Şimdi Ara

ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.162
Cevap
14
Favori
49.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ii bakalım güle güle kullan fotoları bekliyoruz
  • Ben de zalman z11 kullanıyorum. kasadan genel olarak memnunum; ama ön ve üst kapağı açıp kapatırken dişlerden birini kırdım. Allah'tan herhangi bir tutma sorunu yok şu anda.

Egzoz fanı anakarta bağlamanın bir yolu varsa ses daha aşağı düzeylere çekilebilir. Bunu yapabilen arkadaş var mı acaba?
  • Hocam anakarta bağlarsanız egzos fanını kpntrol edemezsiniz diye biliyorum

İşte Z12 Fotoları ;

ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun]

• BORUBEY06 kullanıcısına yanıt
    kasadaki fan kontrolcusüne bağladım ben ama anakarta da bağlasan kontrol edilir ama kaç rpm de döndüğünü göremezsin
  • flagbearer kullanıcısına yanıt
    açılışta cızırtı bir ses geliyor ya hdd den ya da pinlerden 1 ini yanlış bağladım bi ara kontrol edeceğim. Kablo kirliliğini epey bi kaldırdım. Bir de sıvı soğutma olayına geçersem ses mes kalmaz gibi görünüyor. Kasa ile ilgili genel gözlemlerim iyi. Malzeme kalitesi konusunda çok çok iyi değil ama, yinede kasanın yapısı ve 3 toz filtresi + 3 fan ile birlikte gelmesi gerçekten süper. 1 fan eksik olarak kullanıyorum şu an için 2-3 derece ısı düşüşü var. Fanlar low da çalışıyor. Bu fiyata alınabilecek yan tarafı camlı+3fan+3toz filtresi ile en iyi kasa budur diye düşünüyorum. Tam bir f/p ürünü
  • @BORUBEY06 kasayı almışsınız hayırlı olsun.bu bağlantıdaki konunuzu da güncellersiniz artık.http://forum.donanimhaber.com/m_87213694/tm.htm

@flagbearer , @basyigit fan eğer anakarta uyumlu şekilde 3-4 pin bağlantısı varsa takılır tabiki. ayrıca kaç rpm hızda döndüğü rahatça görülüp, hızı da aynı şekilde kontrol edilebilir.(çoğunlukla) teknoloji bu kadar geri olamaz herhalde, bir fanın hızını ayarlayamayıp, dönüş oranını göremeyecek kadar.

• yasin.25 kullanıcısına yanıt
    sorunda o zaten ne 3 pin ne 4 pin bu fan normal 2 pin li bi fan

3 pinli fanlarda pinin biri nötr biri (+) biride fan devirini gösteren sensörün kablosudur

4pinli pwm (pulse with modulation ) fanlarda ekstra pin ise gönderilen dalgaya göre fanın hızını ayarlamaya yarar (voltajını değiştirmeden )

3 pinli fanlar nası kontrol ediliyor diyeceksiniz voltaji düşürürsenin fanında hızı düşer bu şekilde kontrol edilir

gel gelelim bizim 2 pinli fanda bu şekilde kontrol edilebilir
  • flagbearer kullanıcısına yanıt
    açıklamanız için teşekkürler. bunları zaten biliyorum fakat bilmeyenler için iyi oldu.2 pin olayı ilginçmiş, psulardaki fanlarda falan vardır. anakart üzerindeki çentiklere uyar, çalışırsa bir ihtimal kontrol edilebilir anakartın veya başka yardımcı program aracılığıyla. fakat eğer molex dönüştürücü ile 4 pin şekilde psuya bağlıysa, fandan gelen ve psudan gelen erkek-dişi molex kablolarının düz değilde ters şekilde takılarak 5 v'ta çevrilebilir ve hızda neredeyse yarı yarıya düşer. bu şekilde sorunsuz, fazla uğraşmadan sessizlik sağlanmış olur fakat ters takılırken biraz zorlayabilir yerine oturtmak için.

istenirse pin sökülerek 7 v'ta yapılabilir.

ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun]

• Z3+ da on fan tikirtisi beni rahatsiz ediyor, zalmana yakistiramadim.

kasada sadece psu ve on fan iceri yonunde , sadece bunlarda filtre olmasi mantikli.

Z3+ bana kucuk geldi. 3tane HDD var ama kablolardan takmaya yer yok. PSU 750W ocz cok fazla kablosu var.

CPU fani icin ortadaki citayi sokmek zorunda kaldim.

ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun]

• quote:

Orijinalden alıntı: hitman

Z3+ da on fan tikirtisi beni rahatsiz ediyor, zalmana yakistiramadim.

kasada sadece psu ve on fan iceri yonunde , sadece bunlarda filtre olmasi mantikli.

Z3+ bana kucuk geldi. 3tane HDD var ama kablolardan takmaya yer yok. PSU 750W ocz cok fazla kablosu var.

CPU fani icin ortadaki citayi sokmek zorunda kaldim.

ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun] ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun]

Hdd kablolarını kasanın diğer tarafına , saklama bölümüne iliştirip kablo bağı ile sabitleyin. İlk başta bende sığdırmadım yan kapağa. Kablo saklamada biraz işçilik yapıp uğraşmak gerekiyor. Cpu fanı bende de epey büyük olduğu için ben Z12 aldım 200mm den fazla en var. Z3 de bu 192 mm. Eğer Z3 aldıysanız ilerde mutlaka işlemci için sıvı soğutma almalısınız. Ben şu an düşünüyorum. Vatan da 190 TL indirimle falan 170 lere iner. Ses + yer anlamında büyük avantaj sağlayacaktır size

• Arkadaşlar;

Zalman z11 kasamdaki moleks bağlantılı egzoz fanı psu girişine ters taktım. Şimdi çok daha sessiz çalışıyor; ancak bu şekildeki bağlantının bir zararı olmaz değil mi? Elektronik konusunda pek bir bilgim yok da. :)))

Anakarta takılan fanların birini bir türlü kontrol edemedim. Görme engelli olduğum için taktığım yerleri sözlü olarak anlatmaya çalışacağım. Öncelikle Asus z87 a kullanıyorum.

Fanlardan birini anakartın arka kısmına yakın bir yere taktım. Sanırım dahili ekran kartının falan hemen dibi oluyor. işlemci fanını ise işlemcinin hemen üstündeki girişlerden sağ taraftakine taktım. Kasanın önündeki fanı ise sata girişlerinin hemen arkasında, şu eputuşlarının falan üstündeki girişe taktım; ama bu üçüncü fan son devirde dönüyor ne hikmetse.

Bu üçüncü fanı işlemci fanının yanındaki boş kalan yere takmayı da denedim; ama yine yüksek devirde dönmeye devam ediyor.

Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bu fanı nasıl kontrol edeceğim?

• quote:

Orijinalden alıntı: basyigit

Arkadaşlar;

Zalman z11 kasamdaki moleks bağlantılı egzoz fanı psu girişine ters taktım. Şimdi çok daha sessiz çalışıyor; ancak bu şekildeki bağlantının bir zararı olmaz değil mi? Elektronik konusunda pek bir bilgim yok da. :)))

Anakarta takılan fanların birini bir türlü kontrol edemedim. Görme engelli olduğum için taktığım yerleri sözlü olarak anlatmaya çalışacağım. Öncelikle Asus z87 a kullanıyorum.

Fanlardan birini anakartın arka kısmına yakın bir yere taktım. Sanırım dahili ekran kartının falan hemen dibi oluyor. işlemci fanını ise işlemcinin hemen üstündeki girişlerden sağ taraftakine taktım. Kasanın önündeki fanı ise sata girişlerinin hemen arkasında, şu eputuşlarının falan üstündeki girişe taktım; ama bu üçüncü fan son devirde dönüyor ne hikmetse.

