Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana da 40 tl gümrük vergisi çıkmış. Bu kadar az beklemiyordum. İyi yırttık yinede.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Bana da 40 tl gümrük vergisi çıkmış. Bu kadar az beklemiyordum. İyi yırttık yinede.
    Merhaba

Sizden cihazın değeri ile ilgili belge istedilermi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Hocam sadece resimdeki gibi mi çıkıyor.
    Pc den mi bağlanıp bakıyorsunuz cihazın içinde mi geçiş yapıyorsunuz. Demek istediğim şu. X9S e en son beta yazılımı kurduğumda bu şekilde çıkmıştı bende de. Ancak şifre giriş ekranında pek belli olmasa da ayrı bir giriş daha vardı. Ye yazdığını hatırlamıyorum. Oradan girdiğim zaman eski yazılımlardaki gibi detaylı ayarlar vardı.

Evet ben bu ayarı görmemişim, ayarlar tamamen aynı, sadece gelişmiş ayardan girdiğimiz zaman eskisi gibi imiş...

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam istemediler. Ben firmadan rica bile etmiştim. 20 usd olarak yazmışlardı. Ama yinede vergi çıkmış. Gümrük benden herhangi bir şey talep etmedi.

• pharmacist kullanıcısına yanıt
    evet hocam. Emin olmak için X9s son beta sürümü kurdum. girişte nas interface ve full interface var.

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

• quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Hayır hocam istemediler. Ben firmadan rica bile etmiştim. 20 usd olarak yazmışlardı. Ama yinede vergi çıkmış. Gümrük benden herhangi bir şey talep etmedi.
    İlk defa duydum bunu, ya direk geçer yada gümrüğe takılır evrak isterlerdi. Artık para gelsinde nasıl gelirse gelsin mantığı var.

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam

• Transmission ile ilgili bir olayı da aktarmak isterim, Config Dosyasını bağladığımız hard diske kurmamız gerektiği söyleniyordu daha önce, yani ''/mnt/sataa1/transmission'' şeklinde, ancak bu şekilde yaptığımızda Zidoo'yu kapatıp açtığımızda Torrent dosyasını bulamıyorduk, ya yeniden yüklememiz gerekiyordu, ya da OpenWrt içerisinden start restard diyerek tekrardan çalıştırabiliyorduk. Oysa Transmission Config dosyasını olduğu gibi bıraktığımızda, cihazı açıp kapasak bile torrrent duruyor, ama otomatik transfer başlamıyor, Resume yapmamız gerekiyor sadece...
    Burada şunu sormak istiyorum; Sanıyorum bunu cihazın Romuna konfigüre ediyoruz bu durumda ve Torrent dosyaları orada depolanıyor, zaman içerisinde bu dosyaların aşırı büyümesi cihaza zarar verir mi?

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

• pharmacist kullanıcısına yanıt
    hocam startup en altı şu şekilde düzenleyebilirmisiniz. yani araya sadece sleep 60 ekleyin. submit yapıp cihazı reboot edin.
    cihaz açıldıktan sonra transmission ilk bağlanmayabilir. yaklaşık 1 dakika sonra erişebilirsiniz.
    bu şekilde cihaz kapanıp açldığında torrentlerin devam etmesi gerekiyor.

# Put your custom commands here that should be executed once
    # the system init finished. By default this file does nothing.
    sleep 60
    exit 0
  • 2Berk kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun , iyi günlerde kullanın...

WD'den tabii ki farklı olacak ve daha çok keyif alacaksın bu cihazdan.

