Şimdi Ara

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
25.999
Cevap
1.192
Favori
921.968
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar
Giriş
    4269 Mesaj
    aliexpressden bir ürün satın aldım. satıcı sözde kargoya verdi. aradan 11 gün geçti, takip kodunu aratıyorum. not found çıkıyor çeşitli kargo takip sitelerinde. satıcıya 2 defa mesaj attım cevap bile vermedi. ne yapmalıyım? dispute mi açsam? yoksa beklemeli miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

takir tukur gecer kimsenin ruhu bile duymaz :) yalniz icinde pil varsa bazi cin postalari killik yapabiliyor, gerci satici o isi bir sekilde halleder sanirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    unknown108 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Yüzbaşı
    518 Mesaj
    Arkadaşlar eBay Global Kargoyu nasıl takip ediyoruz? UPAAB ile başlayan bir takip kodu geldi mailime. Herhalde takip sistemi farklı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: EnemyDestroyeD

postNL i nasıl bılrısınız arkadaslar?

Benimde bir alişveriş Nlpost ile geliyor 7 gün oldu önceki hareketten itibaren bir hareket yok ama Nl postun hızlı olduğunu duymuştum.

Orijinalden alıntı: brabber

quote:

Orijinalden alıntı: EnemyDestroyeD

postNL i nasıl bılrısınız arkadaslar?

Benimde bir alişveriş Nlpost ile geliyor 7 gün oldu önceki hareketten itibaren bir hareket yok ama Nl postun hızlı olduğunu duymuştum.

satıcı hollandada bana tahmini 5-10 gün arasında gelir dedi , ama daha takip kodunu daha paylaşmadı umarım sorunsuz gelir

|
    |
    arkadaşlar ben aliexpress'den ilk defa sipariş verdim. 7 Kasımda siparişi verdim 10 Kasımdan beri In transit (shipped by air) yazıyor. Ayrıca takip numarası var ama nereden takip edeceğimi bilmiyorum çince bir şeyler yazıyor sitede. Taşıyıcı ise : China Post Ordinary Small Packet Plus nereden takip edebilirim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: brk5334

arkadaşlar ben aliexpress'den ilk defa sipariş verdim. 7 Kasımda siparişi verdim 10 Kasımdan beri In transit (shipped by air) yazıyor. Ayrıca takip numarası var ama nereden takip edeceğimi bilmiyorum çince bir şeyler yazıyor sitede. Taşıyıcı ise : China Post Ordinary Small Packet Plus nereden takip edebilirim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam takipsiz bir kargo ve girilenlere pek takılmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mart Kedisi -- 24 Kasım 2015; 21:44:04 >

bekleyeceğiz o zaman, teşekkür ederim.
    |
    |
    Mart Kedisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar takipli air parcel register isviçre üzerinden. Processed Through Sort Facility yazıyor en son ne olmuş?

Arkadaşlar 300 $ kulaklığım fedex te Gümrüge takıldı. Benden dekont istediler. Gönderdim ama gümrük memurluğu fedex in işlem yapmasına izin vermemiş. Istanbul'a gidip yada gumrukcuye vekalet verip almam gerekiyormuş.1000 tl nin üzerinde masrafı var dediler. Bu durumda ne yapmam gerekiyor.ebay üzerinden aldım ürünü. Satıcıya iade etme hakkım var mı ? Acil cevap lütfen 😕

quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

aliexpressden bir ürün satın aldım. satıcı sözde kargoya verdi. aradan 11 gün geçti, takip kodunu aratıyorum. not found çıkıyor çeşitli kargo takip sitelerinde. satıcıya 2 defa mesaj attım cevap bile vermedi. ne yapmalıyım? dispute mi açsam? yoksa beklemeli miyim?

ben 60 dolara krampon almıştım. Kargoda takip ediyordum kayboldu. Aradan 1 ay geçtiği için bende siparişi iptal ettim parayı iade ettiler. Bi gun kapı çaldı ve kargo geldi :D
    |
    |
    |
    |

Şimdiye kadar yurtdışından 200 civarı ürün aldım. Ama ilk defa böyle bir durum ile karşılaşıyorum. O yüzden benden daha bilgili kişilere sormak istedim.

11.11 de bir ürün aldım. Kutusu biraz büyük sayılabilir. Takip numarası RF115828082CN bu. 13 gündür elektronik bilgi alındı diye duruyor. Satıcı ile neredeyse kavga eder şekilde uzun bir mesajlaşma süreci geçirdik. Her seferinde ben gönderdim. Merak etmeyin gelecek diye cevaplar aldım. Sorun nedir sizce? 13 gün boyunca böyle kalması hiç mantıklı gelmiyor bana.

yanlisim olabilir ama bildigim kadari ile bu elektronik bilgi alindi muhabbeti saticinin henuz fiziksel olarak kargoyu teslim etmedigini sadece tasiyici sirketten bir takip numarasi rezerve ettigini gosteriyor. Bir sure daha beklerseniz urunun teslim alindigina dair bir ibare gozukecek takip sisteminde iste ozaman hakkaten tasiyici sirkete ulasmis olacak urun. saticilar bunu bakin biz teslim ettik ama posta gecikmis demek icin yapiyorlar sanirim, akillarinca tedarik surecini ort bas ediyor cakallar :)

|
    |
    gamershell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Yüzbaşı
    575 Mesaj

Hocam sanırsam banggood dan alışveriş yaptınız. Dün bende de o yazıyordu, bugün kontrol ettiğimde merkez ülkeden kargoya gönderildiğini ogrendim

|
    |
    taha-07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
    ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ
  • Yüzbaşı
    445 Mesaj

Evet. Ben de aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. 20$lık kupon da kullandığım için iptal etmek te istemiyorum. Mecburen bekleyeceğiz. Teşekkür ederim
    |
    |
    suicide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: yoksul37

17tracka baktım bugün post nl şu bilgiyi girmiş

The item has arrived in the country of destination

PTT de ise böyle bir şey yok 21 Mart son işlem tarihi olarak gösteriyor.Bilgisi olan var mı ?

hocam kargonuz post nl ile kaç günde geldi acaba?

|
    |
    çorumda ikamet ediyorum. aliexpressden alışveriş yaptım ve yaparken herzamanki gibi aynı adresi kullandım. bir ürün takipli kargo ile gönderildi. dün ülkeye girdi. bu sabah baktım mevlana konya pim e girmiş. ptt müşteri hizmetleri ile görüştüm şikayet oluşturdular. nasıl halledebilirim bu meseleyi.
    |
    |

gecen su saat i almistim harbi iyi cikti saat beklentim bu kadar degil oyuncak bisidir kesin diyordum ama modelini sevdigim icin sans artik dedim aldim bugun gelmis guzel begendim 9 dolara almistim
    |
    |
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.