Şimdi Ara

YURTDIŞI TUR TATİL FIRSATLARI (GÜNCEL) - (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.130
Cevap
536
Favori
335.451
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orta avrupa mı benelüks mü önerirsiniz arkadaşlar Mayıs ayı için ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ShaRLooT kullanıcısına yanıt
    Hocam o paralara dunyayi gezersin dünyayı boşver turu rehberi kendin güzel bir plan yap çok az maliyetle halledersin indir telefonuna rehber uygulamalarından birini (piri vs) tak kulaklığıni o anlatır sana tur hele çocukla çok maliyetli olur ben her yere kendim gidiyorum ingilizce seviyem berbat gitmeden otelleri şehirlerarası otobüs veya trenleri bile internetten alıyorum gayette geziyorum o dediğin paralar çok yüksek.

• Orta Avrupa turum dün itibariyle bitti, paylaşım için çok teşekkür ederim, gayet keyifli ve güzeldi, gitmek isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim, kendim biletleri ve otelleri vs alsam bukadar uyguna gelemeZdi iki kişi (399 Euro) tabi şimdi bakıyorum fiyatlar yükselmiş çevremde katılmak isteyenler var ama artık kampanya felan denk gelirse takipte kalıcaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ShaRLooT kullanıcısına yanıt
    Kendiniz bakın derim, turun götürdüğü güzel yerler var ama arada beğenmediğiniz 2-3 yer oluyo genelde boşuna para verdiğiniz.
    İnternet üzerinden gidince kendinize ayarlayabileceğiniz bir sürü tur ve rehber mevcut (airbnb den almıştım ben). Oteli bi tık merkezden uzak seçip (metro, otobüs ile 20dk gibi) 3-4 günlük sıırsız abonman kartları ile çok daha fazla yer görebilirsiniz ve daha ucuza gelir. Gezmek için rehber de şart değil özeliikle hollandaya giderseniz aile bisikletleri var (arkada çocuklar için sepet mevcut, elektirkli modelleride var) kiralayıp aileniz ile birlikte ucuza çok yer gezersiniz (hollanda da bisikletle gezmek araba ile gezmekten daha kolay).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökxah

Orta Avrupa turum dün itibariyle bitti, paylaşım için çok teşekkür ederim, gayet keyifli ve güzeldi, gitmek isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim, kendim biletleri ve otelleri vs alsam bukadar uyguna gelemeZdi iki kişi (399 Euro) tabi şimdi bakıyorum fiyatlar yükselmiş çevremde katılmak isteyenler var ama artık kampanya felan denk gelirse takipte kalıcaz.
    Turu nereden almıştınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupa turunu ben de istiyorum ama tek başıma beceremeyeceğim için turlara bakıyorum, önceliğim İtalya, Benelüx ve Orta Avrupa turları.
    Malum yazın turların fiyatı yüksek oluyor yağış ve soğuk durumuna göre en uygunu Ekim, Kasım olur sanırım. Bir de tek başına gidince %30-40 fiyat fazla oluyor zaten, vize ücreti, yeme içme, extra turlarda olunca 1 haftalık tur 10.000 tl. ye falan geliyor. Değer mi bilmiyorum.
    Bu extra turlar da ayrıca kafa karıştırıcı, katılsan şehirleri tam gezemeyeceksin, katılmasan oteller uzak oluyormuş tek başıma gidip gezebilir miyim diyorum. Yol üstü turlarda katılmazsan beklemek olayı oluyormuş, hangisine katılmalı hangisine katılmamalı o da bir dert. Her sene erteliyorum ama yaş ilerledikçe insanın isteği de azalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 19 Kasım 2019; 15:45:20 >
  • Puredistance P kullanıcısına yanıt
    Tatil.com dan almıştım

• İtalya turundan döndük.

7 gece 8 günlük turla ilgili gerekli tüyoları vakit olunca uzun uzun yazacağım.

Şimdiden söyleyeyim ekstra tur falan almayın. Rehber her türlü baskıyı almanız için yapıyor, tura gidenler pişman oldu.

Baya bir kısım da ekstraları aldı.
  • hebelehubele H kullanıcısına yanıt
    bizde sömestr tatili için düşünüyoruz da tur firmaları uzak otellerde konaklatıyormuş extra tur almayınca ulaşım sıkıntısı oluyor diye bireysel gitmeyi düşünüyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökxah

Orta Avrupa turum dün itibariyle bitti, paylaşım için çok teşekkür ederim, gayet keyifli ve güzeldi, gitmek isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim, kendim biletleri ve otelleri vs alsam bukadar uyguna gelemeZdi iki kişi (399 Euro) tabi şimdi bakıyorum fiyatlar yükselmiş çevremde katılmak isteyenler var ama artık kampanya felan denk gelirse takipte kalıcaz.
    Hangi tur şirketi nereleri gezdiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

İtalya turundan döndük.

