Şimdi Ara

Yurt Dışı Yüksek Lisans Başvuru Rehberi (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Captain spider Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
475
Cevap
153
Favori
56.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam nasılsınız hayat nasıl abd de ? memnun musunuz, mutlu musunuz ?

arizona state deydiniz galiba
  • Herkese merhaba. Ylys ile yurt dışında yüksek lisans yapma gibi bir niyetim var.Başka bu şekilde yapan ve yapmak isteyen var mı?
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotherPlanet -- 10 Ocak 2018; 12:27:1 >
  • İTÜ Makina mezunuyum aynı zamanda 2019 haziranda uçak mühendisliğini (çap) bitireceğim. Yurt dışı master doktora hedeflerim var. Yüksek lisans için İTÜ de kalmayı düşünüyorum. Hedefim TOP 20 okullardan master veya doktora için birine girebilmek. Şu anki durumda itüden bir hocayla anlaştım kendisi üst seviye bir akademisyen ve dünyanın en iyi üniverstelerinden mezun oralara öğrenci göndermiş biri. Sizce master için tercihim Avrupadaki Politechnico munıch gibi bir alt seviye üniversiteler mi olmalı yoksa İTÜ de master yapıp daha iyi bir başvuru ile MIT Stanford gibi okullara burslu kabul alabilir miyim? ortalamam 3.1
  • Merhabalar bilgisayar mühendisliği %100 ingilizce okuyorum.Yüksek lisans yapmak gibi bir planim var merak ettiğim ingilizce ile ilgili sertifika benzeri bir şey verileceği soyleniyordu başlarken, bu olmasa bile bolümüm ingilizce olmasina ragmen genede toelf vb. bir sinava girmem gerekli mi ?
  • thescourge_of_god kullanıcısına yanıt
    Resmi dili Ingilizce olan ulkelerdeki okullar icin gerekli (birkac istisna okul olabilir). Diger ulkeler hakkinda pek bilgim yok malesef.
  • Müh.de eğitim dilinin İng olmaması çok büyük bir sorun mu ?

NOT: Yurt dışında geçerli İng sınavlarından TOEFL vs. yüksek puan alsak da diplomamız Türkçe diye işlevsiz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mastermind33

Müh.de eğitim dilinin İng olmaması çok büyük bir sorun mu ?

NOT: Yurt dışında geçerli İng sınavlarından TOEFL vs. yüksek puan alsak da diplomamız Türkçe diye işlevsiz mi ?
    Gecerli bir Ingilizce sinavindan guzel puanlar aldiktan sonra hicbir okulun egitim dilinize takilacagini zannetmiyorum. Egitim dili onemli olsa Cin'den kimsenin gelememesi lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master Splinter

Gecerli bir Ingilizce sinavindan guzel puanlar aldiktan sonra hicbir okulun egitim dilinize takilacagini zannetmiyorum. Egitim dili onemli olsa Cin'den kimsenin gelememesi lazim.

Alıntıları Göster
    Çin'de İng eğitim veren okul yok mu ?
  • Mastermind33 kullanıcısına yanıt
    %100 Ingilizce lisans programi cok yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mastermind33 kullanıcısına yanıt
    Yeterli dil puanını sağladıktan sonra istersen diploman hititçe olsun. abd kanada ve avustralya çinli hintli öğrenciden geçilmiyor.
  • Arkadaşlar yurt dışında olup yakın zamanda askerlik tecili yaptıran var mı?

Edit:

Tecil işlemlerini bugün yaptırdım. Eğer yurt dışından yapacaksanız elinizde olmayan tek belge muhtemelen özel öğrencilik belgesi olacaktır. Onu da konsolosluğun eğitim müşavirliği yapıyor, size bir form veriyor ve onu dolduruyorsunuz. Ancak önceden bu belgeyi almaya çalışın kendisini arayıp. Ben telefonla ulaşamadım, belgem eksikken randevu aldım durumumu orada söyleyince eğitim müşaviri gelip yardımcı oldu. Gerekli belgeler: Pasaport, kimlik, Lisans diploması, varsa diploma eki, okul kabul belgesi ve okulda okudugunuza dair ıslak imzalı belge.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotherPlanet -- 29 Ağustos 2018; 15:42:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Arkadaşlar yurt dışında olup yakın zamanda askerlik tecili yaptıran var mı?

Edit:

Tecil işlemlerini bugün yaptırdım. Eğer yurt dışından yapacaksanız elinizde olmayan tek belge muhtemelen özel öğrencilik belgesi olacaktır. Onu da konsolosluğun eğitim müşavirliği yapıyor, size bir form veriyor ve onu dolduruyorsunuz. Ancak önceden bu belgeyi almaya çalışın kendisini arayıp. Ben telefonla ulaşamadım, belgem eksikken randevu aldım durumumu orada söyleyince eğitim müşaviri gelip yardımcı oldu. Gerekli belgeler: Pasaport, kimlik, Lisans diploması, varsa diploma eki, okul kabul belgesi ve okulda okudugunuza dair ıslak imzalı belge.
    Ne okuyorsunuz hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master Splinter

%100 Ingilizce lisans programi cok yok.
    hocam selamlar arizona nasıl arizonalı sarışın kızlara selam söyleyin yakında geliyorum
  • Alioreh kullanıcısına yanıt
    Genel olarak enerji dönüşümü ve enerji depolama. Spesifik olarak yüksek sıcaklıklı PEM yakıt hücreleri ve lityum piller üzerine yoğunlaştım. Tabi aslında bu alanlar oldukça geniş, ancak daha çok materiyaller,kataliz, elektrokimya, DFT hesaplamaları ve elektron mikroskopu diyebilirim.
  • quote:

Genel olarak enerji dönüşümü ve enerji depolama. Spesifik olarak yüksek sıcaklıklı PEM yakıt hücreleri ve lityum piller üzerine yoğunlaştım. Tabi aslında bu alanlar oldukça geniş, ancak daha çok materiyaller,kataliz, elektrokimya, DFT hesaplamaları ve elektron mikroskopu diyebilirim.
    Vay be. Yani genel olmasına rağmen gayet spesifik bir yönelimdesiniz. Tebrik ederim. Nasıl seçtiğinizi merak ettim. Önünüze gelen fırsatlar mı sizi yönlendirdi yoksa herhangi farklı etkenden mi etkilenerek ilerliyorsunuz?

Ben şahsen kararsızlardanımda o sebeple arada merak edebiliyorum.
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Arizona sicak hocam. Sarisinlara da selamini iletemiyorum, evliyim malum .
  • Alioreh kullanıcısına yanıt
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotherPlanet -- 17 Ocak 2021; 16:31:51 >
  • quote:

edit
    Hocam ben endüstri mühendisiyim. Malesef don lastiği gibi bölüm okudum nereye çeksen oraya giden cinsten :D sen baya detaylı anlatmışsın eline sağlık konuyuda gerçekten seviyorsun belli. Geçmişte olsa merak eder araştırırdım ilgim olmasa bile ben de ama artık işime yaramayacak ki bana para getirmeyecek ki benim iş bulmam lazım tarzı bir çevrede olduğumdan iyice mala bağladım. Basiclere inmem benim yine bir yol seçmiş olmam demek oluyor anlayacağın. Sonuçta little little into the middle bizim bölüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

hocam selamlar arizona nasıl arizonalı sarışın kızlara selam söyleyin yakında geliyorum

Alıntıları Göster
    CSB mi
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.