Cihazdaki Home Theatre Uygulamasının afişleme mantığına gelince : Home Theatre uygulaması dizi yada film arşivin için jpeg v.s bulmanı istemiyor ve o mantıkla çalışmıyor.Sen isimlendirmeyi düzgün yaptığın müddetçe afiş bilgilerini internetten otomatik alıyor.Yani arşivindeki resimlere ihtiyacın olmayacak artık.Bu mantık eskide kaldı artık.Ama istersen bulunan afişi arşivindekilerle manuel olarak değiştirebilirsin.Umarım kendi imajlarını indirmez demek yanlış bir ifade.Sonuçta WD'e göre daha gelişmiş bir cihazdan bahsediyoruz ve bu tür cihazlar daha doğrusu uygulamalar ( KODI'de dahil ) afişlemeyi internet üzerinden otomatik yaparlar.Hemde çok daha doğru ve çok daha sağlıklı bir şekilde.Yeter ki isimlendirmeleriniz doğru olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

hocam startup en altı şu şekilde düzenleyebilirmisiniz. yani araya sadece sleep 60 ekleyin. submit yapıp cihazı reboot edin.
    cihaz açıldıktan sonra transmission ilk bağlanmayabilir. yaklaşık 1 dakika sonra erişebilirsiniz.
    bu şekilde cihaz kapanıp açldığında torrentlerin devam etmesi gerekiyor.

# Put your custom commands here that should be executed once
    # the system init finished. By default this file does nothing.
    sleep 60
    exit 0
    Süpersiniz, bunu çok araştırmıştım, putty ile bişeyler yapılıyordu onu da becerememiştim... şimdi denedim aynen otomatik başladı, çok teşekkür ederim...
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Hocam afişleme de benim yaşadığım en büyük sıkıntı film isimlerini de türkçeye çeviriyor. kodide ki gibi orjinal başlığı koru diye seçenek olsa iyi olurdu.
  • CXath1 C kullanıcısına yanıt
    Home Theatre uygulamasını İngilizce menü ile kullanırsanız dizi ve film isimleriniz orjinal ismi ile gelecektir.Bu tercih size bağlı...

• Arkadaşlar 4k filmlerde picture parameter çalışıyor mu? Yani parlaklık kontrast keskinlik gibi. 4k filmde deneme imkanınız var mı?

• hdr den dolayı sanırım çalışmaz ama bir bakayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    İyi dilekleriniz icin tesekkur ederim.

Cihaz elime ulasti. 54tl gumruk odedim. Gercekten cok daha keyifli olacagi kesin.

Aynen dediginiz gibi, iyi ki bende poster dosyalarini okumadi zira kendi indirdiklerinin cozunurlukleri daha yuksek. Ben manuel olarak birkac film posterini benim eski posterle degistirdim, cok kalitesiz pikselli bir poster gosterdi. Western digital 180x120pxl poster kullaniyordu sanirim o yuzden.

Size ve diger usta arkadaslara danismak istedigim birkac ufak soru var;

• Posterlerin cache'lerini hangi secenek ile sakliyorsunuz ? Ayarlarda, "custom location" uygun gibi gozukuyor -default o secili olmasada-. Benim arzum her harddisk kendi icinde depolasin posterlerini.
    • Film'ler icin "frame-rate"leri -auto- olarak ayarladim. Sizce dogru mu?
    • Film arsivimin oldugu harddisk'i tarayinca butun klasorlerdekileri tek bir listede posterliyor zidoo. Misal, yeni indirilenler klasorunude silmeyip sakladigim diger klasordekiler ile birlesik listeliyor. Bu durumda son indirdiklerim yuzlerce filmin icine dagilmis oluyor. Filtre'leme yaparak source olarak yeni indirilenler klasorunu secersem o zaman dogru listeliyor. Ancak bu seferde filmleri buyuk posterler ile degil daha ufak posterler ile goruyoruz. Bunun baska bir yolu yok sanirim ?
    • Benim icin muhtesem zevkli olan bu upgrade'de tek eksik, filmleri sinemaskop izlemek zorunda birakmasi. Western digital'de "zoom" ayari kusursuz calisiyordu. Film'i strech etmeden sadece yanlardan crop'layarak buyutuyordu. Home Theatre'da bu ozelligi gormedim. Fit haric butun secenekler filmi cekistiriyor ve proporsiyonlar bozuluyor.

Biraz karisik olduysa kusura bakmayiniz n'olur.
    Son olarak, zidoo'da ince ayar yada mutlaka yapmalisin diyeceginiz bir parametre/ayar var ise paylasirsaniz cok sevinirim.

Saygilar.

