Şimdi Ara

Z-kitap PDF ye dönüştürme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
8
Favori
84.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet büyük ihtimal daha iyi bi koruma yapmışlardır diye düşündüm bende. Yinede uğraşıp bulursanız iyi olur yoksa canınız sağolsun. İlgilenmeniz yeter
  • bulut_1903 B kullanıcısına yanıt
    Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubleDragon -- 6 Kasım 2020; 13:35:51 >
  • DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Tekrar teşekkürler hocam. Elinize emeğinize sağlık
  • bulut_1903 B kullanıcısına yanıt
    Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubleDragon -- 6 Kasım 2020; 13:36:0 >
  • Öncelikle @DoubleDragon arkadaşa verdiği bilgilerden dolayı teşekkürler. İlk sayfada verilen internet sitesindeki adrese benzer pdf oku incele olarak z-kitap site adresi alabilirmiyim?
  • http://www.kuttap.com/View/View.aspx?KitapID=64 buradan nasıl jpg olarak çekerim bilgi olan arkadaşlar
  • Merhaba 3 yıl önce indirmiş oldugum z kitaplar var. Fernus tarafından yayınlanmış. Eski müfredat olup yinede işime epey yarayacak kitaplar. SWF dosyası olarak oluşturulmuş kitaplar.Ben bu kitapları pdf ye çevirmek istiyorum. İnternette bu kitapları pdf ye çevirme yöntemlerini anlatmışlar fakat bir çok sayfa silik, bozuk çıkıyor olmuyor. Swf dönüştürücü ilede yapamadım. Bu kitapları nasıl pdf ye çevirebilirim.
  • Bir program yardimiyla pdfye ceviriyolar
    Attigim linkte yapılışı ve program var bi tür resim cekiyor ama cok kaliteli degil sanki
    https://www.youtube.com/watch?v=Inb6u5EtZ-A&feature=youtu.be
    Akıllı Tahta Uygulaması (exe) dosyalarının Flash dosyaları olduğunu düşünüyorum. Bir program yardımı ile exe haline getirilmiş. Böylece Flash Player olmadan Windows bilgisayarlarda görüntüleniyor. Bunlardan çıkarmak için önce exe dosyası swf haline çevrilmeli daha sonra swf dosyasının içinden jpg dosyaları çıkarılmalıdır ki epey zor bir iştir. İmkansız değil ama çok uğraştırır.

Bu belirttiğinizi nasıl yapabileceğimizi paylaşırmısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerrrfaruk

Akıllı Tahta Uygulaması (exe) dosyalarının Flash dosyaları olduğunu düşünüyorum. Bir program yardımı ile exe haline getirilmiş. Böylece Flash Player olmadan Windows bilgisayarlarda görüntüleniyor. Bunlardan çıkarmak için önce exe dosyası swf haline çevrilmeli daha sonra swf dosyasının içinden jpg dosyaları çıkarılmalıdır ki epey zor bir iştir. İmkansız değil ama çok uğraştırır.

Bu belirttiğinizi nasıl yapabileceğimizi paylaşırmısınız ?
    Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubleDragon -- 6 Kasım 2020; 13:36:12 >
  • İlginiz için teşekkür ediyorum yalnız bilgisayar kullanmayı bildiğimi zannederdim ama bu tür işleri takip edince tamamen boş olduğumu fark ettim. Öğretmenim ve akıllı tahta uygulamalarını PDF haline çevirdiğimizde bizim için büyük kolaylık oluyor genelde Akıllı tahta uygulamaları yavaş ve kullanışsız.

