Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
184.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Papirus

Hayırlı olsun , iyi günlerde kullanın.

Videonun ilk açılışında ekranın gidip gelmesi zaten bir sorun değildi ki, bu aslında iyi de bir özellik.Çünkü cihaz video dosyanıza göre görüntüyü otomatik olarak ayarlıyor.

Ama bu gidip gelmeler sizi rahatsız ediyorsa da , isterseniz Ayarlar bölümünden bu özelliği kapatabiliyorsunuz...
    Teşekkür ederim...

Ben sorun olarak demedim zaten, cihaz geldi hiç ayar yapmadım, geldiği haliyle kullanıyorum, sadece çözünürülü 3840x60 yaptım... 4k HDR için bir ayar yapmamız gerekiyor mu onu bilmiyorum, dediğim gibi hiç ayar yapmadığımda o ayar Auto da mı kalıyor, benim mi Auto yapmam gerek yoksa?
  • Auto en altta seçmen lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni çıkan z9s ile x20 arasında ne gibi temel farklılıklar var performans açısından aynı mı bu iki cihaz? zira ikisinin fiyatları arasında uçurumlar var da o anlamda sormak istedim. Şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.
  • HDR10 var, peki Dolby Vision özelliği var mı, yoksa dahi güncelleme ile gelebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Z9s almayı planlıyorum. Merak ettiğim 2 şey var.

1- Nas sunucumda filmler mevcut. Cihazı nasa bağlayıp İçeriği poster ile sergileme şansım var mı?(Plex server misali)

2- Netflix te sorun yaşarmıyım? Altyazı,ses vs de senkron sorunu olur mu?
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Nas sunucusuna çok rahat bağlanır ve posterlemeyi çok iyi yaparsın.

Netflix hd izleyemezsin maalesef. 480p açar en fazla.

• Merhaba arkadaşlar
    Samsung 8000 serisi TV aldım TV güzel fakat sıkıntı DTS sesleri açmıyor oluşu 2018 hiçbir Samsung tv de bu destek yokmuş o yüzden bi player almak istiyorum.
    Bahsedilen Z9S'ten alsam DTS sesleri TV'den alabilirmiyim (pek sanmıyorum az biraz araştırdığım kadarıyla) yoksa Z9S'e ilave bi de ses sistemi mi almak gerekiyor ?
    Olur da ses sistemi de almak gerekirse hem tv de hemde Z9S'te aynı anda (kablo tak çıkar yapmadan) kullanabilirmiyim ona göre düzgün bişi alayım, bu konuda bilgili olan arkadaşların tavsiylerine de açığım.
  • Merhaba Arkadaşlar...

Dün akşam OpenWRT ye girdim, tertemiz, X9S de gördüklerinizin hiç biri yok, sadece hdd nizi göstermenizi istiyor, o seçeceği de sunuyor zaten, seçiyorsunuz HDD yi kaydediyorsunuz işlem tamam.
    Web browser aracılığıyla yüklediğiniz torentten filmleri indirebiliyorsunuz, Diskinize sadece ''download'' adında bir klasör açıyor, film indirdikten sonra dahi orada kalıyor, download ve upload hızına bile müdahale edemiyorsunuz...
    x9s de cihaz kapanıp açıldığında Torrent dosyasının yok olması sorunu yok, cihazı açtığınızda dosyanız transmisyon arayüzünde mevcut, ancak otomatik başlamıyor, sizin başlatmanız gerek...
    Bunlar cihaz yeni olduğundan mıdır, daha sonra gelecek yazılımlarla geliştirilecek midir bilmiyorum...
  • Herkese selam,

Buradaki değerli yorumlarınız/tecrübeleriniz ışığında Aliexpress zidoo official store dan Z9S aldım.
    Sipariş sürecini paylaşmak istiyorum:

25 Ekim'de siparişi geçtim, kargo İsveç'ten yola çıktı ve 13 Kasım'da elime ulaştı.
    Ürün fiyatı dışında her hangi bir kargo bedeli veya gümrük bedeli ödemedim.
    Gümrük bedeli konusunda şanslı mıydım, yoksa paketlemeyle ilgili ısrarım mı işe yaradı bilmiyorum;

Ürünü satın aldıktan hemen sonra satıcı ile iletişime geçip ürünü düşük fiyattan bedellendirmesini ve ürünü sadece havalı/balonlu plastik ile sarılmış kendi kutusunda göndermelerini tembihledim, zarar görebilir vs dediler; ama ısrar ederek dış kutu(outer package) içine konulmamasını tembihledim.
    Ürün bana istediğim paketleme ile geldi ve ayrıca kutunun üzerini beyaz kağıtla sarmışlardı, kendi kutusunun üstünde yer alan ürün fotosu da görünmüyordu.

Sipariş verecek arkadaşlara da faydalı olur belki.
    Görüşmek üzere.

• Di Renovatio kullanıcısına yanıt
    Aralarındaki fark donanım anlamında diyebiliriz.Ve bu açıdan en bariz fark kasada.Bunun haricinde Zidoo Z9S sadece USB yuvalarına sahipken Zidoo X20 USB yuvalar haricinde 2 adet 3,5" HDD yuvasına sahip , kumandalar farklı , arayüzü farklı v.s.

Ama bizi ilgilendiren asıl tarafa baktığımızda kullanılan chipsetin her iki cihazda da aynı ( yani Realtek 1296 ) olduğunu görüyoruz.

