Şimdi Ara

Yurt dışından alışveriş eBay, Dealxtreme, Aliexpress Destek, Sorular ve Cevaplar (1141. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.990
Cevap
1.102
Favori
968.832
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11391140114111421143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben aliexpress'den ilk defa sipariş verdim. 7 Kasımda siparişi verdim 10 Kasımdan beri In transit (shipped by air) yazıyor. Ayrıca takip numarası var ama nereden takip edeceğimi bilmiyorum çince bir şeyler yazıyor sitede. Taşıyıcı ise : China Post Ordinary Small Packet Plus nereden takip edebilirim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brk5334

arkadaşlar ben aliexpress'den ilk defa sipariş verdim. 7 Kasımda siparişi verdim 10 Kasımdan beri In transit (shipped by air) yazıyor. Ayrıca takip numarası var ama nereden takip edeceğimi bilmiyorum çince bir şeyler yazıyor sitede. Taşıyıcı ise : China Post Ordinary Small Packet Plus nereden takip edebilirim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam takipsiz bir kargo ve girilenlere pek takılmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mart Kedisi -- 24 Kasım 2015; 21:44:04 >
  • Mart Kedisi kullanıcısına yanıt
    bekleyeceğiz o zaman, teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar takipli air parcel register isviçre üzerinden. Processed Through Sort Facility yazıyor en son ne olmuş?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 300 $ kulaklığım fedex te Gümrüge takıldı. Benden dekont istediler. Gönderdim ama gümrük memurluğu fedex in işlem yapmasına izin vermemiş. Istanbul'a gidip yada gumrukcuye vekalet verip almam gerekiyormuş.1000 tl nin üzerinde masrafı var dediler. Bu durumda ne yapmam gerekiyor.ebay üzerinden aldım ürünü. Satıcıya iade etme hakkım var mı ? Acil cevap lütfen 😕

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

aliexpressden bir ürün satın aldım. satıcı sözde kargoya verdi. aradan 11 gün geçti, takip kodunu aratıyorum. not found çıkıyor çeşitli kargo takip sitelerinde. satıcıya 2 defa mesaj attım cevap bile vermedi. ne yapmalıyım? dispute mi açsam? yoksa beklemeli miyim?

ben 60 dolara krampon almıştım. Kargoda takip ediyordum kayboldu. Aradan 1 ay geçtiği için bende siparişi iptal ettim parayı iade ettiler. Bi gun kapı çaldı ve kargo geldi :D
  • 1 ay önce ebay den 5$ lık ürün sipariş ettim, ancak halen gelmedi. Satıcı 45 güne kadar geleceğini söylüyor. Sizce gelirmi?
  • Merhaba arkadaşlar,

Şimdiye kadar yurtdışından 200 civarı ürün aldım. Ama ilk defa böyle bir durum ile karşılaşıyorum. O yüzden benden daha bilgili kişilere sormak istedim.

11.11 de bir ürün aldım. Kutusu biraz büyük sayılabilir. Takip numarası RF115828082CN bu. 13 gündür elektronik bilgi alındı diye duruyor. Satıcı ile neredeyse kavga eder şekilde uzun bir mesajlaşma süreci geçirdik. Her seferinde ben gönderdim. Merak etmeyin gelecek diye cevaplar aldım. Sorun nedir sizce? 13 gün boyunca böyle kalması hiç mantıklı gelmiyor bana.

• gamershell G kullanıcısına yanıt
    yanlisim olabilir ama bildigim kadari ile bu elektronik bilgi alindi muhabbeti saticinin henuz fiziksel olarak kargoyu teslim etmedigini sadece tasiyici sirketten bir takip numarasi rezerve ettigini gosteriyor. Bir sure daha beklerseniz urunun teslim alindigina dair bir ibare gozukecek takip sisteminde iste ozaman hakkaten tasiyici sirkete ulasmis olacak urun. saticilar bunu bakin biz teslim ettik ama posta gecikmis demek icin yapiyorlar sanirim, akillarinca tedarik surecini ort bas ediyor cakallar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sanırsam banggood dan alışveriş yaptınız. Dün bende de o yazıyordu, bugün kontrol ettiğimde merkez ülkeden kargoya gönderildiğini ogrendim

