Şimdi Ara

yüzüklerin efendisi serisini okuyamamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim, 18 yaşındayım. şu yaşıma kadar her türlü kitap okudum. ama fantastik eserler ve bilim kurgu kitaplarını kendime daha yakın buldum ( bunlar haricinde jack london ve dostoyevski fanıyım desem yanlış olmaz çünkü türkçeye çevrilmiş neredeyse tüm kitaplarını okudum diyebilirim)

bunları anlatmamın sebebi ağır kitaplar da soluksuz okuyabilmem. ancak bu yüzüklerin efendisi serisinde bir türlü olmadı. başka forumlarda bu sıkıntımı belirttim beni yaşın tutmamıştır diye yolladılar.

hobbit ile başlamıştım, ancak yarısındayken sınav haftasına girince bırakmak zorunda kaldım 1 ay sonra da yarım yarım okunmaz dedim tekrar başladım, bu sefer kitaptan midem bulandı bıraktım.

dedim ki yüzüklerin efendisi 3lemesinden başlayayım. yok o da olmadı. bir türlü sarmadı beni.

küçükken yüzüklerin efendisi serisini izlemiştim ancak şu an pek aklımda yok. kitaplardan sonra izlemeyi düşünüyordum ama anladığınız kadarıyla akmıyor kitaplar. ve gerçekten de çok okumak istiyorum. bir tavsiyeniz var mı? acaba filmleri izleyip öyle mi kitaba geçsem, bunu fazla yapmak istemiyordum büyüsü bozulur diye ama yine de en son çarem buydu. nedir önerileriniz?

not: arkadaşlar lütfen sizde bana, o zaman okuma, demek uygun değilmişsin okumaya tarzında şeyler söylemeyin. bu benim için gerçekten bir sorun. lütfen yardımcı olacaksanız bir şeyler yazın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ben de yıllar önce tüm seti aldım bir türlü okuyamadim.sattim

• Okunmaz mı ya okunur hem de zevk ala ala... hem filmi izle hem kitapları oku.

• hoksi kullanıcısına yanıt
    ahh umarım ben de satmam..

• eerdaalll0001. kullanıcısına yanıt
    önce filmleri izlesem olur mu? yoksa kendimi sıkıp kitaplarını mı okumaya çalışmalıyım?

• Ben filmini izledim kitaplarını okudum sonra filmini izledim böyle de bir deliyim:) ama kitap okumayı çok seven biriyim bunu diyeyim de:) filmden de başlayabilirsin kitaptan da ikisi de iyi

tamamdır dostum teşekkür ederim. böyle bir dünyadan uzak olmak çok zoruma gidiyor çünkü. umarım işe yarar

• Kitap okumak film izlemek oyun oynamak bunlar farklı dünyalar böyle zevki olanları diğer insanlar çok anlamaz.... zaman çarkı serisi param yok diye alamamıştım cok uzun ve pahalıdır bende hepsini ders notu gibi pdf olarak cıkarıp okumuştum... böyle basit gibi duruyor ama o seriyi bilen anlar fotokopi kağıdından okumak basit değil. Game of thornesi önce alt yazı sonra dublaj sonra serisini okumuş biriyi.m neyse kendimi çok övdüm :) işin espirisi bi yana okuyun okutun:)

hocam sizi tebrik ediyorum, azminize hayran kaldım doğrusu. umarım ben de sizin kıvamınıza gelirim bir gün

ilk başta dediklerinize katılıyorum. özellikle rpg türünü sadece oynayanlar anlar..

zaman çarkı serisini bulabilirsem ben de okuyacaktım ama sizin yazdıklarınızı okuyunca kendimden utandım şimdi

• Estağfrllah. Sağlkla iyi okumalar inşallah 👍 :)

• İlk olarak Silmarillion okuyup orta dünyayı, tarihte neler olduğunu öğrenebilirsin. Ondan sonra Hobbit ve Yüzük serisi daha ilgi çekici olacaktır diye düşünüyorum. Son olarak filmler ve kitaplar arasında çok büyük farklar var. Her ne kadar filmler güzel olsa da kitaplardan daha çok zevk aldım diyebilirim.
  • Ceyyn kullanıcısına yanıt
    teşekkürler dostumm, tavsiyelerini iyi görünüyor uygulayacağımm

• Ben okumadım. Sen oku. Ama illa okuyacağım diye de zorlama kendini. Bu evren ile ilgili temelin olsun. Sonra okumayı dene.

• tamamdır teşekkürler, temelimi atıp öyle bir lex daha deneyeceğim

• Önce filimleri de izleyebilirsin elbet hatta extension versiyonları bul kendine maraton yap kapan odaya yemek su al mis 😎

• Hocam saygılar
    Bence ilk olarak Hobbit'i bitirin ardından Hobbit serisinin filmlerini izleyin.Ben bu şekilde yapmıştım ve Orta Dünya serisini nin devamını merak etmiştim.
    Sonrasında da Yüzüklerin Efendisi kitaplarını okudum ve filmini izledim.
    Size tavsiyem bu şekilde yapmanız.

• sevmemişsin işte bu kadar basit ne gerek var zorlamaya
  • Fantastik türü okuyan birisi iseniz okuyamamanız için bir neden yok. Sadece bu eserin fantastik edebiyatın öncüsü olduğunu aklınızda bulundurun. Bunun dışında kitabın asıl maceraya başlaması biraz zaman alıyor. Sabretmek gerekiyor o nedenle.

Ben de lisede ilk kitabı okumuştum. Sonra diğer kitapları da alıp okumuştum ki her birini 7 den fazla okumuşumdur. Zaman Çarkı da zor bir eser. Toplamda 10.000 sayfanın üstünde ve göz korkutabiliyor ama içine girmeyi başarırsan nasıl bittiğini anlamazsın bile. Başta imkanım olmadığından pdf olarak indirip telefondan okumuştum tüm seriyi. Daha sonra işe başlayınca tamamını ciltli olarak aldım. Şimdi ikinci kez okuyorum. Sevdiğim kitapları tekrar okumayı da çok severim. Her seferinde önceden farkına varmadığım bir detay çıkar karşıma.
  • Ben çok beğendim kitabı. Önce filmleri izlemiştim yine de sardı. Çok akıcı. Çevirisi zaten muhteşem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hobbit'e tekrardan şans vermenizi öneriyorum. Şans vermek istemiyorum, diyorsanız, Silmarillion ile de başlangıç yapabilirsiniz; tabii şahıs ve mekanları takip etmekte zorlanmaz iseniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.