Şimdi Ara

Yurtdışına gidiş geliş için araç tavsiyesi ve dertleşme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben Irak'ta çalışıyorum ve yaşıyorum ve belli zamanlarda Tr'ye gelip gitmek için bir araç almak istiyorum. 60-70 arası bir araç düşünüyorum, 2.el için nakit olarak fakat sıfır almak için biraz daha limitin üstüne çıkabilirim (krediyle) ama sorun şu ki yeni zamla beraber mtv bayağı arttı ve kredi çekip sıfır araç almak şuan ki Tr şartlarında pek mantıklı görünmüyor. Bu şartlarda bana yol gösterin lütfen.

Yolculuk için şartlar şunlar:

-Irak-Hatay arası yolculuk yapacagım aracın sağlam olması(Yollar kötü)
    -Uzun yolda üzmemesi ve sıkıntı çıkarmaması
    -Ve tabiki uzun yol olacağı için allah korusun sağlam olması gerekiyor biraz

Bu ayarda bana hem duruma uygun akıl verin sıfır veya ikinci el olarak, hem de bir araba tavsiye edin lütfen.

(Ayrıyeten renaultlarda sıfır araç alımları için 3 yıllık sadece 7 bin lira faiz ödediğin bir kredi varmış bilgisi olan var mı ve clio bizim yollarda bana güvenli hissi verir mi?

Teşekkürler herkese ve sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erol Tevfik -- 9 Kasım 2019; 1:26:29 >

• güncel
  • yasadiginiz sehir neresi ne siklikla seyahat edeceksiniz b segmente hic bulasma perisan olursunuz uzun yollarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egea ya da Accent alın ki bozulsa bile Türkiye sınırını geçebildiğiniz sürece rahatlıkla yaptırın(konfor konusunda Egea daha iyidir[ne kadar iyidir...], sağlamlıkta da egea yine. Ama performansta Accent)

• Duster
  • Arranger. kullanıcısına yanıt
    Duster-Egea-Accent. Üçlüden biri.

• Benim tavsiyem Egea HB almanızdan yana.HB olarak belirtmemin sebebi de güvenlik ve konfor olarak sedanından çok daha kaliteli bir araç.
  • cnyttt kullanıcısına yanıt
    Erbil'deyim hocam..
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Hocam benim katılım zamanı foruma 24 Ekim 2009 o zamandan bu zamana amma şey değişmiş :). Ben opel, honda veya audi beklerken 3 egea tavsiyesi geldi.. Peki insignia için görüşleriniz neler acaba?

Çünkü bizim yollar çok tehlikeli ticaret yolu olduğu için kaza bela yaşamak istemem.

@Arranger. Hocam dusterin hiç biryerde yazısını görmedim 4 senedir burdayım, burdaki ustalar çok mükemmel değil sıkıntı çıkar bulamazlar vs. Opel veya audi a3 için ne düşünürsün?
  • Erol Tevfik kullanıcısına yanıt
    otomatik mi maneulmi dizel mi benzinlimi tuplumu bunları sizin soylemeniz lazim

benim tercihim eski kasa a3 olurdu borcsuz binerim konforlu araba

uzun yollar da b segment yorar adamı

• İkinci el Corolla bence daha iyi. Yollarda Irak plakalı Toyota ve Lexus çok.

• ıraktakş araç fiyatları nasıldır acaba oradan bir araç alsanız? ya da alım süreci nasıl işler bilmiyorum ama buradan ucuza gelir diye tahmin ediyorum
  • O bölge için Toyota'dan başka araç bakma.

Temiz ikinci el bulursan RAV4 senin için biçilmiş kaftan olur.

Corolla'nın altı alçaktır. Yollar bozuk olursa sıkıntı yaşatabilir.

Yaris'in altı daha yüksektir. İnternet sitelerinde, özel ve yetkili servislerde karter muhafazası için saç satıyorlar. Bunlardan muhakkak taktır.

İlaveten Honda HRV'de önereceğim ama temizini bulmak epey zor. Çünkü bütçen çok arada kalmış.
    Siz biraz iş zor gibi gösterdiğiniz için İstanbul'da milyon KM'lik rektifiye görmemiş Egea'lar ve Accent'ler aklıma geldi. Yoksa konfor felan istiyorsanız o paraya 1.6T Flex İnsignia veya eski kasa 1.4T Astra felan alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnyttt

otomatik mi maneulmi dizel mi benzinlimi tuplumu bunları sizin soylemeniz lazim

benim tercihim eski kasa a3 olurdu borcsuz binerim konforlu araba

uzun yollar da b segment yorar adamı
    Hocam farketmez bana manuel aslında seviyorum olabilir yani.. bende a3'e göz kırpıyorum valla bir bakıcam o ve insignia arasındayım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psyduck17

ıraktakş araç fiyatları nasıldır acaba oradan bir araç alsanız? ya da alım süreci nasıl işler bilmiyorum ama buradan ucuza gelir diye tahmin ediyorum
    Hocam 16-17000 dolar civarına 2.3 fastback mustanglar var ikinci el 2016-2017 filan veya 15000'e camaro var ama alım süreci filan uzun sürüyor kefil isteniyor. Aksiyona girmek istemiyorum ben.
    ben toyota tavsiye eden arkadaslara katılıyorum o bölge icin ideal

ancak sizin gönlunuzdeki arac audi temiz bulursunuz manuel o paraya 2009 2010 model

O arabalara değer bence uğraşmaya. Tam uzun yol araçları

• Mehmet Serdar K. kullanıcısına yanıt
    Hocam RAV4 güzel fikirmiş fakat benim bütçemde çok iyi bişeyler yok malesef.. Corolla burda peynir ekmek gibi özellikle cruiserler cok servis konusunda iyi olur ama altı alçaksa çok işimi görmez dediğiniz gibi.
  • Ezber bozan sedan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.