Şimdi Ara

Zidoo X9 & X1 & X6 Pro Android TV Box Kullanıcılar Kulübü ® (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.360
Cevap
20
Favori
50.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çinli firmalar hakkında yorumlarım hep olumsuzdu ama bu firma bu algımı kırdı sanki.Zidoo verdiği destekle resmen gönlümü fethetti diyebilirim.

Dediğin gibi isteyince oluyormuş demek ki.Diğer firmalar boşuna kasıyor kendini.

Firmaya bugün yazacağım cevapta ; ülke ismindeki Turkey - Turkish değişikliğini ve hafızaya kaydetme olayını da hatırlatacağım bugün.

Bu arada cihazın renkleri derken ; akşam evde değildim ve cihazı gittiğim yer yabancı olmadığı için yanımda götürerek orada yükleyip denedim.

Dolayısıyla 32" LG LCD bir panelde ve çok ucuz bir HDMI kablo ile aldım görüntüyü.Üstelik cep telefonu ile de çekmeyi pek beceremedim sanırım.

Ama ben Zidoo X9'u evimde ; Monster 1200 HDX HDMI marka oldukça kaliteli bir kablo ile Pıoneer KURO Plazma'ma bağlı olarak kullanıyorum.Düşün artık aldığım görüntü kalitesini...

• Valla ben HDMI kabloda görüntü kalitesi farkına inanmam. Ancak belki renk derinliği 10 bit falan olur da diğer ucuz kablo veri yetiştiremezse sorun çıkar diye düşünüyorum. Dijital görüntü gidiyor sonuçta... Giderken bozulmuyor ki, ya vardır, ya yoktur ya da kesik kesik gelir.
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Bu arada ilk fırsatta seninde görmeni istiyorum cihazı.Gördüğünde eminim ki sende oldukça beğeneceksin.

Çünkü bu cihaz gerçekten farklı ve diğerlerinden sıyrılıyor.

Senin görüşün şu açıdan önemli birde : Sen yıllardır Himedia'nın görüntü kalitesini biliyorsun ve en azından bu cihazı görünce daha mantıklı bir kıyaslama yapabilirsin.

Mesela bir Ugoos UT3 görüntü kalitesi Himedia ile eşdeğer değildi.Ugoss çok iyi , hızlı bir cihazdı ama görüntü anlamında Himedia bir ölçek daha iyiydi.

Ama ben bu cihazın kullandığı bu MSTAR işlemci ile Ugoos'tan daha iyi bir ekran görüntüsü verdiğine inanıyorum.

Zaten senin görmenden sonra Sadays'a da göndereceğim. O da , merak ediyor Android platformundaki görüntü kalitesini. Ve bence iyi bir Android cihaz görecek.

• Seko92 S kullanıcısına yanıt
    Ben bu konuda köprünün diğer tarafında , kaliteli kablonun daha iyi görüntü verdiğine inanan kesimdeyim...
  • kodide ses çıkışı sayfasındaki ekran görüntüsünü expert modda paylaşırsan sevinirim.
    kodide dts-hd ma larda dts mi veriyor yoksa 2ch mı?
    merak ettim.
    hayırlı olsun bu arada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: atm41

kodide ses çıkışı sayfasındaki ekran görüntüsünü expert modda paylaşırsan sevinirim.
    merak ettim.

Hemen bu akşam bakacak ve Expert mode görüntüsünü paylaşacağım değerli kardeşim.

İyi dileklerin için eyvallah...
  • Az önce firmaya ait forum sayfasında ; altyazı menüsündeki ülke isminin Turkey yerine Turkish olarak değiştirilmesi ve bu değişikliğinde hafızaya kaydedilebilmesi gerektiğini hatırlattım.

Yaklaşık 3-4 dk. sonra mesajıma dönüş yapıp ; " Bize ne yapmamız gerektiği konusunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz " diye cevap verdiler.

Sanırım istediğim bu değişiklikleri de dikkate alacaklar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 13 Mayıs 2015; 14:50:34 >
  • Bu arada Türkçe altyazı sıkıntısı hallolduğu için ; sonradan mecburen kurduğum SPMC programını da kaldırdım cihazdan.

Dizi ve film afişlemesi içinde ; üzerinde yüklü gelen KODI Helix 14.1 versiyonunu kullanıyorum doğal olarak.

