Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanıt için teşekkür ederim. Hdmi aktarımda optik kabloya göre ekstra bir ses kalitesi var mı bilmiyorum yalnız benim cihaz avr 1509, zaten 5+1 destekliyor sadece.

Yine de avr cihazımın sorunsuzca çalışacağını öğrenmiş olduğuma sevindim. Verilen yanıtlar için tekrar teşekkür ederim.
  • spinmaster kullanıcısına yanıt
    Bu arada küçük bir not düşeyim de yanlış anlaşılmasın. DTS-MA veya Dolby True HD sesleri de 5+1 olabiliyor. Sizin AVR cihaz HD sesleri desteklemiyor olabilir bu yüzden sizin özelinizde optik ile hdmi arasında ses açısından fark olmaması muhtemel.
  • YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,
    Cihazda dts sesleri 5+1 olarak dinleyebiliyorum. Bu konuda bir sıkıntı yok, ses 7+1 olarak kayıt edilse dahi belirttiğiniz gibi 5+1 olarakta kullanılabiliyor. Yine belirttiğiniz gibi cihazda Dolby True Hd sesleri dinleme imkanım yok. Cihazım sadece Dts ve dolby digital sesleri destekliyor. Evimde bulunan ses sistemi de 5+1 olduğu için bir sorun yaşamıyorum.

Tüm bu sorgulamaların nedeni, Zidoo'yu muhtemelen sadece hdd'i tak, filmi bul, çalıştır ve izle mantığında kullanacağım için sorun yaşamak istememem. Ki sorun yaşamayacağımı da öğrenmiş oldum, yakın zamanda cihaza sahip olacağım sanırım.
  • Bugün Sonerozen2000 nickli bi arkadaştan özel mesaj geldi benim hard disk problemi onun da başına gelmiş yardım istiyor dilim döndüğünce yardım etmeye çalıştım inşallah kurtarır diskini...Papirus usta bana dediğin gibi fabrika ayarlarına dönüp son güncellemeyi yeniden yaptım ve yine fabrika ayarlarına döndüm bu arada epeyce bekletti ve bittiğinde usb bellek raw formatına dönmüştü yani fabrika ayarlarına döndürürken takılı hiç bir şey olmasın cihazda...İngilizceye dönme işinde şunu fark ettim uzaktan kumanda ile power off yaparak kapatıyorum arkadaki düğme açık kalıyor cihazın fişi benim bilgisayarın kesintisiz güç kaynağına bağlı onu kapattığımda cihaz elektirik kesilmiş gibi algılıyor ve tekrar güç verdiğimde otomatik açılıyor ve bu açılmada sadece dil değişiyor başka hiçbir ayar değişmiyor...Hava durumu her zaman bağlanmıyor hatta genellikle bağlanmıyor...Home theatre uygulamasının bulduğu film posterleri yanlış filmlerle eşleşiyor 100 feet diye açıyorsun film yerine planet earth belgeseli çıkıyor...Son olarak dual sesli filmlerde ikinci sesi alamadığımı fark ettim her zaman ikinci ses değil iki sesten biri gelmiyor ve sanırım DTS olanlar gelmiyor daha tam deneyemedim...Başka fark ettiğim şeyler olursa yazarım şimdilik bunları bildirmeni rica ederim...İçimden bi ses DTS probleminin benim cihaza has bişey olduğunu söylüyor ya hadi bakalım hayırlısı...

• quote:

Orijinalden alıntı: spinmaster

Teşekkürler,
    Cihazda dts sesleri 5+1 olarak dinleyebiliyorum. Bu konuda bir sıkıntı yok, ses 7+1 olarak kayıt edilse dahi belirttiğiniz gibi 5+1 olarakta kullanılabiliyor. Yine belirttiğiniz gibi cihazda Dolby True Hd sesleri dinleme imkanım yok. Cihazım sadece Dts ve dolby digital sesleri destekliyor. Evimde bulunan ses sistemi de 5+1 olduğu için bir sorun yaşamıyorum.

