Şimdi Ara

Z5500 Arka ve ön höparlör ses dengesi hakkında soru?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar herkese. Sizlere bir sorum olacaktı. Evi taşıdıktan sonra ses sistemimi tekrardan odama dizdim. Daha profesyönel olarak ayak aldım tüm hoparlörlere ve odamdaki tüm hoparlörler süper orantılı. Fakat Müzik dinlerken şunu farkettim. Tüm hoparlörden eşit ses gelmiyor. Arka sağ - arka sol ve ön center eşit şiddette ses geliyor. ama ön sağ ve ön sol hoparlörlerden gelen ses biraz düşük. neden böyle yapıyor acaba? ses kartı creative audigy 2 zs. driver program effect felan herşeyi sildim yükledim tekrardan yaptım hep aynı. herkeste mi böyle bu olay yoksa benim sistemde mi sorun var tam olarak? saygılar

• Bahsettiğin şekilde olması normaldir, arka ve merkez uydunun sesini kısarak en degeli noktada bırakman gerekiyor. Arka uyduların panelden sesi açıldığında önlerden daha çok ses veriyor.
  • selam arkadaşlar. benimde bi sorum olacak z5500 hakkında. kumandadan test yaptırıyorum ön sol - center - ön sağ ses geliyor arka sağ dan ses gelmiyor arka sol a gelince hem arka sol hemde arka sağdan ses geliyor. ayırmıyor arka sağ ve solu. herşeyi denedim müşteri hizmetlerini bile aradım onlarda bişe söleyemedi. bilen birileri varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinecem. saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem0537

selam arkadaşlar. benimde bi sorum olacak z5500 hakkında. kumandadan test yaptırıyorum ön sol - center - ön sağ ses geliyor arka sağ dan ses gelmiyor arka sol a gelince hem arka sol hemde arka sağdan ses geliyor. ayırmıyor arka sağ ve solu. herşeyi denedim müşteri hizmetlerini bile aradım onlarda bişe söleyemedi. bilen birileri varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinecem. saygılar...

Sub woofer a o uyduların bağlantılarını kontrol edin.
    Ses kartınızın analog ses kabloları bağlantılarını kontrol edin, kabloların iyice karttaki yuvalara oturduğundan emin olun.
    Ses kartınızın ayarlarını 5.1e ayarladığınızdan emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolverine

quote:

selam arkadaşlar. benimde bi sorum olacak z5500 hakkında. kumandadan test yaptırıyorum ön sol - center - ön sağ ses geliyor arka sağ dan ses gelmiyor arka sol a gelince hem arka sol hemde arka sağdan ses geliyor. ayırmıyor arka sağ ve solu. herşeyi denedim müşteri hizmetlerini bile aradım onlarda bişe söleyemedi. bilen birileri varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinecem. saygılar...

Sub woofer a o uyduların bağlantılarını kontrol edin.
    Ses kartınızın analog ses kabloları bağlantılarını kontrol edin, kabloların iyice karttaki yuvalara oturduğundan emin olun.
    Ses kartınızın ayarlarını 5.1e ayarladığınızdan emin olun.

hocam herşeyi denedim dediklerinin, bütün effect seçeneklerini denedim bütün settings ayarları ile de denedim ne yapsam arka sağ kolona ayrı ses veremedim. ses kartı 5.1 seçili jackları kontrol ettim farklı kablolarlada denedim sonuç aynı. ses kartından kanal testi yapıyorum bi farklılık war ama. sağ arka çalacağına subwoofer çalıyor :S

• ayrıca jackları ses kartından çıkartıyorum z5500 hiçbirşeye takılı deilken test yaptırıyorum yine arka sağ dan ses gelmiyor. arka sol da ikisi birden çalıyor. subwoofer e bağlantılarıda kontrol ettim hepsi doğru
  • quote:

ayrıca jackları ses kartından çıkartıyorum z5500 hiçbirşeye takılı deilken test yaptırıyorum yine arka sağ dan ses gelmiyor. arka sol da ikisi birden çalıyor. subwoofer e bağlantılarıda kontrol ettim hepsi doğru

Sub ın arkasından da tüm uydu bağlantılarını sökün. Her seferinde sadece bir tane uyduyuı bağlayıp test tuşuna basın. Sadece bir tane uydu bağlayın, test ederken doğru hoparlörün ses verip vermediğine bakın.
    Bir de subda arkaya bağladığınız uyduları önlere bağlayıp deneyin bakın bakalım bu sefer önlerdeki ses tek mi gelecek?
  • O sizinle alakalı x530 da aynısını yasıyorum sanki ses soldan geliyormus sagdan ses cıkmıyomus gibi sesi biraz acınca aradaki fark kapanıyor
  • Arkadaşlar değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Evet normal birşeymiş bende üzülüyordum neden ses böyle çıkıyor diye. Dts film oyun vs'lerde ses düzeliyor. Saygılar
  • quote:

quote:

ayrıca jackları ses kartından çıkartıyorum z5500 hiçbirşeye takılı deilken test yaptırıyorum yine arka sağ dan ses gelmiyor. arka sol da ikisi birden çalıyor. subwoofer e bağlantılarıda kontrol ettim hepsi doğru

Sub ın arkasından da tüm uydu bağlantılarını sökün. Her seferinde sadece bir tane uyduyuı bağlayıp test tuşuna basın. Sadece bir tane uydu bağlayın, test ederken doğru hoparlörün ses verip vermediğine bakın.
    Bir de subda arkaya bağladığınız uyduları önlere bağlayıp deneyin bakın bakalım bu sefer önlerdeki ses tek mi gelecek?

söylediklerini harfiyen yaptım sonuçları söliim. arkaları öne bağladığımda sağ-sol ayırıyor. ama önleri arkaya taktığımda yine sadece sol kanaldan ikisine birden ses geliyor.
    diğer söylediğinde ise tek tek test ettim hepsini. sadece 'arka solu' taktığımda, kontrol cihzında test sırasında 'Rear Rıght' yazdığında 'arka sol' dan ses geliyor.
    çıkışlarda bi sorun yok hepsi çalışıyor. pek anlamam ama sanki ses yolunu şaşırmış gibi sağdan çıkacağına soldan çıkıyor :)

• eee tıkandınızmı hocam. yokmu kimsede bu durumun çözümü...
  • quote:

quote:

quote:

söylediklerini harfiyen yaptım sonuçları söliim. arkaları öne bağladığımda sağ-sol ayırıyor. ama önleri arkaya taktığımda yine sadece sol kanaldan ikisine birden ses geliyor.
    diğer söylediğinde ise tek tek test ettim hepsini. sadece 'arka solu' taktığımda, kontrol cihzında test sırasında 'Rear Rıght' yazdığında 'arka sol' dan ses geliyor.
    çıkışlarda bi sorun yok hepsi çalışıyor. pek anlamam ama sanki ses yolunu şaşırmış gibi sağdan çıkacağına soldan çıkıyor :)

bende de aynısı var sorunu çözebildiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: .::HANDSOME::.

quote:

quote:

quote:

bende de aynısı var sorunu çözebildiniz mi?

ben çözdüm yanlış bağlamışım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.