Şimdi Ara

Yüzde 8 ABD’de kabul edilemez bir enflasyon oranı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yıllık yüzde 8’lik enflasyon oranının ABD için “kabul edilemez” olduğunu belirterek, ABD Merkez Bankasının (Fed) yüzde 2’lik enflasyon hedefinin “uygun bir hedef” olduğunu ifade etti.


  Yellen, Temsilciler Meclisinin Gelirler Komisyonu’nda 2023 mali yılına ilişkin bütçe talebinin görüşüldüğü oturuma katıldı.


  Komisyon üyelerinin yüksek enflasyona ilişkin sorularını yanıtlayan Yellen, “Yüzde 8 ABD’de kabul edilemez bir enflasyon oranı.” dedi.


  Yellen, enflasyonu düşürmenin ABD Başkanı Joe Biden’ın “bir numaralı hedefi” olduğunu yineleyerek, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşının yüksek enflasyonun önemli bir nedeni olduğunu anlattı.


  Janet Yellen, Fed’in uzun vadeli ortalama yüzde 2 enflasyon hedefini ise “uygun bir hedef” olarak değerlendirdi.


  ulan millette ne bakanlar var be Janet Yellen %8 kabul edilemez derken ... bizimki enflasyon %100 ün içinden geçip çıkmış gözümdeki ışığa bakın diyor....... 


  https://www.ekonomist.com.tr/haberler/yuzde-8-abdde-kabul-edilemez-bir-enflasyon-orani.html
 • Abd bile suçu dış güçlere atmış biz ne yapalım?

 • Amerikalılar artan enflasyonlarına ve kurlarının değer kaybına karşı faiz arttırmakla birlikte Türkiye'deki o Türk lirasını pul etmiş gayribilimsel sözde faiz düşmanı makro ekonomi politikası hakkında laflarını esirgemiyorlar. Çok ağır tabirler kullanıyorlar. Zira böylesi cahilce bir kibir ve çılgınlık haline hiçbir uygar ülkede tahammül edilemezdi.

  quote:

  ABD'li yatırım fonu yöneticisi Will Slaughter ise "Erdoğan'ın rezervi bitti ve yakında liranın kontrolünü kaybedecek. Yıl sonuna kadar Türk Lirası büyük ihtimalle olağanüstü değer kaybedecek ve Türkiye'nin temerrüde düşmesi de mümkün" ifadelerini kullandı.

  Slaughter, "Temerrüdü sermaye kontrolü ve vatandaşların dövizlerine el koyarak önlemeleri mümkün" dediği paylaşımına şöyle devam etti:

  "Fakat ne olursa olsun Türkiye makroekonomik olarak son sürat raydan çıkmaya doğru ilerliyor.

  "Erdoğan ve çevresindeki zır cahil dalkavuk zümresi iktidardan düşmediği müddetçe Türkiye için işler iyiye gitmeyecek."  https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-61727562.amp

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Halbuki % 160 bizim icin cok kabul edilebilir 

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.