Tüm bu sorgulamaların nedeni, Zidoo'yu muhtemelen sadece hdd'i tak, filmi bul, çalıştır ve izle mantığında kullanacağım için sorun yaşamak istememem. Ki sorun yaşamayacağımı da öğrenmiş oldum, yakın zamanda cihaza sahip olacağım sanırım.

Açıkçası dts hd master audio içerisinde core olarak dts ses barındırır o yüzden sorun yok aldığın ses dts olacağı için bolca hdd'inde yer kaplatmış olursun

Ama benim bildiğim dolby atmos veya true hd seslerin içerisinde core olarak dolby digital ses bulunmaz optikten ses alamayabilirsin ya da stereo alabilirsin açıkçası nedense hiç test etmedim gerçi son 2.11 yazılımında rawdan sonra pcm ve pcm 5.1 özelliği geldi bununla 5.1 alma ihtimalin var ama denemek lazım elinde hdmilı avr olanlar optikten bağlayıp bir denesin benim denemem zor çünkü öyle bir tv ünitesi yaptırdı ki hanım aletleri önce yerleştirip kablolamayı filan yapıp sonra çerçevesini yerleştirdiben de hiç optik kablo koymamışım

• quote:

Orijinalden alıntı: river68

Bugün Sonerozen2000 nickli bi arkadaştan özel mesaj geldi benim hard disk problemi onun da başına gelmiş yardım istiyor dilim döndüğünce yardım etmeye çalıştım inşallah kurtarır diskini...Papirus usta bana dediğin gibi fabrika ayarlarına dönüp son güncellemeyi yeniden yaptım ve yine fabrika ayarlarına döndüm bu arada epeyce bekletti ve bittiğinde usb bellek raw formatına dönmüştü yani fabrika ayarlarına döndürürken takılı hiç bir şey olmasın cihazda...İngilizceye dönme işinde şunu fark ettim uzaktan kumanda ile power off yaparak kapatıyorum arkadaki düğme açık kalıyor cihazın fişi benim bilgisayarın kesintisiz güç kaynağına bağlı onu kapattığımda cihaz elektirik kesilmiş gibi algılıyor ve tekrar güç verdiğimde otomatik açılıyor ve bu açılmada sadece dil değişiyor başka hiçbir ayar değişmiyor...Hava durumu her zaman bağlanmıyor hatta genellikle bağlanmıyor...Home theatre uygulamasının bulduğu film posterleri yanlış filmlerle eşleşiyor 100 feet diye açıyorsun film yerine planet earth belgeseli çıkıyor...Son olarak dual sesli filmlerde ikinci sesi alamadığımı fark ettim her zaman ikinci ses değil iki sesten biri gelmiyor ve sanırım DTS olanlar gelmiyor daha tam deneyemedim...Başka fark ettiğim şeyler olursa yazarım şimdilik bunları bildirmeni rica ederim...İçimden bi ses DTS probleminin benim cihaza has bişey olduğunu söylüyor ya hadi bakalım hayırlısı...

Akşam senin için deneyeyim ben çoğunlukla türkçe sesi kendi gömdüğüm dts'i ingilizce dolby digital'i türkçe olan animasyonlar var deneyip sonucu yazarım

• Sadays teşekkür ederim gerek kalmadı ayarlardan hdmi audio yu raw yapmışım auto yaptığımda düzeldi ancak işin ilginç kısmı raw haldeyken her iki ses de dolby digital ise ikisini de veriyor biri dts ise genellikle onu vermiyor bu bir bug mıdır acaba? Papirus bu şekilde sorabilirsen belki düzeltilebilecek bişeydir...
  • zaten raw olacak auto ise bir sorun var seslerden birini amfin desteklemiyor demektir

ben denedim hem dts dts hem dts dd olan dual seslerin herbirini çalıyor sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşününce problemin zidoo da olmadığı ortada benim televizyon dts sesi desteklemiyor muhtemelen...
  • Şu anda direkt tv ye bağlı arada amfi yok ama salonda amfi var yamaha rx-v681 dts x ve atmos destekli benim eski dark mini mania bağlı şu yazılımı bi oturtayım test videoları indiriyorum testler yapıcam inşallah ama eve çok geç geliyorum gece yarısı da gürültü olmasın diye bişey yapamıyorum yavaş yavaş halledicem bakalım...Cevaplar için çok teşekkürler hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

İyi günlerde kullan.