Şimdiden söyleyeyim ekstra tur falan almayın. Rehber her türlü baskıyı almanız için yapıyor, tura gidenler pişman oldu.

Merakla bekliyoruz

• veysim47 V kullanıcısına yanıt
    Ekstra tur mecburi gibi bisey. Oteller merkeze 100km . Ulasim yok bilginize. Otelleri öğrenip eger yakinsa ekstra tur almayabilirsiniz. Yuzde doksan artik fiyatlar fazla diye uzak otelleri ayarlıyor .

• flaminks09 F kullanıcısına yanıt
    işte bu yüzden turdan almayıp kendi biletimizi alıp otel bakıyoruz

• flaminks09 F kullanıcısına yanıt
    Genellikle 100 km olmasa da merkezlere 30 km civarı uzaklıkta ve ulaşımın mümkün olmadığı oteller olur. Günlük etkinlikler aksam 5te biter ve sizi otele getirirler. Ya akşam için ekstra paketler alırsınız yada rehber/şöförün cebine kişi başı 10'ar euro koyarak aksam sizi gezdirmesini istersiniz.

Bundan dolayı tur yerine kişisel seyahat programı yabancı dil sorunu yaşamayan insanlar için ideal oluyor. Yabancı dil sorunu yaşayanlara ise turlar daha cazip geliyor.
  • Sume kullanıcısına yanıt
    Evet haklisiniz. Ama bazen turlar cok ucuz olabiliyor. Kasimda 5 bin tl ye tum turlar dahil italya turu yaptim. Bu fiyata zor kendin ayarlamak

• quote:

Orijinalden alıntı: ermanerz

Düşünen olursa buradan irtibata geçip turlara birlikte katılabiliriz
    9 ay geçmiş gerçi üstadım ama öneriniz mantıklı, ben de yeni pasaporta başvurdum, ıkı haftaya gelir herhalde. Kışın veya bahar gibi gitme planlarım var Allah nasip ederse. (+1)

• quote:

Orijinalden alıntı: webkurdu47

Merhabalar. 2-3 hafta önce bunun Tatilbudur satışlı olanını aldık. Aynı turda Tatil.com, Tatilsepeti.com ve Tatilbudur.com müşterileri vardı. Yani ortak bir tur paketi galiba. Deneyimlerim ve dikkat etmeniz gereken şeyler aşağıda :

Öncelikle Tatilbudur sitesi hakkında birkaç cümle söylemek istiyorum. Bu site son derece amatör ve bir gram da olsa kullanıcı lehine iş yapmayan bir firma. Satış işlemi esnasında size çok samimi bir üslup takınmakta sonrasında oluşabilecek bir hatada ise sizi suçlu göstermekte. Satış sonrasında size tur ve pasaport/vize işlemleri ile ilgili hiçbir bilgilendirme maili göndermiyorlar. Sadece ödeme makbuzu ve satış onay maili gönderiliyor. Ama daha önce aldığım şirketler satış sonrasında tur ile ilgili tüm detayları (extra turlar + paket turlar + pasaport ve vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler vs.). Uçuşumuza son 2 gün kala pasaport bilgilerimizi isterken pasaportlarımızda (ben ve eşimin) sorun olduğunu gördüler. 1 gün süren kavga dövüş sonrasında hiçbir şekilde sonuç alamadık. Yanlış ve geç bilgilendirmeleri sonucunda oluşan bu problem yüzünden ne turu iptal edebildik ne de erteleyebildik. Neyseki ne burdaki ne de ordaki pasaport kontrolünde sorun yaşamadık. Bu siteden alacaklar için bir fikir olsun diye bunları yazayım dedim.

Seyahatte dikkat edilmesi gerekenler :

- Turda en çok dikkat etmeniz gereken şey uçuşların İran aktarmalı olması. İstanbuldan oraya yaklaşık 2 buçuk saat sürmekte. Sonrasında ise Bangkok uçuşu için 5 saat beklemeniz gerekecektir. Ayrıca bayanların Tahran havaalanında başı kapalı olması gerekiyor. Bayanlar, Bayanla gidecekler bunu dikkate alsın, yoksa kendinizi çevrede başı örtecek bişeyi aramakla bulabilirsiniz. Tahran havaalanına indikten sonra aktarma bileti alacaksınız. Sonrasında küçük bir FreeShop alanına geçeceksiniz. Burada işiniz bittikten sonra kapınızın olduğu tarafa geçebilirsiniz. Geçtiğiniz bu alanda yataklı koltuklar ve bol bol priz bulunmakta. Biz o hataya düştük ve uçuşa kadar Freeshop alanında bekledik. Uçağa bindikten sonra Bangkok'a uçuş yaklaşık 8 saat sürmekte. Bu arada yerel saat farkları ilk etapta kafanızı karıştırabilir.

