Şimdi Ara

Yurtdışı Çıkış Harcı-50 TL(Zamsız alabilme) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
4
Favori
15.559
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gayet yerinde bir zam olmuştur. Öncelikle sen bir Türksün. 3. dünya sınıfı bir ülkenin vatandaşısın. Fakirsin, çalışan nufüsunun %60'lık kısmı asgari ücretle, aylık 300 doların altında eşek gibi çalışıyor. Avrupa'da emekliler maaşlarıyla dünyayı gezerken, senin emeklin sabahın 6'sında ucuz ekmek kuyruğuna girer ve ''buna da şükür'' der. Mesele sadece ekonomi mi? Elbette hayır. Ülkende hukuk yok, demokrasi yok. Henüz 2 gün önce maliye bakanın demedi mi bürokrasiyi alaşağı ederiz diye? İnsanların cahil, okumaz, araştırmaz, sorgulamaz. Dünyada hiçbir saygınlığın yok. Tüm bunlardan dolayı vize başvurusu esnasında konsolosluklarda veya gireceğin ülkenin havalimanında köpek muamelesi görürsün. Kısacası hükümet size, ''oturun oturduğunuz yerde, yurt dışına çıkmak sizin neyinize'' demiştir.Yurtdışı Çıkış Harcı-50 TL(Zamsız alabilme) Yurtdışı Çıkış Harcı-50 TL(Zamsız alabilme) Yurtdışı Çıkış Harcı-50 TL(Zamsız alabilme) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sismancocuk -- 18 Mart 2022; 11:43:33 >

• 2019 da 15 TL den 50 TL ye çıkarıldığında elimdeki pulları kullanabilmek için fark istediler. Bu sefer açıklamada önceden alanlar için fark alınmayacak denmiş. Bu yüzden alanlar kullanabilir gibi geldi bana.

• Ülkeden çıkarken para alan başka ülke görmedim. Gitmeden de bir ...... diyorlar

• 100 tl kar için binlerce lira harcayıp yurtdışına çıkıp geri girdim, kar kardır

• fearless_X kullanıcısına yanıt

yanlıs bilmiyorsam imei kaydı olayı da sadece tr de var

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Endonezya'da da var , bizden öğrendiler.

Geçen yıl başladı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fearless_X kullanıcısına yanıt
    var böyle ülkeler. Filipinlilere devlet uçak biletinin içinde bindiriyor 31usd cık.

Güney amerika ülkelerinin bir kısmıda böyle. Arjantin vs .

• Ziraat internet bankacılığında hala 50tl

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • laofdustin L kullanıcısına yanıt

çok sagol hocam aldım.

• Ne güzel zam öncesi fiyattan al sonra zamlı fiyattan extra ücret talep etsinler ülkede etiklik son safhada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ziraat dışında halen 50 tl olan bir yer var mı ?

• laofdustin L kullanıcısına yanıt

Sağ ol bende aldım

• Bu devirde yurtdışına çıkabilen adamdan daha fazlası alınmalı. Bence 500 lira uygun.

• Çıkan dönmemek üzere çıksın son sadakasını ülkeye versin böylece vicdanı rahat olarak yeni bir hayata başlasın diyerek yapmışlar işte. Size de yaranılmıyor arkadaş. XD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu zihniyetle biz 1000 tl de öderiz. Bende yoksa onda da olmasın mantığı. Çok yazık.

• Zerbqnk ta güncellenmiş.
    Atı alan Üsküdari geçmiş Yurtdışı Çıkış Harcı-50 TL(Zamsız alabilme)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEONİM -- 18 Mart 2022; 13:8:28 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • britony kullanıcısına yanıt

köleliğin, ezilmişliğin önündeki en büyük engel köleliliği büyük bir gurur olarak taşıyan, özgür olan kölelere nefret bakanlardır

• Yine 150tl odetir mi ya

• dt.Taha kullanıcısına yanıt

1000 lira da olabilir bence uygun.

• SPAWN-TheUndead kullanıcısına yanıt

En son ülkeden çıktığımda, bu şekilde düşünerek ödedim şu yurtdışı çıkış harcını. 50 lira başımın gözümün sadakası olsun dedim, bir daha da dönmedim. Dönmeyi düşünmüyorum da.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.