Bu üçüncü fanı işlemci fanının yanındaki boş kalan yere takmayı da denedim; ama yine yüksek devirde dönmeye devam ediyor.

Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bu fanı nasıl kontrol edeceğim?

Konu ile ilgili detaylı bilgili arkadaşlarım verecektir, konuya daha çok hakim olan onlar. Umarım sorununuz çözüme kavuşturulur

• basyigit B kullanıcısına yanıt
    molex konusunda şüpheniz olmasın, neticede düz takmakla aynı şeyi yaptınız sayılır. sadece eğer aynı molex çıkışına başka bir fan vb. bağlarsanız akım aynı şekilde ters olarak devam eder. Anakarta bağlı fanları kontrol, masaüstünden overclock, bios güncelleme vb. birçok özellik için anakartınızın ASUS AI Suite III yazılımı var. Bu yazılımla fanları istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

eğer yazılım mevcut değilse bu bağlantıdan indirebilirsiniz.http://www.asus.com/tr/Motherboards/Z87A/#support

• Aitsuit 3 yazılımı bende mevcut; fanları kontrol ettiğim kısmı açtığımda 3 farklı ayar sunuyor bana. Ben şu an en düşük olanını kullanıyorum; ama yine de bahsettiğim fan, yani sata girişlerinin arka kısmındaki yuvaya taktığım fan tam devirde dönüyor. Ayarı ne yaparsam yapayım bu fan değişmiyor.
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    bu yazılım bende mevcut değil, Ai suite II yazılımı var bende. bu nedenle kesin bir şekilde yardımcı olamayacağım fakat fanları elle kontrol edebileceğiniz mod da olması lazım diye tahmin ediyorum. eğer yine de bulamazsanız anakartınız biosunda monitor sekmesi olacak, buradan da aynı şekilde fan ayarları yapılabiliyor.
  • Z11 Forever

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende anlamadım, bağlantıları yaptım ama sanırım kasadan gelen bir kabloya işlemci fanını bağladım yanlışlıkla, 1 derece anca farketmiştir belki. Fanları yüksek devirde çalıştırmanın pek bir avantajı yok tam test edemedim high de ses artıyor sadece sanki.. Ekran kartını soğutma amaçlı bir fan daha takacağım kasa içine gerçi sadece üstte bir boşluk kaldı . Şu an için max. 77 78 lere çıkan gpu sıcaklığı bir tek banchmark testinde son ayarda ( extreme + 8msaa + full ekran + ultra Allah ne verdiyse işte ) 73-72 oluyor fanlar low da.

yasin.25 @ kasa ısı ve açısından farketti biraz ama sıvı soğutmaya geçmek gerekiyor galiba şimdiki zaman ona karar veremedim henüz. Hdd açılıştan gelen cazırtıyı saymazsak pek sorunum kalmadı gibi. Online oyunlarda test ediyorum GTX 770 pek fark yaratmıyor fps 15 e inip 66 lara çıkabiliyor

• BORUBEY06 kullanıcısına yanıt
    kasada ön ve eksoz fan ses yapıyor. acaba yuvasına tam turmadığı için titreşimmi yapıyor. fanları söküp denyen olursa haber versin. üst 2 fan zaten cok sessiz high low farketmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitman

kasada ön ve eksoz fan ses yapıyor. acaba yuvasına tam turmadığı için titreşimmi yapıyor. fanları söküp denyen olursa haber versin. üst 2 fan zaten cok sessiz high low farketmiyor.

Bugün bende yeni bir fan alacağım. Ama 120 lik mi 140 lık mı alıyım bilemedim.Üstte boş bir yer var oraya takacağım. Bütün fanları da bi revize edeceğim , bende de ön fan az ses yapıyor kontrol ederim
  • z11 plus kullanmaktayım benide ekleyin :D
     ZALMAN PC KASASI KULLANANLAR SORU,GÖRÜŞ ve ÖNERİ PLATFORMU[Lütfen ilk sayfayı okuyun]
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.