Bu konuda bir tespitim yok ama yine de firmaya bildirelim ve haberleri olsun.

Kimbilir belki haberleri vardır bile ama yazmakta fayda var.

Sonuçta açtığın videonun formatına göre otomatik ayarlaması lazım cihazın...

teşekkürler..
  • quote:

Bugün Sonerozen2000 nickli bi arkadaştan özel mesaj geldi benim hard disk problemi onun da başına gelmiş yardım istiyor dilim döndüğünce yardım etmeye çalıştım inşallah kurtarır diskini...Papirus usta bana dediğin gibi fabrika ayarlarına dönüp son güncellemeyi yeniden yaptım ve yine fabrika ayarlarına döndüm bu arada epeyce bekletti ve bittiğinde usb bellek raw formatına dönmüştü yani fabrika ayarlarına döndürürken takılı hiç bir şey olmasın cihazda...İngilizceye dönme işinde şunu fark ettim uzaktan kumanda ile power off yaparak kapatıyorum arkadaki düğme açık kalıyor cihazın fişi benim bilgisayarın kesintisiz güç kaynağına bağlı onu kapattığımda cihaz elektirik kesilmiş gibi algılıyor ve tekrar güç verdiğimde otomatik açılıyor ve bu açılmada sadece dil değişiyor başka hiçbir ayar değişmiyor...Hava durumu her zaman bağlanmıyor hatta genellikle bağlanmıyor...Home theatre uygulamasının bulduğu film posterleri yanlış filmlerle eşleşiyor 100 feet diye açıyorsun film yerine planet earth belgeseli çıkıyor...Son olarak dual sesli filmlerde ikinci sesi alamadığımı fark ettim her zaman ikinci ses değil iki sesten biri gelmiyor ve sanırım DTS olanlar gelmiyor daha tam deneyemedim...Başka fark ettiğim şeyler olursa yazarım şimdilik bunları bildirmeni rica ederim...İçimden bi ses DTS probleminin benim cihaza has bişey olduğunu söylüyor ya hadi bakalım hayırlısı...

Hava durumu her zaman bağlanmıyor , tespit doğru.

Home Theatre uygulamasını ise hiç kullanmıyorum.Çünkü katedeceği çok yol var.Filmleri doğru taratamıyorum , zaten bunun içinde klasör yapısını net olarak bilmek lazım ama onun bile nasıl olması gerektiğini öğrenemedim firmadan.Ayrıca dizi bölümlerini gruplamayı başaramamıştım denediğim dönemde.Ve doğal olarak zamana bıraktım gelişmesi için.

Sana da tavsiyem en azından şuı aşamada hiç uğraşma ve KODI ile keyfini sür afişlemenin.Çünkü mükemmel bir afişleme yapıyor KODI.

Yine de kısa kısa notlar alıyorum tespitler için ve hafta sonunda toplu olarak göndereceğim firmaya...

• quote:

Orijinalden alıntı: spinmaster

Yanıt için teşekkür ederim. Hdmi aktarımda optik kabloya göre ekstra bir ses kalitesi var mı bilmiyorum yalnız benim cihaz avr 1509, zaten 5+1 destekliyor sadece.

Yine de avr cihazımın sorunsuzca çalışacağını öğrenmiş olduğuma sevindim. Verilen yanıtlar için tekrar teşekkür ederim.

Ekstra ses kalitesinden ziyada bariz fark var aktarma anlamında.

Çünkü optik kablo ile HD sesleri sadece yalın haliyle aktarabilirsiniz ama HDMI kablo ile yeni nesil ses formatlarının tamamını kayıpsız aktarabilirsiniz.

Yani , yeni nesil bir AVR kullanacağınız zaman HDMI kablo kullanmaya mecbursunuz...