- Uçuş esnasında sizlere Tayland'ın sizlerden doldurmanızı isteyeceği bir form dağıtılacak. Bu formu eksiksiz doldurun çünkü pasaport kontrolüde muhakkak istiyorlar. Ayrıca pasaport kontrolünden sonra o formdan yırttıkları kısmı tur sonuna kadar kaybetmeyin. Türkiye'ye dönerken yine Bangkok havaalanındaki pasaport kontrolünde o kısmı sizden geri isteyecekler.

Turda dikkat edilmesi gerekenler :

- Pasaport kontrolünden geçtikten sonra yanınızda getirdiğiniz dolarların hepsini burada oranın para biriminine (Baht) çevirmeyin. Çünkü havaalanındaki exchange kurları çok çok düşük. İlk etapta 50$ bozmanız bile yeterlidir, geri kalanını zaten şehir içinde bir çok yerde bulunan exchange ofislerinden daha yüksek kurla bozabilirsiniz. Ayrıca yine pasaport kontrolünün hemen sonrasında turist telefon hattı alabilirsiniz. Biz 17 GB + Tayland içi sınırsız konuşma hakkı olana paketten bir tane aldık. Bu paketin fiyatı 399 Baht (Yaklaşık 70 TL). Sonrasında internet paylaşımını açarak diğer telefonun da interneti kullanmasını sağladık.

- Anlaştıkları otele saat 3'ten önce girilemediği için o yorgunluğun üzerine ilk gün turu havaalanından hemen sonra başlıyor. Şimdi gel gelelim dananın kuyruğunun koptuğu yere. İlk gün otobüs ile Bangkok turu haricindeki bütün turlar extra ücrete tabi. Tabi istenilen ücrette tur rehberinin komisyonları olduğu için her turun ücreti pahalı. Mesela ilk günkü Bangkok kanal turunda kişi başı 25€ istiyorlar. Ama bu tura bireysel olarak katıldığınızda aynı botu (o aracın ismi ne tam hatırlamıyorum) 45-50$'a kiralayabilirsiniz ve bu tekneye istediğiniz kişi kadar binebilirsiniz. Yani 5 kişi toplanıp binseniz kişi başı 10$ yapıyor ki bu da onların istediği ücretin 3'te 1'i. Bu arada Buda tapınaklarına bayanlar şortla ve üstü açık şekilde giremiyor. O yüzden yanınızda bunun için bişeyler getirin ya da tapınak girişindeki satıcılardan satın (15TL civarı) alın. Bazı tapınaklar (mesela Pattayadaki Doğruluk Tapınağı) bunları satmıyor, kiralıyor. Kiralıyor dediğim de şöyle : 200 Baht veriyorsunuz kendilerine, onlar da size örtünecek şeyler veriyor, çıkışta bunu teslim ettiğinizde 200 Baht'ınızı geri alıyorsunuz.

- Sonraki turlarda da bu durum aynı şekilde devam ediyor. O yüzden turda toplu olarak hareket edeceğinizi sanmıyorum ama en azından 3-4 kişiyle tanışın ve beraber gezin. Tur rehberinin size söylediği turlara bireysel katılın ve masrafı %10-20'ye kadar düşürün.

- Bangkokta bireysel olarak katılacağınız bu turlar için ulaşım aracı olarak metroyu ya da Tuktuk denilen ulaşım aracını kullanın. Kişi başı otele git-gel 5-10 TL bile tutmayabiliyor çoğu zaman.

- Pattaya'ya geçtiğinizde Ten Million Years milli parkı turuna götürecekler. Buraya kendiniz giriş yapın çünkü ertesi gün size sunulacak olan fil safari turuna gitmenize gerek kalmayacaktır. Park içinde de filler bulunmakta ve ücretsiz olarak hem kaplanla hem de fille fotoğraf çekebilir ayrıca file binerek 15-20 dakika alanda gezebilirsiniz. Böylece sonraki gün diğer fil safarisine gitmenize gerek kalmayacak ve gününüzü başka bir planla doldurabileceksiniz.

- Pattaya içerisindeki ulaşımı ise oranın pikap tarzı araçlarıyla (oraya gidince görürsünüz) yapabilirsiniz. Unutmayın şoförleriyle mutlaka sıkı bir pazarlığa girin. Bu arada Walking Street'e giden bütün araçlar yolculardan 10-15 baht (1.5 - 2 TL) almakta. Pazarlık yaparak binerseniz turist kazığı devreye giriyor ve 150-200 bahtı buluyor.

