Şimdi Ara

ZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
5.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet yine rahat duramadım ve termal macun aldım fiyatı ve ulasabilirligim kolay olduğu icin zalman stg2 aldım. öncesi ve sonrası bir kaç test yapar paylaşırım. bakalım rezil mi olacağız vezir mi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar sonucu açıklıyorum, kesinlikle orjinal termal macununu değiştirmeyin 10 derece arttı sıcaklık bildiğiniz :) bırakın kalsın.
  • alperepla A kullanıcısına yanıt
    Buda bir tecrübe aslında ama o merakı başka türlü gideremiyor insan.

Macun konusunda artic mx4 veya noctua nt h1 seçim yapabilirsiniz ama sanırım zaman sorunu mevcut anladığım kadarıyla.

• FoxPark kullanıcısına yanıt
    evet hocam bu düşüncede olan arkadaslara da yardımcı olur en azından, şimdi actim tekrar uyguladım biraz boyle kullanayım değiştiririm tekrar noctua ile filan. belkide bu macunda problem vardı tarihi filan eski olabilir. bu kadar fark olmamasi lazim normalde noctuanin 1 derece filan gerisinde olan bir macun aslında. stock macundan 10 derece geri dusmesi garip. daha sonra tekrar deneyecegim madem girdik ise başarılı olana kadar devam.

Yani 10c ciddi bir fark. Muhakkak gözden kaçırdığınız bir durum olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperepla

Evet arkadaşlar sonucu açıklıyorum, kesinlikle orjinal termal macununu değiştirmeyin 10 derece arttı sıcaklık bildiğiniz :) bırakın kalsın.

Macunu uygularken sürüp, yaydınız mı üzerine, yoksa pirinç tanesi veya pirinç-nohut tanesi arası bir büyüklükte damlatıp bıraktınız mı ? Uygulama yöntemi olarak damlatıp bırakmak, çoğu şekilde daha sağlıklıdır. Yayma işleminde istenilen performans alınamıyor çoğu zaman ve macunun kalınlık-incelik gibi sıkıntılı durumları oluşabiliyor. Macun; uygulanan işlemci yüzeyi ve soğutucu arasında ince bir tabaka oluşturup, mikro düzeydeki boşlukları kapatmadıktan sonra etki yapmıyor maalesef.

Ya bundan kaynaklı bir sıkıntı ya da macun kaynaklı bir sıkıntı vardır. Tavsiyem; işlemci ve soğutucu yüzeyini, kolonya veya alkol yardımı ile güzelce temizleyip, pirinç tanesi büyüklüğünde macunu sadece işlemci yüzeyine damlatıp (merkeze), soğutucuyu montajlamanızdır. Zamanla oluşacak baskı ve basınçla; macun tam olarak yüzeye yayılacaktır zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

quote:

Evet arkadaşlar sonucu açıklıyorum, kesinlikle orjinal termal macununu değiştirmeyin 10 derece arttı sıcaklık bildiğiniz :) bırakın kalsın.

Macunu uygularken sürüp, yaydınız mı üzerine, yoksa pirinç tanesi veya pirinç-nohut tanesi arası bir büyüklükte damlatıp bıraktınız mı ? Uygulama yöntemi olarak damlatıp bırakmak, çoğu şekilde daha sağlıklıdır. Yayma işleminde istenilen performans alınamıyor çoğu zaman ve macunun kalınlık-incelik gibi sıkıntılı durumları oluşabiliyor. Macun; uygulanan işlemci yüzeyi ve soğutucu arasında ince bir tabaka oluşturup, mikro düzeydeki boşlukları kapatmadıktan sonra etki yapmıyor maalesef.

Ya bundan kaynaklı bir sıkıntı ya da macun kaynaklı bir sıkıntı vardır. Tavsiyem; işlemci ve soğutucu yüzeyini, kolonya veya alkol yardımı ile güzelce temizleyip, pirinç tanesi büyüklüğünde macunu sadece işlemci yüzeyine damlatıp (merkeze), soğutucuyu montajlamanızdır. Zamanla oluşacak baskı ve basınçla; macun tam olarak yüzeye yayılacaktır zaten.

hocam aklına gelebilecek bütün yöntemleri denedim pirinç-nohut tanesi arasında bıraktım olmadı, çizgi şeklinde bıraktım olmadı, plastik bir kart ile bütün yüzeye yaydım ince bir şekilde olmadı, hem işlemciye hem soğutucaya sürüp bıraktım olmadı, ki youtube da izlediğim bir videoda termali çok az kullanmak dışında hepsi tamamen aynı sonucu veriyordu. yani bir gariplik var termalde, başka macun ile tekrar deneyeceğim daha sonra. bu arada macun hepsinde gayet güzel şekilde yayılmıştı yüzeye ne az ne çok.