• Burada tespitlerini yazan arkadaşlardan ricam muhakkak son sürüm yazılımı kullanmaları ve tespitlerini ona göre bildirmeleri.Aksi taktirde boşa kürek çekmiş oluruz.

Çünkü bazen arkadaşlar böyle böyle bir sorun var diye yazıyorlar , tam not alacağım ama yüklü yazılımı sorduğumda cihazlarında önceki yazılımlardan birinin yüklü olduğunu öğreniyorum.

Dolayısıyla ( en azından bugün için ) Zidoo X9S'te v1.2.11 yazılımını yükleyin ve yükledikten sonrada fabrika ayarlarına getirin.Ardından istediğiniz uygulamaları kurun cihazınıza.En sağlıklısı bu çünkü.

Yaşanan bir sıkıntı varsa da , cihazın son güncel haliyle görmüş olalım en azından...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 7 Şubat 2017; 10:36:36 >
  • quote:

Düşününce problemin zidoo da olmadığı ortada benim televizyon dts sesi desteklemiyor muhtemelen...

yahuu baştan sahip olduğunuz ekipmanı söylesenize ben de amfiniz var sanıyorum tvye bağladığınızda raw seçemezsiniz o zaman ses digital gider tv çözmek zorunda kalır her tvnin de dts veya dd dacı olmayabilir ya auto ya pcm seçeceksiniz ki ses stereo olsun
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Denon Avr-1509 ses codec'i 7.1 olarak kayıt edilmiş olsa dahi 5.1 olarak devreye girip dts olarak aktarım yapabiliyor. En azından filmi başlattığımda amfi doğrudan dts olarak görüyor ve bir sorun yaşamıyorum.

Uzunca bir süre daha 7.1 bir amfi alma düşüncem yok zira mevcut sistem ev için yeteri kadar tatmin ediyor ki siz de bilirsiniz, sesi belli bir düzeyin üstünde açamıyorum kimseyi rahatsız etmemek için.

Zidoo da bu konuda sorun çıkarmadığı için rahatlıkla kullanabilirim sanıyorum...

Bu arada, amfi'nin arkasıda monitör hariç 2 adet hdmi in girişi var ama hangi işlem için kullanılır bunu bilemiyorum.
  • hd ses desteği koymamışlar amfi eski olduğundan ama yine de ben olsam optik yerine hdmi bağlarım sesleri aktarım noktasında daha rahat edersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet hocam fark ettiğimde denemek için çok vaktim olmamıştı sonra ayarlara baktığımda anladım sıkıntıyı ama bu arada senide biraz yordum galiba kusura bakma lütfen...Bu arada diski bozulan arkadaş verilerini kurtarmış en azından verilerin tamamen gitmediğini ve kurtarılabildiğini de bilmek güzel...
    Evet hd ses desteği yok. Yalnız kullandığım cihazda (dark media mania) hdmi aktarım imkanı da yok. Zira tek hdmi çıkışı var o da tv ye aktarım için kullanılıyor. Zidoo x9s alırsam sanırım bu işlemi yapabileceğim.
  • spinmaster kullanıcısına yanıt
    Yanlışlığı hemen düzeltelim.

Normalde zaten çoğu Android Box'ta tek bir HDMI portu vardır ve o da HDMI Out portudur. O porta HDMI kabloyu takarak TV'ye yada varsa AVR'ye aktarırız cihazdaki görüntüyü.

Senin Zidoo X9S için bahsettiğin ekstra 2. HDMI portu ise ; HDMI IN portu ve bu da Receiver , Playstation , Xbox , Kamera v.s gibi farklı bir cihazdan gelen görüntüyü cihazdan gelen görüntü üzerinde görmen ve kayıt yapabilmen için konulmuş bir port.Ve bunu da PIP ( görüntü içinde görüntü ) özelliği ile sağlıyor cihaz.Yani Zidoo X9S'te HDD'indeki filmi seyrederken sağ üst köşede de TV kanalındaki maçı izleyebilirsin gibi düşün...

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.