Farklı hiçbir medya oynatıcı program kurmaya da gerek yok , çünkü mevcut haliyle her amaca hizmet ediyor artık Zidoo X9...
  • quote:

kodide ses çıkışı sayfasındaki ekran görüntüsünü expert modda paylaşırsan sevinirim.
    merak ettim.

Al bakalım KODI Helix 14.1'deki ses çıkış sayfasına ait Expert mode ekran görüntüsü...

Zidoo X9 & X1 & X6 Pro Android TV Box Kullanıcılar Kulübü ®

Zidoo X9 & X1 & X6 Pro Android TV Box Kullanıcılar Kulübü ®

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 13 Mayıs 2015; 23:32:02 >

• Cihazın altyazı menüsünde yapılacak bir iki düzeltme için dün gönderdiğim mesaja istinaden ; Zidoo firması yazılımcıların bunlardan haberdar olduğunu ve yakında kalıcı olarak düzeltileceğini bildirmiş...
  • Seko92 ile test sonucunuzu bekliyorum sonra da bana gönderirsin tabi cihazı birine satmazsan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Seko92 ile test sonucunuzu bekliyorum sonra da bana gönderirsin tabi cihazı birine satmazsan

Sana göndermeden satmam , sözümün arkasındayım merak etme.

Yalnız bu cihazda enteresan birşey yaşadım.

Zidoo X9'u yurtdışından satın aldım , daha kargoda iken " Geldiğinde satarsanız talibim cihazınıza " deyipte cihaz elime geçmediği halde daha yolda iken taliplisi olan arkadaşlar oldu sağolsun.

Ama cihaz gelince şunu farkettim ki ; bu cihaz alelade bir oynatıcı değil.Kullandığı yazılım ile emsallerinin arasından sıyrılıyor.Ve şimdilik hemen satmayı düşünmüyorum.

Görüntü kalitesi anlamında VTEN ya da Zappiti ayarında mıdır onu bilemeyiz tabiki.

Bu anlamda yapabileceğimiz tek kıyaslama seko92'deki Himedia Q5 ile olacak. O detayları da ilk fırsatta paylaşacağız.

• resim için teşekkürler,
    anlamadıgım nıye kodilerde expert menu farklı yahu örmek bende dolby digital plus ,true hd,dts hd satırları yoktu sanırım..
    sevgili sadays ı memnun edebilirmiyiz bilmem ? bu mp lerle..
    alıcam bir tane pioneer bdp-lx 58 yapıcam custom firmware ama hem pahalı hemde bir deneme goremedim daha internette varmıdır bilginiz?
    selamlar
  • quote:

resim için teşekkürler,
    anlamadıgım nıye kodilerde expert menu farklı yahu örmek bende dolby digital plus ,true hd,dts hd satırları yoktu sanırım..
    sevgili sadays ı memnun edebilirmiyiz bilmem ? bu mp lerle..
    alıcam bir tane pioneer bdp-lx 58 yapıcam custom firmware ama hem pahalı hemde bir deneme goremedim daha internette varmıdır bilginiz?
    selamlar

Anlayamadığın detayın cevabı çok basit kardeşim :

Bildiğin üzere KODI açık kaynak kodlu bir yazılım ve ücretsiz. Ama bazı firmalar KODI firması ile birlikte hareket ediyor.Yani ne bileyim ya sponsorluk yada yazılım desteği anlamında bir ortaklık yapıyorlar.

Bunun sonucunda da bazı cihazlarda bulunan KODU sürümleri o cihaza has özelliklerle gelebiliyor.

Mesela ilk aldığım cihazda yani Ugoos UT3'te standart bir KODI vardı , bu şekilde detaylı ses kodekleri yoktu tabii.

Sonra Vidon Box aldım , basit bir cihazdı ama özellikle KODI destekliydi ve KODI'yi açtığında sol üst köşede Vidon yazıyordu.

İşte Zidoo X9'da böyle.Cihazın orjinal yazılımda KODI ( Helix 14.1 sürümü ) yüklü geliyor ve programı açtığında sol üst köşede Zidoo'yu görüyorsun zaten.

Yazdığın bu ses özellikleri de özelli,kle bu Zidoo sürümüne has verilmiş durumda.

