Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (407. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 405406407408409
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • x9sten geçtiyseniz memnunsunuzdur

ama z9x ile görüntü kaliteisnde başa çıkamaz

• sadays S kullanıcısına yanıt
    3. kez yazayım :) çıkmıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: sanalgezgin

Netflix ve Amazon için fire stick var hali hazırda. TV'de gömülü Android apk mevcut lisanslı.

Aslında ABD'den uygun fiyatlı almayı planladığım için nvdia düşündüm. Z9x fiyatları daha yüksek sanırım..

200 dolar nvidia z9x 229 dolar ama bence değer

• quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

3. kez yazayım :) çıkmıştı

iyi o zaman arkadaşımız karar versinZidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) 

• X9s ariyorum varsa temiz sıkıntısız cihaz mantikli bir fiyata talibim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt

Merhaba,

İlk sahibi olduğum kutusu ve kutu içeriği tam olarak duran bir x9s'im var. Piyasası forumda 750 tl civarı döndü bildiğim kadarıyla. İsterseniz verebilirim size.

Alışverişi Amazon.com'dan yapacağım. 29 usd fark var dediğiniz gibi. X9s'in görüntü kalitesi oldukça tatminkardı. Bunun z9x'te de devam ettiğine eminim.

All in one (Amazon, netflix, youtube vs) olsun diye nvdia alayım diyordum ama aklımı çeldin şimdi.

Yıllardır bu forumda, bu topikte tanıyoruz birbirimizi. Bir bilen sözü dinle kısmı ağır basıyor sanki 🙂🤓

• nerdesiniz hocam

• Zidoo forumdaki deneyimli kullanıcıların görüşlerine göre de ; Zidoo Z9X modeli , Nvidia Shield TV'ye göre görüntü açısından bir tık daha iyi bulunuyor.Bunu yazanlar da dediğim gibi görüntü konusunda tecrübeli ve takıntılı insanlar.

Eğer ki Amazon Prime yada Netflix gibi zorunluluklarınız yoksa dizi ve filmlerinizi Zidoo Z9X'te keyifle seyredersiniz.Ama son karar tabii ki sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 16 Şubat 2021; 14:21:39 >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt

Ankara

• Papirus P kullanıcısına yanıt

Papirus hocam selamlar,

Aslında şimdi ki sistemde Amazon Prime, Netflix ve YouTube için gerek Android tv gerekse Amazon Fire stick kullanıyorum.

Zidoo'yu sadece nas üzerine indirdiğim yüksek çözünürlüklü ve çok kanallı sesleri olan filmleri izlemek için devreye alıyorum. Çoğu zaman kapalı yani.

Şu sıralar ABD'den gelecek bir yakınım olduğu için acaba sistemi derli toplu hale getirip, all in one şeklinde nvdia mi alsam demiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanalgezgin

Papirus hocam selamlar,

Aslında şimdi ki sistemde Amazon Prime, Netflix ve YouTube için gerek Android tv gerekse Amazon Fire stick kullanıyorum.

Zidoo'yu sadece nas üzerine indirdiğim yüksek çözünürlüklü ve çok kanallı sesleri olan filmleri izlemek için devreye alıyorum. Çoğu zaman kapalı yani.

Şu sıralar ABD'den gelecek bir yakınım olduğu için acaba sistemi derli toplu hale getirip, all in one şeklinde nvdia mi alsam demiştim.

Ben olsam şöyle yapardım:

Hazır ABD'den gelen bir tanıdık var, onunla 200 dolara Nvidia'yı getirtin. Nvidia'yı bir süre kullanın. Bence memnun kalacaksınız, ama diyelim ki memnun kalmadınız, çok rahat bir şekilde burada satarsınız.

Bir Nvidia Shield TV kullanıcısı olarak "Nvidia hikaye" yorumuna asla katılmadığımı da ekleyeyim. Android Box aleminde altın standart denilebilecek bir cihaz. Ama beklenti kişiden kişiye değişir tabii ki...

• Beklentilerim yüksek biraz o yüzden abartmış olabilirim mesajıma tekrar baktım hikaye kısmı abartı olmuş

nvidia da bir standart var tabii ki ama her kullandığımda zidooyu özlüyorum bir şey eksik ama ne dersen tanımlayamıyorum

Eksiklik nvidia nin kendi playeri yok:)
  • Aslında @lazzaro cevabı da vermiş zaten satır arasında.

Nvidia Shield TV için Android Box denilebilir ama Zidoo sadece bir medya oynatıcıdır ve Zidoo'yu sadece HDD'ten medya oynatımı amacıyla almak gerekir.

Ayrıca @aykutx 'in de dediği gibi ; Nvidia'nın kendine özgü bir medya oynatıcısı yoktur.Ve bu işi de KODI gibi harici uygulamalara yaptırır.

Dolayısıyla ben medya oynatımı için hâlâ Zidoo derim ama Nvidia Shield TV kötüdür de diyemem.Bu karar göreceli bir kavramdır ve kimisi Nvidia iyidir der, kimisi Zidoo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 16 Şubat 2021; 23:9:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Aslında @lazzaro cevabı da vermiş zaten satır arasında.

Nvidia Shield TV için Android Box denilebilir ama Zidoo sadece bir medya oynatıcıdır ve Zidoo'yu sadece HDD'ten medya oynatımı amacıyla almak gerekir.

Ayrıca @aykutx 'in de dediği gibi ; Nvidia'nın kendine özgü bir medya oynatıcısı yoktur.Ve bu işi de KODI gibi harici uygulamalara yaptırır.

Dolayısıyla ben medya oynatımı için hâlâ Zidoo derim ama Nvidia Shield TV kötüdür de diyemem.Bu karar göreceli bir kavramdır ve kimisi Nvidia iyidir der, kimisi Zidoo...

Üstad peki Nvida Pro mu Apple tv 4k mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 17 Şubat 2021; 14:14:39 >
  • Apple tv sadece tvden oynatacaksan en iyi görüntüye sahip ama maalesef hem sesleri bitstream edemeyişi hem de hddten oynatım için ağa ve başka bir alete (pc nas media sunucusu v.s.) ihtiyaçlar duyuşu otomatikman elenmesine sebep oluyor

• Üstad gerekeni söylemiş zaten.Üzerine söylenecek birşey yok.

Bende şu anda hem Zidoo Z9X , hemde Apple TV 4K ve NAS ikilisi var ama dizi ve film arşivimi sürekli Zidoo'dan seyrediyorum.

Apple TV 4K ise ; IPTV, Netflix,Spotify, Mubi v.s uygulamalar için tercih ettiğim ve nerdeyse % 100 kullandığım bir konfor cihazı benim için.Ama yukarıda da yazıldığı gibi tek başına birşey ifade etmez senin için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 17 Şubat 2021; 16:43:10 >
  • @sadays ve @papirus üstadlar,

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 405406407408409
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.