Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sadays

Zidoo 4k 60hz de 10 bit 4.2.0 gönderebiliyor

filmler 10 bit 4.2.0 olarak çekiliyor

Ama 2160p 23.976 yapınca 4.2.0 çalışmiyor o zaman 4.2.2 ya da 4.4.4 yapıyordu zidoo ama bunlar hatırladıklarım tabii ki bende cihaz yok artık
    cihaz sende yok diye dert etme kral, bak şöyle yapalım ben cihazı alim yollim sana teste sok bana her şekil uyar istersen sende kalsın bir süre ne olacak sanada uyarsa..

2160p 23.976 yapınca diyorsunuz ama 23.976 nasıl yapıcaz öyle seçenek cihazda yok en azından fps olayı yokfilmler 10 bit 4.2.0 olarak çekiliyor okey ,Zidoo 4k 60hz de 10 bit 4.2.0 gönderebiliyor okey bence sorun nerde onu anlamadım ehehhhhhehe amacımız 4k 60hz zaten ..2160p 60 hz çıkışı yaptıkmı tamamdır ya çokta şey etmeyelim

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    2160p 60hzde tekleyebilir diye diyorum yoksa takılmazsa okey ayarlar

Ayrıca gönderecek bir sey yok yıllarca kullandım önce x9s zonra z9s sonra x20

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

2160p 60hzde tekleyebilir diye diyorum yoksa takılmazsa okey ayarlar

Ayrıca gönderecek bir sey yok yıllarca kullandım önce x9s zonra z9s sonra x20
    aynen öyle..

tek korkumda şu 4k bluraylerde takılma olayı ya inşanlah böyle sorun olmaz cihazın en iyi playerı zdmc yazılımı sanırsam ?
  • değil kendi oynatıcısı var zdmcden oynatmak istersen zdmc ayarlardan external playeri seçmen lazım zdmc özelleştirilmiş kodi kendi playerinin oynatmadığı eski filmlerinde filan deneyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 24 Ocak 2020; 0:16:35 >
  • quote:

değil kendi oynatıcısı var zdmcden oynatmak istersen zdmc ayarlardan external playeri seçmen lazım zdmc özelleştirilmiş kodi kendi playerinin oynatmadığı eski filmlerinde filan deneyebilirsin
    en iyi görüntü kalitesini ZDMC mi yoksa kodimi veriyor ? eski filmler derken format olarakmı ? sanırım öyle ben 1080p ve 4k 'dan aşağısını izlemiyorum inanın
  • Zdmc zidoonun kodisinin adı yani görüntü kalitesinin farkı yok kendi oynatıcısı gömülü kodlara yani bir ismi yok dosya gezgininden filme tıklayınca oynatmaya başlıyor

kodinin(zdmc) eklenti be afişlerini kullanacaksanız ayarlarında external player ile oynat seçeneği var onu işaretlerseniz kendi playeri ile yine oynatır

kendi playerinin görüntü kalitesi kodiden(zdmc) daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 24 Ocak 2020; 7:8:35 >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, abi auto res'i falan off yaparsak, 24p olan film 60p de oynatacak bu nedenle de judder dediğimiz olay olmaz mı? 24p içeriği 24p de izlemek doğru olan değil mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olmazsa kullanın dedik zaten z9ste olmuyordu işte yağ gibi akıyor görüntü alsında 60fps çekmeleri lazım filmleri göz anlamıyor 24 kareden sonra diye bir de yer yok çok yer kaplıyor diye 24 kare çekiyorlar tamam göz anlamıyor da beyin anlıyor ve yoruluyor kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

Merhaba, abi auto res'i falan off yaparsak, 24p olan film 60p de oynatacak bu nedenle de judder dediğimiz olay olmaz mı? 24p içeriği 24p de izlemek doğru olan değil mi ?
    60 hz ,60p bunlar sinyal önemli olan filmin çekilen karesi zaten filmler 23.976 fps önemli olan panel tv 'ye giden sinyal,mesela ben pc yi tv ye takıyorum 3840x2160p 60hz alıyorum ama filmler 23.97fps değişen yokki..sadece tv'nin varsa monition yazılımı yani tazeleme hızı açıp kapamakla filme etki ediyor kimi seviyor kimi sevmiyor
  • Arkadaşlar,
    X9s de takılı bir tane harici taşınabilir disk var. Arsivlikler olursa ona atıyorum.

Normal torrentle bilgisayara indirdiğim filmleri USB ile izliyorum.
    Fakat boyutlar artınca 32gb usb ye atamıyorum. Harici hardsiki bilgisayara takılmıyor. Girişlerine baktım USB girişi yok. Zidoonun kablosu bilgisayarada takılmıyor. Zidooda torrent isinide bilmiyorum nasıl yapiliyor biraz baktım ama sanki beceremem diye uğraşmadım.