Dolayısıyla tamamıyle bütçeye göre yapılabilecek bir alışveriştir bu.Çünkü görüntü kalitesi , akıcılık v.s anlamında fark yok aralarında...
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Zidoo'ya Ağustos ayında Dolby Vision konusunu sorduğumda ; Dolby firmasının katı kurallara sahip olduğunu ve bu yüzden Dolby Vision desteğinin zor bir ihtimal olduğunu yazmışlardı.

Dolayısıyla bu konuda ilerde ne olacağını onlarda bilemiyor ve çokta umutlanmamak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 15 Kasım 2018; 11:55:42 >
  • sdckahn S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun , iyi günlerde keyifle kullanın cihazınızı...
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla cihaz destekleyecek donanıma sahip fakat Dolby'den izin çıkması gerek. Teşekkür ederim.

• pharmacist kullanıcısına yanıt
    Hocam nas özellikleri gitmiş mi? yani transmission dışında samba dlna ftp gibi bölümler yok mu?

X9s son beta sürümde de openwrt giriş kısmında 2 seçenek vardı. biri sade arayüz diğeri eskisi gibi detaylıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 15 Kasım 2018; 16:39:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kırcalıı

Merhaba arkadaşlar
    Samsung 8000 serisi TV aldım TV güzel fakat sıkıntı DTS sesleri açmıyor oluşu 2018 hiçbir Samsung tv de bu destek yokmuş o yüzden bi player almak istiyorum.
    Bahsedilen Z9S'ten alsam DTS sesleri TV'den alabilirmiyim (pek sanmıyorum az biraz araştırdığım kadarıyla) yoksa Z9S'e ilave bi de ses sistemi mi almak gerekiyor ?
    Olur da ses sistemi de almak gerekirse hem tv de hemde Z9S'te aynı anda (kablo tak çıkar yapmadan) kullanabilirmiyim ona göre düzgün bişi alayım, bu konuda bilgili olan arkadaşların tavsiylerine de açığım.
    Alırsın kardeşim bu oynatıcının açmadığı sesi başka açacak yok (windowsun abidik gubidik codecleri hariç)

ister direkt tvden al istersen ses sistemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Hocam nas özellikleri gitmiş mi? yani transmission dışında samba dlna ftp gibi bölümler yok mu?

X9s son beta sürümde de openwrt giriş kısmında 2 seçenek vardı. biri sade arayüz diğeri eskisi gibi detaylıydı.
    Yok Nas özellikleri gitmemiş de, Mesela Bittorent de ayar yapamıyorsun hiç, sadece Diski seçebiliyorsun, onu da kendisi gösteriyor zaten...
  • pharmacist kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece resimdeki gibi mi çıkıyor.
    Pc den mi bağlanıp bakıyorsunuz cihazın içinde mi geçiş yapıyorsunuz. Demek istediğim şu. X9S e en son beta yazılımı kurduğumda bu şekilde çıkmıştı bende de. Ancak şifre giriş ekranında pek belli olmasa da ayrı bir giriş daha vardı. Ye yazdığını hatırlamıyorum. Oradan girdiğim zaman eski yazılımlardaki gibi detaylı ayarlar vardı.

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

• quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Hocam sadece resimdeki gibi mi çıkıyor.
    Pc den mi bağlanıp bakıyorsunuz cihazın içinde mi geçiş yapıyorsunuz. Demek istediğim şu. X9S e en son beta yazılımı kurduğumda bu şekilde çıkmıştı bende de. Ancak şifre giriş ekranında pek belli olmasa da ayrı bir giriş daha vardı. Ye yazdığını hatırlamıyorum. Oradan girdiğim zaman eski yazılımlardaki gibi detaylı ayarlar vardı.

Aynen böyle görünüyor, ben cep telefondan bakıyorum...

• Benim Z9S'te yarin elime ulasmis olucak. Western Digital Live'dan sonra baya onemli bir upgrade olucak umuyorum ki :)

Ben harddisk'leri takip film arsivini izleyen tiplerdenim. Torrent vs indirme bindirme yapmiycam. Ancak en onemli sey, filmleri posterleriyle goruntulemek ve ordan secebilmek. Mevcut arsivlerimde poster dosyalari .jpg formatin film ismiyle ayni sekilde ve sorunsuz kullanabiliyorum (western'de). Zidoo ile de bu dosyalari goruntuleyebilecekmiyim bakip gorucez. Umarim illa kendi imajlarini download edip poster yapmaz.

Birde altyazi yerini "default" ayarlamak istiyorsaniz (tum film/dizilerde ayni yerde olmasi icin), bir yazi buldum asagida onu paylasiyorum. Bu sekilde her film icin altyazi yerini ayarlamaniza gerek yok demisler. Altyazi yerini ayarlayip factory reset atin diyor. Sonra hep o yerde default altyazi cikicakmis. Siz yine yerini degistirebiliyormussunuz ama her film icin ayarlari ayri kaydediyormus vs vs.

"Its possible to have that. If you do a factory reset the first time you set the subtitles settings it will memorize4 your features for all new viewings on.
    You can always choose a different setting for each file and it will memorize those settings for that file in particular.
    But for new files Zidoo will assume always the first subtitles settings."

• Benim z9s gümrüğe takıldı, değerleme yapamadık ödeme belgenizi gönderin diye yazı göndermişler, kart ekstresini gönderdim bakalım ne kadar gümrük çıkacak

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.