya gittim, "DAC gereksiz bir şey, illa almak istiyorsan şundan al." deyip fotoğraftakinden önerdi. Para kazansın diye yaptığını da sanmıyorum, çünkü bu seviye cihazlar satılmıyor orada. Tamamem bilgisizlikten. O adam o işten para kazandığı için eleştirilebilir, çünkü yanlış yönlendirme yaparak bilgisi olmayanları zarara uğratıyor. Forumlarda ise kimse çok fazla şey bilmek zorunda değil. Bilen biri çıkar öğretir.

Plak ve pikap konusunda süzme cahilim, pikap forumunda mis gibi yardımcı oldular, sayelerinde gönül rahatlığıyla gittim aldım.

Alıntıları Göster

Bu da DAC ama dediğim gibi yazılımsal çözüyor real time operation system dedikleri basit yazılımlı 1 dolarlık basit bir chip var muhtemelen

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.