Sizden ricam eğer vaktiniz var ise bununla alakalı bir içerik üretip videoyu paylaşırsanız ben ve benim gibi öğretmenlere büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Şimdiden teşekkürler.
  • @DoubleDragon Merhabalar ben Fizik Öğretmeniyim internette araştırma yaparken z kitaplar ile ilgili sizin yazdıklarınıza denk geldim.. Aslında konu ile ilgili eskiden çok basit yöntemler vardı exe dosyalarını çalıştırdığımızda C-Kullanıcılar-User-AppData-Local-Temp klasörünün içinde bir SWF dosyası çıkıyordu o dosyayı çeşitli programlarla jpg ye çevirip kaydediyorduk.. Daha sonra Artık bu exe dosyaları açılsada swf formatında kaydetmiyor dolayısıyla bu yöntem işimize yaramıyordu.. İş böyle olunca rootlu cep telefonumdan yayınların mobil kütüphane uygulamalarını indirip data klasöründen uygulamaya ait klasörleri karıştırmaya başladım kitapları indirdikçe .frn uzantılı dosyalar geliyordu (fernus firmasının kısaltılmışı sanırım) acaba dedim ve pc'me yollayıp uzantılarını swf ye çevirdiğimde işe yaradığını gördüm belli bir süre'de bu şekilde idare ettim.. Ancak bu son senede nasıl bir sistem yaptılarsa hem pc hemde android sisteminde z kitap dosyaları exe açıldıktan sonra temp klasöründe ve android telefonda data.xml ve file-b.txt şeklinde 2 dosya olarak gözüküyor.. Bunları bir türlü halledemedim yani bu işlerden çok az anlıyorum kurcalaya kurcalaya çok program ve teknik bilgim yok daima kurcalayarak birşeylere ulaştım.. Sizde konuda yardımcı olmuşsunuz sağolun gördüm bilgiye sahipsiniz acaba bir kaç bir şey sorabilir miyim size diye yazmak istedim PM kabul etmiyormuşsunuz.. Yıllardır çevrimdışı takip ediyordum DH'yi üyeliğimi açmıyordum sırf size ulaşmak için unuttuğum şifremi istettim falan büyük bir heyecanla yazdım. Müsait olduğunuzda geri dönerseniz çok sevinirim.. Uzaktan eğitim yaptığımız bu dönemde o pdfler çok işe yarıyor ve öğrencilere faydalı oluyor.. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler..

• Cnbrk_88 C kullanıcısına yanıt
    Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubleDragon -- 6 Kasım 2020; 13:36:21 >
  • Açıklayıcı cümleler için teşekkür ederim.. Şimdi en son geldiğimiz nokta bu z kitapların sistemde (Android veya Pc farketmez) data.xml ve file-b.txt olarak iki ayrı dosya olarak kaydetmesi yani bu izleri nasıl takip eder birleştiririz bilmiyorum sadece her ikisindede düz yazılar çıkıyor..
    Belki exe dosyasından bişiler yapabiliriz bilemiyorum..

inceleyip yardımcı olmak istersen diye bir exe dosyasını upload ettim linki;
    https://dosya.co/tm2xe5tsu16d/2019-ayt-fizik-full-ceken-sb_(1).exe.html
    Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubleDragon -- 6 Kasım 2020; 13:36:29 >
    Özel bir kod.. Bana PM den yazarsan hemen veririm ve kapatabilirsin..
    Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubleDragon -- 6 Kasım 2020; 13:36:39 >
    Valla emeğin çabaların için ne kadar teşekkür etsem az. Yeni şeyler öğrendiğimi hissetmekte çok güzel, bilgilerini paylaştığın içinde ayrıca teşekkür ederim. Eminim bunun bir yolunu bulacağız.. Hep birlikte.. Bu işlerden anlayan biri inşallah konuya denk gelir :/ Biz öğretmenler uğraşıyoruz sadece aslında mesleği bilgisayar yazılım olanlar ilgilense süper olur..
    Yazdıklarınızı tekrar okudum bir kaç tane program kullanarak normal exe ye dönüştürdüm demişsiniz.. Acaba o exe'yi calıştırdığınızda normal bir kitap olarak açılıyor mu? Eğer açılıyorsa belki daha önceden yaptığımız gibi temp klasöründen swf dosyasını kontrol edebiliriz?? :/
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.