Home Theatre Uygulamasını açtığınız zaman ayarlar bölümünde Backup seçeneği var.Bu seçenekte afişleme yedeğini nereye almak isterseniz yani nereyi adres gösterirseniz oraya alırsınız.Ama siz cihazınıza 2 yada 3 HDD taksanız bile , sanırım tüm afişlerin yedeğini tek bir dosya olarak alıyor.Çoklu HDD kullanmadığım için benim bu konuda bir bilgim yok.Ama yine de deneme yanılma ile bir uğraşın bence.

Aşağıdaki Zidoo X9S konu başlığında " HOME THEATRE 2.0 AFİŞLEME UYGULAMASI KULLANIMI " diye bir başlıkta Home Theatre kullanımından bahsetmiştim.Onu bir okuyun ve özellikle Source kısmına odaklanın.Yani taramak istediğiniz şeye klasör mü olsun , HDD mi olsun siz karar veriyorsunuz ve uygulama onu tarıyor.Bende mesela Diziler , Filmler , Korku , Festival gibi klasörler var ve hepsini ayrı ayrı tarattım.Böylelikle filtrelemede tüm bu klasörler ayrı ayrı gözüküyor.

https://forum.donanimhaber.com/zidoo-x9s-zidoo-x8-ve-zidoo-x10-media-player-kullanicilari-realtek-1295-chipsetli--120249299

Deneme yanilma bakicam aynen. +

Home theatre uygulamasinda da deneye deneye sizin dediginize gelmisim. Suan aynen bahsettiginiz gibi klasorler ile ayirdim film ve dizileri. Filter'dan source secip ulasiyorum.

Goruntu ayarlari icine girince corba oldum. Yabanci forumlar vs derken saatlerce test.
    Ben frame rate/resolution ayarlama'yi OFF yaptim. Ayrica 10-bit 4.4.4 limited tone secenekleri ile optimum goruntuyu yakaladim. 4K paneli olanlarin ayarlarini yapinca benim blurayler dvd gibi gostermisti. (4k panel kullanmiyorum. Benim ki 55HX850 hala cok memnunum.)

Zidoo film posterlerini HDD'in icine klasor acarak kaydetmis. Acaba kendi belleginede kaydediyor mu ona bakicam. Es file explorer'dan uzak durun demisler guncel forumlarda -reklam,virus-. Muadili iyi bir file explorer bulup bakicam. Apk olarak usb stickten takinca kurabilirim sanirim. :) ilk kez android kullaniyorum da.
  • Sipariş etmiş olduğum z9s nihayet elime ulaştı. Tv arızalı olduğundan dolayı birkaç gün cihazı kullanamayacağım. İlk izlenimlerime göre cihazın dış kaplaması ve duruşu gerçekten muazzam. Cihaz resmen kalite kokuyor. Daha önce dune 4k pro kullanmıştım. Cihaz kalitesi bu kadar iyi değildi. Bakalım inşallah malzeme kalitesi kadar verdiği performansta iyi olur. Ama ürüne baktıkça, üründen beklenti resmen artıyor. Adamlar kaliteden hiç ödün vermemiş.

Bravo zidoo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 20 Kasım 2018; 10:39:59 >
    Zidoo'daki Home Theatre Uygulaması film posterlerini HDD'in içine klasör açarak atmıyor , ztb uzantılı bir dosya kaydediyor sadece.

Uygulamanın yedek almadaki çalışma mantığı ise şöyle :

Eğer ki siz kendiniz bir adres göstermezseniz uygulama cihazdaki Storage klasörünün içine yedek aldığınız günün tarihi ile ( mesela BACKUP-20181120-160123.ztb şeklinde ) 1.20 MB'lık küçük bir dosya atıyor.Ama eğer siz isterseniz kendi HDD'İnizi adres gösterip onun içine bir yere atabilirsiniz tabii.Ki ben genelde Zidoo'yu formatlama ihtimalime karşı öyle yapıyorum.

File Explorer olayına gelince : Buna neden ihtiyacınız var , anlayamadım.Çünkü Zidoo'daki File Explorer oldukça kullanışlı bence ama karar yine de sizin tabii ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 20 Kasım 2018; 16:23:7 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.