Şimdi Ara

Yurt dışından gelen paketlere ek vergi uygulaması başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
4
Favori
29.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük şirketlerin Milyar TL lik vergi aflarını bizden, hem de böyle mi çıkartmaya çalışıyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 10 Mart 2019; 14:59:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muz cumhuriyeti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doların 5 tl yi bulması ile ben aliexpress'ten alışverişi iyice azaltmıştım. Eskisi kadar cazip değil bir çok ürün. Şu dolar 1 tl olsa ne güzel olurdu:)

• Bu vesile ile AliExpress ‘ten yapılan 1 dolarlık alışveriş için artık 1usd= 11 TL. 👏🏼

• Ölüyü diriyi gömdük şimdi sıra buna geldi. Bundan da nasıl para koparırız diyerekten yolunu buldular. Almamak için elimden geleni yapacağım

• Aldığımız havanın vergisi için son tarih neydi geciktirmeyelim mazallah birde gecikmenin vergisini öderim.

• Bu ülkede yaşanmaz hale geldi artık

• Düşünce özgürlüğü de kalmadığı için fikirlerimi yazmaktan çekiniyorum. Bunlar iyi günlerimiz.

• 24 dolarlık paketim (kargo takipli) türkiye'ye 35 gündür gelmeye çalışıyor. Bi gelebilirse vergiyi düşünürüz.

• Bakın burası çok önemli

• Olumlu yönden bakalım, eskiden takipsiz kargoları bazı çalışanlar ya çalıyordu yada kapının önüne atıp gidiyordu, artık mecbur getirecekler :)

• 22 dolarlık kulaklık paketim tam 8 gündür gümrükte bekliyor. Çinden Türkiyeye 4 günde gelmişti. Heralde bırakın vergi basmayı kulaklığı açıp kendileri kullanmaya başladı

• Kodamandan küçücük, küçükten kocaman vergi alınmaya devam ediyor.

• İsterse 2 kat vergi koysunlar. Hertürlü hem ülkemizden kaliteli ürünler hem de uygun.

• Oyunuzu ona göre verin. Çevrenizdekileri de haberdar edin ki ona göre oy versinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren7 -- 10 Mart 2019; 19:33:32 >
  • henüz resmileşmedi (bir kere konuşmasında söylediyse elbette yapılacaktır ancak henüz başlamadı) o vergi konuşmasını yaptığı günden itibaren 9 siparişim geldi hiç birisinden bahsedilen ücret alınmadı,bir çok kişide de alınmıyor,arada 5,2 tl paket kontrol ücreti alınan kişiler var tabi.Yarın bir gün resmi gazetede vs yayınlanıp yürürlüğe girer o zaman istisnasız herkes den alınmaya başlar tabi.Bahsedilen paket kontrol ücretini almaya başladıklarında bile çinden almak buradaki kan emici satıcılardan almaktan daha ucuza gelecektir.Yakında aldığımız nefes için bile vergi çıkartacaklar az kaldı...

@TurboBoosted keşke söylediğiniz gibi bu tür durumlar etkiliyor olsaydı ancak ne yazık ki belirttiğiniz gibi körü körüne aynı şekilde bakmaya devam ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReCKLeSS17 -- 10 Mart 2019; 14:39:49 >
  • Yetmez ama...

• çoğalan yeni vergiler, devletin mali durumunun daha kötüye gitmesine işarettir. halkında mali durumu ortada, acaba bizi gelecekte neler bekliyor.

• Yılda 26 milyon paket diyor. Hepsinden 5 lira alsan 130 milyon tl yapar. Devlet ölçeğinde baktığında küçük bir miktar. Bu vergi yüzünden önümüzdeki sene 26 milyon daha da düşer. İnsanlar ayrı paketler yerine aynı pakete koydurmaya başlar veya bazı şeyleri hiç almaz. O yüzden gelir de 50-100 milyon tl arasına kadar düşer. Bu kadar mı düştük yav?

• quote:

Orijinalden alıntı: Birseyadam

Bu ülkede kimse hakkını aramıyor ki ondan sonra "hakkımı helal etmiyorum " nasıl diyebiliyorsunuz.Bir İnternet Akk olayı oldu, forum olarak birleştik destekledik birşeyler yaptık sesimizi duyurduk. Ama söz konusu vergiler olunca herkesin "hakkımı helal etmiyorum" demeye hakkı yok. Bu kaçış yolu. zaten böyle diyen insan 3-5 güne unutup ,vergileri de ödemeye alışıyor hiç birşey olmamış gibi.Hadi birimiz öncü olsun ve bizde destek olalım ,toplanıp bir şekilde sesimizi duyuralım .
    Ne yapsin hocam. Gidip vergi mahkemesine yüzlerce lira masraf edip dava mi açsın 5tl için? Avukatlik ucretleri de var ayrica.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.