Şimdi Ara

YURTDIŞI TUR TATİL FIRSATLARI (GÜNCEL) - (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.170
Cevap
536
Favori
338.271
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ek turlar zorunlu değil sanırım fakat onların fiyatı ekstra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hannibal

Ek turlar zorunlu değil sanırım fakat onların fiyatı ekstra
    2 kişi 500 euro yapıyor.
    ekstra tursuz birşeye benzemez sanırım gezi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 17 Kasım 2019; 1:15:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

ek turlar alınmazsa nasıl olur?

Alıntıları Göster
    Genelde tur şirketleri ek turlardan asıl parayı kazanıyor. Bu yüzden gideceğiniz yerlerdeki ek turları araştırın yada tüm ek turları değil begendiklerinixi alin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avantajlı Ekstra Tur Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 360 Euro yerine 250 EURO

Sanırım dediğiniz bu oluyor. Paketin amacı tur zaten, bi de eksttası mı oluyor? Zaten tur olarak gidiliyor. E bu turu almazsak ne yapacağız peki?

• hannibal kullanıcısına yanıt
    Ya kendiniz gezeceksiniz ya da bıraktıkları yerde bekleyeceksiniz. Otelde bırakırlarsa metro, otobüsle merkeze gidip kendiniz gezmeniz daha güzel olur. Girilecek yerlere daha ucuz girebilirsiniz mesela. Yol üzerinde gidilen turlar kötü. Sizi tesiste vs bırakıp gidip gelecekler.

• Adı üstünde pakete dahil olan turlar şu kadar Euro diyor. Pakete dahilse neden ekstra ücret alınıyor orasını anlayamadım. Dediğiniz gibi iyi araştırmak lazım.

• Ge620dx kullanıcısına yanıt
    Belgrad iyi bir alternatif olabilir

• Anilyo A kullanıcısına yanıt
    Hem vizesiz hem hesaplı olmasını isterseniz ; ilk tavsiyem Gürcistan Batum
    Gitmediyseniz ve düşünüyorsanız ayrıntıları sonra anlatırım.
  • px P kullanıcısına yanıt
    Arnavutluk nasıl bi seçenek sizce?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hannibal

Adı üstünde pakete dahil olan turlar şu kadar Euro diyor. Pakete dahilse neden ekstra ücret alınıyor orasını anlayamadım. Dediğiniz gibi iyi araştırmak lazım.
    Tur paketine dahil değil, tur fiyatı haricinde ekstra turlar var bunları paket haline getiriyorlar. Tek başına ekstra 4 tur aldığınız fiyata 5 tur almış gibi oluyorsunuz.

Kötü bir seçenek. Tiranda hiçbir şey yok. İşkodra küçük, sonra adını hatırlamadığım bir sahil kasabasına gittik ama orasıda 4-5 gün için zaman kaybı. Gideyim sahile yayılayım derseniz bilemem.

Bir de diğer vizesiz yerlere uçakla gidebilirsiniz. Kİ bütçeniz müsaitse ukrayna şehirleri,( turla gidin üçünü de gezin ) veya belgrad mantıklı vs var .

Batum hem araba ile gidilir , biz istanbuldan geze geze sivas kars yolu ile gittik. karadeniz yolu ile döndük.
    Dahası otobüsle gidebilirsiniz (sanırım 220 tl ).

Yapılacak tatilin ilk kalemi bütçedir.Bunu söylerseniz forumda daha başka tavsiyeler alırsınız ben yeni evli için en hesaplısını söylemek istedim. Ki çok da hesaplı sanmayın.
  • px P kullanıcısına yanıt
    Açıkçası net bi bütçe yok ama uçak biletleri +otel 5-6 bin düşündüm. Arnavutluk’ta da sahil kentleri durres ve Ksamil konaklamalı olarak plan yapmayı düşünüyordum . Gürcistan’a gitsek keyifli olur mu peki sizce ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Papa Smurf kullanıcısına yanıt
    Öylesi böylesi düşünürken turun fiyatı 50 Euro arttı hocam

o şehirleri bilmiyorum .
    Gürcistan değil ( tiflise gitmedim ) Batum , ben bu şehri sonlara bırakmıştım küçümsediğimden iyi buldum.
    üstelik ilk kez yurtdışına çıkacaklar için ideal çünkü türkçe de yaygın.

Herkesin gezi beklentisi farklı, balayında güneşleniyim derseniz farklı , yok benim gibi şehir göreyim derseniz ilk başlangıç olarak tur alın daha iyi.

Booking.com u aç gideceğin tarihlerde ki otel fiyatlarına bak. Ona göre bütçe yaparsın.
  • Black friday de tur fiyatlarında değişkenlik olabilir mi?

• yaklaşık 2 haftadır turları araştırıyorum avrupa turuna çıksam ortalama 25bin tl para tutuyor
    balkanlar turu yapsam 20bin tl

yokmu daha ucuza balkanlar turu vs?
    4-5 geceli?

Tur paraları ucuz gibi ama extra tur ücretleri aldığımız paketin üstüne çıkıyor oda çok saçma geliyor bana.
    E zaten öğlen yemeği akşam yemeği de dışarıda ve onlarda deli para diyorlar.

Ulan asgari ücretlinin 1 yıllık maaşı ile 1 hafta yurt dışı tatili yapamıyoruz işe bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaRLooT

yaklaşık 2 haftadır turları araştırıyorum avrupa turuna çıksam ortalama 25bin tl para tutuyor
    balkanlar turu yapsam 20bin tl

yokmu daha ucuza balkanlar turu vs?
    4-5 geceli?

Tur paraları ucuz gibi ama extra tur ücretleri aldığımız paketin üstüne çıkıyor oda çok saçma geliyor bana.
    E zaten öğlen yemeği akşam yemeği de dışarıda ve onlarda deli para diyorlar.

Ulan asgari ücretlinin 1 yıllık maaşı ile 1 hafta yurt dışı tatili yapamıyoruz işe bak
    hangi tura baktınız? kendiniz gezerseniz iki kişi 1 hafta 8 gün üç ülke (avusturya, macaristan, çekya) orta avrupa için 10K TL'yi çok aşmazsınız, tabi araba kiralayayım, otel merkezde 5 yıldız olsun, michelin yıldızlı restauranttan aşağı yemem derseniz lüksün sınırı yok. turlar genelde daha hesaplı çıkar ama 8 günün en az 2 günü para kazanmak için götürdükleri tırışkadan yerler olur, bir de ekstra tur almayanı yol üstünde bırakma olayı sıkıntılı.

• 3 yaşında kızımda var o yüzden 3 kişilik fiyatlar veriliyor hep turlarda, sanırım extra turlarda da 3 kişilik ücret ödüyoruz.
    Lüks düşkünlüğümüz yok ama rehber olmadan yurt dışına çıkmak ta güzel olmaz diye düşünüyorum.

Acaba oralardan rehber ayarlanabiliyormu?
    Gitmeden oteli rehberi ayarlasak daha mantıklı sanki
  • Uygun bulursam Sömestr tatilinde 2 gece Saraybosna veya Belgrad düşünüyorum ama. Bakalım denk getirebilecek miyiz?

durres'e gitmedim ama ksamil'e gitmiştim
    deniz dışında bir şey yok, deniz güzel ama
    doğru düzgün otel yok, ulaşım çok kötü. otobüs dışında taksi mevcut başka bir şey yok. zaten ülkede sadece 1 tane hava alanı var.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.