Şimdi Ara

Z2300 Sorunumu teknik serviside çözemedi yardımlarınızı bekliyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 1.5 yıldır z2300 kullanıcısıyım sanırm aralıkta 2 yıl olucak. Aldığım günler hiçbi problemim yoktu çok titiz bi şekilde epeyce kullandım. Bi zaman sonra yavaş yavaş sağ uydu dan cızırtılar gelmeye başladı. Bu cızırtılar herzaman gelmiyordu yanlızca dip bass seslerde yani bass seslerinin uzadığı seslerde ses kontrol kumandasıyla sesle oynadığınızda yani açıp kapatığınızda bass vururken sağ uydudan cızırtılar geliyor. Normal müziklerde konuşmalarda filmlerde herhangi bi sorun yok. Teknik servise yolladım aynen bu şekilde izza etmeye çalıştım fakat 3 kez yollamama rağmen herhangi bi sorun bulunamamamıştır diye geri gönderdiler yanlızca ikinci yollamamda sağ uyduyu değiştirmişler ama onunla hiçbi alakası yok bu işi nası biliyolar nası teknik servis olmuşlar anlamak güç doğrusu. Sorunun ses kontrol cihazıyla bass arasında herhangi bi yerde olduğu kesin gibi görünüyor. Buna bir çare bi önerisi olan varsa yardım bekliyorum uzun zamandır bu konuda çaresizim bass seslerini çok severm nitekim bu yüzden z2300 aldım fakat aksilik o ya bass seslerinde sesi yükseltip alçalttığımda cızırtı yapıyor. Şmdiden teşekkürler iyi günler...

(Not: Sesi bilgisayardan yükseltip alçalttığımda herhangi bi sorun yok yanlızca z2300ün ses kontrol cihazından yükseltip alçalttığımda cızırtı yapıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logitechsubs -- 22 Haziran 2008; 13:41:04 >

• ses potansında oksitlenme olmuş basit bir sorun yapıcağın iş herhangi bir yapı marketten kontak temizleyici al spray şeklinde olur onlar 2300 ün ses düğmesini yukarı doğru çek çıkar altta potans gözükür ordan arasına baya bi sık sonra tuşu ileri geri sesi aç kapa bu sorun hallolucaktır
  • eyw dostum yarın alıp deniyicem teşekkür ederim cevap verdiğin için
  • gerçekten sorun çok basit tamer_kajmeran arkadaşın söylediği şekilde de çözülebilir potansı değiştirmek de çok zorlu bir işlem değil açıkçası logitech servisinden bunu yapabilmelerini beklerdim veya kumandayı tamamen değiştirebilirlerdi burdan servis görevlilerine koca bir
  • ya gerçekten inaılması güç bişe... 3 defa yolladım her yolladığımda 20 günden aşşa beklemedim. Fakat yaptıkları tek işlem sağ uyduyu değiştirmek oldu onun dışındakilerin hepsinde herhangi bir arıza bulunamadı yazmışlar... Sanırm sıradan parçalarda test ediyorlar herhangi bi cızırtı gelmediği için arıza yok diyolar. Fakat dediğim gbi her şarkıda yapmıyor. Benim özel bi klasörüm var sadece bass tonlarının ve parçalarının bulunduğu bi klasör. O klasörün içindeki hemen hemen tüm şarkılarda derin basslarda sesle oynayınca başlıyor cızırdamaya. Neden sadece bass sesleri ağırlıklı olduğunda cızırdıyorda normal şarkılarda yapmıyor orasını bende anlamış değilim:) Herneyse cevahirde koçtaş var bildiğim kadarıyla sanırm orada aradığım sprayi bulabilirim yarın bi deniyim tekrardan teşekkürler...
  • bugün sprayi alıp dediğiniz gibi yaptım şuanda hiçbir sorun görünmüyor cızırtıyı kesti fakat aldığım yerde durumdan bahsettim bunun idareten bi çözüm olduğunu söylediler bikaç hafta sonra tekrar oksitlenirmiş yani potansın değişmesi gerekiyormuş sanırm...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blue_hackerr

bugün sprayi alıp dediğiniz gibi yaptım şuanda hiçbir sorun görünmüyor cızırtıyı kesti fakat aldığım yerde durumdan bahsettim bunun idareten bi çözüm olduğunu söylediler bikaç hafta sonra tekrar oksitlenirmiş yani potansın değişmesi gerekiyormuş sanırm...

potans değişirse daha iyi olur tabi kesin çözüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamer_kajmeran

ses potansında oksitlenme olmuş basit bir sorun yapıcağın iş herhangi bir yapı marketten kontak temizleyici al spray şeklinde olur onlar 2300 ün ses düğmesini yukarı doğru çek çıkar altta potans gözükür ordan arasına baya bi sık sonra tuşu ileri geri sesi aç kapa bu sorun hallolucaktır

Arkadaşa helal olsun valla. Basit bişey olsada bilmeden bu sorunu bulmak hayli zor olur ki zaten teknik servis bile bulamamış. Başıma bu tip bişey geldiğinde heralde ilk yapacağım şey foruma konu açmak olur. Mutlaka yardımcı olan oluyor. Değişik fikirler çıkıyor ortaya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: piramit17

quote:

ses potansında oksitlenme olmuş basit bir sorun yapıcağın iş herhangi bir yapı marketten kontak temizleyici al spray şeklinde olur onlar 2300 ün ses düğmesini yukarı doğru çek çıkar altta potans gözükür ordan arasına baya bi sık sonra tuşu ileri geri sesi aç kapa bu sorun hallolucaktır

Arkadaşa helal olsun valla. Basit bişey olsada bilmeden bu sorunu bulmak hayli zor olur ki zaten teknik servis bile bulamamış. Başıma bu tip bişey geldiğinde heralde ilk yapacağım şey foruma konu açmak olur. Mutlaka yardımcı olan oluyor. Değişik fikirler çıkıyor ortaya.

elektronik tamircisiyim ztn kardeş bir sorununuz olduğunda sorabilirsiniz

• tamer_kajmeran ,hocam valla tebrik ederim ben forumdan cevap vermezler diye bekliyodum..servisin yapamadığını yaptırmışsınız
  • kralkobra_kralkobra@ sağol arkadaşım az çok olsada var bilgimiz
  • kardeşim çok teşekkürler dediğin sprayi alıp denedim konuyu açtığım günden bikaç gün sonra denedm o gün bugündür en ufak bi vızırtı yok yani inan olsun teknik servistekilerin yapamadığını yaptın. Arkadaşın dediği gibi ufak çok basit bi sorun bile olsa bilmeyince yapılamıyor tekrar teşekkürler;)
  • quote:

+2300

• quote:

Orjinalden alıntı: piramit17

quote:

usta bu forum herturlu teknık servısten daha ıyı teknık servıs lerde bu kadar tecrubelı ve yaratıcı adamlar calısmıo cunku
    bende z2300 kullanıorum boyle bır sorunum olunca bu topıc aklıma gelıcek hepınıze bende tesekkur ederım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.