- Alışverişlerinizi gece pazarlarından daha ucuza yapabilirsiniz. Gittiğiniz günlük turlardaki satıcılarda satılan ürünlerin hemen hemen hepsi bu gece pazarlarında / marketlerinde rahatlıkla daha ucuza bulunabiliyor.

- Pattaya'da adalara gitmek için özel tekne kiralamayın, çok uçuk rakamlar sunuyorlar. Özel teknelerin kiralandığı yerde bir iskele olacak. O iskele sonunda adalara giden feribotlar kalkıyor (Saat akşam 5'e kadar her saat başında). Biletler tek yön olarak 30 Baht fiyatına satılmakta (Koh-Lan'a fiyat bu şekildeydi). Yaklaşık 30-40 dakika sonrasında gideceğiniz yere ulaşacaksınız.

Bu arada unutmamak gerekiyor ki Bangkok - Pattaya turları kültür turizm ağırlık turlardır. Yani oraya gideyim de bol bol denize gireyim diye düşünmeyin. Bu fırsatı Pattaya'da yakalayabilirsiniz (Koh-Lan ya da mercan adalarına giderek). Pattayadaki gezilerinizi iptal ederseniz bile 1-2 gün tek denize girme fırsatı bulabileceksiniz. O yüzden sırf deniz için gitmek istiyorsanız bizim yapamadığımız (turun bu şekilde ilerleyeceğini bilmediğimizden dolayı) şekilde yani Bangkok'a indikten sonra direk Phuket'e uçuş ayarlayabilirsiniz. Bangkok - Phuket arası uçuşlar 17$'dan başlıyor. Phuket'te de çok uyguna konaklamalar mevcut. Phuket zaten Türkiye'nin Antalya'sı gibi. Bunu önermemin sebebi bireysel olarak Phuket'e gitmek isterseniz gidiş-dönüş bilet ücretinin minimum 550-600$ tutması (o da çok önceden ayarlanırsa tabi). Ama bu turları sadece uçuş için bile kullanabilirsiniz :)

Sormak istediğiniz başka bişey olursa seve seve cevap yazarım. İyi tatiller.
    Üstadım hayırlı geceler, turla Avrupada gittiğiniz yerler de oldu mu? Ben İtalya düşünüyorum ama, ilk çıkışım olucak pasaportumu yeni aldım, ilk olucagı için tur düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: redwhiteee

Bende tur şirketleri deneyimimi anlatayım. Tatilbudurdan hiç memnun kalmadık. 6ay öncesinden yurticinden üstelik balayı olarak tuttuğum bir oda vardı. Bungalov tarzı güzel bir odaydı. Neyse gün geldi otele giriş yaptık bizi bi götürdüler bodrum gibi dandik bir oda. 5 saat uğraş sonucunda anca tuttuğumuz odaya geçebildik. Tatilbudurun suçuda aradık tabi biz yardım sıfır.Niyetleri bile yok. En son konuşmadan sonra hala dönecekler. Musterisini korumaya n bir firma. Etsden yurtiçi bir tur aldık. Memnun kaldım. Jollyden yurtdışı tur aldık.Temsilci biraz unutkandı ama ıyi bir tur oldu. Rehberde iyiydi.
    Üstadım merhaba, hangi turla nereye gittiniz bıraz bilgi verebilir misiniz? Ben de düşünüyorum da yakın zamanda

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

İtalya turundan döndük.

Hayırlı olsun üstadım, hoş geldin. Nerelerı gezdiniz, hangi tur ne kadara.mal olur, ekstra turları almasak kendimizin mı gıtmesını öneriyorsunuz gibi konularda beni bilgilendirir misiniz? Ben de yenı pasaport aldım ilk olarak italya düşünüyorum da

• bombacimülayim kullanıcısına yanıt
    Benim de ilk gittiğim yurt dışı gezisi İtalya turuydu. Ucuza tur aldığınıza bakmayın. Büyük ihtimal İtalyadaki ekstra turları da almak zorunda kalacaksınız. Bir tur parasını da bu ekstra turlara vereceksiniz (paket şeklinde satılıyor). Ama birkaç arkadaş daha bulursanız bu ekstra turlara bireysel katılarak çok daha ucuza mal edebilirsiniz. Özellikle Uber kullanarak ulaşımınızı çok hesaplı hale getirebilirsiniz. Biz cesaret edemediğimiz için paket turları aldık ama diğer 5-6 arkadaş bireysel katılarak çok daha ucuza kapattı. Konaklanan otellerin genelde hepsi şehir dışında bulunuyor. O yüzden rehber bu paket turları satabilmek için sizleri biraz korkutabilir (yol üstünde bırakırız, otele kendiniz gelirsiniz...vs). Ama siz de cesaret edemezseniz paket turları alın kafanız rahat olsun.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.