NOCTUA NT-H1 deneyin derim o zaman. İyi performans alacağınızı düşünüyorum. İnventus'ta stokta olması lazım.

Sizin ya macunda bir sıkıntı olabilir ya da macunun performansı böyle olabilir. Dediğiniz gibi macun yayılım şekli ve soğutucu montajı gibi durumlarda sıkıntı yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 3 Haziran 2017; 3:47:32 >
    Macun iletkenliğini yitirmiş olabilir. Birde macun işlemi dışında kasa içinde bir yer değiştirme yaptınız mı? Mesele radyatörun yerin degisitme, fanların dönüş hızını değiştirme vb işlemeler gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Macun iletkenliğini yitirmiş olabilir. Birde macun işlemi dışında kasa içinde bir yer değiştirme yaptınız mı? Mesele radyatörun yerin degisitme, fanların dönüş hızını değiştirme vb işlemeler gibi...

Hocam sıcaklık testi yaparken fanların etkisini göz arti edebilmek için fanlari fulle çekiyorum 1400 devirde 2 tane pull push çalışıyor. stock macun ile 58 olan paket ısısı bu macunla 68 ile 65 arasında değişiyor. bahsettigim sicaklar aida testi ile.

• quote:

NOCTUA NT-H1 deneyin derim o zaman. İyi performans alacağınızı düşünüyorum. İnventus'ta stokta olması lazım.

Sizin ya macunda bir sıkıntı olabilir ya da macunun performansı böyle olabilir. Dediğiniz gibi macun yayılım şekli ve soğutucu montajı gibi durumlarda sıkıntı yoksa.

evet noctua ile deneyecem umarım.

• quote:

quote:

evet noctua ile deneyecem umarım.

• Dün noctua ile komple backplate de dahil olmak üzere söküp yeniden macunlama işlemi yaptım, aida ile 7 şer dk sonunda sıcaklık değerlerini gösteren ekran görüntülerini paylaşıyorum, bütün testleri maximum fan hızları ile yaptım zaten sslerde görebilirsiniz. cpu paket değerlerinde stock 58 iken zalman ile 10 derece daha fazla noctua ile 1 derecenin altında daha düşük değerler elde ettim. tabi test tarihleri arasında farklar var.

Stock:
    ZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜ

Zalman-stg2:

Noctua:

Sizin sonradan aldığınız macunda sıkıntı varmış diyebiliriz o zaman.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum olabilir mediamarkttan almıştım, verdim servise gönderdiler servisten değişim yeni ürün gelmiş ama zaten noctua alıp macunlamıştım, bunu alın bana hediye çekiverin dedim yok olmaz filan dediler alın sizin olsun o zaman dedim bıraktım çıktım . mediamarktan başıma gelen birşeyden dolayı yüksek bütçeli şeyler almıyordum artık düşük bütçeli de birşey almam.
  • quote:

bilmiyorum olabilir mediamarkttan almıştım, verdim servise gönderdiler servisten değişim yeni ürün gelmiş ama zaten noctua alıp macunlamıştım, bunu alın bana hediye çekiverin dedim yok olmaz filan dediler alın sizin olsun o zaman dedim bıraktım çıktım . mediamarktan başıma gelen birşeyden dolayı yüksek bütçeli şeyler almıyordum artık düşük bütçeli de birşey almam.

Macunda sorun vardı muhtemelen, alıp satabilirdiniz aslında. Fakat tercih sizindir tabii ki.

Küçücük bir ürün için bile firmaların bu tavırlarını anlamak imkansız maalesef.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten 27 tl lik ürün satacam desem indirim yapmam lazım bir de kargo masrafıydı filan derken ne alana ne de bana bir hayrı dokunmaz. 27 tl'ye mediamarkt tecrübemizi arttırdık diyelim.
    Sonuçlara bakılırsa sorun ortadan kalkmış gibi

Kraldan çok kralcılıkla hareket eden bir zihniyet olduğu sürece maalesef bu tür durumlarla karşılaşmak mümkün.
  • quote:

Hocam zaten 27 tl lik ürün satacam desem indirim yapmam lazım bir de kargo masrafıydı filan derken ne alana ne de bana bir hayrı dokunmaz. 27 tl'ye mediamarkt tecrübemizi arttırdık diyelim.

Dediğim gibi sizin tasarrufunuzdur. Hayırlısı olsun ne diyelim.
  • zalman sıvı sogutma kullanıyorum 1 yılı geçti, 1-2 gün dür işlemci üstündeki pompadan acayıp gıcırtı gelyor sinir bozucu bir ses.. çözüm önerisi nedir
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.