Mesela bu cihazla nerdeyse aynı benzer yazılımı kullanan Xtreamer Prodigy 4K'da da aynı. O cihaza ait KODI'de de Dolby True HD ( 7.1 Passthrough ) ve DTS HD Master Audio özellikleri dahil edilmiş durumda.

http://www.xtreamer.net/Prodigy-4k/

Mesela Ugoos UT3 almıştım zamanında 139 $'a ama bu ses kodeklerini destekleyen özel bir KODI sürümü gelmiyordu cihazın üzerinde.Oysa Zidoo X9 aldım , üstelik 100 $'a ama cihazın kendi yazılımında özel bir KODI sürümü yüklü geldi.

Dolayısıyla aradığın ses detaylarını KODI ile bağdaştırma , aldığın üründe özellikle KODI sürümü var mı diye bakmanı tavsiye ederim her zaman.

• Ben de bu cihazı aldım ilk çıktığında. Birçok Android cihaz ve intel işlemcili box denedim. Şu ana kadar fikm izlerken en iyi görüntü kalitesi bu cihazda gördüm. Arayüzü çok kullanışlı ve gayet iyi. Hiç belirtilmemiş bu arada hdmi üstünden kayıt olayı çok kaliteli. Ayrıca capture kartına gerek yok. *. ts ve *. mp4 formatında kayıt yapıyor. üretici firmanın yazılım desteği çok iyi. Ama sırf fil ve dizi izlemek için media player arayanlar ve görüntü kalitesi çok iyi olsun diyenler için harika bir seçim bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2003

Ben de bu cihazı aldım ilk çıktığında. Birçok Android cihaz ve intel işlemcili box denedim. Şu ana kadar fikm izlerken en iyi görüntü kalitesi bu cihazda gördüm. Arayüzü çok kullanışlı ve gayet iyi. Hiç belirtilmemiş bu arada hdmi üstünden kayıt olayı çok kaliteli. Ayrıca capture kartına gerek yok. *. ts ve *. mp4 formatında kayıt yapıyor. üretici firmanın yazılım desteği çok iyi. Ama sırf fil ve dizi izlemek için media player arayanlar ve görüntü kalitesi çok iyi olsun diyenler için harika bir seçim bence.

Dahili hafızası 8 gb ve ram 2 gb bunlar yeterli mi acaba?
  • marseltalon M kullanıcısına yanıt
    Cihazdaki bellek kapasitesi anlamında ; şu ana kadar ki video oynatmalarında hiçbir sıkıntı yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 18 Mayıs 2015; 12:50:46 >
  • Bu cihazda desteklenen altyazı türü konusunda kararsız kaldım.Denemelerimde sadece srt uzantılı altyazıları görüntüleyebildim, sub uzantılı olan altyazı dosyasını hiç açmadı cihaz.

Gerçi arşivimin % 99'u srt uzantılı ama web'te bulunan bazı cihaz tanıtım sayfalarında sub gibi uzantı türlerine de destekten de bahsettiği için işin aslı astarını firmaya sormak en mantıklısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 18 Mayıs 2015; 12:52:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Bu cihazda desteklenen altyazı türü konusunda kararsız kaldım.Denemelerimde sadece srt uzantılı altyazıları görüntüleyebildim, sub uzantılı olan altyazı dosyasını hiç açmadı cihaz.

Gerçi arşivimin % 99'u srt uzantılı ama web'te bulunan bazı cihaz tanıtım sayfalarında sub gibi uzantı türlerine de destekten de bahsettiği için işin aslı astarını firmaya sormak en mantıklısı.

Bu tür cihazlarda neden alt yazı ile ugrasirsiniz anlamıyor aslında pc performansına göre (1 dakika) istediğiniz kadar altyazi flime entegre ediliyor,mkvtool aldığımdan beri bütün altyazılarımi bu şekilde yaptım..can sıkıntısından bir filmin ait alt yazı dilerim hangileri varsa ekliyorum..denemenzi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edessa2017 -- 18 Mayıs 2015; 23:17:36 >
  • Altyazı ile uğraşan yok ki.Benim yazdığım sadece bilgi amaçlı.

Yoksa istenilen altyazı dosyasını bulup videoya eklemek tabii ki çok basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 19 Mayıs 2015; 0:16:55 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.