Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Yurt Dışı Yüksek Lisans Başvuru Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tutunkolonyasi Daha Az
1 Kayıtlı Üye
387
Cevap
155
Favori
28.040
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      247 Mesaj
      11 Kasım 2018 12:18:32
      quote:

Orijinalden alıntı: hocam selamlar arizona nasıl arizonalı sarışın kızlara selam söyleyin yakında geliyorum Alıntıları Göster
      CSB mi
      |
      |

• Yüzbaşı
      412 Mesaj
      09 Ocak 2019 02:15:12
      Merhaba

Ben 2012 senesinde 4 üzerinden 3.02 ortalama ile Matematik(İngilizce) bölümünden mezun oldum.

Türkiye'de iş bulma çabasından, aile işini devam ettirmem yüzünden ve araya evliliğin girmesi nedeniyle Master(Yüksek Lisans) hayalime uzun bir süre ara vermek zorunda kaldım.

Geçen sene bir cesaretle 2018/Kasım ayında Summersemester için University Innsbruck' Master ın Technical Mathematics bölümüne başvurdum ve süreci bitirmem için bir kaç evrak istendi orada tıkandım.(Başvuru merkezinde üzüldüğüm şöyle bir olay gerçekleşti Transcriptimi inceleyen yetkili bu kadar yıl neden beklediğimi , ve sonunda evladı kadar üzüldü diyebilirim )

- Prove that you are holding a direct and unconditional admission to the Master programme in Mathematics at a recognised University in Turkey valid for summer semester 2018/19.

Please submit the result card ALES 2018 of the passed national entrance exam for admission to the regular Master programme in Mathematics and the assignment to a recognised University in Turkey.

Bu iki madde Başvuru şartlarında yazmadığından atlamış bulundum ve erteleme zorunda kaldım önümüzdeki kış dönemi için tekrar başvuracağım. Bu maddelerde anlatmak istediği ;

1-Şartlı yada Şartsız Türkiye'de bir üniversitede başvuruda bulunduğum dönem için kabul edildiğimi gösteren bir belge mi istiyor?

Dil olarak İngilizceye konuşmakta zayıfta olsam okumakta iyiyim ayrıca Matematiğin kendi dili olduğuna inanıyorum Almanca dahi anlatılsa farkedeceğime inanıyorum.

Neden Avusturya Üniversitesi derseniz ;

Eşim Avusturya Vatandaşı yaklaşık 4 yıldır TR de yaşıyoruz ve bebeğimiz oldu fakat sorumlu bir Anne-Baba olarak çocugun gelecek kaygıları şimdiden başladı , Türkiye'nin geldiği son iklim de belli eğitim kalitesi de belli ve özelleşti diyebiliriz en az bir Amerika kadar iyi eğitim iyi parana bakıyor. Türkiye'de özel sektörde Ön Muhasebede çalısıyorum güzel bir işim var evim arabam var amenna orta sınıf bir yaşam sürüyorum.

Farklı bir yöntemde beyin göçü olcak gibi sizce yapılır mı?
      |
      |

• Binbaşı
      1398 Mesaj
      10 Ocak 2019 02:53:56
      Hukuk yuksek lisansi yapan varsa yazsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      227 Mesaj
      10 Ocak 2019 17:17:55
      Herkese merhabalar,

Boğaziçinde Kimya Mühendisliği 4. sınıfım. Ortalamam 3.45 , tahminen dönemde %10'luk dilim içerisindeyimdir ortalama bakımından. Az çok hocalar ile de muhabbetim var referans olabileceklerini umuyorum.

Yurtdışında iyi bir üniversitede yüksek lisans yapmak istiyorum, hedefim ilk 50 de olan bir üniversiteye kabul almak. Fakat prosedürlerden falan çok habersizim. Neredeyse hiçbir bilgim yok. Acaba bilenleriniz varsa yardımcı olabilir misiniz ? Eğer bunu profesyonel olarak yapan şirketler vs evrak işlerini halleden yerler varsa işlerimi onlar üzerinden de yürütebilirim.
      |
      |

• Çavuş
      49 Mesaj
      19 Ocak 2019 15:50:57
      Türkçe bölüm okumanın nasıl bir dezavantajı var? Ortalamam 3.60 ve yabancı dilime de güveniyorum fakat okuduğum bölüm Türkçe.
      |
      |

• Yüzbaşı
      741 Mesaj
      22 Ocak 2019 15:58:54
      Not ortalamam şu an da 2.2 civarı, Türkiye'nin önde gelen vakıf üniversitelerinden birinde son sınıfım, okul bitti, tek dersten uzadı yarım dönem mezun olamadım yazın olacağım. Almanya'da ingilizce yüksek lisans yapmam mümkün müdür? Parası sıkıntı değil. Ne kadar ödemek durumunda olurum? Yardımcı olabilecek varsa mesaj atarsa sevinirim.
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      22 Ocak 2019 23:27:06
      Bu yurtdisinda yuksek lisans için okulların kendi dil hazırlık sınıfları var mı acaba? Örneğin Almanyada 1yıl ekstradan Almanca gibi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      741 Mesaj
      23 Ocak 2019 22:35:09
      quote:

Orijinalden alıntı: Woshi Bu yurtdisinda yuksek lisans için okulların kendi dil hazırlık sınıfları var mı acaba? Örneğin Almanyada 1yıl ekstradan Almanca gibi?
      Var hocam arastirdim ben ama genelde diyolar ki hazirlik icin bile en az A2-B1 seviyesi bir Almancaniz olsun buraya gelirken. Ayrica sanirim Almanya'da yuksek lisans icin Ingilizce bolumlerden kabul almak cok zormus cunku cok talep varmis. Almanca ogrenip Almanca bolumlere basvurursaniz kesin alirsiniz herkes kabul aliyor diyolar ama onun icin de Almanca'yi cozmemiz lazim. Ben okulda Ispanyolca egitimi aldim keske Almanca alsaydim zamaninda. Artik disardan kursa falan gidip halletmeye calisicam Almanca'yi.
      |
      |

Reklamlar
nice türkiye
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.