Sormak istediğim bilgisayardaki bir filmi zidooya takılı hardiske nasıl atabilirim. Tşkler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X9s için 2.1.36 indirdim. Şuanda cihazda 28 kurulu.
    36 yi kuranlar nasıl memnunlar mi tavsiye ediyormusunuz. Artilari ve eksileriyle, Görüş ve önerilerinizi esirgemezseniz sevinirim tşkler.

• quote:

Orijinalden alıntı: alizel

X9s için 2.1.36 indirdim. Şuanda cihazda 28 kurulu.
    36 yi kuranlar nasıl memnunlar mi tavsiye ediyormusunuz. Artilari ve eksileriyle, Görüş ve önerilerinizi esirgemezseniz sevinirim tşkler.
    Birkaç mesaj yukarıda, olumlu olarak deneyimini paylaşan arkadaş oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alizel

Arkadaşlar,
    X9s de takılı bir tane harici taşınabilir disk var. Arsivlikler olursa ona atıyorum.

Normal torrentle bilgisayara indirdiğim filmleri USB ile izliyorum.
    Fakat boyutlar artınca 32gb usb ye atamıyorum. Harici hardsiki bilgisayara takılmıyor. Girişlerine baktım USB girişi yok. Zidoonun kablosu bilgisayarada takılmıyor. Zidooda torrent isinide bilmiyorum nasıl yapiliyor biraz baktım ama sanki beceremem diye uğraşmadım.

Sormak istediğim bilgisayardaki bir filmi zidooya takılı hardiske nasıl atabilirim. Tşkler.
    Torrent'i zidoo'dan yapamadıysanız (ben denemedim ama konuda oldukça detaylı anlatımlar oldu zaman içinde) hdd'yi pc'ye bağlayın.
    torrent'i pc'den yapın. pc'deki hdd'yi de paylaşıma açıp zidoo ile filmleri izleyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanalgezgin

Torrent'i zidoo'dan yapamadıysanız (ben denemedim ama konuda oldukça detaylı anlatımlar oldu zaman içinde) hdd'yi pc'ye bağlayın.
    torrent'i pc'den yapın. pc'deki hdd'yi de paylaşıma açıp zidoo ile filmleri izleyin..

Alıntıları Göster
    Tskler...
    HDD yi PC bağlayıp paylaşıma açınca ve zidoo ile o HDD ye bağlanınca internet gitmiyor degilmi. Bu HDD paylaşıma açma durumunu bilmiyorum. Bu işlemi nasıl yapicagimi anlatabilirmisin, Yoksa önereceğin başlık altında internetten arastirmamimi önerirsin.

• alizel A kullanıcısına yanıt
    İnternet gitmez. Kullandığınız işletim sistemi nedir.
    Paylaşmak istediğiniz HDD'ye sağ tık yapıp, özellikler menüsünde bulunan paylaş alt menüsü ile paylaşıma açın. Tek ayrıntı Windows oturumunu şifre ile açıyor olmalısınız. Zidoo şifresiz açılan pc'ye bağlanamıyor.

• Anladım.
    Windows 10 kullanıyorum.
    Bir bakayım dediğinizi yapicam.

Zidooda hangi segmenin altında o HDD ye ulaşabiliyor.
    Pardon internet gitmiyorsa hangi yol ile zidoo, o HDD ye ulaşabiliyor. Ag bağlantısı ilemi oluyor bu durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanalgezgin

İnternet gitmez. Kullandığınız işletim sistemi nedir.
    Paylaşmak istediğiniz HDD'ye sağ tık yapıp, özellikler menüsünde bulunan paylaş alt menüsü ile paylaşıma açın. Tek ayrıntı Windows oturumunu şifre ile açıyor olmalısınız. Zidoo şifresiz açılan pc'ye bağlanamıyor.
    Windows 10 da başlangıç şifresini sorarak bilgisayar açılıyordu. Ben o şifreyi başlangıçta sormayı kapatmıştım bu sifreden mi bahsediyorsunuz
    Yoksa administrator ile şifreli açılan bir oturumdanmi bahsettiniz

• arkadaşlar x9s sahipleri 4k bluray hdr filmleri nasıl çalıştığını video olarak çekebilme şansı yokmu youtubeda yabancı kaynaklar izledim ama adamlar öylesine göstermiş..şöyle kısa video çekebilecek varmıdır acaba
  • alizel A kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı adiniza şifre ekleyin Windows'ta. Admin olmasına lüzum yok.

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    İzlediğim ortam karanlık olduğu için video kaydı yaparken ışık patlamaları oluyor telefon ile .
    Umarım işinize yarar videom.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 25 Ocak 2020; 21:3:57 >
  • 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.