• suicide kullanıcısına yanıt
    Evet. Ben de aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. 20$lık kupon da kullandığım için iptal etmek te istemiyorum. Mecburen bekleyeceğiz. Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoksul37

17tracka baktım bugün post nl şu bilgiyi girmiş

The item has arrived in the country of destination

PTT de ise böyle bir şey yok 21 Mart son işlem tarihi olarak gösteriyor.Bilgisi olan var mı ?

hocam kargonuz post nl ile kaç günde geldi acaba?

• çorumda ikamet ediyorum. aliexpressden alışveriş yaptım ve yaparken herzamanki gibi aynı adresi kullandım. bir ürün takipli kargo ile gönderildi. dün ülkeye girdi. bu sabah baktım mevlana konya pim e girmiş. ptt müşteri hizmetleri ile görüştüm şikayet oluşturdular. nasıl halledebilirim bu meseleyi.
  • http://tr.aliexpress.com/item/relogio-masculino-2015-New-Luxury-Curren-Brand-Leather-Analog-Display-Men-s-Quartz-Watch-Casual-Watch/32280772984.html

gecen su saat i almistim harbi iyi cikti saat beklentim bu kadar degil oyuncak bisidir kesin diyordum ama modelini sevdigim icin sans artik dedim aldim bugun gelmis guzel begendim 9 dolara almistim
  • arkadaşlar aliexpressten ilk kez alışveriş yapıcam.Kredi kartı ile yapmayı düşünüyorum ancak arkadaşım paypal ile yapmamı önerdi.ürün iade olduğu zaman para vermemeleri gibi birşey varmış kredi kartında ancak kredi kartı benim için daha iyi çünkü bankam yurt dışı alışverişlerinde taksit imkanı sağlıyor cevaplarınızı bekliyorum
  • banggood dan 2 tane power bank almıştım takipli kargo olsun diye özellikle 2 tane aldım ayın 11 in de aldım
    Shipping Method:Air Parcel Register
    Track Number:RE578744040SE

nerde kargo bi türlü takip edemiyorum yardımcı olursa biri sevinirim
  • Merhaba arkadaşlar bende AliExpress den alışveriş yapacağım alipay açınca 10 dolar kupon diyor onu nasıl alırım

• duman612 D kullanıcısına yanıt
    Hocam aliexpress paypal desteklemiyor. Fakat aliexpresste de n11 ile aynı para iade sistemi var. 60gün içerisinde ürününüz gelmez ise paranızı iade alabiliyorsunuz.

• hocam benim demek istediğim banada arkadaş söyledi ürün bozuk geldi diyelim geri yolluyosun iade adamlar karta iade yapamıyoruz tarzı bi bahane sunuyolarmış tam hatırlamıyorum ama sana sonra tekrar ürünü yolluyolarmış bu arada paypal var daha geçen hafta arkadaşım aldı paypal ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: duman612

hocam benim demek istediğim banada arkadaş söyledi ürün bozuk geldi diyelim geri yolluyosun iade adamlar karta iade yapamıyoruz tarzı bi bahane sunuyolarmış tam hatırlamıyorum ama sana sonra tekrar ürünü yolluyolarmış bu arada paypal var daha geçen hafta arkadaşım aldı paypal ile

PayPaldan kasıt,PayPal Nakit Karttır.PayPal Nakit kart ile MasterCard ile alisveris yapılabilen her sitede gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.Aliexpressde para iadesinde sıkıntı yok uyanıklık yapıp urun geldiği halde,gelmediğini iddaa etmez iseniz en kotu ihtimalle paranızın %xx miktarını alırsınız.Tavsiyem 5$ ustu alışverişlerinizi takipli kargoyla almanız,satıcıya dikkat etmenizdir.

• 
Sayfa: önceki 11391140114111421143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.