Şimdi Ara

YURTDIŞI TUR TATİL FIRSATLARI (GÜNCEL) - (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dr.tyler Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.128
Cevap
536
Favori
335.303
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: webkurdu47

Benim de ilk gittiğim yurt dışı gezisi İtalya turuydu. Ucuza tur aldığınıza bakmayın. Büyük ihtimal İtalyadaki ekstra turları da almak zorunda kalacaksınız. Bir tur parasını da bu ekstra turlara vereceksiniz (paket şeklinde satılıyor). Ama birkaç arkadaş daha bulursanız bu ekstra turlara bireysel katılarak çok daha ucuza mal edebilirsiniz. Özellikle Uber kullanarak ulaşımınızı çok hesaplı hale getirebilirsiniz. Biz cesaret edemediğimiz için paket turları aldık ama diğer 5-6 arkadaş bireysel katılarak çok daha ucuza kapattı. Konaklanan otellerin genelde hepsi şehir dışında bulunuyor. O yüzden rehber bu paket turları satabilmek için sizleri biraz korkutabilir (yol üstünde bırakırız, otele kendiniz gelirsiniz...vs). Ama siz de cesaret edemezseniz paket turları alın kafanız rahat olsun.
    Üstadım peki iki arkadaş kendimiz gitsek, ucak bıletıno kendımjz alıp, hostelde felan kalıp? Sadece romaya gıdıp orayı gezsek düzgünce yeter diye düşünüyorum. Ne dersiniz??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bombacimülayim kullanıcısına yanıt
    Jolly ile italya turuydu. Biraz vakit geçti ama unuttuğum şeyler olabilir. Maxi italya idi sanırım. 7 gece 8 gün. Hızlandırılmış italya turu baya bi yer dolaşıyor. Tavsiye ederim. Zaten hem en uygun hem avrupadaki en iyi yer italya

Bence ilk gezilen yerde iyi bir rehber şart. Fakat öyle standart kitaptan okur gibi anlatmayacak. Geçmiş ve güncel olaylar ile duyguyu aktarması gerekir. Bizim rehber 2 saat yolculuk yapıyorsan 1 saat doğaçlama konuşuyordu otobüste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwhiteee -- 22 Kasım 2019; 14:27:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sömestr tatilinde aile için f/p tur organizasyonu mümkün müdür?Şayet sömestr için tur olursa ben ailemle katılacağım.Beraber hareket edilse organizasyon sağlanamaz mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdışı vizesiz güzel bir kampanya var mı acaba?

• hannibal kullanıcısına yanıt
    Tatilsepeti ve tatilcom bence indirim yapar. Diğer kampanya yapmasını beklediğim jolly tur

• Odessa vardı fiyatı artmış 169 euro gözüküyor.

• 3yuq kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle benelüks

• hebelehubele H kullanıcısına yanıt
    Aynı turu 25 şubat için aldık hocam bizde tavsiyelerinizi bekliyorum( ekstra turları da almıştım ben)

• ycakir kullanıcısına yanıt
    Ukryna lvive girmiştim daha önce ukrayna dışı biryer düşünüyorum hocam

• Tatilsepetindr yılbaşı belgead 249 euro fiyat vardı

• balkan turu önerisi olan var mı acaba? 5 gece kadar düşünüyoruz.
  • ycakir kullanıcısına yanıt
    Mayıs ayında Yurtdışı turlar için herhangi bir indirim kodu falan var mi ? Atladığımız.

• Tatil.com vb sitelerden italya turu alanlar için detay yazmaya çalışayım.

İlk olarak tur gerçekten paranın karşılığı gibi. Yanı iyi aldık diyebiliriz.

İkincisi bizim rehberimiz iyi değildi, ilk gün ek turları satmak için her türlü baskıyı yaptı. Kimse gruplaşmasın diye elinden geleni yaptı ve millete 250eurodan turları zorla aldırdı.

İstanbuldayken havalimanında rehberi bulmanıza gerek yok, check in yapıp uçağınıza gidin.

Bolonyaya indiğinizde çıkış için tek kapı var. Sağda toplanıp otobüse gidiliyor. Flixbus otobüsü oluyor genelde.

Eğer grubu hızlı toplarsanız erken ayrılabilirsiniz, rehber sağ olsun 2 saat bizi orada oyaladı.

Tur programında bolonyada panaromik tur diyor ama rehber otobüsten indirip amele gibi yürütüyor. Mümkünse otobüsle dolaşmayı deneyin. Zaten çarşıda yürütüyor, pek bir şey yok.

Roma'ya gece 11de vardık. Ama mantıken daha erken varmamız gerekiyordu. Havalimanında, bolonyada ve yolda çok vakit kaybettik.

Romadaki otel şehrin dışında villanova diye bir yerde. Google üzerinde toplu ulaşım gözükmüyor.

Ama aslında paralelinden giden bir otobüs hattı var ve romaya 25 dkda varıyor. Biletleri bakkalarda satılıyor. 1,5 euro biletler.

Merkez tren istasyonuna kadar gidiyor, oradan metroyla her yere geçebilirsiniz. Otobüslerin ismi COSTAL, biletleri o bölge için 1,5 euro. Otübüslerin üzerinde ROMA- TIVOLI yazıyor.

Turdaki rehber ve resepsiyon çok uzak diyor ama aslında değil. Otobüsle kolayca ulaşabilirsiniz.

Tura kesinlikle katılmamanızı tavsiye ediyorum. Kendiniz her yeri rahatça ve ucuzca gezebilirsiniz.

Devamını yazacağım zaman bulabilirsem.

• Yurtdışı turlarda BF indirimine denk gelen varmı?

• Black friday biterken indirime denk gelen oldu mu?

• Şöyle bir indirime denk geldim. Tatil.com’da işine yarayacak olabilir.
    YURTDIŞI TUR TATİL FIRSATLARI (GÜNCEL) -

• temmuz ağustos için ispanya turu var mı kampanya? ya da italya olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kağnıcıoğluteknoloji38

Ukryna lvive girmiştim daha önce ukrayna dışı biryer düşünüyorum hocam
    Nasıldı hocam??

• hebelehubele H kullanıcısına yanıt
    hocam çok güzel bilgiler vermişsiniz şimdideb teşekkür ederiz. Bizde eşimle italya’ya gitmek istiyoruz, tur araştırmalarım sonucu hem fiyatlar yüksek hemde tur için ödediğin rakam kadarda ekstra ödemen gerekiyor yoksa hiçbiryeri gezemiyorsun gibi geldi bize hep şuraya gidilecek ama ekstra şu kadar euro tarzında açıklamalar var tur organizasyonlarında. Bizim ilk yurt dışı gezimiz olcak yeşil pasaportumuz filan var sıkıntımız yok eşiminde biraz ingilizcesi var hani anlaşabileceğimiz kadar çat pat diyebilirim, sizce turla mı gidelim yoksa kendimiz herşeyi ayarlayıp kendi imkanlarımızlamı gidelim hangisi daha mantıklıdır kendimiz gidersek gezebilirmiyiz gittigimiz yeri anlayabilirmiyiz ☺️ Kendimiz gidersek otel ve bölge tavsiyesi varmı acaba birde hangi dönem güzel olur ☺️ bazı sorularım sacma olabılır ama yardımcı olursanız cok sevınırım.

• bende mayıs- ekim arası italya yada ispanya turu istiyorum kampanyaya denk gelen olursa bilgi verirse sevinirim ☺️

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.